Lügen und Verdrehungen des Salih Berisha heute:

Die Deutsche Aussenminister Mafia im Balkan und Diplomaten von Klaus Kinkel, Franz Josef Strauss bis heute

Er verschweigt, die Waffenlieferungen an die UCK, des Thaci, die auch an Milosevic verraten wurden, mit einem Massaker endeten und seine Rolle beim Aufbau einer Kosovo Befreiungs Armee, mit Rugova ab 1994 „Top Secret“, inklusive Schleuser Banden, über Durres nach Hamburg und Deutschland in die Osmani Flüchtlingsheime und bis zur Ermordung des

Ahmet Krasniqi, im September1998 in Tirana. Und dann die peinliche Rolle des Lulzim Basha, für die UN Ermittler. Er leitete die wesentlich ältere „FARK“ Kosovo Armee, direkt von den Deutschen schon seit Franz Josegf Strauss aufgebaut und finanziert. Sokol Kociu, ein Insider, Gross Drogen Schmuggler, Staatsanwalt in Durres 1996, danach Polizei Präsident von Vlore, hat damals in 1999 gesagt: Salih Berisha, hat Ahmet Krasniqi ermorden lassen

Auftrags Killer der NATO und Deutscher Politiker: Hashim Thaci und seine Todesschwadronen

Exklusiv / Sali Berishas Anschuldigungen gegen die UCK: Kommunistische Bande, Marxisten, Gelddiebe und verwandt mit Milosevics Leuten, Thaçi als Enver

Exklusive Beweise und Dokumente, die bestätigen, dass Sali Berisha der entschlossenste Gegner der Kosovo-Befreiungsarmee und ihrer Führer war, Vorwürfe und Angriffe während der entscheidenden Kriegsmonate, um die Macht nach der Befreiung des Landes zu diktieren. Hier ist, was „RD“ in der Zeit von Januar bis April 1999 schrieb und Berishas Interview, in dem die Thaçi-Regierung mit der Regierung von Enver Hoxha verglichen wurde

Sali Berisha und der Artikel von ‚RD‘ für die UCK am 11. April 1999 auf dem Höhepunkt des Krieges

 

20 Berichte, gibt es um die Morde, und der Haklaj Clan aus Tropoje, könnte wirklich etwas damit zu tun haben, denn es ging um die Waffen Geschäfte in Nord Albanien in den Kosovo. Dr Haklaj, Clan war das übelste in Nord Albanien, auch während dem Kosovo Krieg, an der Grenze, er war in Kukes, Grenzübergan Morina der Polizei Chef, vermietete (10.000 $) den Grenzübergang an das BBC Tema, für dramatische Bilder, die um die Welt gingen

feriz.png

Fatmir Haklaj dhe Feriz Kernaja i dyshuar si ekzekutuesi i kolonel Ahmet Krasniqit me 21 shtator 1998 ne Tirane (personi me rreth te kuq)

20 dosjet e para në SPAK, ndër to edhe vrasja e bujshme e kolonel Ahmet Krasniqit

Kosovo Armee „FARK“

Uralte ARtikel, hierzu

Und der Albanische Staat verweigert sich bis heute, den Mord an Ahmet Krasniqi zu ermitteln, weil die Mörder direkt zu den Premiers von Albanien führen, die ihre Geschäfte Mafiös finanzieren.


Tahir Zemaj, in 2003 ermordet in der der Stadt des Ekrem Lukaj, Financier von Haradinaj und Thaci
Am 12. August 1998 genehmigte Bill Clinton den Kosovo Krieg!

Rinisin hetimet për 6 ekzekutime mafioze

TIRANE -Të “fshehura” diku në sirtaret e komisariat eve, të mbuluara nga pluhuri dhe merimangat, shumë dosje të vjetra që duket se ishin lënë në harresë, janë rihapur për t’u rihetuar intensivisht. Ekzekutimet mafioze që tronditën Tiranën gjatë dhe pas vitit 1997, vrasje të frikëshme që nuk kursyen as ministra dhe studentë, janë rihapur ditët e fundit. Burime zyrtare të policisë pohojnë se prej ditësh kanë rinisur hetimet për vrasjen e ministrit të Mbrojtjes në qeverinë në ekzil të Kosovës si dhe komandant i FARK-ut, Ahmet Krasniqi, më 21 shtator të vitit 1998, ekzekutimin makabër të studentes Kozeta Hyseni po këtë vit.

