„Winter“ der das Land lähmt, durch Gnadenlose Inkompetenz und Klientel Politik

Wie der Abgeordnente Ben Blushi sagt: Regierung der Dummen, Kriminellen und Analphabeten.Die Strassenbehörde wie das komplete Mafia Transport Ministerium, EU gesponsert, um gemeinsam die Milliarden zustehlen. Ermittlungen weil 100 % aller Tender manipuliert sind, laufen seit langem und Nichts passiert.

Besonders  peinlich, das die EU überteuerten, finanzierten Palmen an der „Autobahn“ Durres – Tirana, wieder entfernt werden müssen, wegen Verkehrs Unsicherheit und gegen Nationale und EU Richtlinien. Orginal Betrugs System der EU und so wird es auch weiter gehen. Aufforstungs– und Infrastruktur sind reine Idotie Betrugs Projekte.

Der Neffe des DIBER Gangster: Sadri Abazi des Edi Rama Verbrecher Syndikates hat natürlich die Verträge für die Strassen, die Räumung und Reparatur. Eine reine Phantom Firma, ohne Fahrzeuge, Maschinen, Personal und so wurde für den Winterdienst, ebenso in Nord Albanien nirgendwo ein Split, Salz Depot errichtet, sondern nur Luft Betrugs Papier Wirtschaft, wie die Albanischen Gesetze, welche die Dummen nie implementiert haben, weil man „functional illerate“ ist: Nichts kapiert.

Ansonsten ist es ein reines LSI – Ilir Meta Verbrecher Kartell, was die Verantwortung trägt mit dem Direktor: Dashamir Xhika, der immer noch frei herumläuft. Die Strassenbehörde, „ARRSH„,ein korruptes Langzeit Desaster mit

Nord Albaner in Aktion, wo Zerstörung Programm ist

Auch in diesem Falle, der Mafiösen und inkomptenden Klientel Politik, wie fast überall im Lande,
Edi Rama’s, Wahlkampf Leiter: alt SP Mafia Familie: des Sadri Abazi, darf illegal in Tirana bauen

Der Diber – LAC Gangster Boss: Sadri Abazi, Capo eines der alten Gangster Syndikate, welche auch in LAC über den Bruder operieren.

sadri-avazi

Sadri Abazi, SP Abgeordneter:: uralt Mafia inklusive Monopole rund um Diber, für die Unterschlagung der Bau Funds, schon unter Salih Berisha.

Ngricat që paralizuan shtetin

Kanë mjaftuar tre ditë të ftohta për ta çuar Shqipërinë në kolaps. Shumë rrugë janë të pakalueshme. Në shumë të tjera duhet të marrësh rrezikun përsipër nëse vendos të kalosh.

Dhjetëra zona janë të bllokuara në veri të vendit vetëm për shkak se mungon kripa për ta hedhur në rrugët e ngrira. Kreu i Emergjencave Civilë, Shemsi Premçi e pranoi këtë fakt në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave të drejtuar nga kryeministri Edi Rama.

Linjat e tensionit nuk mbajnë. Të ftohtit i është shtuar edhe mungesa e energjisë elektrike. Kush nuk ngrohet me dru, e ka patur të vështirë në këto ditë ku temperaturat kanë prekur – 20 gradë në Dibër, Kukës, Shkodër, Pukë, Korçë etj.

OSHEE njofton për fidera të dëmtuar, për riparime e sërish për dëmtime të tjera. Energjia ka munguar edhe në Tiranë, ku jeton 1/3 e popullsisë së vendit.

Qytete të shumta kanë mbetur pa ujë të pijshëm. Kjo për faktin se shumica e banorëve furnizohen ende me depozita që kanë mbi pallatet e tyre dhe ato kanë ngrirë. Durrësi e Tirana janë më të prekurit.

Është një situatë kaotike.

Shkollat, kopështet e çerdhet janë mbyllur për dy javë. Do të hapen më 16 janar, nëse moti do të jetë më miqësor. “Shkollat po mbahen të mbyllura dhe nxënësit larg bankave, për shkak të të ftohtit, dhe jo të gripit. Gripi është pretekst për të shmangur tragjedinë që mund të shkaktohet nga mungesa e kushteve minimale. Shkollat ku shkojnë pjesa më e madhe e fëmijëve, janë pa ngrohje, pa xhama, janë akull të ftohta. Prandaj edhe temperaturat e këtyre ditëve janë rrezik i vërtetë për fëmijët”, deklaronte një ditë më parë kreu i opozitës.

Nga qeveria nuk ka më reagime publike përveç buletineve që shpërndan herë pas here për situatën Ministria e Brendshme, ajo e Transporteve apo OSHEE.

Ka njoftime për rrugë të hapura apo të paqakullueshme, për energji që mungon apo fidera që po riparohen.

Një deputet i PS, Pjerin Ndreu hodhi akuza të forta për kompanitë që marrin para publike për të pastruar rrugët në dimër.

