Umwelt Schäden in Milliarden durch Privatisierung: Soros, aksioner te Bankers Petroleum

Schon wieder wird zur Show die Bohr Lizenz ausgesetzt, wo danach mit den Energie MInister, nur das Bestechungsgeld verhandelt wird.

Im März 2004, die erpresste Wesley Clark Firma: Bankers Petroleum, Kriegs Verbrecher der Verbrecher Organisation NATO. Georg Soros war indirekt an dem Verbrechen ebenso beteiligt. Die Chinesen haben eie Betrugs Firma gekauft, mit enormen Umwelt Schäden in Albanien, erpresst durch kriminelle Weltbank und US Gestalten.
Ein typisches Verbrechen der „Westlichen Wertegemeinschaft“ den Werten inklusive Massenmord, Finanzierung und Kriegs Waffen für Terroristen der Angela Merkel, Frank Walter Steinmeier und Co.

Man finanziert teure sinnlose Umwelt Konferenzen, ist Partner wie die Weltbank überall in der Zerstörung durch Fracking mit hoch giftigen Chemikalien, praktisch Hydraulik Öl, was überall wieder aus dem Boden schiesst.

Rauchschwaden über den Bergen von Kruje, in den Betrugs Projekten des Lefter Koka, UN und Deutscher GIZ, BMZ Organisationen

Bankers Petroleum verkaufte alle Anteile an eine grosse Petrol Firma in China

EU Umwelt Behörde warnt vor den Bade Stränden in Albanien: 39,7 % gefährlich verschmutzt

Die Rauch Wolken der Umwelt Zerstörung der illegalen Kalk Öfen über Kruje.


Kaum zu glauben wie dumm die Leute sind
Umwelt, Abfall Vernichtung in Tradition des Mafia Umwelt Ministeriums in Albanien

Der korrupte EU Commissar: Miguel Arias Cañete, produziert die nächste Umwelt Kathastrophe mit Öl in Albanien

6 Minister

Georg Soros Minister, aus der „Open Society“ und Erion Veliaj gehört auch dazu.

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit
Linda Basha Rama, bashkëshortja e kryeministrit
Milva Ekonomi, Ministre e Ekonomisë dhe Turizmit
Endri Fuga, Drejtor i Komunikimit në kryeministri
Ditmir Bushati, ministër i Jashtëm
Blendi Çuçi, Ministër i Çështjeve Vendore
Mirela Kumbaro, Ministër Kulture
Eglantina Gjermeni, Ministre e Urbanistikës
Arbjan Mazniku, Nënkryetar i Bashkisë Tiranë
Ilir Beqaj, Ministër i Shëndetësisë

http://telegraf.al/politike/shtypi-amerikan-denoncon-soros-1478946788

Ja kush janë kolona e pestë e Sorosit që po shkatërron PD

Alles gekaufte Politiker, identisch wie Hunderte von NGO’s, Körber Stiftung, ICG, CFR, Rezzo Schlauch, wo man abgehalfterte Politiker unterbringt.
http://www.gazetadita.al/wp-content/uploads/2016/12/1-92-724x1024.jpg
Verbrecher Imperium korrupter Deutscher Politiker, u.a. mit den DAAD Programmen und Georgs Soros’s „Open Society“ und mit vielen NGO’s.
Daad-logo Ohne-schrift Osi-kl
Peinlichkeit der Deutschen Aussenpolitk, wo die Open Society, direkt durch ehemaligen Mitarbeiter, bestens bekannt ist für Betrug, Manipulationen.

„Der Spiegel“ im Dienst von George Soros und dessen Geschäftemacherei in Osteuropa

Enver Hoxha Methoden, ohne die Bürger, eine Rats Versammlung und ohne Gesetze: bekannte Journalisten diskutieren diese neue Dreisigkeit des Edi Rama, Erion Veliaj, beide Georg Soros Leute, der Weltweit auch bei den Deutschen Politik Ratten nur Chaos bringt. Die Grünen, Elmar Brok, Knut Fleckenstein, Rezzo Schlauch die rote Betrugs und Kriegs Bande: Alles korrupte Verbrecher bis ganz nach Oben in der Deutschen Regierung, wie die geleakte Open Society Liste zeigt.

