Einmal Kurbin, Elbasan und der Gangster Partner einer Deutschen Pharma Firma (Grünwald b. München) im Betrug. Tom Doshia ist mit Hilfe von Edi Rama, auch in der Politik


17 Maj, 11:05 | Përditësimi i fundit: 15:09 12 Kronikë

PSD konkurruese në këshillat bashkiak, rritje në rang vendi! Forcë e parë në Shkodër, fiton 37 mandate në këshill Tom Doshi

PSD konkurruese në këshillat bashkiak, rritje në rang vendi! Forcë e parë në Shkodër, fiton 37 mandate në këshill

114 vende antarësh në këshillat bashkiak  ka arritur të fitojë Partia Social Demokrate e Tom Doshit në të gjithë Shqipërinë, ndërsa lë pas edhe…

17 Maj, 15:23 | Përditësimi i fundit: 15:46 2 Politikë

Humbën thellë më 14 maj, Korreshi: Ta shohim fajin te vetja, nuk kemi përcjellë alternativë bindëse për njerëzit! Koçi: Na favorizoi opozita Saimir Korreshi dhe Petro Koçi

Humbën thellë më 14 maj, Korreshi: Ta shohim fajin te vetja, nuk kemi përcjellë alternativë bindëse për njerëzit! Koçi: Na favorizoi opozita

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi fajëson situatën e brendshme të opozitës për rezultatin në zgjedhjet e 14 majit. Në një intervistë për Report Tv, Korreshi thotë se se u zhgënjyen por duhet të kthejnë gishtin nga vetja sepse nuk përcollën…

17 Maj, 16:37 | Përditësimi i fundit: 17:24 Politikë

Refuzimi i dorëheqjes/ Statuti detyron Berishën të votëbesohet në Këshillin Kombëtar, kusht 70% të votave pro! A do t’a zbatojë rregullin që ka miratuar vetë?  Sali Berisha

Refuzimi i dorëheqjes/ Statuti detyron Berishën të votëbesohet në Këshillin Kombëtar, kusht 70% të votave pro! A do t’a zbatojë rregullin që ka miratuar vetë? 

Statuti i Foltores dhe Rithemelimit parashikon në nenin 46 që kryetari i partisë duhet të votëbesohet në Këshillin Kombëtar nëse humbet zgjedhjet…

16 Maj, 17:07 | Përditësimi i fundit: 19:37 Politikë

Fitoi mandatin e 7 si kryebashkiak, Topçiu në Report Tv: Vetëm qytetarët e kanë të drejtën të më thonë ‘ik’! Gjithçka vetëm falës punës sonë Gëzim Topçiu për Report Tv

Fitoi mandatin e 7 si kryebashkiak, Topçiu në Report Tv: Vetëm qytetarët e kanë të drejtën të më thonë ‘ik’! Gjithçka vetëm falës punës sonë

E ka nisur punën si kryebashkiak fare i ri, në moshën 33-vjeçare dhe do të ‘pensionohet’ nga ky pozicion kur të jetë 60 vjeç. Kjo është historia e Gëzim Topçiut, kryebashkiaku i zgjedhur për një mandat të shtatë në krye të Bashkisë së Maliqit, të…

17 Maj, 13:24 | Përditësimi i fundit: 13:30 Politikë

Alba Malltezi: Ata shqiptarë që po shpërndajnë margaritarë për këtë verë në Shqipëri

Ndërsa ne ankohemi, qahemi, akuzojmë, shajmë, për çështje të politikës, shqiptarë të mirë i kanë hipur trenit me shpejtësi të lartë të Shqipërisë….

17 Maj, 09:29 | Përditësimi i fundit: 12:29 Drejt Punës

Bashkë, përpara se të jetë vonë Foto nga takimi i bashkëshortëve të Liderave Europianë

Bashkë, përpara se të jetë vonë

Faleminderit, për kënaqësinë e veçantë që më dha kjo ftesë dhe privilegjin e pjesëmarrjes në këtë organizim me zotërinj e zonja të nderuar, e me…

17 Maj, 14:31 | Përditësimi i fundit: 14:49 1 Opinion

Inaugurohet pas restaurimit mozaiku 42-vjeçar i Muzeut Kombëtar! Një milion euro investim nga Bashkimi Evropian, 2 vjet punë Momenti kur ngrihet flamuri për të zbuluar Mozaikun

Inaugurohet pas restaurimit mozaiku 42-vjeçar i Muzeut Kombëtar! Një milion euro investim nga Bashkimi Evropian, 2 vjet punë

