Schlagwort-Archive: Nikollaq Neranxi

Nikollaq Neranxi beschuldigt Koço Kokëdhima und Samir Tahiri, das er zur Mafia gehört

Nikollaq Neranxi beschuldigt Koço Kokëdhima, das er zur Mafia gehört.

Koço Kokëdhima ist der Pate für Süd Albanien für das Edi Rama Verbrecher Kartell.

Allein in Himari hat er vor Jahren 3 illegale Villen am Meer gebaut, die Abwässer ins Meer geleitet. Koço Kokëdhima, baut bekanntlich überall illegal bis heute am Meer, und verantwortlich für die neuen Himari Stadt Pläne, welche ohne Bevölkerung verabschiedet werden soll, für die Geldwäsche Projekte der Albaner Mafia.

Drogen Anbau Flächen: Albanien: 2013 - 2016
Drogen Anbau Flächen: Albanien: 2013 – 2016

Ausserdem beschuldigt  Nikollaq Neranxi, einer der wenigen Geschäftsleute, welche eine Firma aufbaute, ohne Drogen Gelder, das der Innenminister Samir Tahiri, den Cannabis Drogen Markt und die Preise reguliert und kontrolliert und sein Vize Innenminister Ilir Marko,  ist sowieso ein vorbestrafte Krimineller aus dem LSI Ilir Meta, Gestrüpp. Regierung auf Albanisch, welche von Erpressung von EU Geldern vor allem lebt und der Korruption in der EU und Weltbank.

Die alte Fatos Nano Drogen Mafia des Pustina Clans, lässt illegal Bauen, wie: Koço Kokëdhima

http://www.mapo.al/wp-content/uploads/2016/08/14102570_1073982672697087_1050225171156004467_n-290x460.jpg

Der Bau des Koço Kokëdhima bei Himari, alle Gesetze sind ignoriert bei den Mindest Abständen.

update: 10.4.2016
Bau Genehmigung Null, bei dem Partner von Edi Rama, an den Stränden von „Qearo“ in 2014, wie immer identisch bei den Betrügereien von Koco Kokedhima, schon mit Grundstücken Süd – Durres in 1996. Grundstücke gestohlen, auch in der Porto Romana.

fotoja

Der Bau des Koço Kokëdhima bei Himari, alle Gesetze sind ignoriert bei den Mindest Abständen. Gefälschte Grundstücks Dokumente, wo so oft, denn man erhielt bei dem Mafia Boss: Fatmir Mediu, für einen Wein Berg eine Betriebs Erlaubniss, was an der Küste ebenso illegal war, wie Wald Genehmigungen auch in Durres an der Küste.

Der Skandal Bau des Koço Kokëdhima in Himari – Qeparo direkt am Meer

VIDEO/ Neranxi sulmon ashpër Koço Kokëdhimën: Vazhdon të jetë pjesë e mafies në pushtet

nikollaq neranxi - koco kokedhima

Biznesmeni dhe ish deputeti i LSI-së Nikollaq Neranxi, sot nëpërmjet një postimi të gjatë në Facebook, zbulon se kush është koka e planit që sipas tij po shkatërron qendrën e Himarës.

Neranxi akuzon ish deputetin e Partisë Socialiste Koço Kokëdhima se vazhdon të jetë pjesë e mafies qeverisëse dhe se ai vetëm jo zyrtarisht nuk është pjesë e pushtetit.

Neranxi hedh akuza të forta, duke pretenduar se pas gjithë asaj që po ndodh në Himarë fshihen interesa të mëdha kriminale ekonomike dhe se në shërbim të tyre është vënë edhe kryetari i bashkisë së Himarës Gjergji Goro.

Video:

Postimi i plotë i Nikollaq Neranxit

Të gjithë ata që nuk e kanë akoma të qartë se për çfarë po protestojnë himariotët dhe kush po ju krijon probleme, duhet të ndiqni këtë video ku “kompetenti” i zonës, do t’ju a shpjegojë më mirë.

Ky është Koço Kokëdhima, ish deputet i Partisë Socialiste, me mandat të hequr nga Gjykata Kushtetuese, sepse ka bërë veprim antikushtetues duke përfituar fonde publike. Megjithëse është pa asnjë funksion, Kokëdhima nuk përton të flasë gjerë e gjatë për çështjen e Himarës, si personi që ka dijeni për çdo gjë që ndodh aty. Nga ajo intervistë ne mësojmë se vetëm Koçoja e njeh planin urbanistik të Himarës (ne banorëve nuk na e tregon njeri), por nëse Kryetari i Bashkisë Himarë Jorgo Goro, thotë në media se do prishen 5 shtëpi nga plani urbanistik, Koço thotë do prishen 10, duke hedhur në publik një gënjeshtër të re.

