Alles lange gut bekannt, vor 20 Jahren schon, der Partner der Deutschen Postbank, Deutschen Bank. Es sollte nicht verwundern, wenn Nicht Banker vor aller Augen solche Lizensen erhalten, wenn es um Mord und Bürgerkrieg geht und der Plünderung eines Staates. Bei der Offshore Abi Bank ist Rezzo Schlauch Vize Vorstand, natürlich mit Albaner Frau, Tradition im Betrugs, Bestechungs Geschäft mit der Albaner Mafia vor Ort schon mit Hochtief. Alle Gesetze, wurden schon damals ignoriert, denn es gab kein Lizenz Gesetz damals, man schmierte einfach Alle, machte Verträge mit der Super Mafia für das Duty Free Geschäft mit Elona Caushi, der Gjoni Mafia. Das Militär musste wie in Deutschland ruiniert werden, denn dann laufen wie in Deutschland, dem Pentagon die Milliarden schweren Betrugsrüstunggeschäfte erst richtig an. Willige dumme Quoten Frauen machen dann gerne mit. Deswegen gibt es unzählige Fototermine mit der Prominenz der Albaner Mafia mit der Deutschen Botschafterin Susanne Schütz, welche dann hohe Reisespesen Abrechnungen und PR Show organisiert für die Verbrecher Kartelle.
Die Ehefrau von Edi Rama sitzt natürlich auch im Vorstand.

Man schleppe in 1999, Stapelweise kriminelle Dolmetscher aus dem Kosovo, hat bis heute die besten Verbindungen zu diesen Gestalten, welche vom Steuerzahler finanziert werden, mit dubiosen NGO’s.

Eine Profi Betrügerin mit gefälschten Prof. Titel u.a. den sogar die New York Times schrieb darüber, das Uni in New York, niemals eine Lizenz für die Mafia Uni in Tirana gab. beigefügen Lebenslauf und in den folgenden Links:

Außerordentliche Professorin der New York Universit
y, Tirana, Albanien,www.unyt.edu.al

Andere berühmte gefälschte Diplome, von Mafia Unis u.a. für Renzi Bossi, der nie in Albanien war und sogar bei einer Fakultät studierte, die es ebenso nie gab. Ein Anti-Mafia Fall, in Italien ** In Albania, Can a U.S. Diploma Deliver? – The New York Times

Anduena Stephen, die NRW Mafia, mit Honorar Konsul Titel

Null Qualifikation damals die „Sprint“ Bande, lebt bis heute von Staatlischen Geldern im Profi Betrugsmodell, Deckmantel für die Drogenkartelle und dem Frankenstein der Albanischen Politik: Ilir Meta, der schnell Präsident wurde, als er erneut verhaftet werden sollte in 2015, durch den Generalstaatsanwalt, der US Botschaft, die Steinmeier Bande es verhinderte.

John McCain der auch die MEK Terroristen promotete wie Jula Klöckner, ist nun verstorben, der nur Verbrecher Syndikate, Terroristen promotete, hohe Millionen Summen auch mit korrupten Deutschen des Auswärtigen Amte umleitete. Besonders beliebt die „White Helms“ Finanzierung, oder Tausende von NGO’s bis zum Gender Wahnsinn, damit die Dümmsten einen Job haben. Union Bank kam praktisch Zeitgleich mit dem Bürgerkrieg nach Albanien, wobei Western Union, praktisch wie die Mafia sich Familäre Sicherheiten geben lässt, vom Lizenznehmer. Geldwäsche Banken im Balkan sind Tradition, oft in Hand von Profi Kriminellen. OSCE Bericht, ABI Bank mit Rezzo Schlauch gehört ebenso dazu und seiner Albaner Tuzzi.