…………………….

http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=18893
Thaci and his cohorts also allegedly eliminated a military rival financed by the Rugova group. In the summer of 1998, while the KLA was suffering military reverses, Ahmet Krasniqi, a former colonel in the Yugoslav army, was given $4.5 million in funds raised by Rugova’s administration to establish a rival military structure known as the Armed Forces of the Kosovo Republic. After tensions mounted between Krasniqi’s group and the KLA, Thaci and the Albanian government decided to eliminate Krasniqi, according to former KLA commanders and former Albanian government officials. On September 21 Krasniqi was murdered in Tirana by Albanian secret police or the KLA, or both.

http://www.wsws.org/articles/1999/jun1999/kla-j29.shtml

er brachte Ahmet Krasniqi um, es waren Profi Mörder. Wohl im Auftrage der Amerikaner in Albanien, die u.a. im Hotel Florida, ein Nebenhaus, als Operations Zentrale in Durres hatte, weil Ahmet Krasniqei, dem Morden der Britten mit den SAS Leuten, den Amerikanern, u.a. 2 Delta Force Militärs usw. im Wege war. Ebenso den Waffen, Drogen Geschäften, was die Amerikaner direkt förderten

 

Ekskluzive / Akuzat e Sali Berishës ndaj UÇK: Bandë komuniste, marksistë, hajdutë fondesh dhe e lidhur me njerëzit e Millosheviçit, Thaçi si Enveri

Sali Berisha dhe artikulli i ‚RD‘ për UÇK në 11 prill 1999, në kulmin e luftës

Teksa figura e Lulzim Bashës është veshur tashmë me hije dyshimi sa i takon veprimtarisë së tij kundër UÇK-së pas luftës në Kosovë, ish-kryeministri Sali Berisha tha një ditë më parë se marrëdhënien e tij me UÇK kanë qenë të shkëlqyera dhe se ka pasur raporte miqësore me Hashim Thaçin, drejtuesin politik të ushtrisë. Por, Shqiptarja.com sjell sot qëndrime ekskluzive, dëshmi dhe një pjesë të fushatës së Sali Berishës kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe drejtuesve të saj, sidomos ndaj Hashim Thaçit, pikërisht gjatë ditëve dhe javëve dramatike, ku UÇK po luftonte me ushtrinë e Millosheviçit.

Fushata e sulmeve, gjatë periudhës janar-maj 1999, konfirmon se Sali Berisha ka qenë një nga kundërshtarët më të vendosur të UÇK-së, në kuadër të planit të tij për diktuar pushtetin në duart e Ibrahim Rugovës dhe të kryeministrit të vetëshpallur në ekzil, Bujar Bukoshi.

Qëndrimi dhe raporti i vërtetë i Sali Berishës me UÇK-në reflektohet në Gazetën ‘Rilindja Demokratike’, organ zyrtar i Partisë Demokratike dhe praktikisht zëri i Berishës. Herë duke dalë vetë në skenë personalisht dhe herë përmes të besuarave të tij, Berisha e konsideronte UÇK-në bandë komuniste dhe marksiste, njësi guerile që kopjonte Che Guevar-ën në Kubë, i akuzonte për vjedhje fondesh, për financim nga Osama Bin Laden dhe si lojë e njerëzve të Millosheviçit dhe UDB-së. Berisha nuk e njihte qeverinë e krijuar drejtuesit e UÇK-së gjatë luftës, por vetëm Presidentin Rugova dhe qeverinë e Bukoshit në arrati.

Në 4 prill 1999. Genc Pollo dhe Arjan Starova sulmojnë në gazetën ‘RD’, Hashim Thaçin, drejtuesin politik të UÇK, teksa në Kosovë zhvilloheshin beteja të përgjakshme. Dy ditë më vonë, në 6 prill 1999, Edi Paloka shkruan në ‘RD’ se krijimi i qeverisë ‘Thaçi’ “po i shkakton çështjes kombëtare jo më pak dëme se sa po i shkakton Millosheviçi… UÇK është ushtri e Kosovës dhe jo e ushtarëve të kuq”. Pas këtyre sulmeve fshihej Berisha, i cili kishte sulmuar edhe marrëveshjen e Rambujesë, pikërisht për shkak të prezencës të drejtuesve të UÇK si palë negociatore që përfaqësonte Kosovën.