Ky është pra njeriu i cili ka marrë përsipër të shkatërrojë Himarën (qendër Spile), mundësisht ta zhdukë fare nga faqja e dheut. Ky është njeriu i cili komandon Jorgo Goron duke e kthyer të zgjedhurin e popullit, në një individ qesharak, pasi nuk mund të thotë as mirmëngjes pa lejen e Koços. Ky njeri i cili sot nuk është asgjë në Himarë zyrtarisht, jo zyrtarisht është njeriu i qeverisë i cili është caktuar të grabisë pronat e himarjotëve, t’i përzërë të gjithë banorët autoktonë që aty, e më pas të sjellë klientët e pushtetit për të bërë investimet e tyre. Urrejtja e Koços për Himarën është histori e vjetër. Koçoja ka thënë për herë të parë që është nga Himara, vetëm kur u vendos në listë për deputet në qarkun e Vlorës. Që atëherë filloi të tregojë histori se si zbritën nga Tërbaçi paraardhësit e tij dhe mbollën rrap në Qeparo. Më përpara, kur e pyesje nga je, thoshte jam nga Fieri, sepse si komunist i përbetuar, Himara e cila nuk i ka dashur kurrë komunistët, i prishte biografinë.

Njeriu i cili flet sot për plane moderne urbanistike në Himarë, është i njëjti i cili vite më parë guxoi të ndërtojë në Himarë tre pallate të shpifura pa leje (askush tjetër nuk e kishte bërë para tij) dhe ujërat e zeza i derdhte në det, mu në mes të Spilesë, aq sa një ditë banorët u detyruan ta betononin vendin nga ku ai “parfumoste” Himarën duke rrezikuar shëndetin e shumë njerëzve.

http://www.syri.net/2016/08/26/video-neranxi-sulmon-ashper-koco-kokedhimen-vazhdon-te-jete-pjese-e-mafies-ne-pushtet/

Nikollaq Neranxi, die Wirtschafts Vertreter fordern endlich den illegalen Markt zustoppen

Alles nur Show, denn vor aller Augen gibt es mehr illegale Geschäfts Tätigkeiten überall auf den Strassen denn je. In Durres wird nur gegen legale Firmen vorgegangen, die Steuern kontrolliert und Bussgelder verhängt. Nicht gegen illegale Händler, wenig gegen illegale Lokale und Schmuggler Waren ohne Ende.

Eine der vielen Pleite und Theater Veranstaltungen, wenn eine Regierung gegen illegalen Handel vorgehen will, der die reale und Steuer zahlende Wirtschaft zerstört. Ungestört können zentrale Figuren aus dem Schwarzhandel, des Mafia Zoll freien Importe, ihre Gelder waschen wie Sokrate Mane. Nikollaq Neranxi war ja selbst Einer der Zoll Betrug und Schmuggel betrieb, entsprechende Gerichts Verfahren liefen vor vielen Jahren.

IBNA Op-Ed/Why have sales dropped? A one million dollar question, but I have the answer

By   /   07/04/2016  /   No Comments

Phantom Kampf gegen „Schwarz Arbeit und Firmen“Steuer – Sokratie Mane und Vangjush Dako – Durres

NeranxiBy Nikollaq Neranxi

President of the Association for the Protection of Traders and Market of Albania

Former MP of the Socialist Movement for Integration

Tax authorities are asking businesses why their sales have dropped!!! And they are right. What happened to you? Taxes dropped, salaries and pensions increased, price of water dropped, price of power supply and fuel dropped, over 200 thousand Albanians left Albania and because there are now more good things than bad things, they don’t want to come back and when an Albanian shops in Germany, there’s no way for sales to go up in Albania. Then, we must admit that we’re a little lazy and do not like to work. Personally, I admit that I don’t work as much as I should, because the time I should have spent finding new ways to expand my business, increase the number of employees and sales, I must spend it in court to appeal against bills and anti-democratic and anti-constitutional decisions which the people that lead us and that we elected are taking.

However, I must offer an answer to this “precious” question, by advising first of all the tax people to leave theater to those who have attended an art school.

By admitting that consumption has dropped, because the economic level of the population has dropped, there’s still a way to fight informality and increase sales, but without hypocrisy. There’s no need to terrorize traders in shops with pointless inspections. Go to customs and close the doors of contraband.

