Schlagwort-Archive: LSI

10 Tonnen Cannabis in Permet wurden beschlagnahmt, aber wer ist dafür verantwortlich

Koço Zaimaj, der Ortsvorsteher des naheliegenden Dorfes: Pagri wurde mit Kollegen verhaftet. Sowas nennt man Dezentralisierungs Masßnahmen der EU, Agrar Förderung bekanntlich, denn Tausende von Tonnen wurden im Kosovo und Griechenland gekauft, mit Micro Krediten u.a. angebot. 10 Millionen € und 2 Tonnen Cannabis wurden in Italien beschlagnahmt, wo eine Bande vom Golf von Laze operierte, auch mit Italienern. in 2016 und Nichts geschah, denn überall organisierten sogenannte Minister und Politiker ihre Drogen und Geldwäsche Geschäfte.
Anti Mafia Lecce – DIA Bericht: Albanische Minister, Abgeordnete sind Mitglieder der Albaner Mafia und im Drogen Geschaeft
Agar Förderung mit der Super Mafia auf Deutschland, denn davon wird erheblich Privat profitiert und oft die Gelder geteilt.
Edmond Panarti – Christian Schmidt denn in Bayern ist auch Wahlkampf wo man Geld braucht
 Erpressungs Kartelle, rund um Mord, Drogen, Geldwäsche:
Ein Mord durch das EU, Berlin finanzierte Erpressungs Kartell durch die Brüder der Wirtschaftsministerium: Milva Ekonomi
 Permet in Süd Albanien, in zentraler Lage

Sasi rekord hashashi në Përmet

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Shërbimin për Çështje të Brendshme dhe Ankesa po zhvillojnë prej disa orësh një operacion të madh antidrogë. Në fshatin Pagri të Përmetit është…

Artur Zoto, Iljaz Labi, Petrit Koshaj ein kriminelles Enterprise von Ilir Meta, LSI rund um die Posten der Gefängnis Verwaltungen

Eines der grossen kriminellen Enterprise ist der Posten der Gefängnis Direktoren, wo jede Ausschreibung seit 20 Jahren in Skandalen untergeht, nur mit Bestechung, nachdem Deutschen Modell im Ausland geregelt wird. Eigene Drogen Netzwerk, Postenverkauf an Kriminelle Clans sind Standart.

Schmuggelskandal in JVA: „handys sind jetzt in der küche. geil.“

Original LSI – Ilir Meta Hochheits Gebiet der Albaner Mafia. Jeder Auftrag, wird mit Bestechungs- und Kick Back Geschäften bezahlt, im Modell der Deutschen, wo auch Waffen Lieferungen an Kopfabschneider und Terroristen wie den Saudi- KATAR, VAE mit Clemens von Goetze heute Geschäftsmodell ist. Bestechungsgeld holt man sich ab, wie auch die Hillary Clinton so finanziert wurde.

Eine Schlüsselrolle  spielten vor über 15 Jahren schon Kriminelle wie Ludgar Vollmer des AA, mit seinen Bundesdruckerei Geschäften. Seitdem kaufen sich Kriminelle neue Identitäten, Mehrfach Identitäten,. Geschäfts Visa, gab es dann im Tausender Paket für Kriminelle, durch das korrupte Deutschen Aussenministerium, siehe Visa Skandal. Allgemein bekannt., was zur Verhaftung des Vize Innenministers Bujar Himci im Oktober 2002 führte und der 3 höchsten Polizei Direktoren.

Verhaftung des Vize Innenministers Bujar Himci, 3 höchste Polizei Direktoren im Oktober 2002, im Bestechungsfall der Deutschen Bundesdruckerei, mit Ludgar Vollmer und dem Mafia Premier Minister Ilir Meta

Ilir Meta, Edmond Haxhinasto, ist das Produkt des

fund of peace: founder des Mafia Imperiums des Edmond Haxhinasto – Ilir Meta, als Skrapari Bande bekannt

US NATO Fund „Fund of Peace“, wo gekaufte Deutsche Hirnlose Kriminelle eifrig mitmachten, wie „Taxischein Besitzer“ Joschka Fischer und Kollegen.

