Totales Fahrverbot für private PKWs in Albanien.
Hohe Geldstrafen, wer nach 18 Uhr noch Draussen ist usw.. Flüge und Grenz Übergang wurden suspendiert!

Bei Rückläufigen Zahlen bereits, ändert die Verbrecher Organisation RKI, finaziert von der Pharma Industrie einfach die Zählweise

Professor Drosten, war Anführer der Betrugs Pandemie SARS in 2013, verkauft nun sein nutzlosen Teststreifen, und arbeitet natürlich als Berufs Abzocker bei der „Charity“ in Berlin.

Ursula von der Leyen und das 80 Milliarden € Betrugs Modell mit Dietmar Hoppe
Eine dumme, korrupte  Frau, Philosphie Studium, macht da eifrig mit, als EU Kommissarin, der CDU, EVP, Bulgarischen GERB Mafia. EU-Kommissarin. Dumm, Uv.L. statt in Haft, sagt man hätte den Corona Virus unterschätzt, was totaler Unfug ist, im Modell der Berufslosen EU Deppen.Marija Iwanowa Gabriel, In der Kommission von der Leyen wurde sie am 1. Dezember 2019 EU-Kommissarin für Innovation und Jugend. Zu dumm für Arbeit und Beruf, hat man Posten mit der Qualifikation: Philosphie Studium

System, damit Dumme Posten erhalten, auch für angebliche Justiz Reformen in Albanien, im Balkan

Genoveva Ruiz Calavera der IOM, schwafelt nur noch herum, weil die Justiz Null Funktion hat! Studium von Philologie

Ignorierte eine Polizei Sperre, einer der grossen und prominenten Verbrecher, ebenso ein typischer Tropoje Voll Idiot, wie die Albaner sagen: „Menschen ohne Kultur“! Im System der EU, aus Berlin, wie im Kosovo, Afghanistan, ist man auch Ex-Polizist, denn die Deutschen Politik Deppen wie Steinmeier, finden es  normla, das man Polizei Posten verkauft, ein Erfolgs Modell der Deutschen, EU Aussenpolitik.

Mirsad Kuçana: Beruf: Verbrecher

Ein Tropojaner Idiot: Mirsad Kuçana, wurde bei Vore verhaftet, mit viel Bargeld 12.400 € und mehrere Bankkarten)im Auto, gefälschten ausl. Kennzeichen und der Idiot gehört zum Premium Mord, Drogen Verbrecher Kartell des Ervis Martinaj, wo 2015 Mirsad Kucana, Mitglied des Mord Kommandos war.  Diese Mord und Drogen Banden, brauchte Frank Walter Steinmeier, Michael Roth, weden entsprechend auch von EU Banden promotet und finanziert, weil sie wohl als Kokain Lieferant, Straffrei sind in Deutschland.

Ndjekje si në filma në autostradë, tropojani nuk i ndalon policisë dhe i godet me makinë, kapet në Vorë (VIDEO)

TIRANE – Ndjekje si në filma, mjaft e rrezikshme, është ajo që policia ka bërë ditën e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës, ku mundi të ndalojë në përfundim shoferin nga Tropoja dhe vëllain e tij.  Franga, karta banke zvicerane dhe një thikë u gjet në makinën e tyre.

33-vjeçari nga Tropoja Mirsad Kuçana, me një makina me targa të huaja BMW, nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar në dalje të kryeqytetit. Por shoferi ka shtuar akoma më shumë shpejtësinë dhe manovrat e rrezikshme duke u bërë rrezik serioz për veten dhe punonjësit e policisë rrugore, ku në tentativë për t’u larguar, ka goditur dy mjete të Policisë Rrugore të Tiranës, që po e ndiqnin pa ndërprerje.

Një ndjekje që ka vazhduar me këto manovra të rrezikshme nga Tirana, e derisa kur ka kaluar Vorën, 33-vjeçari Mirsad Kuçana ka braktisur makinën në anë të një rruge rurale dhe ka vrapuar. Aty është zbuluar që në automjet me të ishte edhe vëllai i tij, E.Kuçana. Pas ndjekjes nga afër policia arrestoi shoferin ndërsa vëllai i tij do të hetohet në gjendje të lirë.