The English of Crown Agents told you what sort of mess happens there.  The goods come out in the market without any invoice and it goes without saying that you cannot tax the goods of thieves.

This way, even us who declare every penny to the state, will be saved from this dishonest competition that is suffocating us. Also, remove thresholds for small businesses and let them work in exchange of taxes.

Do not force people to be dishonest with the state. If you don’t do these, then I can say that this outrageous situation not only doesn’t worry you, but it is also convenient for you.

(P.S I don’t want the one million dollars of the answer) Nikollaq Neranxi

* The opinion of the author doesn’t necessarily represent IBNA’s editorial

http://www.balkaneu.com/bna-op-edwhy-sales-dropped-million-dollar-question-answer/

Der Langzeit Gangster der LSI Partei: Nikollaq Neranxi regt sich auf, weil er Strom zahlen muss: 10 Jahre zurückliegend

Man zahlte Bestechungsgelder und zahlte nie für Strom, was normal und Tradition ist in Albanien. Inklusive Ministerien, Fabriken, Öffentliche Institutionen, organisierte illegale Leitungen für Strom und Wasser und schmierte die Inspektoren.Die LSI Partei ist eine reine Gangster Partei, was ja vor 15 Jahren schon bekannt war, der menschliche Müll den Ilir Meta ansammelt, inklusive US und Deutscher Politiker und Lobbyisten. Der FIMES Report schrieb schon klare Worte, über den Frankenstein der Albanichen Politik: Made by US NATO natürlich dem „Fund of Peace“

Jüngste Prominente Festnahmen in Tirana zeigt was normal ist. Jeder hat mehrere Bilanzen, mehrere Strom und Wasser Anschlüsse, was zum System gehört.

Der Eigentümer: Zak Topuzi des „Mondial“ Hotels in Tirana wurde festgenommen. Illegale Wasser Anschlüße

Nikollaq Neranxi, regt sich schrecklich auf, weil der Strom bezahlen will, für Strom Zähler seiner Lebensmittel Firma

, was er sogar auf facebook veröffentlichte.

Albanian’s Narkotic Judge Mafia and “Porto Palermo” and the gangster: Nikollaq Neranxi

http://www.lajme.gen.al/photos/10/03/nikollaq-neranxi.jpg

Rama i çon letër lavdërimi, OSSHE i kërkon 10 mln lekë, “shpërthen” Neranxi

Postuar më: 07 Dhjetor 2015 20:29

Nga Nikollaq Neranxi

“OSSHE ky hajdut i madh i biznesit dhe i qytetarëve!”

Të dashur miq! Dua të denoncoj publikisht një vjedhje të turpshme që një kompani shtetërore kërkon t’i bëjë Kompanisë “Neranxi”, natyrisht më pas do ndjek rrugët ligjore, aty ku në fakt jam fare i pashpresë, sepse nuk mund t’i thuash hajdutit, kape hajdutin. OSSHE ka hedhur në gjyq Kompaninë “Neranxi” për dy fatura energjie të pashlyera në shkurt-mars 2006. Për gjyqin nuk na ka vënë në dijeni askush, duke e bërë fshehurazi. E kam marrë vesh tani që më vjen Përmbarimi të më marrë paratë. Ndërkohë unë kam librezën e dritave ku janë të vulosura të gjithë muajt e vitit 2006 si të paguara. Madje, unë jam stërkontrolluar dhe verifikuar si një subjekt që nuk lë asnjëherë energjinë pa paguar dhe pikërisht për këtë arsye, kam dhe një letër falenderimi nga Kryeministri Edi Rama, bërë rreth një vit më parë. Shkojmë në OSSHE për t’i rakorduar faturat me ta, dhe ata thonë që të dhënat në kompjuter i kemi pas vitit 2006, pra nuk kanë asgjë, kanë vec dëshirë për të na rrjepur. Një pyetje kam për ju, ku mund ta kërkojmë të drejtën në këtë vend?

S. Bashkangjitur, dokumenti i Përmbarimit që më kërkon 10 milion lekë të vjetra, libreza e dritave me muajt e paguar, dhe letra e falenderimit të Kryeministrit Rama si një qytetar që paguaj dritat.

neranxi

http://www.mapo.al/2015/12/rama-i-con-leter-lavderimi-osshe-i-kerkon-10-mln-leke-shperthen-neranxi

Tradition: Deutsche Entwicklungshilfe im Nichts: Dhermi, Gjirokastre Projekte mit der Skrapari und PD Bande LSI mit Nikollaq Neranxi und Co.