Tirana Staatsanwalt Adrian Braho, erhält 18.000 €?

War es eine Falle, gegen Adrian Braho? der einige Prominente Anklagen führte. Adrian Braho hat auch gegen prominente Politikerm den Polizei Direktor A. Cako, geführt (auch gegen das Innenministerium) , aber die Beschuldigung wird mehrfach besätigt durch den Fatos Tusha im TV, das angeblich Adrian Braho das Geld erhält, (abz. Provision), was ein normaler Geschäfts Ablauf ist. Gelder von einem angeblichen Bauunternehmer: Gani Manollari waren gesperrt.

Adrian Braho und Gerichts Offizier: Fatos Lusha, der Financier, Freund im typisch vollkommen korrupten Enterprise LSI (Partner der vollkommen korrupte SPD Apparat, mit Martin Schulz) ist mit dem Kukes Abgeordneten: Ylli Shehu, siehe „Klement Balili“ und Co.; bekannt.

Miqësi me oficerin e korruptuar? Reagon deputeti i LSI: Ja e vërteta e fotove

Fatos Lusha, mit dem LSI Gangster und Abgeordneten: Ylli Shehu

Milliarden teurer Justiz Aufbau, der EU, USA, der als „Camorra“ identische Organisation: IRZ-Stiftung nach 25 Jahren. Das Modell ist System, Weltweit durch inkompetende, korrupte Institutionen: Steuer finanziert, was überall zur Auswanderung führt. Globalisierungs, NeoLiberalsimus: Schlagwörter einer kriminellen Politik Kaste, unützen EU, oder OSCE Botschaften, die selber vollkommen korrupt sind, im aufgeblähten Apparat, der Korruption und Hirnlosen. siehe auch Erpressungs und Bestechungs Modell, mit der als kriminelles Enterprise auftretenden Fraport GmbH im Ausland und Privatisierungen.
ZZ
Korruption hat man direkt gelernt durch ausl. Politiker, welche bis heute wie kriminelle Ratten auftreten, inklusive zahlreicher unnützer Organisationen. über die korrupten Geschäfte der „Eliten“ und wie korrupte Botschafter, EU, „Experten“ Millionäre wurden

Tirana Staatsanwalt Adrian Braho, aus der Mafia Familie des Spartak Braho, kassiert in 2 Minuten 18.000 € ab.

Hintergrund: 120.000 € Drogen Geld war beschlagnahmt worden, und für das Geld für den Staatsanwalt,  kam es wieder frei. Deshalb laufen auch Mörder und jeder Verbrecher in Albanien frei herum. Eingetrieben wird das Geld vom Gerichts Justiz Beamten: Fatos Tusha, für den Staatsanwalt Adrian Braho. Richter und Staatsanwälte, haben direkte Verwandte, als Erpessungs Kartell beschäftigt, oder die von Kriminellen übernommen Gerichts Angestellten wie in diesem Falle: Fatos Tusha.

Adrian Braho
Adrian Braho

Man erhält für Geld die absurdesten Gerichtsurteile, inklusive Phantom Zeugen und Luft Verhandlungs Termine.

Ylli Manjani, will die Skandal Richterin. „Joana Qeleshi“ absetzen und Samir Tahiri schützt Kriminelle

Capo der kriminellen Staatsanwälte, u.a. Ex-Justiz Minister Nasic Naco, selbst im Ratten Nest Durres Staatsanwalt zuvor und die andere Ratte, bereitet das neue Auslands Aysl vor in  Karlsruhe: Wilhelmstrasse No.5.
Eni LLalla
Die 17-jährige Tochter: Eni Llalla: Chartier Uhr, usw.

Deutschland und der Generall Staatsanwalt „Adriatik Llalla“, ein Skandal

Im Hochsicherheits Gefängniss 302, wollte ein prominenter Politiker, Dritan Dajti, den Mörder u.a. von den 4 hochrangigen Polizei Offizieren besuchen, der auch als Auftrags Mörder für die Durres „Eliten“ unterwegs war, wie Lulzim Berisha, der längst zu Hause sitzt, unter angblichem Haus Arrest, obwohl er ebenfalls zu Lebenslanger Haft verurteilt wurde.

Es soll Spartak Braho, Abgeordneter, Chef der Sicherheits Kommission und auch als „Pare von Durres“ bekannt, Urgestein, der den Schmuggel nach Italien schon vor 40 Jahren organisierte und die „Sacra Corona Unita“ mitaufbaute.

AKTUALITET

VIDEO/ Prokurori merr 18 mijë euro ryshfet për një firmë

September 28, 2016 20:41

VIDEO/ Prokurori merr 18 mijë euro ryshfet për një firmë
September 28, 2016 20:41

VIDEO/ Prokurori merr 18 mijë euro ryshfet për një firmë
Nga Arkiva

EMERGJENCA / Shqipëria përgatitet për 5 mijë refugjatë sirianë gjatë dimrit 04.Oct
Gjosha në Sllovaki, takim me Komisionerin Hahn 26.Jul
I nderuar Bandit! 16.Jul

Një rast flagrant korrupsioni është zbuluar nga emisioni investigativ “Stop”, në televizionin Klan. Bëhet fjalë për një prokuror, të Prokurorisë së Tiranës, Ardian Braho, i cili dyshohet se ka marrë ryshfet 18 mijë euro nga një qytetar.

