Illegale Besetzungen, am Strand, illegale Bauten der Albaner Mafia gehen weiter. Wer besser schiesst, besser schmiert und Dokumente fälscht hat Recht. Die einzige Wirtschaft von Albanien. Strand Bauten, sind per Gesetz, wie überall in der Welt praktisch verboten

Schießerei für die Strandverwaltung in Radhima, der jüngere Bruder schießt auf den älteren Bruder, niemand wird verletzt! Der Autor wird verhaftet! Urlauber: Wir sind weggelaufen (VIDEO) Schüsse fielen heute im Bereich des bekannten „Bora-Bora“-Strandes in Radhimë. Die beiden Brüder Beniamin Kondi, 45 Jahre alt, und Eduard Kondi, 36 Jahre alt, Besitzer eines Strandes „Bora Bora“ in der Gegend von Radhima, haben sich über die Verwaltung dieses Strandes gestritten. Er schoss auf seinen Bruder in Vlorë nach dem Kampf um die Verwaltung des Strandes in Radhimë, dem Moment der Festnahme des 39-Jährigen! 9 andere begleiten (VIDEO) Redaktion 4. Juli, 12:54 Uhr | Letzte Aktualisierung: 4. Juli, 15:55 Uhr [Schrift vergrößern] [Schrift verkleinern] Schüsse fielen heute im Bereich des bekannten „Bora-Bora“-Strandes in Radhimë. Die beiden Brüder Beniamin Kondi und Eduart Kondi, Besitzer eines Bora Bora-Strandes in der Region Radhima, haben sich über die Verwaltung dieses Strandes gestritten. Eduart Kondi, 36 Jahre alt, erschoss Beniamin, 45 Jahre alt, der eigentlich vorbestraft ist, nachdem er 2012 mit einer illegalen Waffe erwischt worden war. Benjamin Kondi war erst am Vortag aus England angereist.

 

Foto nga vendi i ngjarjes dhe momenti shoqërimit të autorit

Përplasje me armë për administrimin e plazhit në Radhimë, vëllai i vogël qëllon drejt vëllait të madh, s’ka të lënduar! Arrestohet autori! Pushuesit: Ikëm me vrap (VIDEO)

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur ditën e sotme në zonën e plazhit të njohur ‘Bora-Bora’ në Radhimë. Dy vëllezër Beniamin Kondi 45-vjeç dhe Eduard Kondi 36 vjeç pronar të një plazhi ‚Bora Bora‘ në zonën e Radhimës janë konfliktuar për adminstrimin e këtij plazhi.

 

Përplasje me armë për administrimin e plazhit në Radhimë, vëllai i vogël qëllon drejt vëllait të madh, s’ka të lënduar! Arrestohet autori! Pushuesit: Ikëm me vrap (VIDEO)

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur ditën e sotme në zonën e plazhit të njohur ‘Bora-Bora’ në Radhimë. Dy vëllezër Beniamin Kondi dhe Eduart Kondi pronar të një plazhi Bora Bora në zonën e Radhimës janë konfliktuar për adminstrimin e këtij plazhi.

Eduart Kondi, 36 vjeç, ka qëlluar Beniaminin, 45-vjeçar, i cili në fakt ka një precedent penal pasi në vitin 2012 është kapur me armë pa lejë. Benjamin Kondi kishte ardhur nga Anglia vetëm një ditë më parë.

Aksident pranë bulevardit në Vlorë, makina përplas motorin, dy të rinj të plagosur në gjendje të rëndë për jetën (VIDEO)

Beniamini ka ardhur ne plazhin i cili administrohej nga vëllai i vogël. Ky i fundit që nga parkimi ka nxjerre armën dhe ka shtëne në drejtim të tij më shumë se 5 herë.

Autori, Eduart Kondi është arrestuar në një banesë në Lungomare, është shoqëruar në komisariat.

Vijon…

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:

 

Ora 15:48

Qëlloi ndaj vëllait në Vlorë pas sherrit për administrimin e plazhit në Radhimë, momenti i arrestimit të 39-vjeçarit! Shoqërohen 9 të tjerë (VIDEO)

Policia e Shtetit ka shpërndarë videon nga momenti i arrestimit të 39-vjeçarit Eduart Kondi, i cili qëlloi ndaj vëllait të tij, Beniamin Kondi për administrimin e plazhit ‘Bora Bora’. Ndërkohë, janë shoqëruar gjithashtu nga Policia, deri në këto momente, 9 persona, për t’u marrë në pyetje në lidhje me rrethanat e ngjarjes.


  •