Tief versunken um Tirana Mafia Gestrüp mit Albanischer Ehefrau: Der Schwedische Manager von „Regency Casino“ Jim Backlund macht angeblich Selbstmord

Die einzige Nationale Spiel Casino Lizenz und Jim Backlund (40 Jahre) war der Manager in Albanien, was ein tief Rotes Mafia Geschäft der Geldwäsche ist. Albanische Ehefrau und Kind. Im Taivan Komplex in Tirana, einem mysteriösten Geschäfte des Edi Rama, direkt an die Albaner Mafia vor 15 Jahren, als er einen Teil des Stadt Parkes an Private verkaufte.

Da hat jemand wohl zu tief in das Verbrecher Gestrüpp sich in Tirana verwickelt, denn warum sollte er sich mit umbringen und aus dem 3 Stock springen?

siehe die früheren angeblichen Selbstmorde von ausl. Managern, wie von dem Hotel International, Carrefour, denn es geht immer bergab, wenn man Albanische Partner hat, wie bei Rezzo Schlauch, Michael Dumke, Michael Steiner,dem früheren BND Residenten usw.. Asiaten, vor die Thais, Albaner entledigen sich ihrer Ehepartner durch „Selbstmord“ eine Albanische Tradition.

11 Mars 2016 – 10:37 | përditesuar në 16:08
Menaxheri suedez i „Regency
Casino“ vetëvritet në Tiranë
VIDEO/Vendi ku u gjet viktima/Flet dëshmitari

TIRANË – Suedezi i vetëvrarë këtë mëngjes në Tiranë ishte menaxher i përgjithshëm i „Regency Casino“, të vetmes me licencë kombëtare në vendin tonë. Jim Backlund, 40-vjeçar dyshohet të jetë vetëvrarë duke u hedhur nga ballkoni i katit të tretë në pallatin ku banonte së bashku me familjen e tij në rrugën „Haxhi Kika“ në Tiranë.

Fqinji i cili ka konstatuar herët në mëngjes trupin e pajetë të Backlund, tregon ekskluzivisht për Report TV, se suedezi jetonte prej 6 muajsh me qera në këtë zonë, dhe gjithmonë lëvizte në këmbë. Ai thotë se atë mbrëmje gruaja e tij shqiptare dhe djali i vogël i çiftit, nuk ishin në banesë pasi bashkëshortja ndodhej në shtëpinë e së emës.

Megjithëse paraprakisht cilësohet si vetëvrasje, Policia e Tiranës ka nisur hetimet me dyshimet se mund të bëhet fjalë edhe për një skenë krimi. Kjo pasi, vendi ku ka rënë suedezi nuk korrespondon drejtpërdrejtë me ballkonin e tij, poshtë të cilit ndodhet edhe një pemë. Megjithatë hetimet në vijim pritet të hedhin dritë mbi këtë ngjarje.

Burime nga Policia e kryeqytetit thanë se ka dyshime që para këtij veprimi suedezi të ketë konsumuar lëndë narkotike. Kjo, pasi në disa pjata në banesën e tij janë gjetur gjurmë kokaine.

Nga një vëzhgim në profilin e Jim Backlund në rrjetin social Facebook, duket se ai është mjaft aktiv në postimin e këngëve dhe shënimeve të veçanta që lë mbi to. Ndërsa statusi i tij i fundit është bërë jo më larg se ditën e djeshme ku shkruan në anglisht „Silence like a cancer groës“ (Heshtja rritet si një kancer…)

Backlund me profesion Menaxher i Regency Casino jetonte në këtë kompleks prej 6 muaj me qira ndërsa në Shqipëri ai kishte ndërtuar jetën prej 2008 duke qenë pjesë e Regency Casino.

Backlund ishte i martuar me bashkëshorte shqiptare dhe një fëmijë, ndërsa mbrëmjen e djeshme nga hetimet e uniformave blu ka rezultuar se ai ka qenë i vetëm në banesën nga ku dyshohet se është vetëhedhur për të gjetur më pas vdekjen.

Pallati ku banonte viktima
Pallati ku banonte viktimamenaxheri
Pallati ku banonte viktima

menaxheri
Pallati ku banonte viktima
Dorezat e ekspertëve kriminalistikë në vendin e ngjarjes

suedesi regensy casino
Vendi ku ra viktima

suedesi regensy casino
Statuset e orëve te fundit të viktimës në facebook

 

suedesi regensy casino
Viktima shtesi Suedes Jim Backlund

regensy casino
Regency Casino në Tiranë ku viktima ishte menaxher

3 Gedanken zu „Tief versunken um Tirana Mafia Gestrüp mit Albanischer Ehefrau: Der Schwedische Manager von „Regency Casino“ Jim Backlund macht angeblich Selbstmord“

 1.  

  Die Polizei und Schwedische Botschaft teilte nun mit, das Jim Backlund unter Drogen stand, als selbst seit Jahren Kokain nahm, und wahrscheinlich in Gesellschaft Dritter war, als er aus dem Fenster sprang? Super Typ halt.

