Wenn inkompetende Minister zu Luxus Villen kommen: Bildungs Chefin: Lindita Nikolla

Bildung ist ein beliebtes Grab, wo Millionen verschwinden, man sich Diplome kaufen kann und Schulzeugnisse.

Eine Ministerin, wo Idioten die Lehrer Ausbildung übernahmen, bis das Ganze aufflog.

Bildungs Ministerin Nikolla, storniert 51 Lizenen privater Ausbildungs Stätten, wegen Mafiösen Umtrieben

Albanien: 40 % der Administration hat gefälschte Diplome – Administrata, 40 % me dëftesa dhe diploma false

Kaum zu glauben, da baut jemand überall Mafia Geldwäsche Universitäten, ohne Dokumente und wird nicht angeklagt, weil er Immunität hat, seine Bauten auch nicht beschlagnahmt.

 

Keine Anklage gegen den Gangster: Astrit Veliaj mit der UFO Universität und NATO Versagen der Albanischen Küstenwache

FOTO/ Njihuni me supervilën 1.1 milionë euroshe të ministres Lindita Nikolla

FOTO/ Njihuni me supervilën 1.1 milionë euroshe të ministres Lindita Nikolla

14:26, 10/02/2017 “Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla jeton në një vilë luksoze, e cila kushton rreth 1.1 milion euro”.

Denoncimi është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ai ka postuar edhe dy foto të vilës së pretenduar. Fotot shoqërohen me një koment dhe mesazhin e një qytetari, i cili bën denoncimin përmes ish kryeministrit.

“Denoncohen hajnat e shtetit: Vila e re superlluksoze e Ndrikull Nikolles!

Qytetari dixhital denoncon:

-Vilen prej 1.1 milion euro te ndrikull Nikolle, e cila, nga nje apartament ne rrugen Ali Demi, tani banon ne nje vile te re superlluksoze.

„Mirembrema doktor, po Lindita Nikolles ministres apo ndrikulles se arsimit ne shqiperi, pse nuk i hetohet pasuria per vilen e saj 1.1 milion euro, vila e ministres se arsimit eshte ne bllokun e vilave luksoze ne Lunder dhe fotot bashkangjitur

Le te nisi hetimet menjehere dhe do gjendet si u ble vila me gjobat ne tendera te saj. Vetem per bojatisjen e ministrise harxhoi 1.5 miliard lek, ne rastse behet kontroll do shifet se te pakten 60% e ketij fondi eshte vjedhut. pervec kesaj vjedhje e madhe eshte bere edhe me 5 milione euro te kompleksit sportiv. Gjithashtu zonja Nikolla vjedhe se bashku me sekretarin e pergjitheshem Plarent Ndrece qe ka blere Fuoristraden e tij 80,000€ dhe 720,000€ e vjedhura qe e kapi KLSH.“

I bej thirrje prokurorise se shtetit te nise me perparsi hetimin per verifikimin e akuzave te qytetarit dixhital!”

1 / 2

<http://www.syri.net/politike/38860/foto-njihuni-me-supervilen-1-1-milione-euroshe-te-ministres-lindita-nikolla/

2 Gedanken zu „Wenn inkompetende Minister zu Luxus Villen kommen: Bildungs Chefin: Lindita Nikolla“

 1. Bekannte Familie, erhielten Auslands Stipendien Zuschüsse, wie auch der Sohn von dem Journalisten Mero Baze, Kinder von Gjoka, Muhedini usw..

  Ja pse Mero Baze i shërben “rilindjes”, djali i tij ka fituar bursë 50 mijë euro nga Lindita Nikolla

  12299296_10208201362451233_2147834603596746935_n

  Një tjetër skandal është zbuluar në Ministrinë e Arsimit, gjatë kohës që ministre ishte Lindita Nikolla.

  Ish-ministrja Nikolla, tashmë kandidate e PS-së në Lezhë, ditën e largimit nga detyra ka firmosur dokumente me efekte financiare prej 400 mijë eurosh. Në dokumentin e mëposhtëm do të shihni se si Nikolla ka firmosur për tu paguar studimet akademike jashtë vendit fëmijëve të prindërve socialistë.

  Një prej fëmijëve që është financuar nga paratë e shtetit, është edhe djali i analistit dhe gazetarit Mero baze, i cili njihet si bashkëpuntor i ngushtë i Ramës.

  Ja denoncimi i plotë bashkë me dokumentin:

  Dua të ndaj me ju një fakt tronditës se si janë tallur me lekët e popullit rilindasit dhe ndrikulla Lindita Nikolla, e cila ditën që është liruar nga detyra, 22 maj, ka firmos më shumë dokumente me efekte financiare, se sa ka pas bërë për 6 muaj rresht.

  Dokumenti i mëposhtëm tregon se si janë paguar për 1 vit akademik studimesh 4 fëmijë socialistësh me shumën që kalon 400 mijë euro.

  Emrat dhe shifrat flasin vetë, ndërkohë që sdua të komentoj se sa familje në nevojë mund të përfitonin nga kjo shumë në një vit./Syri.net

  Image

Schreibe einen Kommentar