2004: im illegalem Betrugs und Bestechungsgeschäft mit dem Flugplatz in Tirana

Die ab 1997 aufgebaute Geldwäsche US Firma Western Union, ist ein Parade Beispiel der durch die Amerikaner aufgebauten Geldwäsche System rund um Drogen, Betrug und in 1999 kam dann noch die USAID finanzierte Geldwäsche Bank: American Bank of Albania dazu, welche Betrug, Geldwäsche und Dokumenten Fälschung zum System erklärten, über den AAEF Fund. In Deutschland ist man Partner der Post.

AAEF Reklame Tafeln an der damaligen National Strasse nach Tirana, wo man Tausende von illegalen Grundstücken verkaufte

Abgeordneter der Mafia Stadt: Vlore Deputeti Edmond Leka: Gati reforma e ujit në Vlorë...

Edmond Leka

Chairman of Supervisory Board, Union Bank Sh.a.

Western Union” i Edmond Lekës, “shtëpia e verdhë” e lekëve të pista të shtetarëve dhe botës së krimit, 1132 transferta në 10 vite, dosja në dorë të SHBA

“Western Union” i Edmond Lekës, “shtëpia e verdhë” e lekëve të pista të shtetarëve dhe botës së krimit, 1132 transferta në 10 vite, dosja në dorë të SHBA

OSBE, në shtator 2015 e skedoi publikisht si “biznes mafioz”, kjo është pikënisja për operacionin që do të nis në shtator 2018, për të “hedhur në erë” këtë “tunel” kalimi të pasurive të krimit, drejt ishujve e shteteve, ku lulëzojnë lirshëm banka-bandat dhe “depot” offshore

Operacioni anti-krim i ndërkombëtarëve, për të goditur, sekuestuar e rikthyer në Shqipëri, pasuritë kriminale e korruptive të shtetarëve dhe boseve të bizneseve “VIP”, do të nis me “letrat” dhe provat e regjistruara me detaje tashmë, të aktivitetit të “korrieres” bankë-bandës mafioze “Western Union” që administrohet nga Edmond Leka, si “tuneli” i “nëndheshëm”, nëpërmjet të cilit, në 20 vitet e fundit (qysh nga koha e ish-shefit të tij, Mëhillit të lekëve të drogës së Zvicrës), kanë kaluar ilegalisht, afro 12 miliardë euro dhe 21 miliardë USD, të “prodhuara” me korrupsion, grabitje-shitje-blerje pasurish kombëtare e individuale, me miliarda koncesionesh, zhvatje fondesh publike, ku 45% këtyre miliardave, janë pjesë e borxheve të huaja, që janë marrë nga qeveritë shqiptare për investime publike, por kanë përfunduar në pasuri të shtetarëve. “Ujqërit” me ngjyrë blu, të kuqe, rozë, mavi e jeshile dhe bandat e tyre ekonomike-financiare me logot “Kompani VIP”, që janë ende në pushtet, shtet, politikë e aktivitete biznesi me shtetin, kanë marrë sinjalin e qartë, se operacioni për sekuestron financiare të tyre, do të nis nga “tuneli” i tyre i përbashkët “Western Union”, nëpërmjet të cilit, ata kanë kaluar miliardat për në ishujt e offshoreve të krimit, në vende të pa zhvilluara e nëpër “shpella” financiare, me tabela “Banka”, tipik si të llojit “Banka Fullani-Sejko”, “Fondi Besa-Ilir Meta”, “Abi-Rama” etj, etj të cilat e kanë themelin dhe çatinë, në themelin, miliardat dhe modelin “VEFA”, “XHAFERRI”, GJALLICA”, POPULLI” e “SUDE”. Sipas letrave, që tashmë i ka në dorë SHBA, konfirmohet se operacioni financiar i sekuestrim-shtetëzimit të parave të pista të shtetarëve dhe botës krimit, do të nis nga “tuneli” me emrin “Western Union”, nëpërmjet të cilit është bërë transporti i lekëve, me “korrier” Edmondin (Jo Edmond Bego), që edhe mbiemrin e ka me termin “Leka”. Të dhënat e skeduara nga ndërkombëtarët, kanë zbuluar se në harkun kohor, të viteve 2007-2017, nga ky uninon financiar, janë kryer 1132 transferta të “majme” parash “të zeDas Geldwäsche, System mit der Union Bank des Super Gangsters: Ervis Martinaj (aus Burrel, das ist noch schlimmer wie Tropoje und Kukes), der auch für die jeweiligen Regierungen Geld wäscht. Eigene Killer und Mord Banden und unbehelligt in Tirana, hat nicht jeder. Die Aserbeidschanische Mafia, der Gangster Rezart Taci, Damir Fazlic hatten dort Konten, neben der American Bank of Albanien, Mega grosse Geldwäsche Banken.Die Gerichts Anträge der Mafia Geldwäsche Bank: Union Bank, gegen Damiz Fazlicc, wo vor wenigen Monaten der COE der Credins Bank: Artan Santo hingerichtet wurde.