Opozita foli për afera korruptive të pastra. “Shumica e kompanive për mirëmbajtjen e rrugëve që janë të deputetëve të maxhorancës dhe qeveritarëve kanë marrë paratë por këto dy ditë nuk janë shfaqur asnjë minutë, as për të hedhur një lopatë me kripë apo skorje. Në krye të këtij skandali është firma e deputetit Sadri Abazi regjistruar në emër të nipit, e cila në segmentin Koplik-Bog-Qaf Thore, dhe Koplik-Razem-Hani Hotit-Tamare-Vermosh, jo vetëm nuk ka nxjerrë asnjë punonjës në rrugë, por nuk denjon as tu hapë telefonin drejtuesve vendorë. E njëjta situatë është edhe në zona të tjera”, akuzonte sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani.

Akuzat e tij nuk u përgënjeshtruan as nga portal i transparencës qeveritare, që tani duket se funksionon me kohë të pjesshme.

Situta është kaotike.

3 persona kanë humbur jetën nga i ftohti, siç nuk ka ndodhur asnjëherë më parë. Janë dy të pastrehë në Durrës e Sarandë dhe roja i një pallti në Golem.

Në Tiranë propaganda është garë mes dy besnikëve të kryeministrit, kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj dhe ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

……….. /Lapsi.al

Einer der inkompetenden Spinner, ohne richtige Schule mit Null Ausbildung stellt nun in Durres fest: viele durch die Kälte geplatzte Wasser Leitungen, wo heute die Wasser Versorgung bei der Wild Situation in Albanien und Durres schlechter ist wie in 1990, 1995, 1997 usw. Wasser Zähler, wurden an der Aussen Mauer befestigt, sind nun eingefrohren und zerstört.

Die Lügen und Betrugs Mafia der Internationelen „Wertegemeinschaft“ schlug zu, denn mit der Privatisierung, sollte doch Alles besser werden, in den Vorstellungen der Betrugs Banken und Politik Mafia, was ein Betrugs Manöver überall in der Welt war, was nur Kriminelle und besonderts korrupte Politik Clowns beschäftigte.

Wo die Milliarden der Infrastruktur Mafia verblieben sind.

<div „=““>

Dëbora në Gjirokastër

Janë rikthyer sërish reshjet e dëborës në vend nga veriu në jug të vendit duke shkaktuar probleme me qarkullimin e mjeteve, ndërsa disa zona vazhdojnë që të jenë të bllokuara. Gjatë natës ka pasur reshje në veri, por edhe në jug dhe në jug-lindje në… FOTO
Moti për datën 11.01.2017 dhe javën në vazhdim për vendin tonë dhe rajonin

2 Gedanken zu „„Winter“ der das Land lähmt, durch Gnadenlose Inkompetenz und Klientel Politik“

 1. Alles ein Idiotie Chaos

  Idiotie Projekt der Durres Rathaus Mafia, wo man durch das Mafia Projekt, jeden Abfluss blockiert hat, so das nun rund um die zentrale und erhöhte Lage, die Rruga Alexander Goga, Antike Tempel, Theater, Präfektur Alles bei nur 5 Minuten Regen auch durch die vielen illeglan Bauten an den Hänfen überschwemmt ist.

  Einfacher Baustandard, den noch Jeder vor 20 Jahren beherrschte, Drainage usw.. ist längst im Idioten Reich der dümmsten Mafia verloren gegangen

  5 minuta shi, përmbytet Durrësi. A do të veshë Rama çizme llastiku sot? (FOTO, VIDEO)

  Postuar: 11/10/2016 – 15:45

  Kanë mjaftuar vetëm pesë minuta shi që rrugët e Durrësit të përmbyten. Siç duket edhe në video pusetat gurgullojnë duke e nxjerrë lart ujin pasi janë të tejmbushura. Në këtë mënyrë sa herë që bie shi, qytetatët e kanë të pamundur të lëvizin, pasi uji u shkon deri në gju.

  Ky është në fakt një refren i përsëritur me të cilin qytetarët përballen sa herë ka reshje. Nga Pallati i Kulturës, tek Mauzoleumi i Dëshmorëve, zonat rreth spitalit, plazhi e për të mos folur për zonat më periferike, mbulohen nga uji.

  Në orën 17.00 në qytetin bregdetar pritet të vijë kryeministri Edi Rama. Niveli i ujit në disa rrugë të Durrësit ishte rreth 40 centimetra. Nëse edhe gjatë pasdites regjistrohen sërish reshje shiu, me shumë gjasa kjo situatë do të përsëritet. A do të veshë vallë Rama çizme llastiku për të kaluar në rrugët e përmbytura nëse bie shi?

  /portali DurresLajm/

  Wenn Idioten überall illegal Bauen und Kriminelle die Rathäuser übernehmen und die Weltbank, Deutsche Wasser Infrastrukur finanzieren 20 Jahre, wird Alles unter Wasser gesetzt, weil Albaner nicht einmal die Schwerkraft kennen, sich jeder Drainage, Kanalisation verweigern mit ihren illegalen Bauten.

  Video:
 2. Der Kathastophen Chef Prenci über die unverändert kritische Situation in vielen Gegenden des Landes

  Ndonëse reshjet e dëborës në disa zona të vendit vijuan edhe gjatë 24 orëve të fundit, situata paraqitet e stabilizuar. Megjithatë, disa fshatra në veri si Oroshi, Çaj, Ostren e Zerqan vijojnë të jenë të bllokuara.

Schreibe einen Kommentar