Umwelt Minister Lefter Koka, erkärt das er mit dem Bürgermeister Vangjush Dako keinerlei Zusammenarbeit hat

Albanien ist nur ein kriminelles Construct, wo Mafia Clans sich Ministerien, Rathäuser, Institutionen erkaufen und kontrollieren und Zusammenarbeit unerwünscht ist nach so vielen Jahren der Finanzierung, des kriminellen Construktes durch aus. korrupte Politike rund Strukturen. Man wird so weiter machen.

hier werden die gestohlenen Bäume angepflanzt, welche die EU für andere Aufforstungs Projekte bezahlte. Abwässer ohne Ende im Raum Durres und illegale Küstenbauten. Die alten Verbrecher Kartell mit Vangjush Dako und Natasho Paco, zerstören die Stadt, durch weitere Umwelt Verwüstung an der Küste, wo nun jeder verkauft. Anzeigen von Auron Tare, dem Bürgermeister von Durres, werden wie im Fall des Vangjush Dako zur Show gemacht. Der Rathaus Platz ist auch so ein absurder Skandal, des Beton’s. 16 Jahre Skandel des Vangjush Dako, der als Bau Polizist anfing, über Grundstücks Direktor und die Stadt zerstörte und reich wurde. 270 Antike Stätten wurden zu betoniert.

Spektakel Betrugs Projekte der EU der Peinlichkeiten: Aufforstung in der Currilla, heute eine Wüste

Ein Minister der teilweise etwas erreichte, mit der Betrugs Klientel Wirtschaft „Eliten“  identisch weitermachte.

Tourismus auf Albanisch: Boots Drogen Schmuggel ohne Ende und Umwelt Zerstörung

Die korrupte Weltbank Mafia, bezahlt weitere 4 Millionen $, an die Lefter Koka Mafia, für „Aufforstung“

Lefter Koka kritikon Dakon: Nuk ekziston asnjë bashkëpunim me bashkinë e Durrësit!

Postuar: 06/09/2016 – 11:25

Me tone të ashpra ka folur sot ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ndaj bashkisë së Durrësit, institucion që ai vetë e ka drejtuar vite më parë.

Koka bëri të ditur se nuk ekziston asnjë bashkëpunim mes tij dhe kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Sipas tij, kjo është arsyeja që çështja e mbetjeve urbane nuk po gjen zgjidhje në Durrës, ndryshe me bashki të tjera, që sipas Kokës, kanë gjetur gjuhën e komunikimit me ministrinë që ai drejton.

“61 bashkitë e vendit duhet të prezantojnë projekte pranë qeverisë qendrore. Fatkeqësisht me Bashkinë Durrës nuk ka ndodhur kjo. Bashkëpunimi nuk ekziston! Qytetarët durrsakë kanë nevojë për një klimë më optimiste, situata në këtë qytet nuk është ajo që dëshirojnë.”

Ai shtoi më tej se “me bashkitë që kanë dashur bashkëpunimin, ne si qeveri qendrore kemi bërë punë shumë të mira, e po vijojmë të bëjmë”.

Deklarata e ministrit Koka u bë sot në 12-vjetorin e themelimit të LSI-së me të rinjtë e qarkut Durrës.

Die Abwasser Skandale in Durres, der vollkommen kriminellen Rathäuser, wo nie ein Gesetz galt, was den Tourismus und viele Vermögen zerstörte und in 2016 weiter so betrieben wird.

DSC_3784

Bregdeti në Durrës, i pushtuar nga ujërat e zeza të shtetit dhe privatit

HULUMTIM/ “Plazhi në Durrës është i pastër. Raportet për ndotje janë dashakeqe”, u shprehën 3 muaj më parë institucionet shëndetësore publike dhe operatorët turistik, për lajmet se bregdeti i Durrësit është …
Gesuchte Kriminelle, Drogen Bossw ohne Bildung erkaufen sich Posten in der Stadt Durres, wie der Stadt Architekt:  Der Fischereihafen gestohlen von der Elite Mafia ist das aktuelle Beispiel.http://illyriapress.com/illyria_content/uploads/2013/09/durres-adlei-likmeta-arkitekti-i-arrestuar.bmp
Adlei Likmeta, von den Italiener verhaftet vor wenigen Jahren.

Non Stop Skandale: Adrian Cela in Durres bis heute.

Der Ganove sitzt auch unverändert im Stadtrat, trotz Verhaftung und Verfahren der Dokumenten Fälschung, was bis zum höchsten Richter von Albanien Thimjo Kondi reicht und Durres Standard ist.

