GETAGGTE BEITRÄGE / Erion Veliaj

Georg Soros Hampelman in Tirana: Erion Veliaj: Der National Theater Abriss, illegal

Typischer Georg Soros Vertreter, auch mit der Bosch Stiftung, Erste Stiftung, ESI: Schwuchtel Club Förderung, ohne jede Allgemeinbildung, oder Beruf

Constitutional Court: National Theatre ‘Special Law’ and Transfer of Ownership Illegal and Unconstitutional

Constitutional Court: National Theatre ‘Special Law’ and Transfer of Ownership Illegal and Unconstitutional

Albania’s Constitutional Court ruled that the government’s decision to transfer the ownership of the National Theatre from the Ministry of Culture to the Municipality of Tirana was illegal. It also declared that the ‘special…

Erion Veliaj: “Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë Bashkisë së Tiranës, lë në fuqi vendimin për prishjen e Teatrit Kombëtar”

>

Kryebashkiaku Erion Veliaj e komenton ndryshe vendimin e gjykatës kushtetuese: “Tani te ecim përpara e te ndërtojmë shtëpinë me te madhe e moderne te Teatrit ne Ballkan, boll humbëm kohe me histeri, si me çdo projekt te madh! Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë Bashkisë së Tiranës, lë në fuqi vendimin për prishjen e Teatrit Kombëtar”, shkruan Veliaj.

Ndërsa opozita e quan fitore të saj se kushtetuesja pezulloi ndërtimin e Teatrit të Ri. https://kohajone.com/erion-veliaj-gjykata-kushtetuese-i-jep-te-drejte-bashkise-se-tiranes-le-ne-fuqi-vendimin-per-prishjen-e-teatrit-kombetar/

Ilir Meta, der Mafia Noch Präsident in Albanien, Steinmeier Partner, als Berufsverbrecher: Chef der Skrapari Bande

Ylli Manjani, bezeichnet den Bürgemeister Erion Veliaj, als „Funktionalen Analaphabet“

Ohne Zweifel eine richtige Feststellung, wobei wie in Deutschland, Tirana noch Schlimmere gibt.

Dumm, korrupt, Schwuchtel Club  von der EU und Georg Soros bezahlt, auch von der Erste Stiftung, Bosch Stiftung, die nur Dumm Kriminelle Schwuchteln überall finanzierten, für ihre Geschäfte. Der beste Justizminister in den letzten 20 Jahren war Ylli Manjani. Als er die Drogen Verbindungen rund um Edi Rama ansprach wurde er gefeuert und seitdem ging es sehr steil bergab.

“Analfabet funksional, i paditur, tapë topi”/ Manjani “shpërthen” ndaj Veliajt

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj Kryebashkiakut Erjon Veliaj, që e quan një analfabet fuksional, të paditur dhe tapë topi.

Manjani shkruan se i pazgjedhuri kryetar i bashkisë Tiranë, sa herë flet për historinë tregon se sa i paditur është.

“Vojo Kushin e dinte si të vrarë nga gjermanët. Teatrin Kombëtar e di si vend qejfi fashist. Madje teatrin e di si landfild të bashkisë që mund të bëjë çtë dojë!!! Është e tepërt të kërkosh nga tapa e topit që ska as punë e as kompetencë me objektet e trashëgimisë kulturore e historike që e tejkalojnë Tiranën.

Nuk ka e as mos prisni të ketë turp kur lëshon aq rrjedhshëm grumbuj fjalësh që tregojnë se sa i paditur është për Tiranën dhe historinë e saj.

Në thelb padituria e tij përdorët për të shprehur denë propagandistike se : “Tiranën e themeloi Edi Rama”.!!

Dhe i padituri tapë topi nuk është se nuk e beson këtë marrëzi”, shkruan Manjani.

Postimi nga Ylli Manjani

I pazgjedhuri kryetar i bashkisë Tiranë, sa herë flet për historinë tregon se sa i paditur është.

Tapë topi duket të ketë dalë nga arsimi bazik 8 vjeçar. Analfabet funksional. Natyrshëm nuk mund të kishte një profesion në jetë një tapë topi i tillë.

Por 8 klasë të rregullta duhet ti mjaftonit të lexonte e të kuptonte të paktën historinë e qytetit ku e kanë vënë të shërbejë.

Vojo Kushin e dinte si të vrarë nga gjermanët. Teatrin Kombëtar e di si vend qejfi fashist. Madje teatrin e di si landfild të bashkisë që mund të bëjë çtë dojë!!! Është e tepërt të kërkosh nga tapa e topit që ska as punë e as kompetencë me objektet e trashëgimisë kulturore e historike që e tejkalojnë Tiranën.