Bildergebnis für lsi ilir meta

Keine Zukunft für Albanien, mit Salih Berisha, Lulzim Basha, Ilir Meta, Edi Rama

Lehrmeister der Korruption und des Lobbyismus

Artur Zoto, war einmal ein grosser Hoffnungsträger der EU Polizei Missionen, wurde schon vor einige Zeit, als Oberster Gefängniss Direktor entlassen, weil Essen, Alles rund um Gefängnisse in ein kriminelles Enterprise umgewandelt wurde, wo wie bewiesen, Kriminelle ihre eigenen Drogen Netzwerke ohne Problem weiter betreiben konnten. Echte Profi Polizei Beamte, wo der Nachfolger (Petrit Koshaj, ebenso gut International vernetzt, ein US Protege, VIP Sicherheits Mann) auch schon entlassen wurde, weil er Kriminellen illegal Freigänge verschaffte, was ebenso Tradition ist.Iljaz Labi

Artur Kuko: LSI

Si u kthye Drejtoria e Burgjeve në “minierë ari” për LSI-në

Burgjet

Nga Boldnews.al

Një hetim i Prokurorisë së Krimeve të Rënda zbuloi se në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve paguhej rryshfet për të fituar tendera. Bëhet fjalë për tenderat e ushqimeve për të burgosurit të cilat kapin vlera të konisderueshme, miliarda lekë. Hetimet, përgjimet por dhe dëshmitë e mbledhura treguan se zyrtarët e dyshuar për korrupsion janë ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto dhe zëvendësi i tij Iljaz Labi. Të dy këta zyrtarë tashmë janë të arrestuar ndërsa të dy u emëruan në këto detyra nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Arrestimi i tyre erdhi pas tri vitesh në detyrë, ndërsa prokuroria referuar dëshmive tregoi se për tenderat objekt hetimi, ishte paguar deri në 20 përqind të vlerës. Gjithçka ndryshoi pasi dy drejtorët e LSI-së nuk po i bindeshin më partisë së tyre dhe nuk vonoi shumë që ata të përfundonin në burg. Madje arrestim i ish-drejtorit Zoto ishte përfolur qysh në kohën kur një shtetas kosovar u la i lirë nga burgu i Shënkollit, por ajo ngjarje kaloi me një hetim ende të pa përfunduar për drejtuesit e këtij burgu.

Sipas marrëveshjes për ndarjen e tortës së pushtetit mes PS dhe LSI, brenda Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, disa pozicione pune të rëndësishme i takojnë edhe Partisë Socialiste. Por kushdo që ka tentuar apo që ka nisur të jetë pjesë e këtij insistucioni i propozuar nga PS nuk i ka shpëtuar dot “lakut” të LSI. Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve është në varësi të Ministrisë së Drejtësisë, e cila edhe pse ka ndërruar tre ministra deri tani, vijon të ketë kontroll të plotë mbi këtë institucion. Pra Drejtësia që ka në varësi Burgjet administrohet nga LSi dhe gjithë struktura e burgjeve po ashtu drejtohet nga njerëz të emëruar apo të propozuar nga kjo parti. Për të forcuar kontrollin mbi burgje, në krye të Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm u emërua një avokat, i cili sipas një shkrese të publikuar në media ishte përjashtuar dy herë nga radhët e Policisë së Shtetit.  Por çfarë ka ndodhur gjatë kësaj kohe dhe cilat kanë qenë konfliktet me njërëzit e PS.

I pari që ra në kurthin e LSI ishte Bledar Skënderi, zv.Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, aktualisht anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Skënderi nëpërmjet një letre informonte kryeministrin mbi problematikën e punësimit nga drejtuesit e LSI në burgje. Ai tregonte se në institucionet që drejtonin njërëzit e propozuar nga PS ishte respektuar marrëveshja, ndërsa në ato që drejtoheshin nga LSI, kjo marrëveshje nuk ishte marrë parasysh. Për të konfirmuar këtë informacion Skënderi i dërgoi kryeministrit numrin e personave të emëruar në burgje sipas të cilit rezulton se PS kishte emëruar 300 persona ndërsa LSI 462. Por edhe pas këtij informacioni asgjë nuk ndodhi dhe LSI vijonte të kishte në zotërim Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve. Skënderi e mohoi publikisht dërgimin e letrës, por pak kohë pas publikimit të saj ai u largua nga kjo detyrë për t’u mbështetur nga Partia Socialiste si anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Largimi i Skënderit i la po aty problemet mes PS dhe LSI në Burgje, të cilat jnë të shumta pasi kanë të bëjnë me një institucion tepër delikat. Këto probleme nisin me emërimet, vijojnë me biznesin brenda burgjeve, tenderat miliardësh e deri tek lejet “shpërblyese” për të burgosur të veçantë.