Ricardo Hausmann: Experte für Geldwäsche und Betrug im Solde von Georg Soros
Ricardo Hausmann: Experte für Geldwäsche und Betrug im Solde von Georg Soros
 Georg Soros Lakaien: Hausmann und Erion Veliaj

Noch ein inkompetender Wirtschafts Spinner: Prof. Ricardo Hausmann, erzählt in Tirana „Banalitäten“

Der Bundesstaat New York hat sogar ein Fracking-Verbot wegen gesundheitlicher Risiken erlassen. Siehe Gesundheitliche Risiken: New York verbietet Fracking – Opfer aus Texas berichten – Health worries pervade North Texas fracking zone

Soros, aksioner te Bankers Petroleum

Today

  Gazeta kohajone sot 13 gusht 2016

GuruFokus.com /  Fondi i Menaxhimit Soros LLC ka paguar  66 milionë $ për të blerë rreth një të pestën e BNK Petroleum Ltd.

 

Soros blen 20% të kompanisë së naftës BNK Petroleum Ltd

1-Qindra banorë të zonës  naftëmbajtëse  në Patos-Marinëz dhe sidomos në fshatrat e Zharësit kanë protestuar me dhjetëra herë, madje edhe kanë bllokuar punimet e kompanisë naftë nxjerrëse Bankers Petroliium,  sepse kjo e fundit me teknikat e saja që përdorë për nxjerrjen e “ arit të zi” ka krijuar problem të jashtëzakonshme për banorët e kësaj zone. Madje mundet të themi se një pjesë e mirë kanë braktisur fshatrat  pasi tek ta është vënë re sëmundje me pasoja të rënda në gjak. Të gjithë i kemi parasysh fontanat që shpërthyen në oborret e shtëpive, shtëpitë e çara , tokat e shkatërruara dhe kontaminuara nga lëndët kimike që dalin prej nxjerrjes së naftës. Ditët e fundit ka pasur shpërthime të reja dhe që nga qendrat sizmike e Tiranës u konsiderua si tërmet i nivelit 4.1 ballë e shkallës Rihter me epiqendër fshatrat e Zharës. Shteti bën sikur kërkon llogari, por me sa duket nuk ka fuqi të ndërhyjë për shkak të influencës së fuqishme të drejtuesve të kompanisë, lidhjet e të cilës të çojnë në SHBA .Sigurisht që nuk është qeveria amerikane ajo që po administron këtë kompani, por janë lidhjet e këtyre grupimeve menaxhuese nga më të përfolurit në Shqipëri, Ballkan por edhe në Evropën lindore dhe ai që përflitet është Soros. Soros në politikë , Soros në shkolla, Soros në specializime, Soros në pushtetin lokal; ngado sistemi ynë, shteti ynë është kapur nga njerëz që patjetër duhet të kenë një lidhje me Soros-in. 6 ministra janë trajnuar dhe specializuar drejtpërdrejtë nga shkolla Soros dhe qindra të tjerë drejtues partie dhe zëvendës të tyre kanë kaluar “testin Soros “. Kjo me sa duket është arsyeja që Bankers prodhon, fiton dhe grabit, shkatërron dhe nuk paguan asnjë qindarkë, duke deklaruar se del me humbje. Atëherë lind pyetja, se përse vazhdon të mbahet një kompani që vetëm humbet ? Se mirë ajo që humbet, por po humbet edhe vetë shteti duke mos fituar tatimin dhe taksat. Ndaj sërish lindin dyshime, se ose kjo mashtron dhe thotë se nuk fitojë ose kjo qarkullon lekë dhe pasuri për qëllime të pastrimit të tyre. Këtë më mirë se kush duhet ta hetojnë institucionet e specializuara të cilat i rekomanduan qeverisë shqiptare, se ka ardhur koha që nuk mundet të tolerohet më kjo situatë dhe kompania duhet të paguajë detyrimet në shtet, pasi edhe dhënia me koncesion këtë qëllim ka pasur. Ndaj ekspertët i sugjeruan  qeverisë së Edi Ramës që Bankers Petrolium  duhet t’i  paguajë  shqiptarëve  shumën prej 57 milionë dollarësh amerikanë.

