Wenn die Presse einen Abgeordneten als „Idiot“ bezeichnet: Eduard Ndocaj, der den Drogen Baron Klement Balili als „Patriot“ verkauft

Typische Tradition und Einstellung von Albanischen Politikern und Beamten: „Paplo Escobar des Balkans“ Klement Balili besuchte nicht nur das illegal gebaute Mafia Hotel des Drogen Baron: Klement Balili, wo Interpol Haftbefehl ausgestellt ist, sondern outet seine eigene Tradition: Rauben, Plündern, Stehlen, Morden, Frauen, Waffen oder Drogen Handel ist Ehrenhaft, gereicht zur Ehre in der Familie und schafft viele Arbeitsplätze. Richter, Staatsanwälte, welche dieser Tradition ebenso huldigen, welche keine Gesetze kennen, führten ins Desaster ohne Ende. Für Geld geht Alles und jede Moral ist verloren gegangen, die Intelligenz ausgewandert.

 

Deshalb gibt es über 400.000 illegale Bauten, wie in einem Wild-West Rennen wurden Antike Innenstädte und die Küste verwüstet und EU, Weltbank finanziert. Das Spektakel dieser Idiotie, finanziert vor allem die korrupte Weltbank, EU Botschaft, Privatisierungs Geschäfte werden als Kick-Back Geschäfte von den Internationalen erpresst.

Zitat der Abgeordnete Eduard Ndocaj: Er (Klement Balili) hat Hunderte von Arbeitsplätzen geschaffen, er ist ein Patriot.Tradition ist, das man nur in den Nachbar Dörfern raubt, heute ist das Europa.

Minister, der Parlaments Präsident huldigen den vor Jahren festgenommen Klement Balili, dessen Akten im Polizei Computer ebenso total gelöscht wurden.

“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi
“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

16 May 16 Albania ‘Ignoring’ Suspected Drug Baron’s Greek Arrest Warrant

Ausspruch eines Albanischen Abgeordneten, was ebenso Standard ist, weil es zu 80 % Kriminelle, ohne jede Bildung sind und weiter hinter dem Neanderthaler Niveau zurückliegen.

Deshalb demonstrieren Albaner Weltweit, wenn ein Familien Mitglied auch wegen Mord verhaftet wird, weil das ja Ehrenhaft ist in deren arachischer Raub- und Plünderungs Kultur. Identische Aussagen, von Finanzminister Arben Ahmeti usw.. Deshalb wird überall wild gebaut, Naturparks zerstört, Geldwäsche zum System erklärt unter Ilir Meta, Edi Rama, Salih Berisha und Eigentums Raub, illegales Bauen ist Kultur Projekt. Eduard Ndocaj, hat selbst über 20 Immoblien, die Herkunft seines Vermögens unbekannt.

Afghanistan Einsatz als Schutzherr der Drogen Barone wie General Fahim

„für die Freiheit ist Alles erlaubt“ Regierungs Ausspruch rund um Drogen-, Frauen-, Kinder Handel vor 15 Jahren auch rund um den Kosovo Krieg, wo er nur um Verteilungs Kämpfe der Albaner und Serbischen Mafia ging. Die Finanzierung von Politikern, durch kriminelle Clans, ist Tradition, besonders schlimm in Montenegro, Albanien, Kosovo. Bulgarien.

In der Presse wird er als Idiot verkauft.

Idioti!

Deputeti socialist Eduard Ndocaj e ka cilësuar familjen e Klement Balilit si një familje patriotike dhe nga më të mirat në Shqipëri.

Përmes një postimi në Facebook, Ndocaj shkruan se familja Balili sulmohet nga Greqia.

Ai ka udhëtuar drejt Delvinës ku është takuar me kreun e Bashkisë së Delvinës Rigels Balilin, që është njëkohësisht nipi i Klement Balilit.
Balili është shpallur në kërkim nga shteti shqiptar nën akuzën për trafik të lëndëve narkotike.