Inaugurimi i Mozaikut të restauruar të Muzeut Historik, në praninë e ambasadores së BE-së Christiane Hohmann shënoi fillimin e Javës së Evropës që…

17 Maj, 14:20 | Përditësimi i fundit: 14:23 1 Kultura

Euro nis rimëkëmbjen, sot këmbehet me 113.43 lekë! Rikuperon edhe dollari Foto ilustruese

Euro nis rimëkëmbjen, sot këmbehet me 113.43 lekë! Rikuperon edhe dollari

Pas një rënieje drastike në nivelin e 110 lekëve, monedha europiane Euro ka nisur rimëkëmbjen. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro sot këmbehet me 113, 43 lekë, ose me 1.54 pikë përqindjeje më shumë se një ditë më…

17 Maj, 15:13 | Përditësimi i fundit: 15:52 Ekonomi

Nuk e keni mundur Bashën dhe Alibeajn, janë ata që ju kanë pushkatuar Enkelejd Alibeaj dhe Lulzim Basha

Nuk e keni mundur Bashën dhe Alibeajn, janë ata që ju kanë pushkatuar

Fija e shkrepses, aritmetika dhe vulgu!

17 Maj, 15:14 | Përditësimi i fundit: 15:17 Opinion

Zgjedhjet parlamentare në Greqi, ja cilët janë shtatë kandidatët shqiptarë Shqiptarët që kandidojnë në zgjedhjet greke

Zgjedhjet parlamentare në Greqi, ja cilët janë shtatë kandidatët shqiptarë

Në zgjedhjet parlamentare të 21 majit në Greqi po marrin pjesë në garën elektorale edhe shtatë pjesëtarë të komunitetit të emigrantëve shqiptarë, që jetojnë prej vitesh në vendin…

17 Maj, 17:01 | Përditësimi i fundit: 17:02 Kosova & Rajoni

VIDEOLAJM/ Mbyllet numërimi në Tiranë, socialistët festojnë! Aktivistët e opozitës ‘Hajdutë, hajdutë’

Është mbyllur përfundimisht numërimi edhe për këshillat bashkiakë të Tiranës, ku PS ka marrë një fitore shumë të madhe.

17 Maj, 14:45 | Përditësimi i fundit: 14:50 1 Politikë

‘Jam Erion Veliaj’, si i kërkoi 52-vjeçari biznesmenit në Tiranë 70 mijë euro, e kontaktoi në ‘Signal’ me numër anglez! Dëshmia: Më premtuan 2 mijë euro

Shpëtim Hidës, 52-vjeçarit të arrestuar të martën në Tiranë për mashtrimin e një biznesmeni, i ishin premtuar 2 mijë euro në këmbim të marrjes së…

17 Maj, 11:26 | Përditësimi i fundit: 14:55 Kronikë

'Peshqeshi' i Saliut Sali Berisha

‚Peshqeshi‘ i Saliut

Pa asnjë dyshim, dhe pa asnjë hamendësim për një përzgjedhje gjoja “normale”, kandidimi i Fredi Belerit në Himarë ishte një “peshqesh” i…

17 Maj, 15:10 | Përditësimi i fundit: 15:12 Opinion

Fitoi bashkinë e Kavajës, Fisnik Qosja për Report Tv: I shtri dorën kryeministrit për zhvillimin e projekteve Fisnik Qosja i ftuar në Report Tv

Fitoi bashkinë e Kavajës, Fisnik Qosja për Report Tv: I shtri dorën kryeministrit për zhvillimin e projekteve

Megjithëse kandidati i ‘Bashkë Fitojmë’, Fisnik Qosja fitoi garën për kryetar në bashkinë e Kavajës, Partia Socialiste ka fituar mazhorancën në Këshillin Bashkiak të Kavajës

17 Maj, 12:57 | Përditësimi i fundit: 13:17 Politikë

Atentat ish deputetit të PS-së, shpëton mrekullisht pas të shtënave! Në kërkim autori, i biri i komisionerit të 'BF' në Kurbin (EMRI) Foto nga vendi i ngjarjes

Atentat ish deputetit të PS-së, shpëton mrekullisht pas të shtënave! Në kërkim autori, i biri i komisionerit të ‚BF‘ në Kurbin (EMRI)

Ish-deputeti socialist Armando Prenga I ka shpëtuar një atentati me armë ditën e sotme në zonën e Fushë Kuqes në Kurbin.

17 Maj, 16:15 | Përditësimi i fundit: 17:38