Tourismus auf Albanisch: Boots Drogen Schmuggel ohne Ende und Umwelt Zerstörung

2 Wasser Scooter wurden als Cannabis Schmuggler Boote abgefangen aus Albanien

Edi Rama und Ilir Meta machen da weiter wo man einmal aufgehört, als Verbrecher Kartell. Identisch beim Tourismus, wo Alles im Dienste des Verbrechens steht, so das illegale Boote wieder geduldet werden, viele Italiener kommen um neue Geschäfts Verbindungen aufzubauen.

Edi Rama enttäuscht in Rekord Zeit: Propaganda, Lügen, Geldwäsche und Pass Geschäfte mit Kriminellen

Wasser Scooter sind die neuesten Methode von angeblichen Albanischen Touristen, wo die Familien wieder dringed Geld brauchen, im Regierungs System der Kriminellen und Hirnlosen.
Seit über 40 Jahren fahren Schmuggler Boote zwischen Albanien und Süd Italien, wobei es früher Zigaretten waren, wovon halb Italien lebte.

Drogen Anbau Flächen: Albanien: 2013 - 2016
Drogen Anbau Flächen: Albanien: 2013 – 2016

Italiener, Griechen werden angeheuert, und die korrupten Küsten und Grenz Polizei duldet das Verbrechen mit illegalen Booten, wie der Fall Fatmir Kuci erneut zeigt. Tradition: die Regierung ist eine Einheit mit den Verbrecher Kartellen, wie auch Klement Balili aufzeigt, der „Pablo Escobar“ des Balkan.

 

29/08/2016 – 22:11 Nga: Alba Kepi

Roja bregdetare aero-detare e qytetit të Barit në bashkëpunim me atë të qytetit të Tarantos kanë sekuestruar në ujërat italiane të provincës së Salentos, një gomone që udhëtonte nga Shqipëria drejt Italisë me 80 kg marijuanë në bord si dhe kanë arrestuar me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës dy skafistë shqiptarë me inicilalet T.V 18 vjeç e shtetasin K.B 46 vjeç.

Sipas mediave italiane ngjarja i referohet ditës së dielë 28 gusht.

Roja bregdetare italiane e Barit dhe ajo e Tarantos kanë identifikuar mëngjesin e së dielës një gomone të gjatë 5 metra e cila po udhëtonte nga Shqipëria drejt Italisë me disa pako të dyshimta në bord.

Sapo kanë nuhatur ndjekjen nga ana e skafëve të policës financiare italiane, skafistët shqiptarë nga Durrësi nuk kanë braktisur në det lëndën narkotike, por kanë tentuar t’i shmangen forcave italiane të rendit duke kryer disa manovra të rrezikshme.

Pas një ndjekje për disa minutash,  policia italiane ka mundur të bllokojë në ujërat e provincës së Salentos, gomonen e drogës duke arrestuar dy skafistët shqiptarë e sekuestruar të gjithë lëndën narkotike të tipit marijuanë.

Marijuana ishte e ndarë në 11 pako dhe shitja e saj në treg do të sillte një përfitim prej 700 mijë euro për organizatën kriminale të drogës.

 

foto_533905_550x340

Droga e kapur

Komento

Pasi 11 viteve në kërkim, policia arreston bosin shqiptar të drogës, ja kush është

Pas 11 vitesh në kërkim, policia arreston bosin shqiptar të drogës, ja kush është

Është prangosur pas 11 vitesh në kërkim një shqiptar, i cili ishte dënuar nga një gjykatë italiane me 22 vite burg.   48-vjeçari Nimon Zogaj ishte dënuar nga gjykata për trafik droge dhe vetëm… Lexo të plotë…

Man hat mehere ID Karten, operierte mit meheren Namen auch in Europa.

Kaspar Theater eines Nichts: Edi Rama im Parlament: 100.000 Phantom Personen in Durres erhielten ID Karten

Die Kommune Ismet, Golf von Laze Tourismus Zentrum baut natürlich auch Cannabis an

Vazhdon asgjësimi i kanabisit në të gjithë Shqipërisë, ndërsa sot në Durrës policia ka identifikuar dhe…

4 Gedanken zu „Tourismus auf Albanisch: Boots Drogen Schmuggel ohne Ende und Umwelt Zerstörung“

 1. noch ein Drogen Schmuggler

  Doli nga burgu para 4 ditësh, ja kush është trafikanti ndërkombëtar durrsak (FOTO)

  Postuar: 30/08/2016 – 10:32

  Ky është 27-vjeçari nga Durrësi, Artur Gjergji, që u kap mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit, në tentativë për të transportuar 111 kg kanabis drejt Italisë.

  Ai u arrestua rreth orës 20:00, në PKK Port, ku Shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me Sektorin kundër Narkotikëve, pas kontrollit në Skaner të automjetit tip “Renault” me targë AA241ND, që Gjergji po drejtonte, dalluan një send të dyshimtë. Automjeti më pas kaloi për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë, ku u gjetën të fshehura 66 pako të mbështjella me natriban, me 111 kilogramë kanabis sativa.

  Por kjo nuk është hera e parë që 27-vjeçari arrestohet nga policia. Burime zyrtare bënë të ditur për “DurrësLajm” se vetëm 4 ditë më parë ai është liruar nga burgu, pasi ishte arrestuar për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

  Ai u arrestua në flagrancë më 18 gusht në qytetin e Durrësit, teksa po drejtonte mjetin tip Honda, motorçikletë, me targa Al999, i papajisur me leje drejtimi (lexo këtu).

  Pas gati një jave në qeli dhe 4 ditësh sërish në liri, Artur Gjergji u arrestua për herë të dytë, por këtë radhë me një akuzë shumë herë më të rëndë se ajo e para. Ai akuzohet për trafik ndërkombëtar narkotikësh dhe çështja e tij tashmë i ka kaluar Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

  S.L.

  /portali DurresLajm/

  Video:
  ++++++++++++++++++++++

Schreibe einen Kommentar