Skender Koni, Distrikt Bau Inspektor von Durres wurde verhaftet, wegen Dokumenten Fälschung

Ohne jeden Sinn und Zweck sind Urbanistik Pläne, Gesetze in Durres, wo Alles von den vorbestraften Kriminellen des Rathauses, auch wegen Inkompetenz in der Müll Tonne landetl.
Ohne Experten, Architekten, Baufirmen, Experten findet ein Versammlung in Durres statt, über neue Strategie Planungen.
 • Biznesi i ndërtimit dhe profesionistët braktisin diskutimet për planin rregullues të Durrësit (VIDEO)

  06/09/2016 – 16:33

  Dako:-“Mos e kontestoni kur mungoni në diskutim!” Mungesa e profesionistëve, inxhinierëve,  arkitektëve , urbanistëve, ndërtuesve dhe personaliteteve të fushës, në diskutimin  përmyllës të planit…
 • Prezantohet faza e tretë e planit vendor për Durrësin, ja propozimet e arkitektëve (VIDEO)

  06/09/2016 – 14:40

  Përfaqësues të studiove projektuese kanë prezantuar në një panel të zgjeruar planin e përgjithshëm vendor për rajonin Durrës-Shijak-Vorë. Urbanisti Luciano Aletta, përfaqësues i firmave Dogma,…
 • PD Partei: Wegen Autismus und Inkompetenz, wurde der Leiter der CEZ Energie Behörde in Durres abgesetzt: Neritan Goles

  4 Gedanken zu „Umwelt Minister Lefter Koka, erkärt das er mit dem Bürgermeister Vangjush Dako keinerlei Zusammenarbeit hat“

  1. Durres: Vangjush Dako baut weiter illegal herum in der Kommune Rrashbull. Aktion der Bau Polizei, der Staats Polizei NULL, wie überall in Durres seit 2 Jahren, wo sich Nichts geändert hat. Der Bürgermeister von Durres, sollte schon vor 2 Jahren verhaftet werden, es geschah Nichts, weil Edi Rama, sich von der OK kaufen liess.

   Die Albaner Mafia will ihre illegalen Bauten aufwerten in der „Rruga Taulantia“ Durres: Das Schwimmbad wird renoviert.

   Magazina pa leje në krah të autostradës. Denoncon Stafa i PD: Janë njerëzit e Vangjush Dakos (video)

   30nëntor 2015 – Kryetari i PD-së së Durrësit denoncon një ndërtim pa leje në zonën që dikur I përkiste komunës Rrashbull, sot Bashkisë së Durrësit. Sipas Osman Stafës shumë pranë autostradës Durrës-Tiranë ka nisur ngritja e disa kapanoneve, pa asnjë kërkesë ligjore për ndërtimin e tyre. “Ndonëse ka vetëm 1 muaj e gjysmë që nisën punimet, siç e shikoni vetë, objekti është në përfundim e sipër”, u shpreh Stafa, nga terreni.

    

    

   “E bëj sot këtë denoncim që kushdo duhet të jetë i njëjtë përballë ligjit, si një pushtetar, ashtu dhe një qytetar i thjeshtë. Kur për një ndërrim dritareje qytetari arrestohet dhe mbi të ushtrohet presion, konstatojmë se pas nesh po ndërtohen magazina pa fund dhe ligji nuk funksionon. Pjesëtarë të familjes Dako janë pas këtij ndërtimi”, denoncoi Osman Stafa.

   http://durreslajm.com/politike/magazina-pa-leje-n%C3%AB-krah-t%C3%AB-autostrad%C3%ABs-denoncon-stafa-i-pd-jan%C3%AB-njer%C3%ABzit-e-vangjush-dakos

  2. Jetzt will Vangjush Dako einen Tunnel durch die Lehm Berge bauen, um die illegalen Bauten, Lokale mit mehr Klientel zu versorgen. Pläne gab es viele, Gesetze kamen immer in die MÜLLTONNE.
   Eine Italienische Firma, macht neue Pläne, man will es als Wahlkampf Programm ausschreiben, was wie immer zu neuem Wild Weste führen wird. Weitere Pläne im Bezirk Durres, wurden vorgestellt.

   Currila

   Durres: Vangjush Dako baut weiter illegal herum in der Kommune Rrashbull. Aktion der Bau Polizei, der Staats Polizei NULL, wie überall in Durres seit 2 Jahren, wo sich Nichts geändert hat. Der Bürgermeister von Durres, sollte schon vor 2 Jahren verhaftet werden, es geschah Nichts, weil Edi Rama, sich von der OK kaufen liess.

   Die Albaner Mafia will ihre illegalen Bauten aufwerten in der „Rruga Taulantia“ Durres: Das Schwimmbad wird renoviert.