2 Avokati i Shqipërisë: Në gjyq me “Bankers”, mos i paguani 57 mln $

 

Avokati që ka asistuar Agjencinë Kombëtare të Burimeve Natyrore në konfliktin me “Bankers” i këshillon qeverisë që të mos pranojë vendimin e ekspertëve për t’i kthyer kompanisë kanadeze 57 milionë dollarë taksa, por ta ankimojë atë në arbitrazh. Njëra nga mediat, që kur nisi çështja Bankers zbardhi shkresën zyrtare që studioja e njohur amerikane “Curtis” i ka dërguar AKBN-së. “Ne rekomandojmë fuqishëm që vendimi i panelit të ekspertëve të ankimohet në Gjykatën e Arbitrazhit”, thuhet në letër. Sipas “Bankers”, ajo dhe qeveria kanë rënë dakord që vendimi i ekspertëve, të përbërë nga “Price Water House Cupers” dhe “Navigant” të jetë përfundimtar. Por avokatët kanë tjetër qëndrim. “Nëse “Bankers” do të kishte qenë e pakënaqur me vendimin, mund të jeni të sigurt, se ajo do ta kishte ushtruar të drejtën e arbitrazhit”, nënvizohet në letrën e përfaqësuesit ligjor. Sipas avokatit, e drejta për të ankimuar çdo vendim ekspertësh apo gjykate është një praktikë standarde dhe normale. Në këtë rast, “Curtis” mendon se arsyet për ta çuar çështjen në arbitrazh janë të forta. “Siç e kemi theksuar më parë, vendimi i panelit të ekspertëve është qartësisht i gabuar, i pamjaftueshëm dhe i papranueshëm në shumë aspekte”, vijon ai. Në fund, avokati thotë, se mungesa e ankimimit nga ana e qeverisë i këtij vendimi në Arbitrazh do të ishte i pazakontë dhe surprizues.

Realiteti :

Shqipëria e dërgoi çështjen në gjykatën e arbitrazhit por çuditërisht ende pa filluar çështja palët u tërhoqën dhe ata që e pësuan ishin shqiptarët, ajo  që humbi ishte ekonomia shqiptare dhe sot e kësaj dite Bankers vazhdon në qejf të vet duke fituar dhe shkatërruar nën tokë dhe mbi tokë.

3-

Av. Altin Goxhaj

Po sikur t’ju them, se Soros dhe Bankers Petrolium që po grabit miliarda (dhe nuk paguan taksa, se thotë nuk kam fitime, se kam kosto të lartë shpenzimesh) kanë lidhje të thella?! Sepse çdo pasuri nëntokësore e Shqipërisë pak e nga pak do të shitet nga Soros!!!.. Lexojeni këtë shkrim që zbërthen lidhjet midis Soros dhe Bankers Petrolium!!!

4-

Rrjeti prestigjioz GuruFokus.com  në një analizë të vetën zbërthen të vërtetën e Bankers dhe lidhjet e tij me SOROS. Po publikojmë të plotë shkrimin e saj për të kuptuar të vërtetën e saj dhe situatën ku ndodhet Shqipëria dhe banorët e Zharësit në zonën e Patos-Marinzës

Soros blen 20% të kompanisë së naftës BNK  (Petroleum Ltd (TSX: BKX.TO).

I kam ndjekur rastësisht BNK Petroleum gjatë dy viteve të fundit. Ka një ekip të respektuar menaxhimi, një pasuri te madhe evropiane dhe tani një investitor të madh kohor evropian.

