GETAGGTE BEITRÄGE / Prinz Leka

Im Albanischen Banditen Haus, heute Königshaus genannt, bedroht die Noch Ehefrau: „Prinz Leka“ mit einem Knüppel

in 1998 bei einer Volksabstimmung, stimmten 40 % für ein Königreich, wo der durch geknallte Schmuggler und Thron Anwärter vor Ort war

Sein Vater war schon Baller, Baller, tauchte mit seinen bewaffneten Banditen 1997 in Albanien auf. Sein Sohn „Prinz Leka“ versuchte Betrugs Immobilien Geschäfte zu organisieren wie der Berisha, Ilir Meta und Edi Rama Clan.

Reine Banditen Familie, welche 1997 wieder auftauchte

Seine bewaffneten Leibwächter eröffneten das Feuer auf die Polizei in 1997 in Tirana

 

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Leka_Zogu

Hysterische Frau, welche ein Luxus Leben führt in Tirana

Peinlicher Scheidungs-Zoff am albanischen Königshof! Schrei-Video mit Prügel-Drohung landet im Netz

2016 waren sie noch glücklich: Prinz Leka und seine Ex Prinzessin Elia. Jetzt tobt ein böser Scheidungs-Krieg

2016 waren sie noch glücklich: Prinz Leka und seine Ex Prinzessin Elia. Jetzt tobt ein böser Scheidungs-Krieg

Von: Iris ROSendahl

Es ist der vorerst bittere Höhepunkt in ihrem Scheidungs-Krieg …

Erst im Januar gaben Prinz Leka von Albanien (41) und Prinzessin Elia (41) ihre Scheidung nach 15 Jahren Liebe und acht Jahren Ehe bekannt.

Nun kam es zu einem peinlichen Scheidungs-Zoff mit gegenseitigen Gewaltvorwürfen und Anzeigen.
Aber das ist nicht alles: Der Kronprinz hat den Zoff, in den auch sein Ex-Schwiegervater Gjergj Zaharia (70) involviert war, mit seinem Handy gefilmt! Pikant: Der Prinz behauptet, dass ihn Prinzessin Elias Vater mit einem Holzknüppel bedroht haben soll!

Besonders bitter: Die schrecklichen Streitszenen landeten im Netz – wurden von „ABC News Albania“ veröffentlicht!

„ABC News Albania“ hat die Zoff-Szenen veröffentlicht: Prinzessin Elia und ihr Vater verfolgen Prinz Leka durchs Haus, geraten in ein Handgemenge

„ABC News Albania“ hat die Zoff-Szenen veröffentlicht: Prinzessin Elia und ihr Vater verfolgen Prinz Leka durchs Haus, geraten in ein Handgemenge

Foto: Privat

Ihre Scheidung läuft vielmehr peinlich als königlich ab

Es ist ein beispielloses Ehedrama: Als Kronprinz Leka am 5. März seine Tochter Geraldine (3) bei ihrer Mutter Prinzessin Elia in Tirana (Albanien) besuchte, kam es zu einem Eklat. Daraufhin soll ihn sein Schwiegervater Gjergj Zaharia laut Aussage des Prinzen mit einem Holzknüppel bedroht haben.


In dem Video, das der Prinz filmte, ist zu sehen, wie ihn seine Ex und ihr Vater durch das Haus verfolgen und ihn anschreien. Elia versucht ihrem Ex das Handy abzunehmen. Es kommt zu einem Handgemenge! Schließlich flüchtet der Prinz aus dem Haus …

Schrei-Video: Prinzessin Elia beschimpft ihren Noch-Ehemann – und das alles vor ihrer kleinen Tochter

Schrei-Video: Prinzessin Elia beschimpft ihren Noch-Ehemann – und das alles vor ihrer kleinen Tochter

 

Sie wirft ihm vor, ihren Vater geschlagen zu haben. Er behauptet nach Aussage des Hofes „mit harten Gegenständen von seiner Ex-Frau und seinem ehemaligen Schwiegervater körperlich angegriffen“ worden sein. Es steht Aussage gegen Aussage! Beide Parteien beantragten eine sofortige Schutzanordnung bei der Polizei.

https://www.bild.de/unterhaltung/royals/leute/scheidungszoff-an-albaniens-koenigshof-schrei-video-mit-pruegel-drohung-87463772.bild.html

 

Princ Leka sulmohet nga ish-bashkëshortja e tij, Elia Zaharia dhe babai i saj, Gjergj Zaharia në pallat Mbretëror! Merr urdhër mbrojtje (VIDEO)

TIRANË- Princ Leka, në proces divorci me Elia Zaharia, e ka parë veten keq, kur ish gruaja e tij, dhe babai i saj, e vunë para me agresion, kohën kur ky po përqafonte të bijën 3 vjeçe, e cila jeton në ambientet e oborrit mbretëror, me nënën e gjyshin.