1

Por si nis e gjithë historia? Denoncuesit, i cili trokiti në emisionin investigativ “Stop”, i transferuan me bankë nga jashtë shtetit drejt Shqipërisë 120 mijë euro. Pas një indicie nga Krimi Ekonomik kjo shumë iu bllokua. Çështjen e kishte në dorë ky prokuror.

Dhe për të marrë atë që i takonte, pasi me dokumente ai kishte vërtetuar se ishin “para të pastra”, iu desh të paguante plot 18 mijë euro për prokurorin.

Në video duket oficeri i policisë gjyqësore Fatosi, që bën rolin e shkëmbyesit të lekëve midis qytetarit dhe prokurorit

Qytetari: Si ia kalove? Mirë?
Unë do pyes për atë Ardian Braho, Fatosi ç’kam me i dhënë disa dokumenta.
S’e di a zbresin poshtë t’i marrin, apo do ia çoj sipër? Pyeta për atë Ardianin. Ardian Braho. Fatosi ka me më dhënë disa dokumenta.

Recepsionisti: O zotëri nuk po të marr vesh. S’po të marr vesh ça. Njëherë Ardiani, njëherë Fatosi. l

Qytetari: O Ardiani, o Fatosi cilido.
Recepsionisti: Fatosi?
Qytetari: Po. Po, se kam me i dhënë dokumentet. A të shkoj sipër, a vijnë i marrin poshtë?
Më është stakuar telefoni. A të erdhi mesazhi? A të erdhi mesazhi?
Oficeri : Jo. E pata në…
Qytetari: Jo. Se s’mund të thirr më është blloku telefoni. Shif a të ka ardh mesazhi, mesazhi të ka ardh që në mëngjes. Kam marrë operatorin (telefonik).
Oficeri: Ç‘a bone ti?
Qytetari: Si kalove? Unë thashë n.q.s ashtu me ardh me të taku. Erdha i thashë atij që kshu kshu.
Oficeri: Më tha Ardiani do vijë të takojë ai.
Qytetari: Ç‘a bone ti? A fole me atë a s’fole a ç’a?
Oficeri: Fola. I thashë. T’u prit ato tha, shkresat.
Qytetari: Po sa ditë me një fjalë mbasi?
Oficeri: Sot, sot.
Qytetari: Jo dakord dakord për ashtu, por mbasi të… Kur mund ta çojmë prapë?
Oficeri: Sot, o sot direkt.
Qytetari: Po kshu me një fjalë po të shkoj unë mbaroj punë tashi mund të shkoj tek banka. Janë të lira lekët mbasdite?
Oficeri: Nuk është mirë me tërheq sot gjë atje bo muuu kjo punë. A kupton?
Qytetari: Jo, jo.
Oficeri: Çdo lëvizje duket është e dyshimtë.
Qytetari: Jo, po dakord po p.sh, unë të thashë dhe atë ditë po të ishin lekët të pista, s’e çaja kokën.
Më tha edhe Ardiani do t’i çoj një shkresë edhe do kthehet përgjigje. Mrena dy tre javëshit po them kthehet përgjigja.
Ajo besoj që a kthy ka nja një muaj e ca.
E ka pa që nuk janë lekë të pista, janë lekë pune.
Oficeri: Ore ti imagjino të kishe pas rekorde krminale e kishin harru ato e kishin kalu në favor të shtetit.
Të kishe pas e zëmë…
Qytetari: Të kishin qenë lekë të pista s’vija as unë me i kërku. Po n.q.s unë çoj 10 (mijë euro) sot, 8 (mijë euro) atë ditë që të bëhen 18 (mijë euro) në fund. A është në rregull?
Kam me shku me takku edhe nja dy miq, se të thashë unë s’mundem të marr. Unë vetëm 3000 (euro) kam.
Oficeri: Jo, jo nuk bëhet. Po s’u bë sot, ngelet për nga shtatori.
Qytetari: Unë thash t’i jap kështu (paratë).
Oficeri: Jo pra s’jam t’u i marr unë copa-copa (paratë) o burrë. E di sa frikë e kam këtë punë.
Hyj unë në siklet për punët e të të tjerëve për syt të ballit. Për kokë të fëmijëve, a kupton? Se secili ka telashet e veta. Ç‘a më duhet mu?
Qytetari: Me një fjalë mrena javës tjetër është e sigurt domethënë
Oficeri: Sot shkon shkresa direkte, hiqet sekuestro, e ke të lira, janë të tuat. Çështja pushohet. Merr vendimin e pushimit. Jo me mua s’ke punë asnjë gjë.
Qytetari: Rregulloheni ju vet, a kupto?
Oficeri: Ore unë asnjë qindarkë, nuk prek gjë. Sikur të duan ato me shku me ia lënë aty.
Grup 0 grup, e shkoj në punë teme. S’merrem unë me atë punë. Kam bizneset e mia. S’kam kohë me u marr me atë punë.