 

za”, pasuri e bosëve të “Unionit Shtetarë-Biznese-Banda-Krimi”, ku kryesojnë Sali Berisha, Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Edi Rama, Lulzim Basha, Arben Ahmteaj, Klodian Allajbeu, Tom Doshi, Genc Ruli, Anastas Angjeli, Sadri Abazi, Genc Pollo, Rakip Suli, Fatmir Mediu, Ardian Fullani, Gjin Gjoni, Argita Malltezi, Ilir Beqaj, Shkëlzen Berisha, Vasil Naçi, Bashkim Ulaj e shumë të tjerë. Nga kjo “gjurmë” e zbuluar dhe e provuar tashmë, do hidhet hapi i parë, drejt “shpellave” të parave e pasurive të konvertuara në vlera financiare, të cilat u janë plaçkitur e vjedhur shqiptarëve dhe Shqipërisë, gjë të cilën, me sa kemi informacion e di shumë mirë dhe Christina Gold, Presidente e “Western Union Financial Services Inc” e cila, në vitin 2004 vizitoi Shqipërinë, pikërisht sepse kishte sinjal, që Leka i sponsorizimeve të PD, PS, LSI e PR, kishte nisur ta përdorte këtë biznes, si “tunel” për transerfimin e parave të pista të shtetarëve, bizneseve e bandave kriminale shqiptare. Ndërkohë që ky opeacion, nis në shtator 2018, kujtojmë se më 19 shtator 2015, “administrator” sekseri Edmond Leka i “shtëpisë së verdhë” të parave të pista, u publikua në Raportin Sekret të OSBE, si “distributor” i pastrim-kalimit matanë kufirit shqiptar, të këtyre miliardave, duke i çuar në shtetet dhe ishujt e ofshoreve të krimit. Shtatori, do të jetë nisja e goditjes ndërkombëtare e sipas informacionit që disponon “PAMFLETI”, hetimi ka shkuar dhe do të veprojë, deri tek “vrima” e brezit të dhjetë familjar e miqësor, ku shtetarët, biznesmenët dhe kriminelët, kanë fshehur me tjetërsime, pasuritë dhe llogaritë bankare, emrat dhe vlerat konkrete të cilëve do të bëhen publik, madje dhe me letra përfaqësimi avokatore, të lëshuara nga “shtëpia e verdhë” me emrin “Western Union”, gjurmë që mund të çojnë edhe tek “lingotat e verdha” të Thesarit të Krrabës…   Raporti Sekret i OSBE, 19 shtator 2015, për Edmond Lekën dhe ““Western Union” “Edmond Leka është Drejtor Ekzekutiv dhe pronar i “Union Bank”, përfaqësues i “Western Union” për Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë. Kompanitë e tij, dyshohet se kanë shërbyer për të transferuar shuma marramendëse parash, në shumë raste nga burime të paligjshme, njihet si sponsor i financiar i fushatave elektorale të PD”. – (VIJON) – https://pamfleti.net/western-union-i-edmond-lekes-shtepia-e-verdhe-e-lekeve-te-pista-te-shtetareve-dhe-botes-se-krimit-1132-transferta-ne-10-vite-dosja-ne-dore-te-shba/