Ngjarja është shënuar pasditen e 5 marsit 2024 në Pallatin Mbretëror në rrugën „Murat Toptani“ në Tiranë, ku jeton edhe Elia me vajzën. Në momentet që vetë Princi ka filmuar me celular, shfaqen pamjet kur Elia e qëllon dhe tërheq për xhakete, duke e akuzuar se ka qëlluar babanë e saj. Më pas Elia e akuzon Princin se ka falsifikuar dokumentet e studimeve dhe se do e demaskonte.

I ke gjuajtur babit tim, të preksh ti me dorë babin tim. Do të të çoj në gjyq. Ti ke falsifikuar. I ke thënë shtetit shqiptar që ske shkollë por në të vërtetë nuk ke. Ke vetëm 4 klasë shkollë“ dëgjohet Elia Zaharia në video.

Siç Report Tv ka mësuar ekskluzvisht, i pari që sulmoi Princin, ishte babai i Elias, Gjergji. Pasi e fyeu verbalisht, 71 vjeçari, nisi ta godiste me shkelma tek kembët, dhe e tërhiqte zvarrrë nga xhupi.

Jam ngjitur sipër dhe kam gjetur vajzën time të vogël Geraldina Zogu, e moshës 3 vjeçe, e cila ka qenë në shoqërinë e gjyshit të saj, babit të ish-bashkëshortes, të shtetasit Gjergj Zaharia. Në këtë moment unë kam përqafuar vajzën time edhe shtetasi Gjergj Zaharia ka filluar me fjalë fyese e kërcënuese në drejtimin tim duke më thënë ti duhet të ndërrosh rrugën kur të më shikosh mua. Reagimi im para kësaj situate ka qenë duke ju drejtuar Gjergjit që të mos më ofendoj e kërcënoj sidomos në prani të vajzës edhe i kam kërkuar që ai të largohet nga dhoma ku unë po qëndroja me vajzën“

Në dëshminë e tij, Princi tregon se Gjergj Zaharia ishte shumë i ashpër. Veçse sulm trup me trup, ai mori në dorë për ta goditur edhe një statujë druri

I gjendur mes Elias agresive dhe Gjergjit të dhunshëm, Princi Leka iu drejtua me shpejtësi komisariatit 1 në Tiranë, ku dhe bëri denoncimin e kërkoi dhe mori urdhër mbrojtje nga ish gruas dhe babai të saj. Kur siguroi anën ligjore dhe mbrojtjen e policisë,  Leka nga komisariati u paraqit në QSUT-së për të marrë ndihmë mjekësore, shoqëruar edhe me kartën përkatëse.  Nga ana tjetër, Gjergj Zaharia dhe e bija, pretendojnë se janë vetëmbrojtur.

‚Jam i moshuar dhe nuk e kam goditur unë i pari. Ishte Leka ai që më sulmoi dhe më goditi i pari. Unë jam vetëmbrojtur“ ka dëshmuar Gjergj Zaharia“

Erdhi i agresuar dhe u bë i dhunshëm. Më ka kapur prej duarsh, më ka shtyrë dhe ka tentuar që të më godasë. Ne jemi vetëmbrojtur“ ka dëshmuar Elia Zaharia

Princ Leka dhe partnerja e tij aktorja Elia Zaharia, i dhanë fund martesës së tyre 7-vjeçare dhe rreth 1 dekade historie dashurie, fundin e vitit te kaluar, ndërsa zyrtarisht princi e konfirmoi divorcin më 15 janar. Pas ndarjes nga aktorja, Princ Leka ka nisur një histori dashurie me Blerta Celibashin, fotografe pranë Oborrit Mbretëror.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:

 

Ora 21:03

Policia mohon pretendimet e Pallatit Mbretëror për pamjet e dhunës mes Princ Lekës dhe Elia Zaharias: Nuk i publikuam ne, ia përcollëm prokurorisë

Wird geladen
×