Pas “eleminimit” të një zyrtari të rëndësishëm siç ishte zv.drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, njohës i mirë i ligjit dhe që vinte në detyra shtetërore nga fusha e avokatisë, sulmi nisi ndaj një tjetër drejtuesi. Ish-drejtori i Burgut të Fierit, Arjan Hasani u shkarkua nga detyra me urdhër të ish-ministrit Manjani i cili në analizën vjetore, pak para largimit si ministër kërkoi ndjesë për këtë shkarkim, duke thënë se kishte larguar nga detyra një nga drejtuesit më të aftë të sistemit të burgjeve. Por edhe pas këtij vendimi nuk pati asnjë reagim nga Kryeministri apo njerëz pranë tij, të cilët janë informuar peridokisht mbi problematikën që haset në sistemin e burgjeve dhe konfliktet mes drejtuesve të propozuar nga PS dhe atyre të LSI. Largimi i Hasanit nga burgu i Fietrit, një burg ky që ka 700 veta staf, LSI i dha një tjetër goditje sigurisë në burgje duke shkakarkuar një zyrtar të rëndësishëm. Petrit Koshaj, një oficer karriere i cili mbajti detyrën e Drejtorit të Policisë së Burgjeve u shkakrua nga detyra pak ditë më parë me urdhër të ministrit të ri të drejtësisë, Petrit Vasili.
http://boldnews.al/2017/04/02/si-u-kthye-drejtoria-e-burgjeve-ne-miniere-ari-per-lsi-ne/

Alternativ, kann es bei dem vollkommen korrupten Justiz Minister Petrit Vasili, auch reine Klientel Politik sein, weil er irgendeinem Kriminellen den Posten versprochen hat. Der pOsten wird vergeben, als Geld Einnahme Quelle für den Minister, nur an einen engen Vertrauten.

Ein sehr erfahrener hoher Direktor: Petrit Koshaj, wurde entlassen, der Anti Terror Ausbildung der Amerikaner hatte, 25 Jahre Berufs Erfahrung und erst unter dem Justiz Minister Ylli Manjani, eingesetzt wurde, als verantwortlicher Direktor für das Personal der Gefängniss Polizei. Er hat dem Super Verbrecher die Erlaubnis gegeben, das Gefängniss zuverlassen, für einen Krankenhaus Besucht, wo er dann fliehen konnte.
I dha leje Shullazit të dilte nga burgu, pse iku nga detyra kryepolici

Postuar: 29/03/2017 – 11:36

Wahrscheinlich hat er gezielt als LSI Parteigänger, den Gefangenen erlaubt, das deren Drogen und Verbrecher Kartelle, weiter gezielt ausgebaut werden, wie es Tradition ist.

LAJM I FUNDIT/ Shkarkohet për shkelje të rënda drejtori i Policisë së Burgjeve

Postuar: 28/03/2017 – 10:53

Pas disa largimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve që përfunduan edhe me arrestimin e ish-Drejtorit Artur Zoto, një tjetër drejtues i lartë i këtij institucioni është shkarkuar.

Burime zyrtare pohuan për “BalkanWeb” se ministri i Drejtësisë Petrit Vasili, ka firmosur dje shkarkimin nga detyra të Petrit Koshaj, me detyrë Drejtor i Policisë së Burgjeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve.

Motivacioni i shkarkimit ka qenë për shkelje të rënda dhe se është përgatitur disa ditë më parë pas disa kontrolleve të ushtruara, por vetëm dje ministri Vasili ka firmosur.

Koshaj u prezantua më 17 dhjetor 2015 nga Ministri i Drejtësisë i atëhershëm Ylli Manjani dhe Artur Zoto.

“E kam përzgjedhur qëllimisht Petritin për të dhënë edhe njëherë mesazhin, se në administratën e burgjeve nuk kanë punë partitë politike apo deputetët. Do ta përsëris për të disatën herë, derisa të bindet edhe skeptiku më i fundit në këtë vend, që administrata e burgjeve është pjesë e sigurisë kombëtare të këtij vendi. Nuk ka shaka me sigurinë kombëtare”, tha ndër të tjera Manjani gjatë prezantimit ndërsa falënderoi z. Koshaj për pranimin e ftesës për të punuar në sistemin e burgjeve.

Petrit Koshaj ka kryer Shkollën e Mesme Ushtarake “Skënderbej” dhe më pas, ka studiuar pranë Akademisë Ushtarake, dega Zbulim. Është trajnuar në fushën e policisë, si për luftën kundër terrorizmit në USA dhe në Rumani, për shërbimet e policisë dhe VIP Protection në Izrael dhe Angli etj.

Pas viteve ’90 ka punuar në Ministrinë e Brendshme me detyra të ndryshme dhe si pjesë e Forcave Speciale Renea. Në vitin 1998 ka mbajtur detyra të ndryshme pranë Drejtorisë së Shoqërimit të Personaliteteve, deri edhe drejtimin e këtij institucioni së fundmi. Ai ka një eksperiencë prej më shumë se 25 vitesh në struktura të ndryshme të policisë së shtetit.
Zotëron shumë mirë gjuhën angleze dhe disa gjuhë të tjera. Petrit Koshaj është 55 vjeç, ka lindur në Vlorë dhe banon në Tiranë.

https://durreslajm.com/aktualitet/lajm-i-fundit-shkarkohet-p%C3%ABr-shkelje-t%C3%AB-r%C3%ABnda-drejtori-i-policis%C3%AB-s%C3%AB-burgjeve