Në 8 prill 1999, në gazetën që kontrollohej nga Berisha, qeveria e formuar nga drejtuesit e UÇK konsiderohej një bandë e sajuar nga njerëzit e Milloshviçit në Tiranë.  “Qeveria e fantazmave të Kosovës, krijuar në një pej zyrave të qeverisë në Tiranë, prej disa ditësh po tund flamujt e një marrëveshje politike. Mirëpo asnjë prej ‘ofiqarëve’ të Kosovës nuk ka publikuar tekstin dhe thelbin e asaj marrëveshje që qenka arritur në Rambuje. Njerëz të njohur të Beogradit në Tiranë si Neritan Ceka, Sabri Godo, Fatos Klosi, Spartak Braho etj., i kushtuan të njëtën rëndësi qeverisë fantazmë të Kosovës paralelisht me linçimin e Preisidentit Rugova… Sidromi i qeverisë së bandave u shfaq në momentin me të keq për Kosovën”, thuhet në artikull.

Po në 8 prill 1999, Sali Berisha akuzon qeverinë socialiste në Shqipëri, krerët dhe UÇK dhe Beogradin për sulme ndaj Rugovës. Në 11 prill 1999, kryeartikulli i gazetës ‘RD’ i konsideron njerëzit e UÇ si marksistë. Në artikull, thuhet se nderimi me grusht i komunistëve është simbol i qeverisë së Hashim Thaçit. Sipas gazetës së Berishës, UÇK arrestonte ata që nuk nderonin me grusht, ndërsa akuzohej ish-kreun e SHISH, Fatos Klosi, se po mbështeste Thaçin.

Teksa Millosheviçi po kapitullonte dhe roli i UÇK ishte i padiskutueshëm, Berisha intensifikon sulmet, duke akuzuar drejtuesit e UÇK-së për vjedhje fondesh dhe për financime të dyshimta. Berisha vijonte të mos njihte qeverinë e Hashim Thaçit, duke e konsideruar si një bandë e diktuar nga të besuarit e Beogradit në Tiranë.

Në 18 maj 1999, Berisha jep një intervistë, e cila është siguruar ekskluzivisht nga Shqiptarja.com dhe Report Tv. Berisha pyetet për një përcaktim që i kishte bërë më parë UÇK-së në gazetën ‘The Time’, duke e quajtur “një grumbullim të bandave rivale të paafta, të pajisura keq dhe të stërvitura”. Duke zbutur qëndrimin Berisha thotë se këtë intervistë së ka denoncuar pajisjet e dobëta që autoritetet shqiptare u japin luftëtarëve të UÇK-së.

“Tendencat për të vendosur komisarë është e gabuar. Ka mungesë ushtarakësh dhe oficerësh. Nuk kam pasur një koncept të tillë. Ka pasur të tjerë që në televizione të huaja janë shprehur në këë mënyrë”, thotë Berisha.

Por, gazetarja e pyet Berishën se nga kjo deklaratë ka ardhur edhe reagimi i UÇK-së. Megjithatë, Berisha thotë se nuk impresionohet nga ky reagim. Berisha thotë se mbi 80 e luftëtarëve të UÇK-së janë sipas tij ish-anëtarë të LDK, partisë së Rugovës. Me këtë qëndrim konfirmon se Berisha e mbështet UÇK-në pasi përbëhet nga anëtar të KLD. Në fakt, asnjëra nuk është e vërtetë. UÇK-ja nuk përbëhej nga anëtarë të LDK dhe Berisha e kishte quajtur UÇK-në më parë bandë komuniste, siç rezulton në artikujt e ‘RD’-së.

“Unë kam marrëdhënie shumë të mira. Pastaj unë di një gjë tjetër. Mbi 80 % e luftëtarëve të lirisë janë ish-anëtarë Lidhjes Demokratike të Kosovës. Janë aktivistë. Janë nacionalistë”, thotë Berisha.