Oficeri: Pasha zotin jemi bo me hije me këto punë mor q… kur të shkoj t’i çoj.

Qytetari: Për të numëru s’i kam numëru siç m’i kanë dhënë. Pesë (mijë euro). T’i jap me gjithë letra se kshu i kishin bërë gati. 10 (mijë euro), 15 (mijë euro). Këtu dueht të kesh 3 (mijë euro), janë të hapme. Duhet të kesh 3 (mijë euro). Po mungun, po ashtu… Po mungun as uën s’i kam numëru.

Oficeri: Po ma dhe na një kafe si i thonë, mirë. Po s’ma dhe , prap një qind mijë herë faleminderit.

Qytetari: Mrena javës…
Oficeri: Shiko javën tjetër, sot i lëshojnë…
Qytetari: Jo tani s’kam kohë më thënë, se do iki.
Oficeri: Është e mbarume ajo punë veç bëje pushim kur të vij i merr krejt.
Qytetari: Me një fjalë do i marr, të shtunën tjetër jam i marrë.
Oficeri: Po, po pa merak. Faleminderit! / Klan

tent post-457885 post type-post status-publish format-standard has-post-thumbnail hentry category-kryesore category-politike“>

VIDEO/ Prokurori merr 18 mijë euro ryshfet për një firmë

Një rast flagrant korrupsioni është zbuluar nga emisioni investigativ “Stop”, në televizionin Klan. Bëhet fjalë për një prokuror, të Prokurorisë së Tiranës, Ardian Braho, i cili dyshohet se ka marrë ryshfet 18 mijë euro nga një qytetar.

1

Por si nis e gjithë historia? Denoncuesit, i cili trokiti në emisionin investigativ “Stop”, i transferuan me bankë nga jashtë shtetit drejt Shqipërisë 120 mijë euro. Pas një indicie nga Krimi Ekonomik kjo shumë iu bllokua. Çështjen e kishte në dorë ky prokuror.

Dhe për të marrë atë që i takonte, pasi me dokumente ai kishte vërtetuar se ishin “para të pastra”, iu desh të paguante plot 18 mijë euro për prokurorin.

Në video duket oficeri i policisë gjyqësore Fatosi, që bën rolin e shkëmbyesit të lekëve midis qytetarit dhe prokurorit

Qytetari: Si ia kalove? Mirë?
Unë do pyes për atë Ardian Braho, Fatosi ç’kam me i dhënë disa dokumenta.
S’e di a zbresin poshtë t’i marrin, apo do ia çoj sipër?  Pyeta për atë Ardianin. Ardian Braho. Fatosi ka me më dhënë disa dokumenta.

Recepsionisti: O zotëri nuk po të marr vesh. S’po të marr vesh ça. Njëherë Ardiani, njëherë Fatosi. l

Qytetari: O Ardiani, o Fatosi cilido.
Recepsionisti: Fatosi?
Qytetari: Po. Po, se kam me i dhënë dokumentet. A të shkoj sipër, a vijnë i marrin poshtë?
Më është stakuar telefoni. A të erdhi mesazhi? A të erdhi mesazhi?
Oficeri : Jo. E pata në…
Qytetari: Jo. Se s’mund të thirr më është blloku telefoni. Shif a të ka ardh mesazhi, mesazhi të ka ardh që në mëngjes. Kam marrë operatorin (telefonik).
Oficeri: Ç‘a bone ti?
Qytetari: Si kalove? Unë thashë n.q.s ashtu me ardh me të taku. Erdha i thashë atij që kshu kshu.
Oficeri: Më tha Ardiani do vijë të takojë ai.
Qytetari: Ç‘a bone ti? A fole me atë a s’fole a ç’a?
Oficeri: Fola. I thashë. T’u prit ato tha, shkresat.
Qytetari: Po sa ditë me një fjalë mbasi?
Oficeri: Sot, sot.
Qytetari: Jo dakord dakord për ashtu, por mbasi të… Kur mund ta çojmë prapë?
Oficeri: Sot, o sot direkt.
Qytetari: Po kshu me një fjalë po të shkoj unë mbaroj punë tashi mund të shkoj tek banka. Janë të lira lekët mbasdite?
Oficeri: Nuk është mirë me tërheq sot gjë atje bo muuu kjo punë. A kupton?
Qytetari: Jo, jo.
Oficeri: Çdo lëvizje duket është e dyshimtë.
Qytetari: Jo, po dakord po p.sh, unë të thashë dhe atë ditë po të ishin lekët të pista, s’e çaja kokën.
Më tha edhe Ardiani do t’i çoj një shkresë edhe do kthehet përgjigje. Mrena dy tre javëshit po them kthehet përgjigja.
Ajo besoj që a kthy ka nja një muaj e ca.
E ka pa që nuk janë lekë të pista, janë lekë pune.
Oficeri: Ore ti imagjino të kishe pas rekorde krminale e kishin harru ato e kishin kalu në favor të shtetit.
Të kishe pas e zëmë…
Qytetari: Të kishin qenë lekë të pista s’vija as unë me i kërku. Po n.q.s unë çoj 10 (mijë euro) sot, 8 (mijë euro) atë ditë që të bëhen 18 (mijë euro) në fund. A është në rregull?
Kam me shku me takku edhe nja dy miq, se të thashë unë s’mundem të marr. Unë vetëm 3000 (euro) kam.
Oficeri: Jo, jo nuk bëhet. Po s’u bë sot, ngelet për nga shtatori.
Qytetari: Unë thash t’i jap kështu (paratë).
Oficeri: Jo pra s’jam t’u i marr unë copa-copa (paratë) o burrë. E di sa frikë e kam këtë punë.
Hyj unë në siklet për punët e të të tjerëve për syt të ballit. Për kokë të fëmijëve, a kupton? Se secili ka telashet e veta. Ç‘a më duhet mu?
Qytetari: Me një fjalë mrena javës tjetër është e sigurt domethënë
Oficeri: Sot shkon shkresa direkte, hiqet sekuestro, e ke të lira, janë të tuat. Çështja pushohet. Merr vendimin e pushimit. Jo me mua s’ke punë asnjë gjë.
Qytetari: Rregulloheni ju vet, a kupto?
Oficeri: Ore unë asnjë qindarkë, nuk prek gjë. Sikur të duan ato me shku me ia lënë aty.
Grup 0 grup, e shkoj në punë teme. S’merrem unë me atë punë. Kam bizneset e mia. S’kam kohë me u marr me atë punë.