Polizei Einsätze, wegen der Inkompetenz der Ministerien, und Streitigkeiten rund um Fischereirecht im Butrint See

Die Zuständigkeiten änderten sich mit der neuen Regierung in Tirana. Das Umwelt, Forst und Wasser Ministerium schloss einen 10 Jahres Vertrag ab, für die Fischerhei Rechte im Butrint See. Lizenz Nehmer ist Hektor Balili, Bruder des Klement Balili, gesucht von Interpol und Partner von Ilir Meta.

in der Edi Rama Regierung ist das Wirtschafts Ministerium zuständig, und unter Arben Ahmeti, erhielten natürlich andere Klientel neue Verträge.
Ein reines Bestechungsgeschäft sind solche Verträge, in Tradition.

Kaum zuglauben, aber Standard Chaos im Idiotie System, das die Regierung eigene Regierungs Verträge, Garantien nicht anerkennt. Alles wandert wegen Inkompetenz und Korruption in die Müll Tonne, man ist „functional illerate“


98-09089 von revistaime
Grosser Polizei Einsatz, um das Objekt durch das Wirtschafts Ministerium zuübernehmen, was real für Korruptions Geld, einen anderen Klientel hat.

Sarandë, konfliktohet Ministria e Ekonomisë me atë të Bujqësisë
21/03/2017
SARANDË-Konfliktohen Ministria e Bujqësisë dhe ajo e Ekonomisë. Ngjarja ka ndodhur në Butrint të Sarandës, ku përfaqësuesi drejtorisë së administrimit të ujrave në Sarandë, Ervin Kajo ka shkuar për të mbrojtur një qera të dhënë nga ministria e Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujrave e cila ishte e parashikuar për një periudhë 10-vjeçare. Kontrata e qerasë ishte firmosur në vitin 2012 dhe do të vazhdonte deri në vitin 2022. Ndërkohë që sot administrimi i ujrave është në juridiksionin e Ministrisë së Bujqësisë. (e.z/shqiptarja.com)

– See more at: http://shqiptarja.com/video/index.php?IDVideo=49720&idkat=53#sthash.nF8jZiAo.dpuf

LSI Mafia mit Edmond Panariti: Die Mehl Import Mafia, welche zu 50 % nur als Tierfutter geeignetes Mehl importiert

Uralt bekannt, das für den Menschlichen Verzehr verbotenes Mehl importiert wird, die Lebensmittel Kontrolle (AKU), von diesen Banditen und Verbrechern in Albanien kontrolliert wird, was offiziell schon mit Genc Juka anfing, der auch entsprechende Fleich Waren importierte, umetikitierte. Seitdem die Kosovo Mafia auch noch viele Bäckereien oft illegal in Albanien eröffneten ist die Lage noch schlimmer geworden, wo der Deutschen Politiker: Michael Steiner (SPD) natürlich, UNMIK Chef im Kosovo, von Hashim Thaci, der Super Drogen Mafia Gashi, Zoll Chef, einfach eine 25 Jahre jüngere Frau zur Verfügung gestellt bekam, und Alles lief Super im „Deutsche Werte System“ mit unzähligen solcher korrupter Diplomaten und Politiker in der Welt und im Balkan. Aktuell ist Rezzo Schlauch, Vize Aufsichtsrat Chef, der neuen Offshore, Geldwäsche,  Betrugs Bank: „ABI“ in Tirana, ein identisch eingekaufter Fall, wie die EU Botschafterin in Tirana.

Edmond Panariti und die „Mehl“ Import Mafia, mit „zum Verzehr“ verbotenen Getreide Importen

Die EU Mafia, will nur zur Show, ein Labor bezahlen, Labors auch wie bei der Kontrolle der Treibstoffe, Diesel Qualität, welche nie eine Funktion hatten. Treibstoff Betrug, man ist im Balkan, vor allem in Albanien.

Das Labor der Nationalen Umwelt Agentur, ein Betrugs Projekt des Edi Rama

 

Mielli i bukës që hanë gjysma e shqiptarëve zhdoganohet si ushqim kafshësh

March 18, 2017 00:41

Mielli i bukës që hanë gjysma e shqiptarëve zhdoganohet si ushqim kafshësh

Një lloj mielli serb i rezervave të shtetit të atjeshme i magazinuar prej vitesh po importohet nga Kosova në Shqipëri dhe po  përhapet masivisht tek ne për shkak të çmimit të ulët. Aktualisht ai ka zënë gati 50% të tregut të prodhimit të bukës në Shqipëri, sipas të dhënave.

Buka është ende ushqim bazë në Shqipëri, pasi konsumi për person në ditë llogaritet në rreth 300 gramë.