Në vijim u njoftua sot:

„CALGARY – Një fond i menaxhuar prej Fondit të Menaxhimit Soros LLC ka rënë dakord të paguajë 66 milionë $ për të blerë rreth një të pestën e BNK Petroleum Ltd (TSX: BKX.TO). Quantum Partners LP do të paguajnë C $ 2.54 secili për 26 milionë aksione të zakonshme të kompanisë me bazë në Calgary që përfaqëson rreth 22 për qind të portofolit të BNK-së , paradhënie të transaksionit dhe 19.5 për qind pas investimit. BNK tha, se do të përdorë të ardhurat nga vendosja private për biznesin e saj, duke përfshirë edhe angazhimet e punës për koncesionet e saj të gazit shist argjilor evropian. Aksionet e kompanisë u rriten 16 cent ose 6.5 për qind në $ 2.61 pas shpalljes. Fondi i Soros u themelua nga George Soros, një nga financierët më të njohur në botë, i cili mbetet kryetar i bordit të saj. “ BNK ka një degë gjigante të gazit shist argjilor evropian, ekonomitë e të cilës janë shumë tërheqëse, duke marr parasysh koston shumë të lirë te tokës.

 

Këtu është një artikull që shpjegon se prej ku ka ardhur kompania dhe ku po shkon;

 

Kjo kompani u bë një entitet i pavarur vetëm në vitin 2008, por megjithatë, është e pozicionuar mirë për të arritur rritje në vitin pasardhës. BNK Petroleum Inc. është një kompani e bazuar në Camarillo-Calif ,e fokusuar në blerjen e energjisë, eksplorimin dhe prodhimin e naftës dhe rezervave të mëdha të gazit. Me zyra të tjera në Kanada, Holandë, dhe Poloni, si dhe një rrjet të kompanive ndihmëse të shpërndara në të gjithë vendet e tjera evropiane, organizata ka ndërtuar një prani të fortë ndërkombëtare. Organizata filloi si një degë e Bankers Petroleum Ltd, një kompani e naftës dhe gazit me operacionet e fokusuar në Shqipëri. Ajo u shkëput në korrik 2008 dhe tani funksionon në mënyrë të pavarur. Wolf Regener, i cili shërben si president dhe CEO, shpjegoi se ndarja ka ndodhur për shkak të një ndryshimi në strategjinë e përgjithshme. „Pasi një CEO i ri mori Bankers Petroleum, u vendos që projekti shqiptar ishte konsideruar i mjaftueshëm për të mbështetur një kompani të madhe më vete dhe për këtë arsye do të jetë fokusi kryesor nga atje jashtë. Ata ndaluan  kërkimin për fushat e naftës të rënda në rajone të tjera dhe kërkuan për të bërë diçka me operacionet ekzistuese që kishin në SHBA, ku projektet ishin rritur mjaft për të mbështetur kompaninë e tyre. BNK u krijua dhe i mori ato mbi vete,” tha ai, duke vënë në dukje se projekti më i largët së bashku ishte një bazë nga Oklahoma prodhuar nga Woodford Shale. Edhe pse ajo ka më pak se dy vjet që nga ndarja, BNK po lulëzon dhe është gati të rritet në vitet e ardhshme. Sipas Regener, rritja do të jetë nxitur nëpërmjet dy kanaleve parësore: operacionet aktuale të SHBA dhe tregun evropian shale-gaz, që ai pret të arrijë kulmin në një të ardhme shumë të afërt. Duke punuar në shtëpi dhe përreth pronës The Oklahoma aktualisht është prodhuesi më i madh në portofolin e BNK-së (e cila përbëhet nga rreth 12,500 akra neto), por puna e tij është plotësuar me pronat në Alabama, Misisipi, Teksas, Nju Jork dhe Evropë. Kompania ka ndjekur eksplorimin dhe zhvillimin e shist argjilor të gazit në SHBA për më shumë se pesë vjet, dhe sipas Regener, ai dhe ekipi i tij tani janë duke kërkuar për të bërë të njëjtën gjë në Evropë, veçanërisht në katër pellgje ku iu janë dhënë koncesionet. Në fushën e gazit Tishomingo në Oklahoma, prodhimi i BNK-së v

