Taulant Balla, gewinnt einen Verleumdungs- Schadens Ersatz Prozess von Argita Berisha (Malltezi)

Taulant Balla, ist einer der wenigen Politiker der sich positiv veränderte, seitdem er geheiratet hat. Früher ein übler Dumm Schwätzer, Gefälschte Diplome, schlug den Journalisten Mero Baze zusammen, der das outete. Taulant Balla, war im Nationalen Sänger Kultur Club unter den Kommunisten, so ähnlich wie die Regensburger Sänger Knaben.

Ansonsten ist Alles normal, bei Taulant Balla, was sich Albanische Poltiker nennen, als Elbasan Mafia Vertreter und Geldwäsche Politik Vertreter..

Besnik Sulaj
Besnik Sulaj, der mit viel Bestechungs Geld auch an Argita Berisha, seine Drogen Geschäfte tarnte. Der Bruder, festgenommen Drogenboss: Ajet Sulaj und Bejdo Kota

Laboratori i drogës, në pranga edhe vëllai i Besnik Sulajt, miku i Ramës

Balkan Standard ist, das von 100 seriösen Personen, 80 % nach einem Jahr korrumpiert sind, in Deutschland dauert es oft einige Jahre.

Taulant Balla hatte behauptet das Argita Berisha (Malltezi) korrupt sei, von Investoren Geld erpresste.

Heute gewann er einen Verleumdungs- und Schadens Ersatz Prozeß um 3 Millionen €, gegen die Tochter des Gangsters Salih Berisha, Argita Malltezi.
Taulant Balla, hatte behauptet das die Kanzlei Artiga Malltezi vollkommen korrupt seit, von dem Pakistanischen Geschäftsmann Zafar Ansar 3 Millionen € erpressen wollte, als angebliches Erfolgs Honorar von 3 % für eine Investion im Energie Sektor. Zafar Ansar erklärte im TV sogar diesen Erpressungs Versuch, weswegen er von Geschäften in Albanien absah, was an identischen Vorgang rund um einen Chinesichen Investor vor kurzem erinnert, wo man 7 Millionen € erpressen wollte, obwohl der Vertrag fertig vorlag.

The Tirana Court of Appeal rejected the First Instance Court decision and finding MP Taulant Balla not guilty for slander, after he was sued by the daughter of the former Prime Minister, Sali Berisha, after he had accused her and her legal office of demanding 3% of an investment that was to be done by foreign businessman, Zafar Ansar.

Rasti “Ansar”, Taulant Balla fiton gjyqin me Argita Berishën

10/03/2016

argita
http://www.gazetatema.net/web/2016/03/10/taulant-balla-fiton-gjyqin-me-argita-malltezin/

TIRANE – “Argita më ofroi shërbimet e saj dhe unë rashë dakord të bashkëpunoja me të. Ajo më dërgoi marrëveshjen për të siguruar pagesat e saja për shërbimet ligjore, përveç të cilave kërkonte edhe 3% si tarifë suksesi. Unë nuk e nënshkrova këtë marrëveshje, pasi e konsiderova si ryshfet”.

Ky ishte deklarimi tronditës me zë dhe figure, i biznesmenit me origjinë pakistaneze Zafar Ansar, i cili jeton në Suedi, dhënë Top Channel në 26 janar 2013, i cili implikonte zyrën ligjore të Argita Berishës, vajzës së ish-kryeministrit Berisha, në atë që ai e pëshkruan si praktikë korruptive.

……………

Das normale “Black Mailing” Geschäfts Modell der Argita Berisha und Anderer Berisha Gestalten in Tirana

Der Pakistanische Investor über seine Erfahrungen der Erpressung und des Betruges in Tirana!

 

Argita Berisha, wollte die Grundstücke der Geldwäsche Firmen des Damir Fazllic in der Porto Romana, für 3 Millionen € an Zafar Ansar verkaufen, obwohl die Generalstaatsanwaltschaft und die Albanische Justiz festgestellt hatte, das die Firmen ungültige Grundstücks Urkunden besitzen und Alles Rechts ungültig ist.

Ein Betrugs Geschäft, weil die Grundstücke auch nicht legalisiert werden können, aber Standard in Tirana und in Albanien.

“To Paron”, berichtet über ein Video, wie Argita Berisha (Tochter des Salih Berisha) erneut Betrugs- und Bestechungsfälle organisiert 

Die Kanadische Minen Gesellschaft “Empire Mining Corporation” zog sich aus Albanien zurueck, wegen Geld Erpressung ohne Ende

Die besonderen Erfahrungen, rund um Erpressung, Betrug, hier mit Argita Berisha, könnte man auch von Anwalts Firmen wie Wolf Theiss schreiben mit Sokol Nako, welche direkt bezahlen an die Foundation von Liri Berisha allein in 2011, 200.000 € offiziell.

9/19/2012

Historic: 20 Jahre kriminelles Enterprise der Salih Berisha Gang

Der Ex-US Botschafter John Withers, sagte vor wenigen Tagen: Albanien ist wie Libyen, oder Ägypten, was noch sehr vornehm ausgedrückt ist.