Bëhet fjalë për miell pa fortifikimet minimale ushqimore. Fortifikimi i miellit nënkupton një nivel të caktuar proteinash në miell. Mielli serb për të cilin po flasim që hyn në Shqipëri nga Kosova ka një nivel proteinash 7 përqind, kur norma minimale e pranueshme është 12-13 përqind.

10,5% proteinë është për kafshët.

Adi Haxhiymeri nga Fabrika Bloja thotë për revistën Monitor:

“Po të shkosh në Serbi, diferenca nga mielli në grurë, kushdo që të shkojë të blejë, është 10 euro, që duhet të jetë minimumi 100 euro, sepse është puna, ambalazhi, himja etj. Kjo ka bërë që të pastrohen gjithë magazinat e Serbisë, gjithë rezervat e Serbisë, nuk ka ngelur grurë mizerabël pa hyrë nga atje dhe të vetmet shtete ku ato po ecin fort, sepse të gjitha të tjerat reaguan, janë Bosnja, Kosova dhe Shqipëria”.

Greqia, edhe Maqedonia, edhe Mali i Zi, e kanë ndaluar tashmë këtë lloj mielli duke konkluduar se ai e cënon rëndë sigurinë ushqimore të popullatës.

Por veç problemeve shëndetësore tek konsumatori, industria shqiptare e përpunimit të miellit është në kolaps.

Të gjendur në një situatë të vështirë për të mbuluar humbjet që po krijojnë importet e lira, importuesit shqiptarë kanë nisur të përshtaten. Ata vit pas viti kanë ulur importet e drithërave nga Italia, Spanja dhe Rusia dhe kanë nisur të furnizohen nga Serbia.

Në vitin 2016, Serbia ishte furnizuesi më i madh i tregut të Shqipërisë me drithëra.

Aktualisht Serbia dhe Rusia furnizojnë mbi 86% të tregut shqiptar me drithëra, me çmime dy herë më të lira se vendet e tjera partnere që kanë 14% të tregut.

Një ton grurë nga Serbia kushton, sipas të dhënave nga INSTAT 206 euro, ndërsa nga Rusia është 188 euro. Një ton grurë nga Italia kushtoi 666 euro dhe nga Spanja 756 euro mesatarisht për 2016.

Tregtarët e Kosovës e importojnë këtë miell si “lëndë e parë për blegtori” nga Serbia me tarifa dhe taksa zero. E bluajnë në fabrikat e Kosovës dhe më pas e eksportojnë në Shqipëri. Pra jo vetëm e blejnë lirë grurin nga Serbia, por fitojnë edhe në taksa, pasi nuk paguajnë TVSH. Në këtë mënyrë, ky miell hyn shumë herë më lirë se importet e këtij produkti nga vendet e tjera. Duke qenë se kjo manovër u shtri gati në tre vite, mielli serb ka pushtuar tashmë tregun.

Një paketim miell në një thes 20 kilogramë në tregun me pakicë të Kukësit kushton 500 lekë më lirë se në Tiranë. Ndaj shumë tregtarë, pasi kanë pikasur këtë diferencë, furnizohen në qytetin verilindor, duke e çuar miellin pa standarde të Serbisë deri në Jug të vendit.

“Vetë serbët këtë grurë e përdorin vetëm për kafshë”

Në një intervistë për gazetën kosovare Express, Misin Voci, kryetar i Shoqatës së Mullisëve të Kosovës, thotë se “kompania Devolli, e ndihmuar nga Dogana e Kosovës, po i ushqen shqiptarët, andej e këndej kufirit, me miell që prodhohet nga gruri i dedikuar për ushqim të kafshëve”.

Sipas Vocit, gruri që Devollët importojnë nga Serbia është i rezervave serbe shtetërore, pa vlera ushqyese dhe vetë serbët e përdorin vetëm për kafshë.Sipas Vocit krimi është i shumëfishtë. Padyshim që Dogana e Kosovës është e përfshirë me të dyja këmbët. Ai shton se Devollët e shesin tonin e miellit më lirë se sa kushton toni i grurit. Kjo është absurde. Por, sipas tij, kjo ndodh sepse Devollët po e blejnë kilogramin e grurit në Serbi me 6 cent, kur në treg kushton 23-25 cent.

“Ata po blejnë nga rezervat shtetërore serbe. Ai grurë është shumë i vjetër dhe tashmë i ka humbur të gjitha vlerat ushqimore”, tregon Misini dhe shpjegon se importin ‘Dogana e Kosovës’ e konsideron si

Duke qenë ushqim i kafshëve, gruri nuk i nënshtrohet obligimeve financiare doganore. “Por problemi është se këtë grurë për kafshë po e hanë shqiptarët në Kosovë dhe Shqipëri”.