December 19, 2016
 | by Dajana Berisha

The World Bank has this week published the Investigation Report of its Inspection Panel for the involuntary resettlement of residents in the village of Hade near Pristina in Kosovo. The investigation, undertaken following a complaint by current and former Hade residents and KOSID, confirms that considerable and un-repairable damage was caused to Hade residents during displacement, in order to open the way for the mines of the proposed „Kosova e Re“ power plant.

jen nga shist Woodford, e cila prodhon naftë, gaz natyror, dhe lëngje të gazit natyror. Edhe pse tre pronat e tjera te saj në qendrat veriore Amerikane nuk janë provuar ende, ata kanë potencialin për të shtuar më shumë vlerë. „Që nga fillimi, një pjesë e rëndësishme e objektivit tonë të përgjithshëm strategjik ka qenë për të maksimizuar vlerën e shist-it argjilor tonë te SHBA-së dhe të shtrëngoje asetet e gazit. …………………

http://telegraf.al/politike/politike-1482748263

December 19, 2016
 | by Dajana Berisha

The World Bank has this week published the Investigation Report of its Inspection Panel for the involuntary resettlement of residents in the village of Hade near Pristina in Kosovo. The investigation, undertaken following a complaint by current and former Hade residents and KOSID, confirms that considerable and un-repairable damage was caused to Hade residents during displacement, in order to open the way for the mines of the proposed „Kosova e Re“ power plant.

Fracking in Albanien – Familien mussten evakuiert werden, Häuser wurden unbewohnbar

fracking_albanienIn Deutschland gerade gesetzlich neu geregelt, wird in Albanien offenbar schon länger praktiziert: das umstrittene Fracking.

Es ist doch wirklich erschreckend, wie blind Bundesumweltministerin Barbara Hendricks ist.

Dem Wasser sind Gesetze und niedergeschiebene Worte egal.

FRACKING betrieben in ‎Albanien von der kanadischen Firma Bankers Petroleum im Dorf Marinza, ein Gas – Schlamm Gemisch schießt aus dem Boden.

Wie kann unsere Regierung nur die Augen davor verschließen? Schaut euch auch noch an, wie es im Dorf danach ausschaut. Es ist traurig …

https://netzfrauen.org/2015/06/11/fracking

2 Gedanken zu „Umwelt Schäden in Milliarden durch Privatisierung: Soros, aksioner te Bankers Petroleum“

 1. Umwelt Gesetze, die keine Bedeutung haben, als die Verbrecher an die Macht kamen mit der Grünen Pädophilen Bande. Die komplette Küste, der Tourismus wurde ebenso zerstört.

  Verbrechen und Korruption hat Namen, siehe Visa Skandal

  Mit der Ilir Meta Mafia Regierung einem Construct dummer und korrupter US und Deutscher Politiker in 1999, wurden alle Gesetze ausser Kraft gesetzt und eine Albanische Regierungs Adminstration arbeitet max. 12 Monate. Oft ist nachdem alle Posten verkauft wurden das EU und US Modell übernommen, das man möglichst viel stiehlt.

  Das geht nun schon in Umwelt Probleme von über 10 Jahren, wie auch wikileaks berichtet, ebenso die US Department of State Depeschen. Nun sind die Chinesen Eigentümer.

  After Zharrez residents complained of earthquakes caused by oil drilling techniques used by the Bankers Petroleum company, the Minister of Energy ordered an immediate interruption of any procedure that involves injecting technological water in wells around this village.

