Man stellte dem Super Gangster Artan Gaci, (Ex-Ehemann der Mafia Braut und heutigen Aussenministerin) illegale Grundstücks Dokumente

For the current husband of former minister Olta Xhaçka, SPAK is not implementing the chain of actions according to the Code of Criminal Procedure to arrest and then seize him; as he did with former minister Arben Ahmetaj, whom he initially investigated; prosecuted him; took him as a defendant; gave him the measure „Arrest with prison“ and then seized him..

https://pamfleti.net/english/anti-mafia/olta-xhacka-2-standardet-e-spak-pse-nuk-arrestohet-artan-gaci-burri-i-i195268

 

Ai akuzohet për ‘shpërdorim detyre në dy raste. Kryebashkiaku në detyrë i Himarës, Jorgo Goro u arrestua të shtunën e 23 marsit 2024 me kërkesë të Prokurorisë së Posaçme. Po në këtë seancë do verifikohen edhe masat e sigurisë për 4 të akuzuarit e tjerë, dy prej tyre ende në kërkim.

Ndërkohë në GJKKO u paraqit ish kreu i kadastrës Vlorë Bilbil Aliaj dhe ish-juristi në këtë institucion, Vezir Gjikoka.

 

 • 26 Mars, 13:24|Përditësimi fundit: 13:42 Kronikë
 • Arrestimi i Jorgo Goros/ Video e kryetarit të bashkisë së Himarës në sallën e gjyqit! Në GJKKO dhe ish kreu i Kadastrës e ish juristi Jorgo Goro

  Arrestimi i Jorgo Goros/ Video e kryetarit të bashkisë së Himarës në sallën e gjyqit! Në GJKKO dhe ish kreu i Kadastrës e ish juristi

  Me pranga në duar kryebashkiaku në detyrë i Himarës u shoqërua paraditen e sotme nga blloku i sigurisë në Tiranë në GJKKO ku do ti verifikohet masa e sigurisë dhe do të merret në pyetje.Report TV ka arritur të sigurojë videon e momentit të shoqërimit…

 • 26 Mars, 07:43|Përditësimi fundit: 12:25 Kryebashkiaku në detyrë, Goro u prangos pasi po hetohet me dyshime se ka shpërdoruar detyrën në dy raste, duke tjetërsuar dy prona në Dhërmi, me një siperfaqe në total prej 10592 m2, ku përfitues fundor i truallit ka qenë biznesmeni Artan Gaçi, ish deputet i PS.Në rastin e parë, sipas SPAK, Goro bashkë me Drejtorin e Mbrojtjes dhe Menaxhimit të Tokës në Bashki, Jerasimo Bashi, kanë përcjellë tek institucione të tjera dokumente të falsifikuara për një pronë mbi 5 500 metër katrorë në Dhërmi, pa kryer verifikime, duke çuar në regjistrimin e pronës shtet në favor të privatit.Pas regjistrimit të pasurisë në emër të trashëgimtarëve, Stavri e Foto Mëhilli, është vijuar me transaksionet të cilat kanë konkluduar në regjistrimin e pronës në emër të shoqërisë private me përfaqësues Artan Gacin.Në episodin e dytë një pronë bujqësore prej 5080 m2, Jorgo Goro në bashkëpunim me vartësin e tij, Jerasimo Bashi, e ka kthyer pronë shtet, ku më pas janë kryer transaksione. Në kufi me këtë sipërfaqe toke, sipërmarrësi privat, Artan Gaçi, ish- deputet i PS- së, i kishte blerë tokën me dokumente të falsifikuara Stavri Mëhillit. Sipërfaqja e tokës më pas është bashkuar në një të vetme dhe pas kësaj shoqëria tregtare e drejtuar prej Artan Gaçit merr leje ndërtimi për një kompleks turistik, i cili do të ndërtohet në të dyja sipërfaqet e tokës, në total (10.592 m2).

  Ndërkohë në “arrest shtëpie” janë lënë ish-drejtori i ASHK Vlorë, Bilbil Aliaj dhe ish-juristi në këtë institucion, Vezir Gjikoka. Masat e sigurisë, u ekzekutuan këtë të shtunë për dy të fundit dhe Jorgo Goron, teksa ish-zyrtari i Bashkisë, Jerasimo Bashi dhe shtetasi Stavri Mëhilli u shpallën në kërkim.

  VIDEO/ Ne GJKKO dhe ish kreu i kadastrës dhe juristiZbardhet dosja/ 5512 m2 tokë shtet u bë e Stavri Mëhillit! 10 ditë më pas shoqëria e Artan Gaçit i transferoi në llogari 12.6 mln lekë

 • The law forces Prime Minister Edi Rama to cancel Olta Xhaçka’s resort; and Artan Gaçi must return the land to its previous state

  Shkruar nga Pamfleti

  The law forces Prime Minister Edi Rama to cancel Olta Xhaçka's

  BKH investigators have discovered that the former Minister of Agriculture, Bledar Çuçi, who removed the agricultural land from the inventory without a government decision, and the former Director of Cadastre, Artan, are part of the forgery in the robbery of the land for the resort of Olta Xhaçka. Lame, that he registered this land with false papers and declared it as private, when it is state property…

  On October 6, 2023, the official husband of former minister Olta Xhaçka, former socialist deputy Artan Gaxhi, was summoned to SPAK, as a person involved in the robbery with false documents, of 5512 m2 of state land in Himare and obtaining strategic investor status for the resort „Dreamades Luxury Suites“.

  On October 25, SPAK seized the land area of ​​5512 m2, stolen from the Xhaçka-Gaçi couple and blocked the resort works, but did not seize the other 5080 m2 of state-owned land, which they received from the government, while in fact the resort works are continuing.

Alles Gangster und Sozial Betrüger, Drogen Bosse in Albanien und vor allem Urkunden Fälscher

Names/ 20 MPs with villas, apartments and businesses, receive from 4200 Euro per year for housing rent

 Shkruar nga Pamfleti

 

Members of Parliament who receive an additional 350 Euro per month for housing rent:

1. Antoneta Dhima, deputy of Fier (SP).

2. Baftjar Zeqaj, deputy of Fier (SP).

3. Fadil Nasufi, deputy of Berat (SP).

4. Nustret Abdulla, deputy of Fier (PD+PDIU).

5. Enslemvera Zake, deputy of Korça (SP).

6. Teuta Ramaj, deputy of Vlora (SP).

7. Sorina Koti, deputy of Korça (PD).

8. Arbi Agalliu, deputy of Vlora (PD).

9. Ilir Pendavinji, deputy of Korça (SP).

10. Gledis Çeliku, deputy of Shkodra (PSD).

11. Meri Markiçi, deputy of Shkodra (PSD).

12. Saimir Korreshi, deputy of Lushnja (PD).

13. Eralda Bano, MP for Lushnja (PD).

14. Greta Bardeli, deputy of Shkodra (PD).

15. Niko Kuri, deputy of Saranda (SP).

16. Anduel Tahiraj, deputy of Vlora (SP).

17. Pranvera Resulaj, deputy of Vlora (SP).

18. Hatixe Konomi, deputy of Berat (SP).

19. Mirela Pitushi, deputy of Fier (SP).

20. Gëzim Ademaj, deputy of Vlora (PD+PDIU)

 

https://pamfleti.net/english/