  3. Die als Verbrecher Organisation auftretende UN Organisation UNEP, gibt nun Geld dem Lefter Koka Ministerium, für die Renaturierung der Lagune Kune bei Shengin, wo erneut angebliche Experten tätig werden sollen, was dann erneut wie seine Aufforstung Projekte, in das Idiotie Chaos führen wird. 10 Hektar will man dort auch auffoesten, wo identische Millionen teure Programme unter Berisha, auch gegen die Küsten Erosion 100 % gestohlen wurden man die Küste zerstörte, mit illegalen Lokalen überall.
   Lezhë – Laguna e Kune-Vainit, Koka: Projekti do të rikuperojë ekosistemin
   08/09/2016 – 18:22 Nga: Elvis Hila

   Laguna e Kune-Vainit ne Lezhe do të rikuperojë ekosistemin e saj, fale një projekti bashkëfinancuar nga Fondi Global i Mjedisit-GEF dhe UNEP dhe Ministrisë së Mjedisit.

   Ministri Lefter Koka gjatë prezantimit të projektit me vlerë 20 mln dollarë vlerësoi se do ndikojë në ekonominë e banorëve të zonës, ndërsa kërkoi dhënien fund të lejeve abuzive me mjedisin.

   Lefter Koka: “Derdhja e hidrovorit në lagunë e cila në periudha të ndryshme të vitit ka dëmtuar ekosistemin në këtë zonë. Njerëzit që ushtrojnë këtë aktivitet t’i binden specialistëve të fushës që ajo punë që është fitimprurëse për ta të jetë dhe e dobishme për shtratin e lumit, një mal, një fushë”.

   Kryebashkiaku i Lezhes Fran Frrokaj, duke iu referuar demeve nga zjarret masive në malin e shengjinit, i ka kerkoi qeverise qe ti vlerësojë me shume pyjet dhe te planifikojë mbrojtjen e tyre.

   Fran Frrokaj: “Në projektet e ardhshme të kemi një përqëndrim më të madh të vëmendjes në këtë drejtim pasi janë dëme që shkaktohen për pak kohë dhe duhet shumë kohë që të riparohen”.

   Gjatë 3 viteve të finalizimit të Projektit “Ndërtimi për Rikuperimin e Lagunës Kune-Vain do ndërtohen 10 puse që të shkarkojnë ujë të pastër në lagunë, 1 kanal funksional të hyrjes së baticës, 2 panele valëthyese, ripyllëzimi i 10 hektarë pyjeve të degraduara bregdetare, si edhe ndërtimi dhe mbjellja e 2000 metër duna bregdetare me bimë rezistente ndaj klimës.

    

  4. Lefter Koka im empört das Vangjush Dako mit der eigenen Baufirma Firma 3 D, der Familie das Chaos in Durres baut und organisiert.

   Peinlicherweise baut Lefter Koka, sein Bruder „Nard“ mit mehreren eigenen Baufirmen der Ehefrau, ebenso wild herum.

   Flamur Gjuzi, Lefter Koka erkaufen sich in der Verbrecher Hochburg „Xhafzotaj“ bei Shiak: Wahl Stimmen

   Lefter Koka, zerstört erneut Durres, Wälder, Parks mit seinen illegalen Bauten

   Lefter Koka: Igli Cara: harte Worte gegen den Bürgermeister Vangjush Dako, als „Taliban“ auch bekannt

   Lefter Koka si Mato Gruda, me “top” kundra Dakos

   Postuar: 08/02/2017 – 12:49

   Nga Gjergj Thanasi

   Në acarimin e radhës ndërmjet LSI-së dhe PS-së u shqua edhe ministri Lefter Koka, i cili edhe për shkaqe personale (kontrolli i makinës zyrtare, kur bashkëshortja e Kokës ishte në makinë), bateritë e sulmit i përqëndroi mbi policinë dhe kryebashkiakun Dako. Si ministri Koka ashtu edhe deputeti opozitar Agron Duka e sulmuan Dakon për superbetonim të Durrësit, me qëllim përfitimi personal (Firma 3 D në pronësi të familjes Dako). Nga të dy politikanët durrsakë u theksua se ky superbetonim i ka shkatërruar e po shkatërron vlerat arkeologjike të Durrësit. Akuzat me beton pak e dëmtojnë Dakon, sepse në 3 fushata rresht i është përmendur betoni dhe Dako përsëri ka fituar me rritje eksponenciale të diferencës së votave me ato të kundërshtarit. Akuza për shkatërrim të vlerave arkeologjike mbetej një akuzë e paprovuar deri të martën më 7 shkurt……………………...http://durreslajm.com/politike/lefter-koka-si-mato-gruda-me-top-kundra-dakos