 

Zu inkompetend ein mordernes Jagd Gesetz zu organisieren, die Umsetzung der „Güle“ Verordnungen, aber Super Mafia Vertreter in Berlin empfangen. Das ist die Deutsche „Wertegemeinschaft“ der Politik Allgemein bekannt, UNICEF warnt erneut!

Gemeinsame Projekte, dienen der persönlichen Bereicherung, durch Kick-Back Geschäfte, wie andere Projekte zeigen, dienen direkt der Parteien Finanzierung auch in Belgien.

Panariti 2

Edmond Panariti, Christian Schmidt in Berlin

Mafia LSI Minister der Skandale: Edmond Panariti in Berlin bei Minister Christian Schmidt, MdB: Kordula Kovac (CDU)

Alarmi/ Mielli serb gjunjëzon industrinë shqiptare

Klement Balili „State Caputure“ und nur der US Botschafter fordert die Verhaftung

Edmond PanaritiKordula Kovac

Edmond Panariti

Gangster Treffen in Bari: Edmond Panariti, EU Commissar: Phil Gangster Treffen in Bari: Edmond Panariti, EU Commissar: Phil HoganHogan
Balili Mafia: Mitte Albanischer Gross Gangster und Rechts mit dem Rücken: Edmond Panariti, LSI Gangster Agar Minister

Bei der Einweihung des illegalen Mafia Hotels des Klement Balili dabei. ebenso Verantwortlicher des Super Skandals mit dem Neuen Fischerei Hafen, wo er nur Politik Show machte.

Minister Mafisoi LSI Edmond Panariti, traf die Entscheidung, für den Kriminellen Armando Prenga, welche Albanische Gerichte inzwischen für ungültig erklärt haben.
Luxus Leben der Tochter des Generalstaatanwaltes! Inklusive Auslands Schulen und Studium nun in Deutschland. Jusitz Aufbau im Ausland nennt man es, der Deutschen IRZ-Stiftung, welche man längst schliessen hätte müssen.

Die 17-jährige Tochter: Eni Llalla, Luxus Leben, ist bereits Immobilien Besitzerin in Albanien.

Der Mafia Generalstaatsanwalt Adriatik Llalla und Kollegen, missbrauchte US Visa

Gangster Treffen in Bari: Edmond Panariti, EU Commissar: Phil Hogan

Panariti në Itali: Mbështetje për administrimin e efektshëm të burimeve ujore

MINISTRI PANARITI TAKON KOMISIONERIN HOGAN (1)

  TIRANË, 20 Shkurt /ATSH/-Ministri i Bujqësisë,  Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, Edmond Panariti, gjatë një vizite në Bari, Itali, u takua me Komisionerin e lartë Evropian të Bujqësisë, Phil Hogan. Në qendër të bisedimeve të ministrit dhe komisionerit, ishin ujitja dhe parandalimi i përmbytjeve, si dhe parandalimi i sëmundjeve në bujqësi, të lidhura këto me ndryshimet klimatike. Në një …

Monika Kryemadhi: LSI Mafia Geschäfte direkte Partner beim „Pablo Escobar“ des Balkan: Klement Balili

Normal werden alle diese illegalen Lokale, Hotels, Appartment Blocks mit ca. 4-5 Geschäftspartner aus der Justiz, Politik, Drogen Mafia Clans gebaut. Drogen Export Steigerung um 2000, der Ilir Meta, Monika Kryemadhi auch mit Spartak Braho: 300 % Export Stegierung, heute sind es erneut mit Edi Rama nochmal über 400 %. NATO Modell als System der „Westlichen Wertegemeinschaft“ inklusive massiven Aufbau im Frauen- und Kinderhandel.

Der Escobar des Balkans“, steht unter Schutz des Generalstaatsanwaltes Adriatic Llalla, und der LSI Partei mit Ilir Meta, als Langzeit kriminelles Construct in Albanien. Etliche Minister, Edmond Panariti, Lefter Koka, Arben Ahmeti sind Partner im Projekt, wie die Einweihung in 2015 schon zeigte, des illegal gebauten Hotels.

UN Ermittlungen gegen den Chef der Skrapari Bande Ilir Meta, wegen verschiedenen schwersten Vergehen wegen Amts Missbrauch in 2002
Monika Kryemadhi, Ehefrau des Ilir Meta, soll Partner im Mafia Luxus Hotel, Bordell von Klement Balili sein: dem Hotel “Santa Quaranta” sein!

