Einer der grössten Verbrecher in Albanien rund um Grundstücke, illegale Bauten, gefälschte Grundstücke Dokumente, der als Grundstücks Direktor in Tirana, nur für Geld auch in Durres, die so genannten vorläufiten Grundstücks Urkunden ausstellte im Tausender Paket. siehe auch Disco Splendit bei Durres, sein Apparment in Durres, Rruga Taulantis usw.. Eines seiner Phantom Hotels, welche seine Familie angeblich nur gemietet hat, wurden in der Super Mafia Hochburg Elbasan beschlagnahmt

Vernichtung eines Biotopes, mit Wasser im Sommer, wo eine illegale Disco heute steht.

Splendid Disco, nun „Cavallo“

Aurel (Ourel) Bylykbashi links: Edi Rama

 

17 Korrik, 11:53 | Përditësimi i fundit: 13:05 Aktualitet

Evazion fiskal/ Bllokohet hoteli i ish-deputetit të PD-së në Elbasan, Rama nxjerr fotot: Numërimi mbrapsht ka nisur

Qeveria është e vendosur në planin kundër informalitetit. Kryeministri Rama ka publikuar pamjet e bllokimit të një hoteli, ndërsa shkruan se numërimi mbrapsht ka nisur dhe humbja do të jetë e rëndë për çdo…

Bllokohet në Llixha të Elbasanit hoteli i ish-deputetit të PD-së në Elbasan, Aurel Bylykbashi. Kryeministri Rama ka publikuar foton e hotelit të bllokuar gjatë aksionit anti-informalitet, po ka fshirë emrin, ndërsa Report Tv mëson se bëhet fjalë pikërisht për hotelin e ish-deputetit të PD-së në Llixha. Kryeministri shkruan se numërimi mbrapsht ka nisur dhe humbja do të jetë e rëndë për çdo shkelës.

Stop informalitetit. A i’a vlen humbja që sjell bllokimi ligjor për përfitimet nga shkelja e ligjit?! Kushdo që shkel ende ligjin le t’i bjerë lapsit. Numërimi mbrapsht ka nisur dhe humbja do të jetë e rëndë për çdo shkelës“ thotë Rama në një postim në Facebook. Bylykbashi pak javë më parë u shoqërua në polici, pasi gjatë krijimit të Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë tha: Ka vëllavrasje, ka luftë civile? Le të ketë!! (lexo ketu)

33 Grundstücke wurden beschlagnahmt in den Lezhe Lagunen, weil die Dokumente zusammengefälscht sind.

Ekskluzive/ Vjedhja e pronave në Kune e Vain, bllokohen 33 pasuri në bregdet

Hetimi dy vjeçar nxjerrë në dritë skemën e tjetërsimit të tokave në bregdetin e Lezhës

  • Im Wörterbuch speichern
    • Keine Wortliste für Albanisch -> Deutsch…
    • Eine neue Wortliste erstellen…
  • Kopieren