Të dy personat dhe janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vorë, për veprime të tjera hetimore e procedurale. Gjatë kontrollit në automjet dhe në trup, Policia gjeti 12400 franga zvicerane, një thikë dhe disa karta banke zvicerane, në emër të 33-vjeçarit tropojan.

Mirsad Kuçana u arrestua për veprat penale “Kundërshtim i punonjësit të Policisë së Rendit Publik”, “Shkatërrim prone”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale“. Ndërsa vëllai i tij për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publik“.

Paratë e bllokuara tropojanit

Rendit zhvillimet sipas orarit:

Ora 11:44

Kush është tropojani që rrezikoi policinë?! Nga punonjës policie në ‚ushtar‘ të Vis Martinajt

Mirsad Kuçana nga Tropoja njihet si anëtar i grupit të Ervis Martinajt. Ai është akuzuar si një ndër personat ekzekutor të Enton Nikes në vitin 2015 në restorant „Muraga“ në Linzë. Ka qenë pjesë e strukturave të Policisë së Shtetit prej vitit 2009, kur ai mbaroi Akademinë e Policisë e deri në fillim të vitit 2015. Menjëherë, pas kursit 6-mujor të policisë, Kuçana u emërua në patrullën e përgjithshme të Komisariatit nr. 2, detyrë të cilën e mbajti deri në nëntor të 2013. Më vonë ai u transferua në Drejtorinë e Policisë së Qarkut të Durrësit, ku edhe atje ka qenë me të njëjtën detyrë, në patrullën e përgjithshme. Kuçana kishte hequr dorë nga shërbimi policor dhe punonte si badigard në klubet e natës dhe si roje sigurie në lojërat e fatit në kryeqytet.Nga pamjet filmike te siguruara ne restorantin ku ndodhi ekzekutimi, Mirsadi ka qenë prezent në momentin e vrasjes së Enton Nikës dhe plagosjes së pronarit të bar-restorant “Muraga”, Ismet Gaxherri. Ndaj Kuçanajt, rëndonte akuza për “Vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim”.https://shqiptarja.com/lajm/ndjekje-si-nw-filma-nw-autostradw-makina-nuk-i-mndalon-policisw-dhe-i-godet-dy-persona-kapen-nw-vorw?r=kh1

 

Nëse del nga shtëpia pas orës 18:00, 10 mijë lekë gjobë, nëse del nga liqeni 20 mijë

Nëse lëviz në këmbë pas orës 18:00, 10 mijë lekë gjobë dhe nëse del nga liqeni 20 mijë dhe bllokim automjeti për 3 muja nëse disponon një të tillë.

Austrian Airlines Cancel All Flights, Air Albania Suspend Some From Schedule

Austrian Airlines Cancel All Flights, Air Albania Suspend Some From ScheduleBoth Air Albania and Austrian Airlines have made announcements regarding their flights to and from Albania in light of the current Coronavirus outbreak. Austrian Airlines has suspended all flights to and from Albania from…

All Flights Between UK and Albania Banned Due to Coronavirus Measures

All Flights Between UK and Albania Banned Due to Coronavirus Measures

The Albanian Ministry for Infrastructure and Energy has announced that all flights from Albania to the UK are…

By Exit Stafff 5 hrs ago

Meinungsbeitrag :

Lösung des Corona-Problems: Panikmacher isolieren

Atemschutzmasken bieten nur kurzzeitig Schutz, als Dauerlösung sind sie wirkungslos.

Der Lungenarzt und Gesundheitspolitiker Wolfgang Wodarg kritisiert in seinem Meinungsbeitrag den Umgang mit Corona.

Die Panikmacher: bei Rubikon

Wolfgang Wodarg: Lösung des Corona-Problems: Panikmacher isolieren. In: Flensburger Tageblatt. 29. Februar 2020, abgerufen am 8. März 2020.

Hier die Slideshow mit weiteren Infos

 

etzt bricht in der Politik Hektik aus.
Und genau diesen Fehler muss sich die amtierende Regierung anheften lassen! Immerhin war genau dieses Szenario seit 2013 bekannt!
Bundesdrucksache 17/12051, S. 5 „Das Szenario beschreibt eine von Asien ausgehende, weltweite Verbreitung eines hypothetischen, neuen Virus, welches den Namen Modi-Sars-Virus enthält.“