Salih Berisha
Most criminal of the world: Salih Berisha und was der US Professor Shinas Rama, über diesen Banditen Clan sagt. Das Salih Berisha Verbrecher Kartell ( Salih Berisha DP Party Mafia)hier im Focus der Geschichte
Taulant Balla, war im Volks Gesangs Verein der Kommunistischen Partei des Enver Hoxha, was eher positiv zubewerten ist

2 Gedanken zu „Taulant Balla, gewinnt einen Verleumdungs- Schadens Ersatz Prozess von Argita Berisha (Malltezi)“

 1. Im Parlament, kam es deutlich zur Sache:

  Korrupsioni i sistemit Berisha – biznesmeni… von Eagle-s_Voice

  Verleumdung nun von Argita Rama: Zafar Ansar, bezahlte Edi Rama, für die Verleumdung im alten bekannten Berisha Stile

  Aktualitet
  24 Prill 2014 – 19:05
  Reagon Argita Berisha: Ansar
  shpifës i paguar nga Edi Rama
  TIRANE – Pas akuzave, ka reaguar edhe Argita Berisha, e cila ka marrë shkas nga intervista e biznesmenit Zafar Ansar. Reagimi i saj ka ardhur përmes një deklarate të dërguar për mediat. Në këtë deklaratë ajo akuzon kryeministrin Edi Rama se ripërtypi gënjeshtrat e artikuluara nga shpifësit e tij të paguar.
  http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/reagon-argita-berisha-ansar-shpifes-i-paguar-nga-edi-rama-211348.html

 2. Argita Berisha, behauptet nur das der Richter, ihr keine Information bzw. falsche Zeit Angaben über den Gerichts Termin zusandte.

  Argita reagon për rrëzimin e padisë: Gjyqtari më falsifikoi orarin
  March 11, 2016 06:19

  Argita reagon për rrëzimin e padisë: Gjyqtari më falsifikoi orarin
  Nga Arkiva

  Cani dëshmon sot në Komisionin për serverin e tatimeve 01.Mar
  A provokoi Nishani duke e nisur kërkesën në Kushtetuese të shtunën? 21.Feb
  Xhelal Mziu rrëfen manipulimin e Këshillit Kombëtar: Votova katër herë 10.Oct

  Argita Malltezi ka reaguar pasi Gjykata e Apelit rrëzoi padinë e saj për shpifje ndaj deputetit Taulant Balla.

  Ajo ka sulmuar gjyqtarët, duke thënë se janë falsifikuar vendimin.

  “Sot kolegji i gjykates se apelit ka vendosur rikthimin per rigjykim te shpifjes se deputetit Balla ndaj meje.

  E kam te pamundur te komentoj mbi shkaqet, pasi ne nje rast te paprecedent ne njohurite e mia, gjykata u angazhua ne nje akt fallsifikimi dhe ende nuk jam njohur me arsyet mbi te cilat bazohet vendimi, por ne pergjigje te deklarates per shtyp te PS sqaroj sa me poshte:

  Qe kur ka nisur shqyrtimi ne apel i ankeses se Balles, para gati dy vjetesh, jane zhvilluar nje maratone prej 18 seanca, 14 prej te cilave jane shtyre me kerkesa krejtesisht te pathemelta te Balles. Kjo ndodhi edhe seancen e kaluar, ne te cilen Taulant Balla kerkoi shtyrje; trupi gjykues iu bind kerkeses dhe caktoi seancen e rradhes Me 10 Mars, ora 12.50.

  Sot, ne menyre krejt te papritur trupi gjykues u mblodh ne ora 10.50 dhe shpalli vendimin. Une nuk isha e perfaqesuar, pasi njoftimi ne sallen e gjyqit ishte dhene per ne oren 12.50.

  Per te justifikuar zhvillimin e seances dy ore me heret se njoftimi, gjyqtari relator Zamir Poda ka futur ne dosje nje procesverbal me orar te ndryshuar, por ky fallsifikim provohet nga sistemi i rregjistrimit audio te séances. Gjyqtari Poda dhe sekretarja pohojne ne menyre te perseritur ne kete rregjistrim audio orarin e séances se sotme ne ora 12.50. Ne sfondin audio degjohet Taulant Balla qe bie dakort me orarin 12.50.

  Ne seancen e sotme, me orar te manipuluar ne 10.50, ka qene present vetem Taulant Balla.

  Balla ka arsye te shqetesohet per shpifjet dhe te beje zhurme per te mbuluar fallsifikimet, por e ftoj qe te ruaje qetesine dhe avokati i tij t’i shpjegoje se nuk ka gjykate qe mund ta konsideroje te vlefshem vendimin e dhene sot nga apeli. Sikunder garantoj qe shkeljet e kolegjit gjyqesor do t’i ndjek ligjerisht ne menyren me rigoroze”, thuhet në reagimin e saj.

  http://www.gazetadita.al/argita-sulmon-gjyqtaret-qe-rrezuan-padine-e-saj-ndaj-balles/

Schreibe einen Kommentar