  Die Politik Show, vollkommen unnützer und inkompetender Organisationen. Nichts wurde in 25 Jahren umgesetzt, so soll es bleiben, weil man nur Geld stehlen will mit Phantom Strategischen Projekten.
  Und die Kalk Öfen bei Kruje, brennen wieder vor aller Augen und beheizt, durch illegale Rodung! 2014 mit grosser Show gestoppt. Qualifikation für die „Westliche Wertegemeinschaft“, sind Profi Kriminelle Strukturen unnützer Personen, welche Tatenlos zusehen wie Kriminele Inspektoren des Lefter Koka, kein Funktion haben. Konferenz Tourismus mit Foto Show, was es früher nie gab, für die Deppen Veranstaltung der Internationeln Clowns.
  In allen Bereichen, hat das kriminelle Enterprise von Lefter Koka versagt, seine INspektoren sind Kriminelle, Idioten ohne Schule und produzieren nur noch mehr Problem. EU und aus Berlin finanziert wie die Fakten zeigen, denn gemeinsam kann man am einfachsten hohe Millionen Summen stehlen und vernichten.

  Die Rauch Wolken der Umwelt Zerstörung der illegalen Kalk Öfen über Kruje.


  Kaum zu glauben wie dumm die Leute sind
  Umwelt, Abfall Vernichtung in Tradition des Mafia Umwelt Ministeriums in Albanien
  November 25th, 2016

  Alles normal auch Ende 2016 und in Tradition! lt. den korrupten Banden der EU, hat Albanien erhebliche Fortschritte gemacht, was genauso zusammen gefälscht ist, wie alle anderen Berichte zuvor, denn die „Club“ Versorgung in Phristina, Tirana und Durres ist sehr gut für die Internationalen und ebenso in Tradition.


  Brennende Müllberge, unzählige Straßenhunde, Ölentsorgung im Graben, Tiere auf der Mülldeponie, Menschen die im Müll suchen und dann noch Kinder, die Elektrogeräte und anderen Müll verbrennen um an die Metalle zu gelangen – meist noch im Grundschulalter… das sind nur einige wenige Dinge, die ich mit dieser selbstgefilmten Dokumentation zeigen möchte. Sieht man doch in den Medien zumeist ein ganz anderes Bild dieses Landes…

  Aufforstung auf Albanisch

  Currilla Lefter Koka

  Die Lehm angepassten Gräser, Sträucher mit tiefen Wurzeln und Wasser speichernd, wurden entfernt, billiger Grassamen zur Show ausgestreut. Niemand wagt den Namen Lefter Koka, für das Idioten Projekt zunennen, ebenso will niemand sagen, warum gerodet wurde, welchen billigen Schrott an neuen Rasen Grün dort verstreut wurde, der nicht einmal ein Jahr hielt.

  9/2016 bereits, wo Anfang 2016 die Kathastrophe sichtbar wurde

  Edi Rama und sein „Strategisches“ Projekt mit Lefter Koka und Vangjush Dako in Durres. Welt Premiere der Idiotie

  Dafür wurden 178 Seiten Papier produziert, durch unnütze UN Organisationen, der GIZ, welche auch das Betrugs- und Erpressungs Imperium der Hillary Clinton aktiv mitfinanzierte.

  2,4 Millionen € der GIZ – GTZ für Phantom Betrugs Projekte mit der Hillary Clinton Stiftung

  Lefter Koka, baut derzeit illegal in Durres, zerstört erneut den Park der Villa Zogu, einem Erosion Problem inklusive erneut enormen Umwelt Schaden: Abwässer werden ins Meer geleitet.

  Die „Splendid“ Mafia konnte 2014, 2015, 2016 illegal an der Küste bauen, weil der inzwischen verurteilte Distrikt Inspektor Genc Balla, nur von Erpressung lebte. Auch hier leere Sprüche, wobei der Super Skandal in Durres das Aufforstung Projekt mit der inkompetenden Mafia Familie Trashja war. Welt Rekord der peinlichen Dummheit.