Gjatë intervistës, Berisha pranon se nuk e ka njohur qeverinë ‘Thaçi’, duke konfirmuar në këtë mënyrë sulmet e tij në ‘RD’. “Mund të ketë një zemërthyerje sepse unë nuk e kam njohur qeverinë Thaçi. Por, nuk e ka njohur askush në botë qeverinë Thaçi. Dhe kjo nuk do të thotë se unë nuk njoh ata si përfaqësues të UÇK-së. Dhe Enver Hoxha desh të krijonte në Berat qeverinë pa procedurë në ’45. Por, i thanë këshilltarët jo, nëse e bën kështu, do kesh pasoja. Që të gjithë nuk bëjnë fjalë për qeverinë ‘Thaçi’, përveç ndonjë gazetari”.

Berisha thotë se UÇK-ja ka bërë lisa të vdekjes. “E vërteta është se për turpin e atyre që i kanë bërë këto lista, Fehmi Agani rezulton në listat e vdekjes UÇK-së, të botuara, që nuk përfaqësojnë fare UÇK-në, por që përfaqësojnë një linjë antikombëtare. Këtë e kanë shfrytëzuar serbët për të bërë akuzën”, është shprehur Berisha. Fehmi Agani ka qenë profesion, politikan dhe veprimtar i shquar, i cili u vra nga forcat e Millosheviçit.

Artikulli i ‚RD‘ për UÇK në 11 prill 1999, në kulmin e luftës

https://shqiptarja.com/lajm/ekskluzive-akuzat-e-sali-berishes-ndaj-uck-bande-komuniste-marksiste-hajdute-fondesh-dhe-e-lidhur-me-njerezit-e-milloshevicit-thaci-si-enveri

Wed, Sep 23, 1998, 01:00 … province of Kosovo, Mr Ahmet Krasniqi, was shot dead in Tirana on Monday evening, the Albanian Interior Ministry said yesterday.

Fuad Ramiqin und der Mord an Ahmet Krasniqi und Azem Hajdari in Tirana in 1998

November 7, 2013 von

2

Artikel des Kosovo Geheimdienstes outen Fuad Ramiqin, mit einer merkwürdigen Vergangenheit, welche immer zu Mord, Terroristen, Drogen Bosse und Verrat führt. Wir bringen hier um die damals ungeklärten Morde, einige neue Fakten, welche auch die Hintermänner von Bosnien bis heute in Syrien aufzeigen, wie Yassin Kadi, Financier von Recep Erdogan ebenso und überall im Balkan […]

special articles, over the US-Wesley Clark-Bin Laden-Kosovo Terror Mafia system

Februar 20, 2011 von

0

Top secret NATO Report, 47 page, over the terror crime „Drenica“ group, with Xhavit Halili, Hashim Thaci, Haradinaj, with Albanian Mafia Boss: Fatos Nano, Ilir Meta, Salih Berisha Bin Laden and the balcan and the high crime kosovo mafia, with salih berisha, Fatos Nano, Ilir Meta 1. Kosovo: Soul of a Nation (September 12, 2007) […]

Das Morden der Hashim Thaci / Haradinaj Todes Schwadronen gegen Albaner

Januar 17, 2011 von

4

Eine wichtige Rolle, spielt vor allem auch der Berufs Terrorist und Alt-Sigurime Offizier Xhavit Halili, bei jedem Terroristischen Verbrechen und als Bin Laden Partner. Vor allem auch bei den Todesschwadronen, wo er dann sogar Ferdinand Xhaferie und Salih Berisha ebenso als Partner und Unterstützer hatte, wie Ilir Meta und Berufs Verbrecher Familien rund um Spartak […]

Deutsche Politiker und die Albanische Mafia: Eine sehr enge Partnerschaft

September 26, 2009 von

1

Politische Freundschaften 21.01.2008 PRISTINA/BERLIN/DEN HAAG (Eigener Bericht) – Der Den Haager Kriegsverbrecherprozess gegen einen engen Kooperationspartner des deutschen UN-Verwalters im Kosovo, Joachim Rücker, nähert sich in dieser Woche mit den Schlussplädoyers seinem Ende. Vor dem Internationalen Jugoslawien-Tribunal angeklagt ist Ramush Haradinaj, ein ehemaliger kosovarischer Ministerpräsident; ihm wird vorgeworfen, bereits 1998, ein Jahr vor dem NATO-Überfall […]

Im Meer der dummen und korrupten Ausländer, schoss der den Vogel am, mit Joschka Fischer und Wolfgang Petrisch