Das wäre normal, denn in 2000 war Monika Kryemadhi schon in verschiedene Prozesse verwickelt, für illegales Bauen in Tirana, ebenso in Sarande, mit eigener Baufirma. Die Sarande Mafia mit illegalm Bauen mit Monika Kryemadhi, das wat vor 15 Jahren schon bekannt und unglaublich dreist gefälschte Grundstücks Diebstahl Orgien sind aus der Zeit bekannt. Kompensierungs Grundstücks Dokumente von „Resul Piro“, in Sarande – Ksamli total gefälscht

Vor allem hat Monika Kryemadhi, die typische Verbrecher Ausbildung des Georg C. Marshall Centrum, des Robert Kagane, von Deutschen Steuerngeldern in Garmisch – Partenkirchen finanziert und die Teilnahme an einem der „Führer Kurse“ dort in 2001 ist dokumentiert, wo man Kriminelle Weltweit für Staaten Zerstörung und Betrug ausbildet.
Rückblick einer Skandal Familie: Ebenso im Februar 2002, der Leibwaechter Herr Kondi, mit gefaelschten Diplomaten Auto Papieren mit einem Jeep und Heroin. Herr Kondi Fahrer von Ehefrau Monika kam natuerlich aus dem Kosovo und wurde in Kukes festgenommen, angeklagt und verurteilt. Deshalb nennt man Ilir Meta und Monika die Srpari Bande. Joschka Fischer nannte diese Leute natuerlich damals Reformer. So tarnt man die kriminellen Geschaefte, wie auch mit den Pässen der Bundesdruckerei.
http://www.swp-berlin.org/fileadmin/contents/projects/images/logos/SWP_GMF_700x71.jpg

http://www.marshallcenter.org/mcpublicweb/templates/mcpublicweb/images/header/header_de.png

wo man Kriminelle Weltweit anheuert, für Sabotage Aktionen, Drogen Schmuggel und Betrug ohne Ende. Secret Operation = George C. Marshall Center.

200 TV’s wurden bei „Neptun“ einer der Firmen des  Samir Mane gekauft von Monika Krymemadhi, auf Rechnung Hotel Quaranta“ und in 2001 wurde bereits der Fahrer „Kondi“ von Monika Kryemadhi verhaftet, weil er Heroin in den Kosovo schmuggelte mit einem Jeep, mit gefälschten Diplomaten Kennzeichen und Ministeriums Ausweis. Damals stellte Ilir Meta, Diplmaten Pässe aus für Drogen Schmuggler (in Italien verhaftet in 2001), welche für die Ehefrau von Spartak Braho, arbeiteten und den Verbrecher Kartellen der Familie Spartak Braho.

Polizei Aktionen, werden vorher angekündigt, die Überwachungs Kameras gelöscht. Deshalb wurde der Justiz Minister Ylli Manjani entlassen, als er diese Show Durchsuchungen und Haftbefehle outete in einer Kabinetts Sitzung ansprach. Arben Ahmeti auch hier aktiv dabei, Griechenland, Italien mit Drogen zufluten.

US Botschafter Donald Lu, gibt Anweisung an Ilir Meta, für die Verhaftung von Klement Balili, der sichtbar wenig erfreut ist.

Eine vollkommen kriminelle und illegale Genehmigung gibt es für die Balili Familie, für die Ausbeutung des Butrint Sees, für eine Muschel Zucht, welche hoch gelastet sind. Unterschrieben von LSI Minister Edmond Panariti, Minister Lefter Koka, denn eine weitere enorme Umwelt Verschmutzung wird für den See auftreten, der sowieso hoch belastet ist.

Fest Menü, für kriminelle Albanische Politiker und die Prominenz der Drogen Barone um Klement Balili am 14. Februar 2017, im Hotel Quaranta“, wo die einzige Arbeit in Sarande ist: Drogen und kriminelle Netzwerke, Geldwäsche und Betrug ohne Ende. Comedy Show der Verbrecher Clans: wo inzwischen durch das Versagen der Internationalen auch 60 % der Wälder vernichtet sind.

Edi Rama über die Grundstücks Mafia: Reform for property return and compensation, Rama: „We removed criminal management“

Mafia Minister Edmond Panariti, Lefter Koka, gaben der gesuchten Verbrecher Familie nicht nur 20 Hektar Agar Land illegal vor kurzem, sondern auch exklusive Lizensen für die Muschel Zucht im Butrint See, eine hygienisch, hoch gefährliche Muschel Zucht durch Inkompeten. Beide Verbrecher Gestalten sind gern gesehene Gäste in Berlin, wie die MEK Terroristen Vertreter ebenso.

Meta bashkëaksioner me Klemend Balilin. Monika blen 200 TV për resortin, Panariti i rinovon lejën e shfrytëzimit të Butrintit, gati mënyja për shën Valentin

Presidenti Bujar Nishani ka mbledhur sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Emërtesa është për të diskutuar në lidhje me arrestimin apo mosarrestimin e të ashtuquajturit supertrafikanti shqiptar Klemend Balili. Por në të vërtetë një takim i nivelit të lartë për ti bërë një “qokë” Ilir Metës, njeriut i cili e ka nën hyqëm Klemendin, por që mendon se ia ka bërë pis më shumë se e ka fytyrën e tij.