Postimi i plotë i deputetit Ndocaj

Sot, deputeti Ndocaj pati kenaqesi te takohej me Rigels Balili ne Santa Quaranta. Rigelsi, jo vetem Kryetar Bashkie i Delvines por edhe nje djale punetor e patriot.
Keta jane te gjithe familje punetore qe njihen ne gjithe Saranden e Delvinen. Jane marre me sipermarrjen qe ne fillim te viteve ’90 dhe ne gjithe keto vita kane punesuar dhe kane mbajtur qindra familje te ndershme e punetore. Vetem sot, ne hotelin Santa Quranta ka qindra punetore. Greqia eshte munduar me shekuj qe familjet mira shqiptare t’i sulmoje e kete e ka bere qe te kete influencen e saj te plote ne Jug e Shqiperise.
Shqiperia ka nevoje per familje te ndershme e punetore qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit dhe ne ruajtjen e sovranitetit.
Shqiperia nuk eshte Kolumbi dhe historia jone kombetar eme familje patriotike nuk ka lidhje me kartelat e Kolumbise. Eshte e turpshme qe shqiptaret te quhet Eskobar.
Ne Shqiperi ka tituj: kapedan, bajraktar, aga e keto tituj meritojne te gjithe ato familje qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit.

KLement Bal

6 Gedanken zu „Wenn die Presse einen Abgeordneten als „Idiot“ bezeichnet: Eduard Ndocaj, der den Drogen Baron Klement Balili als „Patriot“ verkauft“

 1. Davon träumen Albanische Politiker, eigene Gross Drogen Netzwerke, oft auch mit Hilfe korrupter Deutscher Politiker aufgebaut
  Tabela me të dhënat e grupit Shqiptaro-Grek

  Shqiptarët
  Klemend Balili ose “Eskobari i Ballkanit”
  Petro Dalanaj 59 vjeç, profesioni peshkatar, Sarandë
  Kleanth Palaj 22 vjeç, profesioni peshkatar, Sarandë

  Grekët
  Georgios Alifantis 46 vjeç, profesioni shofer, Nikea Athinë
  Ksenofon Anagnostopulos 52 vjeç, biznesmen shitje makinash, Kifisia Athinë
  Thomas Aleksaqis 59 vjeç, profesioni shofer, Koropi
  Harallambos Paçavuras 33 vjeç, profesioni shofer, Veria
  Spiridhon Kolevris 52 vjeç, profesion shofer, Zakintho
  Athina Vosu 37 vjeçe, e papunë, Zakintho
  Dhimitrios Papadhomihelaqis 46 vjeç, profesioni instruktor palestre, Koridhalos Athinë
  Kristos Korianopulos 48 vjeç, i papunë, Nikea Athinë
  Mihail Sofronas 56 vjeç, profesioni elektraut, Keratsini Pirea
  Nikolaos Tasopulos 50 vjeç, profesioni xhenerik, Kalithea Athinë
  Stamatis Buropulos 44 vjeç, i papunë, Neos Kosmos Athinë

  Himara
  Zaharia Rondo 50 vjeç, profesioni shofer, lindur Himarë, banues Kifisia Athinë

  Stefan Zoto 43 vjeç, profesioni shofer, lindur Himarë, banues Pagrati Athinë

  Të paarrestuarit
  Dhimitër Poti 50 vjeç, shtetas shqiptar, banues në Bruksel Belgjikë
  (Dh.Poti u arrestua dy ditë pas këtij raporti)

  Kelmend Balili 44 vjeç, shtetas shqiptar, banues Sarandë Shqipëri

  Joanis Rumeliotis 59 vjeç, shtetas grek, banues Blagoevgrad

  Antonios Kaçandonis 39 vjeç, shtetas grek, banues Athinë Greqi.

  Këta persona janë të akuzuar për shkelje të ligjit N433/13 për “lëndët narkotike”,ligjit 187 të kodit penal të “Organizatave Kriminale” dhe të nenit 8 Kod Penal “Krimet e kryera në shtetin fqinj” të akuzuar por jo të arrestuar janë tre persona, ndër ta dhe Klement Balili i Sabaudinit dhe Nazes lindur në 20/03/72 në Shqipëri dhe banues në Sarandë për shkeljet e mësipërme. – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/p-rgjimetbalili-peshkatarit-jepi-gaz-dhe-shiko-nga-pas-411016.html#sthash.WxFUqTOk.dpuf

 2.  

  Als Idiot von weiteren Medien geoutet, einfach Strohdumm, wie viele andere sogenannte Politiker

  “Budalla brina s’ka”, thonë në Shkodër

  2
  „Budalla brina s’ka“, thonë në Shkodër

  (Skandal)Eduart Ndocaj me partinë e tij PBDKSH, ka dalë në këto zgjedhje i vetëm dhe kundër të gjithëve. Ndocaj ka deklaruar se është kandidat për kryeministër përballë Bashës, Ramës e Vasilit.