  24 orë pas vdekjes së Menaxherit të Regency Casino pranë kompleksit Taivan, të 40 vjeçarit Jim Backlund Ambasada Suedeze ka kërkuar nga policia e kryeqytetit një raport zyrtar për hetimet e kryera mbi këtë rast dhe shkaqeet e vdekjes.

  Ky fakt konfirmohet për ReportTv nga burime pranë bluve të Tiranës të cilët sqaruan se pjesë e hetimeve është bërë dhe oficeri i kontaktit pranë selisë diplomatike Suedeze.

  Zyrtarisht ambasada është njoftuar se vdekja e Backlund ka ardhur si pasojë e një vetëvrasje nën efektin e lëndëve narkotike.

  Po ashtu policia e kryeqytetit ka vënë në dijeni selinë diplomatike dhe për rezultatet e ekspertizës mjekoligjore e cila ka konstatuar konsumin e lëndëve narkotike nga menaxheri i Regency Kazino i cili prej 6 vitesh jetonte në tiranë.

  Kjo është pista zyrtare 24 orë pas gjetjes së pajetë të trupit të Jim Backlund në rrugën Haxhi Kika në kryeqytet, ndërsa po punohet në lidhje me disa dyshime që kanë krijuar oficerët kriminalist gjatë kontrollit të apartamentit që shihni në pamje.

  Hetuesit kanë krijuar dyshime se Backlund ka qenë në shoqërinë e disa personave të tjerë pak para se të ndërronte jetë kjo për faktin se në tavolinën e aprtamentit të tij janë gjetur disa pjata që përdoren për konsumimin e kokainës.

  Një element i dyshimtë për hetuesit lidhet me faktin se askush nuk e ka dëgjuar zhurmën e hedhjes nga ballkoni të 40-vjeçarit. Ngjarja është mësuar vetëm në orën 07:10 mëngjesit nga roja i parkingut, i cili dje per Report Tv tregoi dhe vendin ku u gjet i pajetë.

  Në pyetje deri tani për këtë ngjarje janë marrë mbi 6 persona të njohur sit ë afërt me 40 vjeçarin Suedez por sipas dëshmive të tyre nuk ka rezultuar asnjë dyshim se Backlund mund të jetë vrarë apo kishte konflikte me persona të tjerë…..

   

  http://shqiptarja.com/home/1/vet-vrasja-e-menaxherit-t—kazinos–suedia-do-raportin-346625.html

 2. In den Medien wird über den seltsamen Selbst Mord des Kokain süchtigen Schweden geschrieben, ebenso über einen angeblichen Autounfall, wo ein Auto explodierte am selben Tag

  Dy aksidentet e çuditshme të 11 marsit. Shënim

  Dy aksidentet e çuditshme të 11 marsit. Shënim
  12/03/2016 14:49

  Dje, brenda ditës ndodhën dy aksidente të çuditshme. Menaxheri i “Regency Casino” një ditë të bukur, çohet nga gjumi dhe ngatërron ballkonin me trampolinën e pishinës duke u hedhur. Nuk le as letër lamtumire dhe për më shumë nuk paraqiste shenja depresioni.

  Profili i tij në facebook, tregon një njeri të dashuruar me jetën dhe familjen. Le për të dyshuar një mesazh i tij i fundit në fb, i cili, ngjan si një premtim se nuk do të flasë. Se për çfarë nuk do të flasë, nuk jep shpjegime, por atyre që ju drejtohet, duhet ta dinë mirë.
  Ndërkohë policia, qas variantin se i dyshuari nën efektin e lëndëve narkotike, të tipit kokainë (të gjendura në një pjatë!) ka kaluar në vetëvrasje.

  Pak e çuditshme. Së pari kokaina, nuk hyn tek lëndët psikotrope që e bëjnë njeriun agresiv, përkundrazi e qetësojnë atë. Së dyti, nuk është përshesh që hahet në pjatë dhe aq më pak nga një njeri i cili kishte familje, nuk mund ta linte lart e poshtë. Së treti, në këtë përfundim arrihet vetëm pasi janë bërë analizat e kufomës. Por edhe nëse ato dalin pozitive, atëhere ky mund të jetë një shkak, por jo kryesori. Pasi dyshimet gjithmonë duhet të fillojnë nga një shkak më thelbësor. Megjithatë policia nuk e ka këtë mendim, por ka ofruar variantin se një mëngjes marsi, viktima u zgjua dhe mendoi se ishte në gjendje të fluturonte. Me pasojat që dihen.

  Rasti i dytë ka lidhje me shpërthimin e makinës të Xhezair Lames. Nëse do të niseshim nga varianti i paraqitur nga policia, BMV-ja duhet të tërhiqte nga tregu gjithë serinë e X5-ës, pasi shpërthejnë pa arsye. Por ngjan se në botë nuk e merr njeri seriozisht shtetin shqiptar, lere më pastaj policinë e tij./dritare.net

Schreibe einen Kommentar