Oficeri: Pasha zotin jemi bo me hije me këto punë mor q… kur të shkoj t’i çoj.

Qytetari: Për të numëru s’i kam numëru siç m’i kanë dhënë. Pesë (mijë euro). T’i jap me gjithë letra se kshu i kishin bërë gati. 10 (mijë euro), 15 (mijë euro). Këtu dueht të kesh 3 (mijë euro), janë të hapme. Duhet të kesh 3 (mijë euro). Po mungun, po ashtu… Po mungun as uën s’i kam numëru.

Oficeri: Po ma dhe na një kafe si i thonë, mirë. Po s’ma dhe , prap një qind mijë herë faleminderit.

Qytetari: Mrena javës…
Oficeri: Shiko javën tjetër, sot i lëshojnë…
Qytetari: Jo tani s’kam kohë më thënë, se do iki.
Oficeri: Është e mbarume ajo punë veç bëje pushim kur të vij i merr krejt.
Qytetari: Me një fjalë do i marr, të shtunën tjetër jam i marrë.
Oficeri: Po, po pa merak. Faleminderit! /  Klan
20160928-203739by e-d21

1

http://www.gazetadita.al/video-prokurori-merr-18-mije-euro-ryshfet/

US Politik System,EU Justiz Mission EURALIUS der Camorra Organisation IRZ-Stiftung
US Politik System,EU Justiz Mission EURALIUS der Camorra Organisation IRZ-Stiftung

Die aktuell gesuchten Albaner, Viele haben neue Identitäten, was die Deutschen Berufs Verbrecher mit Ludgar Vollmer etabliert hatten mit Ilir Meta in 2001, als Bundesdruckerei Geschäfte  bekannt.

749 Namen, oft verurteilte Gestalten

http://www.shekulli.com.al/p.php?id=34881

7 Gedanken zu „Tirana Staatsanwalt Adrian Braho, erhält 18.000 €?“

 1. Adrian Braho wurde inzwischen suspendiert, der Gerichts Angestellte Fatos Tusha verhaftet.

  Unzählige Artikel, über den aktuellen Super Skandal!

  Reagon ministri i Drejtësisë për prokurorin që mori 18 mijë euro
  Autori: Lajmi.net Lajme, Rajoni 22:38, 28 September 2016

  Edhe ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagoi për video-denoncimin në emisionin “Stop” ku një prokuror merr 18 mijë euro ryshfet për një çështje, nëpërmjet një oficeri gjyqësor i cili në këtë rast është sekseri.

  18 mijë Euro korrupsion, prokurorët i sekuestrojnë kompjuterin dhe celularët kolegut të tyre

  Prokurori i Tiranës Ardian Braho po hetohet në gjendje të lirë pas denoncimit për ryshfetin 18 mijë Euro. Burimet thonë për Syri.net se dy prokurorë të krimeve të rënda …Lexo të plotë

  Ryshfet 18 mijë euro, pezullohet prokurori

  VOAparë: 6 orë

  Arrestohet oficeri i Policisë gjyqësore i cili u filmua teksa merrte paratë për një çështje në hetim nga prokuroria e Tiranës. Ngjarja pas transmetimit të rastit në emisionin “Stop” në Tv Klan Një …

  Arrestohet oficeri Fatos Lushi, u kap duke marrë ryshfetin 18 mijë euro

  SOTparë: 9 orë

  Arrestohet oficeri i Policisë Gjyqësore Fatos Lushi pas denoncimit ku shfaqej duke marrë 18 mijë Euro ryshfet për Prokurorin Ardian Braho. Prokuroria e Krimeve të Rënda kishte lëshuar-urdhër arresti …