  Gemeinsam möglichst hohe Millionen Summen stehlen, die einzige Deutsche Regierungs Politik eines heute vollkommen korrupten und kriminellen Auswärtigem Amte, wie Syrien, Kiew, Afrika der Visa Skandal zeigt. SPD Tussi der korrupten Inkompetenz, empfängt diese Leute, obwohl bei wikileaks Lefter Koka, as grösster Mafia Clan geoutet ist und Beide: Null Allgemeinbildung, Null Verstand, wo Lefter Koka nur auf dem Papier 4 Jahre Schule besuchte.
  Lefter Koka, Barbara Hendricks Umwelt Minister unter sich

  Schweigen über die Skandal Projekte, wo EU, Weltbank, Deutsche nur noch nach Tirana kommen, um ihre privaten Kassen, durch gestohlene Anteile der Betrugs Projekte zuholen.
  AKZM EU finanzierte Mafia Konferenz

  Document of Strategic Policies for the Protection of Biodiversity in Albania
  Abwässer Splendid Mafia in Touristik Zone

  Einer der wenigen Experten in Albanien mit über 10 Jahre Regierungs Erfahrung, muss sich das korrupte EU, US, Weltbank Desaster mit Dummen Kriminellen seit langem ansehen. Viele Workshops für Geistes Kranke Inkompetenz von billigen Banditen aus der EU, die ihre Profil Neurose befriedigen. Das ist Internationale Politik und in Berlin sowieso.
  Genc Miteau, bei der „Bioversitäts“ Show der GTZ

  Edi Rama und sein „Strategisches“ Projekt mit Lefter Koka und Vangjush Dako in Durres. Welt Premiere der Idiotie

  [caption id="attachment_13060" align="alignnone" width="300"] Lefter Koka, Rodung der Haenge, als Aufforstung verkauft[/caption]

  Bernd Borchardt – OSCE und Minister Lefter Koka in der nächsten Comedy Show

  EU Mafia, welche die finanzierten Palmen in einem der Idiotie Projekte der Korruption mit 5.000 € pro Stück nun wieder herausreisen muss.

  [caption id="attachment_11399" align="alignnone" width="210"] EU Projekt mit Lefter Koka, Edmond Haxhinasto[/caption]

 2. Angeblich soll Georg Soros auch an Bankers Petroleum beteiligt sein, wobei alle Ermittlungen der Staatsanwaltschaft verhindert wurden rund um Steuerbetrug und Umweltschäden zuletzt direkt vom US Botschafter Donald Lu. Es erinnert an Betrugs Geschäfte von Alexander Dell im Kosovo, Marcie Ries mit Bechtel, den Betrugs Munition Geschäften und den Betrugs Geschäften mit Frank Wisner überall auch als Berater.

  Lubonja Ausführungen:

  As mua nuk me pelqen Lubonja. Por ajo qe me ben pershtypje ne shume komente eshte se kur dikush (kushdo qofte) flet per nje teme te caktuar, ne vend qe te komentohet per ate qe flitet hidhen ne sulme kunder personit ne planin e pergjithshem, por nuk flasim konkretisht per cfare po diskutohet prej autorit te shkrimit. Se kush eshte ai apo ky eshte tjeter dikutim. Ceshtja shtrohet, a eshte e gabuar qe nje ambasador te ushtroje presion mbi Prokurorin (kushdo qofte ai) per nje kompani qe shkel ligjet e shtetit duke demtuar pronen private te qytetareve te atij shteti? Une them qe eshte e palejueshme. Ju me vetetoni se ben mire qe fut hundet dhe shantazhon Kryeprokurorin qe te ndale hetimet sepse Soros ka 20% te aksioneve te tij te Bankers Petrolium. http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/02/lubonja-esht%C3%AB-flagrante-nd%C3%ABrhyrja-e-ambasadorit-amerikan-n%C3%AB-hetimet-ndaj-bankers#.WJOE0meXWlN

Schreibe einen Kommentar