  Në këto ditë ai është parë duke bërë një fushatë të fortë sidomos në qarkun e Lezhës. Fushatën e tij Ndocaj po e bën edhe në rrjetet sociale ku shpesh shpërndan mesazhe dhe video ku i bën thirrje qytetarëve që ta votojnë. Por leksiku dhe drejtshkrimi i Ndocajt të lë pafjalë. Kjo foto e shpërndarë e tregon më së miri këtë gjë.

   

  Eduart Ndocaj, drejtshkrimi dhe leksiku i tij të lënë pa fjalë
  Eduart Ndocaj, drejtshkrimi dhe leksiku i tij të lënë pa fjalë

  Këto bëma të ish deputetit Ndocaj, vijnë nga një zinxhir i gjatë budallallëku që ky kandidat për postin e kryeministrit ka shkruar dhe më parë. Po ju sjellim në kujtesë se çfare ka shkruar ky ligjvënës i parlamentit. Budallalleku i tij nuk ka kufi, dhe na sjellë në vëmendje shprehjen popullore “Budalla Brina S’ka”.

  Kur Eduart Ndocaj deklaron kandidaturën për kryeministër.

  Eduart Ndocaj, ish-deputet i PS-së dhe kryetari i Partisë Bashkimi Demokristian Shqiptar, ka deklaruar zyrtarisht kandidaturën e tij për kryeministër, pasi u rrefuzua nga Lulzim Basha te futej ne listat e Partis Demokratike.

  Përmes faqes së tij zyrtare, Ndocaj ka shpërndarë fletën e votimit dhe ka bërë thirrje për të votuar numrin 7 në zgjedhje.

  “Sapo është miratuar fleta e votimit për zgjedhjet e 25 qershorit.

  Numri 7 në fletën e votimit për të marrë pjesë në zgjedhje është Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH).

  1. Ndocaj ka vendosur të hyjë në zgjedhje i vetëm dhe kjo i jep të drejtën dhe kurajën të jetë konkurrent për kryeministër.

  Vota e qytetarëve është ajo që përcakton kryeministrin e ri. Ndocaj është në garë i barabartë me subjektet e tjera dhe me një avantazh, i pakonsumuar, i papërlyer në asnjë skandal për korrupsion apo abuzim me detyrën”,- shkruan Ndocaj.

  Kjo foto është edhe një nga sloganet personale të Ndocajt para zgjedhjeve të 25 qershorit.
  Kjo foto është edhe një nga sloganet personale të Ndocajt para zgjedhjeve të 25 qershorit.

  Së fundmi, Ndocaj deklaroi se do të kandidojë i vetëm me partinë e tij, pasi nuk arriti një marrëveshje me PD-në dhe kreun e saj Lulzim Basha, me të cilin u takua në çadrën e opozitës disa javë më parë.

  Nga zhgënjimi dhe trauma që pesoi nga mos mbajtja e fjalës së kryetarit të Partisë Demokratike, Eduart Ndocaj e shoqëroi deklaratën e tij kundër tri partive të mëdha ( pasi provoi dy prej tyre, po nuk i eci me asnjë) me një pikturë “alla kontemporane”. Shresojmë që Ndocaj të mos io mungojë parlamentit. Ky intelektual dhe “ligjbërës” është shëmbull i degradimit të shoqerisë sonë se kë nxjerr për ta përfaqësuar në atë sallë.

  Pak kemi kriminelet, trafikantët e mashtruesit në parlament, tani të mos na mungojnë as idiotët funksional me zhvillim mendor të kufizuar, që asaj salle ti vihet vula njëherë e mire. Shqipëria ka shumë nevojë në të ardhmen e saj të ketë individë të tillë. Duhet të mos dëshpërohemi e të kuptojmë se marrëzia s’ka fund.

 3.  

  Wenn Ziegenhirten sich einen Autoführerschein kaufen, ein unerklärliches Vermögen haben und mit jedem Verbrecher herumreist und auftritt, obwohl man ein Idiot ist.

  Eduart Ndocaj, überschlug sich auf einer der angeblichen EU finanzierten Autobahnen, wo 97 % aller Zufahrten illegale Zufahrten sind von Mafia Clans, mit ihren Tankstellen, Hotels, Firmen.

   

 4. Ndocaj wurde von der Abteilung für Wirtschaftskriminalität der Lezha-Polizei als gewollt erklärt, weil sie beschuldigt wurde, einen Italiener in Italien durch Betrug gestohlen zu haben, und versprach, eine Pipeline in Albanien in Höhe von € 78.000 zu zahlen.