  Reagon ministri i Drejtësisë për prokurorin që mori 18 mijë euro

  Lajmi.netparë: 9 orë

  Edhe ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagoi për video-denoncimin në emisionin “Stop” ku një prokuror merr 18 mijë euro ryshfet për një çështje, nëpërmjet një oficeri gjyqësor i cili në këtë rast …

  Dyshimet për korrupsion, Llalla pezullon prokurorin

  RTSHparë: 9 orë

  Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka urdhëruar pezullimin nga detyra të një prokurori të Tiranës, pasi emisioni investigativ “Stop” në televizionin Klan ka publikuar të mërkurën në mbrëmje një …

  Ryshfeti 18 mijë euro, Llalla pezullon nga detyra prokurorin Ardian Braho

  Ora newsparë: 9 orë

  Kryeprokurori Adriatik Llalla ka urdhëruar pezullimin nga detyra të Prokurorit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Ardian Braho, menjëherq pas videos së publikuar kur një oficer gjyqësor merr …

  Prokuroria sekuestron pamjet ku shfaqet Ardian Braho që merr ryshfet

  Albeu.comparë: 9 orë

  Pas publikimit të pamjeve të prokurorit të Tiranës Ardian Braho , i cili është filmuar duke marrë ryshfet për të zhbllokuar paratë e ligjshme të një qytetari, oficerët e Policisë Gjyqësore janë …

  Skandali trondit Prokurorinë, Manjani reagon ashpër: Të zbardhet tërësisht ngjarja, hetim të thellë e të plotë!

  SOTparë: 9 orë

  Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dënuar rastin e korrupsionit, ku janë të përfshirë oficeri i policisë gjyqësore, Fatos Tusha, dhe prokurori i Tiranës, Ardian Braho.

  Vetëdorëzohet në polici oficeri gjyqësor që u bë ’sekseri‘ i prokurorit për 18 mijë euro

  Zeriparë: 9 orë

  Pas video-skandalit të transmetuar në “Stop”, oficeri i policisë gjyqësore që merr 18 mijë euro ryshfet për llogari të prokurorit Ardian Braho, është vetëdorëzuar në polici.

  Shpallet në kërkim Prokurori Ardian Braho

  Albeu.comparë: 10 orë

  Pas denoncimit të rastit të korrupsionit, policia ka shpallur në kërkim oficerin e quajtur Fatos Lusha që merr shumën e parave prej 18 mijë Euro për prokurorin Ardian Braho .

  E Fundit/ Ja çfarë po ndodh jashtë emisionit Opinion në TV Klan

  Shqiperia Imeparë: 6 orë

  Me të mbaruar emisioni Opinion në TV Klan, oficerë të policisë gjyqësore Tiranë kanë shoqëruar drejtuesin e emisionit STOP, Saimir Kodren në lidhje me video-skandalin e denoncuar mbrëmjen e sotme për …

  Video-skandali me prokurorin, oficerët e Policisë Gjyqësore zbarkojnë në Tv Klan, sekuestrojnë pamjet

  SOTparë: 9 orë

  Oficerë të Policisë Gjyqësore janë paraqitur pak minuta më parë në ambientet e Tv Klan. Qëllimi i vizitës së tyre në këtë orë të vonë të mbrëmjes ka qenë sekuestrimi i materialeve filmike që emisioni …

  Pezullohet prokurori, urdhër arresti për hetuesin që mori rryshfet

  LajmiFunditparë: 10 orë

  Mbremjen e sotme, prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-arresti për oficerin e policisë gjyqësore Fatos Lusha, i cili u filmua teksa merrte 18 mijë euro ryshfet në emër të prokurorit të …

  U filmua duke marrë ryshfet, ja çështjet e bujshme që hetoi oficeri Fatos Lusha

  LajmiFunditparë: 10 orë

  Fatos Lusha oficer i Prokurorise së Tiranës te njësia taske force, u filmua teksa numërnte në makinë 18 mijë euro që do të shkonin për Prokurorin Ardian Braho, si rryshfet për t’i zhbllokuar një …

  Mori 18 mijë euro për prokurorin, urdhër-arresti për oficerin gjyqësor, Fatos Lushi. CV-ja e plotë, hetoi dhe Tom …

  BalkanWebparë: 10 orë

  Është Prokuroria e Krimeve të Rënda ajo që do të hetojë çështjen “Braho”. Oficeri gjyqësor, Fatos Lushi që kishte rolin e sekserit në skandalin korruptiv të denoncuar sot, është shpallur në kërkim …

  FOTO/ Hetoi Haki Çakon për përgjimet dhe Fullanin për auditin e KLSH, ja kush është prokurori Ardian Braho i denoncuar …

  BalkanWebparë: 10 orë

  TIRANE- Prokurori i denoncuar mbrëmjen e sotme nga emisioni “Stop”, pasi i ka marrë ryshfet një qytetari për t’i zgjidhur një çështje gjyqësore, është jo pak i njohur në sistemin e drejtësisë.