LEXO EDHE  Filantropi Lazim Destani dhuron qindra tablete për nxënësit nga familjet në nevojë në Shqipëri

Nuk ka e as mos prisni të ketë turp kur lëshon aq rrjedhshëm grumbuj fjalësh që tregojnë se sa i paditur është për Tiranën dhe historinë e saj.

Në thelb padituria e tij përdorët për të shprehur denë propagandistike se : “Tiranën e themeloi Edi Rama”.!!

Dhe i padituri tapë topi nuk është se nuk e beson këtë marrëzi.

Në fakt paditurinë nuk e ka vetëm me historinë për me çdo fushë tjetër. Psh kopaçja që ka këputur në varrimin e të ndjerit Maks Velo tregon njohuri ekstremisht të varfra nga aritmetika (matematika jo e jo). 6 vitet e vështira të të burgut të Maksit i dolën gjysma e jetës së tij 85 vjeçare. Sipas artimetikës së tapës së topit i ndjeri ndërroi jetë 12 vjeç!!!

Pfffff. Tapa e topit fyen të gjallë e të vdekur sa herë flet.

I padituri zakonisht mëshirohet, por kur është në pushtet nuk meriton mëshirë.

I padituri në pushtet është qënia më e ligë që bën dëmin më të madh.

Hall i madh është me këtë takëm të paditurisht që, ashtu si pleshti rrinë në bythë të kalit e shesin pordhë që tërheqin karrocën. Ndërkohë si çdo parazit bën dëm pa dyshim…

Schwuchtel Idioten Club, nachdem Modell von Berlin Brüssel

Der jetzige Vize Bürgermeister von Tirana flog auf Kosten der Betrugs Firma Fusha, nach Barcelona, wo ihm eine 900 € teure Hotel Übernachtung von der Fusha Baufirma bezahlt wurde, was aber Deutsche Firmen, CEZ usw.. ebenso vormachten. Gesammelt hat man die Banditen mit EU Geldern, wo über die Mjaft NGO, auch Ferienlage in Dhermi finanziert wurde, so das man viele Mitglieder hatte, die auch für Demonstrationen damals schon bezahlt wurden, ein uraltes EU, Georg Soros System


Der Betrugs Schwuchtel Club von Georg Soros, von der Robert Bosch Stiftung, Erste Stiftung, EU Kokain Bananen Importe, USAID usw..

Shkëlqim Fusha >Rechts: Arben Mazniku

Wahl Betrug geplant und die Phantom Wahlreform seit 18 Jahren: abgelaufene ID Karten können benutzt werden

Der Innenminister Sander Leshi, der Georg Soros Bürgermeister von Tirana, verkünden diese Wahlbetrugs Methoden, wenn man die alten ID Karten einfach verlängert, wo es mindestens 4,4 Millionen Karten gibt, bei nur 2,8 Millionen Einwohnern, und viele gaben durch Auswanderung ihre Staatsbürgerschaft ab. Viele sind verstorben und ansonsten organisiert die korrupte EU Commission, von niemanden gewählt. Justiz brauchen wir nicht: Zitat Hillary Clinton: „wer Wahlen gewinnt, bestimmen wir“ ! und Steinmeier ist der Promoter der Verbrecher Kartelle, wo ja ständig Fortschritte attestiert werden. 3-affen Der nächste Betrug ist geplant, bei den Kommunalwahlen (30. Juni 2019), durch die EU finanzierte Drogenverteil Stelle: Albanien: Abgelaufene ID Karten, auch für die Mehrfach Wahlen, sind gültig bis 31.1.2019, womit der nächste Betrug geplant ist. Lt. Angela Merkel, der EU, des korrpten Knut Fleckenstein, gibt es „erhebliche Fortschritte“ in Albanien, was der nächste und Standard Betrug ist.

Am 31.12.2018, sind die 1,4 Millionen in 2009 ausgestellten ID Karten abgelaufen, welche Ferdinand Poni (verstorben), für die Berisha, Lulzim Basha Mafia für den Wahlbetrug in 2009 ausstellten, inklusive der Verteilung der Küsten Grundstücke an kriminelle Clans. Kriminelle Bürgermeister, wie Elvis Rroshi, fuhren mit 5 Identitäten nach Deutschland und Europa, als man das Betrugs Modell der Deutschen übernahm, was ja mit dem Bundesdruckerei Skandal mit Ludgar Vollmer auch so geplant war vor 18 Jahren rund um den Visa Skandal. Im Mafia Modell, wurden die ID Karten, noch bis 31.12.2019 für gültig erklärt, die nächste Wahlfälschung gezielt organisiert, wo Berisha, Ilir Meta, Edi Rama einschlägig bekannt sind, und die kriminellen Clans, welche das Spektakel finanzieren.