  Es wird auch behauptet, dass die gleiche Person ein „Audi Q7“ Fahrzeug mit „FD498LJ“ Nummernschilder gestohlen hat.

  Ausserdem hat man dem Journalisten Basir Çollaku, aus der Mafia und korrupten Administration Familie: Collaku, 3 Appertments in Vlore beschlagnahmt, aus Profiten der Zuhälterei in Belgien, aber die Familie hat auch ein illegales Appartment Haus ziemlich im Zentrum von Durres gebaut vor 2 Jahren.

  Wenn die Presse einen Abgeordneten als „Idiot“ bezeichnet: Eduard Ndocaj, der den Drogen Baron Klement Balili als „Patriot“ verkauft


  “Kaubojsi”: Do krijoj parti të re, më mbështet dhe SHBAEduart Ndocaj do të largohet nga grupi parlamentar socialist dhe Partia Demokristiane………………..

  http://www.kohajone.com/2016/06/07/kaubojsi-do-krijoj-parti-te-re-me-mbeshtet-dhe-shba/

  man hatte den ersten Auftritt als eine Art „Lega Nord“ mit dem Langzeit Gangster Tom Doshi, einem primitiven Gangster
  Man will vor allem der LSI Ilir Meta Partei Mitglieder abjagen

   

  Der als „Cowboy“ bekannte Abgeordnete Eduard Ndocaj, kündigt seinen Austritt aus der SP Partei an

   

  Wenn Ziegenhirten sich einen Autoführerschein kaufen, ein unerklärliches Vermögen haben und mit jedem Verbrecher herumreist und auftritt, obwohl man ein Idiot ist.

  Eduart Ndocaj, überschlug sich auf einer der angeblichen EU finanzierten Autobahnen, wo 97 % aller Zufahrten illegale Zufahrten sind von Mafia Clans, mit ihren Tankstellen, Hotels, Firmen.

   

 5. Mafia Kartelle unter Ministern, Alles normal in Albanien und Partnerschaften, wobei der Innenminister Samir Tahiri, Ilir Meta,Arben Ahmeti Sonder Nummern des Verbrechens sind wie Edi Rama.
  Der gerade in Italienischer Haft verstorbene Mafia Boss : Toto (Salvatore) Rina, wird vom Schwager des ex-Innenministers Samir Tahiri: Albana Berisha, verherrlicht: “ mein Idol“: Toto Rina, wird fuer 100-200 Morde verantwortlich gemacht, was auch viele Morde die Kontakte zu Shullazi des Samir Tahiri erklaeren wuerde.

  Salvatore Riina
  Salvatore Riina2.jpg

  Mugshot of Totò Riina after his arrest in 1993
  “Toto Riina, idhulli im”, si ranë në kurth mediat me kunatin e Tahirit

   

  November 18, 2017 13:32

  “Toto Riina, idhulli im”, si ranë në kurth mediat me kunatin e Tahirit

   

  Alban Berishës, kunatit të Saimir Tahirit i kanë vjedhur celularin duke marrë në dorë gjithë privatësinë e tij, përfshirë dhe llogarinë në Facebook.

  Pikërisht nga kjo e fundit, personi që i ka vjedhur celularion ka shkruar një status shokues sipas të cilit, Alban Berisha e cilëson Toto Rinën një idhull.

  Ky lajm është botuar me shpejtësi nga shumë portale shqiptare që pa verifikuar asgjë e kanë marrë për të mirëqenë duke e botuar si lajm.

  Sakaq, Alban Berisha i ka bërë thirrje përmes një llogarie të mikut të tij, atij që ka në dorë telefonin të ndalë këtë lojë të rrezikshme

  “Ju lutemi kush e ka gjetur telefonin dhe po e përdor në mënyrë të pandershme dhe të pandërgjegjshme Facebookun tim, ju lutem ta dorëzoni sa më parë në rajonin e policisë më të afërt. Po më diskreditoni me këtë status që më keni bërë. Me respekt Alban Berisha”, thuhet në reagimin e kunatit të Tahirit.

  Policia ka nisur menjëherë hetimet për rastin në fjalë.

  Çfarë shkruhej në statusin e rremë
  Reagimi i Alban Berishës pas postimit të statusit të rremë

  http://www.gazetadita.al/toto-riina-idhulli-im-si-rane-ne-kurth-mediat-me-kunatin-e-tahirit/

Schreibe einen Kommentar