  Skandali “Braho”, reagon Manjani: Ngjarje e dënueshme, hetim të plotë çështjes

  BalkanWebparë: 9 orë

  TIRANE- Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar menjëherë pas publikimit të një video-skandali nga emisioni “Stop”, ku një oficer i policisë gjyqësore i merr ryshfet 18 mijë euro një qytetari.

  Korrupsioni, kush është prokurori Ardian Braho dhe çështjet e nxehta që ka hetuar

  Java Newsparë: 9 orë

  Prokurori Ardian Braho, i cili mendohet se ka marrë 18 mijë euro ryshfet një qytetari, për t’i zhbllokuar transfertat bankare ka hetuar disa nga dosjet e nxehta vitet e fundit.

  18 mijë euro ryshfet për prokurorin, Manjani: Hetim të thellë dhe të plotë

  Ora newsparë: 10 orë

  Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me publikimin e videos në emisionin “Stop” kur një oficer i policisë gjyqësore merr 18 mijë euro ryshfet në emër të një gjyqtari për të …

  Publikohet video-skandali, ja prokurori i Tiranës që mori 18 mijë euro ryshfet nga qytetari (VIDEO)

  SOTparë: 11 orë

  Në emisionin e sotëm “Stop” në “Klan TV” është shfaqur një investigim me kamerë të fshehtë të prokurorit të Tiranës Ardian Braho, i cili është filmuar duke marrë ryshfet për të zhbllokuar paratë e …

  Pezullohet nga detyra prokurori i denoncuar për korrupsion, Ardian Braho

  Albeu.comparë: 10 orë

  Prokurori i denoncuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Stop’ në TV Klan, Ardian Braho me detyrë Prokuror Rrethi i Tiranës, është pezulluar menjëherë nga detyra bashkë me oficerin e Prokurorisë Fatos …

  Fotot/Pezullohet prokurori, në kërkim oficeri “sekser”

  Mapoparë: 10 orë

  Foto 1 nga 4 Pas publikimit të videos në emisionin investigativ “Stop” ku oficeri i policisë gjyqësori, Fatos Lushi merrte shumën e 18 mijë eurove, për llogari të prokurorit të Tiranës, Ardian Braho, …

  Prokurori Ardian Braho merr rryshfet 18 mijë euro, reagon Manjani (VIDEO)

  Java Newsparë: 11 orë

  I kërkon qytetarit një rryshfet prej 18 mijë eurosh, në mënyrë që ai të marrë paratë e tij, një shumë e bllokuar parash në valutë. Emri i prokurorit është Ardian Braho, punonjës i Gjykatës së …

  Video-Skandali/ Manjani: Nxis një hetim të thellë dhe të plotë

  Shqiperia Imeparë: 8 orë

  Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka qenë i pari që ka reaguar menjëherë pas transmetimit të video-skandalit të emisionit investigativ “STOP’ në TV Klan në lidhje me ryshfetin prej 18 mijë euro të …

  Vetëdorëzohet në polici oficeri gjyqësor që u bë ’sekseri‘ i prokurorit për 18 mijë euro

  Gazeta Expressparë: 9 orë

  Pas video-skandalit të transmetuar në “Stop”, oficeri i policisë gjyqësore që merr 18 mijë euro ryshfet për llogari të prokurorit Ardian Braho, është vetëdorëzuar në …

  Pezullohet prokurori Ardian Braho

  Vision Plusparë: 9 orë

  Prokuroria e Përgjithshme ka pezulluar nga detyra Prokurorin Aridan Braho. Burime zyrtare nga organi i akuzës thonë se prokurori është nen hetim per korrupsion pasiv.

  Prokurori merr 18 mijë euro ryshfet, reagon ministri i Drejtësisë

  Gazeta Expressparë: 10 orë

  Edhe ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagoi për video-denoncimin në emisionin “Stop” ku një prokuror merr 18 mijë euro ryshfet për një çështje, nëpërmjet një oficeri gjyqësor i cili në këtë rast …

  Videoja e korrupsionit të prokurorit, për sekuestron 120 mijë euro

  LajmiFunditparë: 11 orë

  Emisioni stop në Tv Klan ka nisur publikimin e videos së korrupsionit në prokurori. Sipas videos së parë të publikuar një qytetar të cilit i ishin bllokuar 120 mijë euro të dërguara nga jashtë, i …

  Qytetari paguan 18 mijë euro që prokurori t’i heqë sekuestron

  ABC Newsparë: 11 orë

  Emisioni Stop në televizionin Klan publikoi një video që tregon oficerin e policisë gjyqësore, teksa merr 18 mijë euro ryshfet nga një qytetar, të cilit i premtoi vendimin e heqjes së sekuestros në …

 2. Peinlich, wenn man sich als gekaufter Gangster auch noch im US TV ausführt, das Donals Trump sehr schlecht für die USA wäre, falls er gewählt wird. Im Mai 2016
  Welt Premiere der Dreistigkeit und Dummheit: Die US Reise des Edi Rama: „Albanian PM: Trump nomination would harm America“

  Im TV Verweigerung, über die aktuelle Skandale der Edi Rama zu sprechen, seine Verbindung zum Super Drogen Boss; KLement Balili