25 Jahre, Kandidaten Verkauf durch Geld, Kauf der Wählerstimmen

1,4 Millionen ID Karten, Pässe sind abgelaufen und was nun?

Wahlreform und niemand glaubt mehr der peinlichen EU Commission und Delegation, oder der Hirnlosen „Selfie“ Foto Termin D. Botschafterin Susanne Schütz

Head of the Central Election Commission in Albania voices his concerns about the electoral reform

Head of the Central Election Commission in Albania voices his concerns about the electoral reform

With the local government elections only five months away, the head of the Central Election Commission in Albania, Klement Zguri has expressed his concern today about the delays in the electoral reform.

“Time is crucial. Parliament needs to make the necessary amendments in the Electoral Law in order for our institution to do its best  to push this process forward”, Zguri says.

The political situation in the country is more and more similar to the one before the 2017 general elections, when a last minute agreement between PM Rama and opposition leader Basha enabled the registration of the political parties in the electoral race, while all legal deadlines had expired.

The head of this institution, Klement Zguri says that he does not intend to repeat this scenario.

“Of course, political parties need to comply with the deadlines and legal procedures. This is unacceptable and if there are such cases, then they should be reflected in the law, because this is the only way CEC could proceed with decision making”, Zguri said.

Meanwhile, the Central Election Commission in Albania is two members short. The two members in question are proposed by the opposition. /ibna/

EU ambassador: “Electoral reform, key to Albania’s EU integration”

Die Mord Progrome des Auswaertigen Amtes an den Investoren in Albanien

Das fast 20-seitige Protokoll wurde vom BKA und dem ebenfalls eingeweihten BND unter Verschluß gehalten – bis es im Oktober vergangenen Jahres plötzlich auf unerklärliche Weise illegal im Internet landete und die Machenschaften bis zum Mord in Tirana dokumentierte, durch die Joschka Fischer Diplomaten Mafia, welche versuchte so den Skandal zuvertuschen. „Zu Ronnis Freunden zählten aber nicht nur Landsleute und Dealer. Auch eine Gruppe einflußreicher europäischer Diplomaten und deutscher Manager, die sich in Albanien niedergelassen hatten, schätzten seine Gesellschaft.“ aus: http://jaessl.wordpress.com/2011/01/15 Mindestens 2 Deutsche erhielten Politischen Asyl, als die Joschka Fischer Bande, jeden verfolgte, darunter G.B. und Herr Rossner.

fast 20 Jahre Profi korrupte Vertreter, wie Eugen Wohlfahrt, die EU Botschafterin und der korrupte Knut Fleckenstein, Johannes Hahn. Schaffen die jetzigen EU und OSCE Vertreter die Wahl Reform? Gekaufte Wahlen in Albanien, Kosovo sind Standard Zgjatet përdorimi i kartave të identitetit, Veliaj e Lleshaj: Të vlefshme deri në 31 dhjetor 2019

 
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj kanë bërë me dije për qytetarët lajmin e zgjatjes së vlefshmërisë së letërnjoftimeve elektronike që skadonin këtë vit deri më 31 dhjetor 2019. Njoftimi u bë gjatë një vizite në zyrat e reja të kompanisë „Aleat“ në Rrugën “Bardhyl”, të cilat u vijnë në ndihmë 120 mijë banorëve të Njësive 3 dhe 4. Sipas tyre, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe kompaninë Aleat, kanë nisur punën për hapjen e zyrave të reja në të gjithë qytetin, ku qytetarët mund të aplikojnë për rinovimin kartave të identitetit edhe ditën e shtunë e të dielë. “Do të kemi amendime ligjore, që pavarësisht nga data kur skadon karta në vitin 2019, skadimi final do të jetë 31 dhjetori i 2019-ës. Do të thotë se për të gjithë ata që nuk e kanë me ngut, të cilëve karta u duhet për një a dy herë, si rasti i votimeve apo një dokument tjetër brenda vendit, vlefshmëria do të zgajtet deri në datën 31 dhjetor 2019. Ky është një lajm i shkëlqyer për të ulur pak këtë presion dhe për ta shfrytëzuar gjithë vitin”, tha Veliaj.
Zyrat e reja të aplikimit në Njësitë 3 dhe 4 në Tiranë
Ndërsa në fjalën e tij, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj siguroi qytetarët se me kapacitetet e shtuara nuk do të kenë asnjë pengesë në marrjen në kohë të shërbimit të kërkuar. …………………. Përgjatë muajve janar-qershor të këtij viti pritej që ti skadonte afati i kartës më shumë se 1.4 milionë shqiptarëve. Një fakt i tillë do të ndikonte në zgjedhjet parlamentare të qershorit. fl.mi./b.ha.
Wird geladen
×