Die Balkan Taliban schlugen zu: der Elite Polizist: Adrian Kodra wurde erschossen

 

vlcsnap-2016-09-02-15h22m31s720

Adrian Kodra erschossen bei einem Polizei Einsatz

A Special Intervention Unit (FNSH) police officer was killed today in Torovica, Lezha, after David Qosja, resident, had started shooting with a gun in the air, making alarmed neighbors call immediately the police.

Schiesserei im Cannabis Dorf des „Dash Aliku“: 1 Polizist tod, Einer verletzt

Tourismus auf Albanisch jedes Jahr: Schiessereien am hellichten Tage

Die Täter wurden nun verhaftet, darunter der Sohn von Nehat Kulla, auch als General Kulla bekannt, der sich mal als grössten Verbrecher von Albanien bezeichnete, Lebenslang in Haft sitzt. Klodian Kulla lief frei herum, obwohl er einen bewaffneten Lokal Überfall in 2015 machte. Er ist der Bruder von Robert Kulla, eine rein kriminelle Familie

Kapen 3 grabitësit e bankës në bllok, njëri djali i Nehat Kullës
Video nga momenti i operacionit të policisë
Manjani: Autorët u kapen shpejt, përgëzime policisë

1- Roland Liti (Zekaj) 37 vjeç lindur dhe banues ne Tirane, me arsim 8 vjeçar,,i denuar me pare per vjedhje

2-Alan Babamato 23 vjeç lindur ne Fier dhe banues ne Tirane,me arsim te larte, i padënuar

3-Robert Kulla, 35 vjeç lindur dhe banues ne Tirane, me arsim 8 vjecar,i denuar me pare per rrembim mbajtje peng personi,armembajtje pa leje;

http://shqiptarja.com/home/1/kapen-3-grabit-sit-e-bank-s-n–bllok-nj-ri-djali-i-nehat-kull-s-372742.html
Tourismus auf Albanisch jedes Jahr: Schiessereien am hellichten Tage

3 Gedanken zu „Die Balkan Taliban schlugen zu: der Elite Polizist: Adrian Kodra wurde erschossen“

 1. Der Polizist Ardian Kodra war nicht versichert, obwohl er viele Jahre Polizist war, für einen Todesfall: Ein Super Skandal, weil es zum Programm der Polizei gehört

  Skandal, polici i vrarë ishte i pasiguruar

  Postuar në 05 Shtator, 2016 19:35

  Oficeri i policisë Ardian Kodra i cili humbi jetën në detyrë tri ditë më parë në Lezhë ishte i pasiguruar. Nëse do të kishte qenë i siguruar, familja e tij do të kishte përfituar 70 milionë lekë të vjetra, plus përfitimeve të tjera për trajtimin material të policëve.
  Drejtori i Sindikatës së policëve Sadetin Fishta tha se që të tre familjet e efektivëve të rënë në detyrë brenda dy viteve nuk kanë asnjë përfitim për shkak se qeveria nuk ka nxjerrë rreth 14 akte nënligjore që vendosin në funksion nenet e ligjit të ri të policëve.

 2. Erleichterte Haft Bedingungen für Robert Kulla, weil der Richter meint, das keine Beweise vorliegen, gegen Robert Kulla, für den Bank Überfall.

  AKTUALITET
  Grabitja e bankës në ish-Bllok, lirohet Robert Kulla
  Posted on October 18, 2016
  robert-kulla
  Email
  CommentsRoberto Kulla, son of the gangster Nehat Kulla

  Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë sot Roberto Kullën, djalin e Nehat Kullës duke i ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest” me bug në detyrim paraqitjeje.

  35-vjeçari akuzohet si një nga personat e dyshuar për grabitjen e bankës në zonën e ish-Bllokut në 7 gusht 2016.

  Pas 45 ditësh në arrest me burg, gjykata nuk ka gjetur prova të mjaftueshme që Kulla të rezultojë të jetë një nga autorët e dyshuar… http://boldnews.al/2016/10/18/grabitja-e-bankes-ne-ish-bllok-lirohet-robert-kulla/

Schreibe einen Kommentar