  Newsthe global conversation
  Edi Rama: we need to stop all this talk about a corrupt Albania

  By Audrey Tilve

  19/05 12:38 CET

  | http://www.euronews.com/2016/05/19/edi-rama-we-need-to-stop-all-this-talk-about-a-corrupt-albania/

  Über die Verbrecher Systeme seit 25 Jahren
  Lobonja: „Renaissance Albaniens Bastard Rennen auf diesen 25 Jahren“

  Lubonja: „Rilindasit raca më bastarde e Shqipërisë këto 25 vjet“
  Postuar në 20 Maj, 2016 12:05

  http://www.lapsi.al/lajme/2016/05/20/lubonja-rilindasit-raca-m%C3%AB-bastarde-e-shqip%C3%ABris%C3%AB-k%C3%ABto-25-vjet#.Vz7lI571GlM

 3. Ein neuer Super Skandal der Durres Staatsanwaltschaft ist, das der unbekannte und neue von dem Gangster Nasic Naco eingesetzte Staatsanwalt,

  Mafia Staatsanwalt Durres im Falle des Mörders: Gezim Kajno Mafia Staatsanwalt Durres im Falle des Mörders: Gezim Kajno

  inzwischen 6 mal die Anklage Schrift änderte, ohne das Anklage erhoben wurde und obwohl die beschlagnahmten Überwachungs Kamera, einen extremen Mord, am 1.3.2016 auf den unbewaffneten Gast: Asllan Kertushes zeigt, der sogar einen Streit schlichten wollte. Arzt Atteste (wegen Depression), bezahlte Presse Artikel, das das Opfer bewaffnet war, inklusive falscher Zeugen Aussagen, zeigen Abgründe in Durres.

  100.000 Phantom Bürger, in Raum Durres, um Wahlen zufälschen, Geldwäsche der Organisierten Kriminalität zu tarnen und zu profitieren. Es dient auch den Phantom Zeugen Aussagen der Albaner Mafia. Der US Botschafter Donald Lu, über die Skandal Justiz in Durres. Ein uralter Artikel, über die Albanische Justiz

  siehe die Morde von Gani Kapiti, wobei Skender Kapiti, einer Verbrecher Familie aus dem Kosovo schon Geschichte sind.

  Durres zeigte immer wieder, das frei gelassene Mörder, erneut morden werden, eine Öffentliche Gefahr darstellen. Identisch in Deutschland, die kriminelle Jägerschaft in Bayern, Dachau, wo man korrupte Redakteure, Landräte, Politiker und Landrats Angestellte zu „Prominenten“ Jagden einlädt und alle Gesetze aushebelt, schlimmer wie bei der Mafia und Lügen Geschichten nur noch verbreitet.

  Kamera, Depression: Der Mord an 29-jährige Aslan Kertusha ereignete sich am 1. März dieses Jahres in Durres nach einem banalen Streit mit Freude und Bledar Kajno Kajno. Nach dem Verbrechen, verließ der Killer die Szene und versucht, die Medien zu manipulieren, zu sagen, dass Aslan Waffen hatte und Kertusha Bledar Kajnon verletzt hatte. Zum Glück Räume Polizei beschlagnahmte Kameras und TV erschien klar, dass nicht nur die Opfer Waffen hatten, sondern versucht, Konflikte zu vermeiden.

   

  Der Mörder und Mafiosi : das Opfer Asllan Kertushes

  Ja kush është Gëzim Kajno, i akuzuar për vrasjen e Asllan Kërtushës

  para 7 muajve – Albeu

  Pas arrestimit një ditë më parë nga policia, është zbuluar imazhi i Gëzim Kajnos , i akuzuar për vrasjen e Asllan Kërtushës dy ditë më parë. 31 vjeçari mësohet se i ka marrë pistoletën Kërtushës pas..

  Skandal në Prokurorinë e Durrësit/ Prokurori ndryshon akuzën për vrasjen e Asllan Kërtushës

  Postuar: 01/10/2016 – 16:36

  Vrasja e 29 vjeçarit, Asllan Kërtusha me 1 mars të këtij viti në Durrës, sipas të afërmve së viktimës, ka ngritur shumë pikëpyetje në lidhje me hetimin e fakteve nga prokurori i kësaj çështje, Drini Pali. Të afërmit e të ndjerit Kërtusha, kanë theksuar për Opinion.al, se prokurori Pali ka ndërruar akuzën fillestare nga vrasje me paramendim, në vrasje në gjendje depresive për të lehtësuar vrasësit Gëzim dhe Bledar Kajno.

  Historia:

  Vrasja e 29 vjecarit Asllan Kertusha ndodhi në 1 mars të këtij viti në Durrës pas një sherri banal me Gëzim Kajno dhe Bledar Kajno. Pas krimit, vrasësi u largua nga vendi i ngjarjes dhe u tentua të manipulohej media duke thënë se Asllan Kertusha kishte armë dhe kishte plagosur Bledar Kajnon. Fatmirësisht policia sekuestroi kamerat e lokalit dhe në televizor u shfaq qartë që jo vetëm viktima nuk kishte armë, por u mundua t’i shmangej konfliktit. Vrasësi pasi i shtiu e qëllonte me grushta dhe shqelma në bashkëpunim me kushëririn.