   Zuerst wird die Bildung von der „Westlichen Wertegemeinschaft“ vernichtet, damit man mit korrupten Idioten leichter privatisieren kann. Die Intelligenz wandert aus, so das Super korrupte Idioten, oft Kriminelle zurückbleiben und Minister, Bürgermeister werden. Der Bürgermeister von Durres ist so ein korrupter und krimineller Fall von totaler Idiotie, denn immer mehr Stadtteile, sind durch die illegalen und Hirnlosen Bauten bei wenig Regen überschwemmt. Obwohl die Ursachen bekannt sind, u.a. das korrupte und sinnlose Rathaus Platz Projekt, sind sogar nun in höher gelegenen Stadtteilen, die Strassen überschwemmt, weil man die Schwerkraft nicht kennt, weit hinter Neanderthaler Niveau, alle Regen Ablauf Möglichkeit verbaut, oder gleich in Lehm baut und Biotope, Wälder überall zerstört.

   [caption id="attachment_13056" align="alignnone" width="300"] Touristen Küste auf Albanisch in einer Zone Touristik, welche per Gesetz besonders geschützt sind.[/caption]

   „Winter“ der das Land lähmt, durch Gnadenlose Inkompetenz und Klientel Politik

   Zoombie EU Politik: Abschöpfung Justiz Erfahrung und Nichts dazu gelernt.

   Evitimi i përmbytjeve në Durrës/ Ja zgjidhja që ka menduar Dako (VIDEO)

   Postuar: 14/01/2017 – 16:09

   Qytetarët në Durrës dhe shoqëria civile i kanë kërkuar kryebashkiakut Vangjush Dako, para miratimit të buxhetit të vitit 2017, se çfarë investimesh dhe projektesh janë parashikuar në këtë buxhet për të zgjidhur problematikën e krijuar nga përmbytjet në qytetin bregdetar.

   Dako është ndalur në tre projekte, që sipas tij do të përmirësojnë situatën, por nuk do ta zgjidhin përfundimisht atë.

   “Tek stacioni i trenit ka nisur tenderimi i projektit, i cili parashikon shkarkimin e të gjithë ujërave që mblidhen në këtë pikë, nëpërmjet rrugës së portit e më pas në det. Ky është një projekt me kosto të ulët” thotë Dako.

   Problemi qëndron në rrugën e ish-Kënetës. Unaza ka qenë një kanal i hapur, ku mblidheshin ujërat. Me ndërtimin e rrugës, kanalet poshtë saj janë mbyllur e bllokuar, çka do të thotë se uji nuk ka ku shkon.

   “Ndërmarrja e Ujësjellësit ka marrë me fondet e Bankës Botërore një makineri të fuqishme dhe me këtë makineri do të tentojmë zhbllokimin e kanaleve në këtë zonë.

   Ndërsa përsa i përket rrugës “Aleksandër Goga” deri tek lagja e re, ku krijohet situatë kaotike, këtë vit do të nisim ndërtimin e rrugës dhe të kanalizimeve, çka do të thotë se do të përmirësohet sitauta. Po kështu, pastrimi i kanalit të ujërave të larta nga Porto Romano deri tek Spitali, pritet të përmirësojë ndjeshëm shkarkimet që ndodhin në këtë rrugë e sjellin përmbytje të aksit rrugor dhe shtëpive të qytetarëve.

   Qeveria na ka dhënë dy ekskavatorë dhe me to do të nisë pastrimi i kanalit nga Porto Romano deri tek spitali. Me këto investime do të kemi përmirësim, por jo zgjidhje përfundimtare” thotë Dako në reagimin e tij për problemin më të madh me të cilin përballen qytetarët durrsakë sa herë që bie shi.

   Ndjekim pyetje-përgjigjet e qytetarëve dhe të kryebashkiakut Dakos:

   /portali DurresLajm/

   Video:
   Na bëni like në facebook!:

   Edi Rama und sein „Strategisches“ Projekt mit Lefter Koka und Vangjush Dako in Durres. Welt Premiere der Idiotie

   Lefter Koka, Rodung der Haenge, als Aufforstung verkauft
   Lefter Koka, Rodung der Haenge, als Aufforstung verkauft

   Vangjush Dako – Edi Rama: von Skandal zu Skandal: Durres Grundstücks heute und die Skandale 2004

   Wettlauf von Dumm und Inkompetend:

   Lefter Koka – Mafia mit der Deutschen Umwelt MInisterin.

   Lefter Koka, Barbara Hendricks Umwelt Minister unter sich
   Lefter Koka, Barbara Hendricks Umwelt Minister unter sich

   Schweigen über das Betrugs Desaster Projekt des Lefter Koka in der Currilla und auch bei Edi Rama

  Schreibe einen Kommentar