  Asllan Kertusha arriti të hipte në taksi, por kamera tregon se Gezim dhe Bledar Kajno e gjëmuan dhe tentuan ta nxjerrin nga aty duke i shtirë për herë të dytë duke i marrë jetën. Akuza që u ngrit në fillim ishte vrasje me paramendim në bashkëpunim, armëbajtje pa leje dhe fshehje e krimit. Gjatë 6 muajve të hetimit u ndërruan tre prokurorë. Prokurori aktual i çështjës është Drini Pali (i pushuar një herë nga puna për parregullsi në 2010 dhe i kthyer në punë në 2013), i cili ka ndërruar akuzën fillestare nga vrasje me paramendim, në vrasje në gjendje depresive për të lehtësuar vrasësit.

  Motra e viktimës thekson se duke u nisur nga faktet gjithkush në këtë vend, ku kriminelet shëtisin me armë duke vrarë, paguajnë para dhe dalin si viktima para ligjit, shtron natyrshëm pyetjet e mëposhtme:

  Pse janë ndërruar tre prokurorë brenda gjashtë muajve?

  Pse ka ndryshuar akuza vrasje me paramendim kur në kamera duket qartë që vrasësit hyjnë në lokal të armatosur dhe të përgatitur për konflikt me një armë pa leje?

  Si është e mundur që të dy vrasësit të jenë njëkohësisht me depresion?

  Nëse ata justifikohen se depresionin e patën në momentin e ngjarjes me lind pyetja si është e mundur kur ishin dy vetë të armatosur në lokalin e tyre kundër një personi krejtësisht të paarmatosur që kërkonte vetëm t’i shmangej konfliktit?….

  http://durreslajm.com/aktualitet/skandal-n%C3%AB-prokurorin%C3%AB-e-durr%C3%ABsit-prokurori-ndryshon-akuz%C3%ABn-p%C3%ABr-vrasjen-e-asllan

  Die Durres Justiz macht sich lustig, über die Internationalen und über Gesetze, denn sowas kennt man nicht.

  Gerichts Verhandlung

  Durres Justiz, vollständig von Kriminellen übernommen, seit 10 Jahren.

  http://news.albania.de/wp-content/uploads/2013/10/procure.jpgwobei Seferi Braho, Sokol Nishani, früher auch Nasic Naco, die Elite des Verbrechens darstellen und vor allem kennt niemand Gesetze. Fahrer Flucht besoffen Auto fahren ist ebenso Straffrei wie bei Arben Braho., wo die Mutter ein Stadt bekanntes Drogen Verteil Kartell betreibt, ebenso Versand Handel für Club Nachwuchs in der Prostitution.

  DER SPIEGEL 38/1995 DER SPIEGEL 38/1995

  Artikel als PDF ansehen Artikel als PDF ansehen
  Albanien: Plötzlich sterben Albanien: Plötzlich sterben

  Justiz Minister Ylli Manjani zur Durres Justiz Mafia: „Ihr stehlt Tausende von Hektar mit gefälschten, falschen Dokumenten als Partner der Mafia“

 4. Das waren Gelder von Dibra Manollari, der keinen Nachweis führen konnte woher insgesamt 175.000 € stammten, auf 3 Bankkonten.

  Nga informacioni operativ që kishte siguruar policia e Tiranës në atë periudhë, 41-vjeçari nga Dibra Manollari nuk kishte ndonjë aktivitet tregtar në Shqipëri, dhe për pasojë janë ngritur dyshime të forta se sasia e eurove e mbëritur nga Franca, ishte krijuar nëpërmjet aktivitetit kriminal. Nisur nga këto dyshime, fillimisht ka qënë prokurori Armand Gurakuqi që në shtator të 2014 i është drejtuar gjykatës duke kërkuar sekuestrimin e shumës prej 175 mijë e 500 euro e cila ishte e ndarë në tre llogari bankare.

  Më konkretisht në 150 mijë euro, në 15 mijë e 500 euro dhe në 10 mijë euro. Por me këtë vendim sekuestro nuk është pajtuar Gani Manollari, i cili i është drejtuar me një kërkesë gjykatës së Tiranës, duke kërkuar heqjen e sekuestros për tre llogaritë bankare të bllokuara.

 5. von der t. Generalstaatsanwältin Arta Marko, erhält dieser vollkommen korrupte Staatsanwalt, den Auftrag die Ermittlungen neu aufzunehmen im Falle des gigantischen CEZ Betruges, wo Ilir Meta, der Sohn von Salih Berisha, Berisha selbst an Dritte verwickelt sind.30.9.2016

  Spartak Braho räumt inzwischen ein, das er das Gefängniss 302 tatsächlich besuchte, angeblich nur für einen Besuch eines Freundes: Iljaz Labin

  http://www.panorama.com.al/braho-mesazh-te-koduar-per-artan-hoxhen-canta-ime-ka-6-ndarje-njera-tani-eshte-per-ty/

Schreibe einen Kommentar

oldest albanian website