Dhe Nishani mendoi që në këto qokat e fundit të tij të fusë dhe këtë shërbim ndaj mikut të Sali Berishës, njeriut që e ka punësuar për pesë vite në Presidencë. Pa hyrë në detajet zyrtare dhe jozyrtare të takimit, pa hyrë në mesazhet dhe komandën që jepte Berisha nga zyra e tij e falur nga Ulajt afër RTSH, por dhe vajtjen blitz të ish-kryeministrit pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të bërë bilancin e takimit dhe për të bërë njoftimin për mediat, situata te pronat e Balilajve paraqitet e qetë. Madje shumë e qetë. Aq sa prona e Klemend Balilit resorti turistik “Santa Quaranta” po punon fort, është bërë madje dhe mënyja për ditën e madhe të të dashuruarve, Shën Valentinit. Ku besoj do të jetë dhe ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani që ka “blerë” një banesë aty tek Bashkim Balili, kreu i familjes Balili. Ka investuar fort për këtë ditë.

Madje janë bërë përgatitje të jashtëzakonshme për të shënuar një shën Valentin të jashtëzakoshëm për të gjithë ata që do të festojnë aty.

Kështu, shoferi Monika Kryemadhit, bashkëshorte e Ilir Metës, njëherësh dhe deputete dhe drejtuese e lartë e LSI ka blerë 200 televizorë dhe monitorë tek Neptun i Zamir Manes dhe me faturë i ka dërguar tek “Santa Quaranta”. Nuk i ka paguar shoferi, e shumta 300 mijë lekë të vjetra e ka rrogën, por i ka blerë vetë Ilir Meta përmes bashkëshortes së tij. Pasi të të gjithë e dinë që Monika është ortake e Klemend Balilit në këtë resort turistik. Vetëm Nishani dhe Llalla nuk e dinë këtë fakt të rëndësishëm dhe njëri mbledh këshillin e Sigurisë Kombëtare, tjetri mbron Metën dhe Balilin nga burgu, aq sa të ketë “jetë” në krye të Prokurorisë së Përgjithshme.

Njëherësh dhe Liqeni i Butrintit do të jetë furnizuesi kryesor me produkte të tij deri te Midhjet për këtë resort turistik në pronësi të Balilajve dhe Klemendit të Metës. Pasi Klemendi e ka me licencë shfrytëzimin e Butrintit, një leje kriminale kjo e dhënë nga ministria e Bujqësisë e drejtuar nga Ministri i LSI Edmond Panariti dhe ministria e Mjedisit e drejtuar po nga ministri i LSI Lefter Koka. Një leje shfrytëzimi kriminale që duhej të ishte hequr me kohë në funksion të sekustrimit të pasurive të krimit, për ti prerë “arterien” financiare të superkërkuarit ndërkombëtar për trafik droge, ish-zyrtarit të LSI Klemend Balili. Prandaj edhe leja e shfrytëzimit të Liqenit të Butrintit dhe Midhjeve duhet të hiqet pasi është kriminale.

Por “Santa Quaranta” nuk sekuestrohet pasi është bashkëaksioner në të vetë Ilir Meta, i cili lejon që krimi të vazhdojë punën qetësisht. Ndërsa Nishani mbledh këshillin e Sigurisë Kombëtare, në resort punohet qetë, me gjithë ngacmimet e ministrit Tahiri që dërgon komandot për të kapur Klemend Balilin. “Eskobari” është nën mbrojtjen e Metës dhe të Llallës./Pamfleti.com

 Mustafa Nano ruft zum Sturz, des korrupten Erpressungs Kartelles von Edi Rama aus

Frauen Inkompetenz Spektakel der Zoll Direktoren: Elisa Spiropali ,

http://farm2.static.flickr.com/1309/4721075726_c40673d311.jpg

Sarande um 1990: Ksmali: Einöde mit Zitrus Früchten Plantagen, bis die Mafia die Gegend übernahm. In 1995 praktisch ohne Bevölkerung war Sarande, weil Alle nach Griechenland auswanderten.

Eine verschlafene Zoll Station in 1920, der Griechen

Albania Warnings and Dangers

Saranda në vitin 1913 (FOTO-LAJM)

Saranda në vitin 1913 (FOTO-LAJM)
Qyteti i Sarandës është një destinacion për qytetarët dhe turistët e huaj për të pushuar.
Sot është një qytet i mrekullueshëm buzë Jonit, me shumë pallate , klabe dhe lokale, gjë të cilët nuk mund ta thuash para 100 vitesh.
Më poshtë është një fotografi nga Gjiri i Sarandës, realizuar më 1913.
Saturday, August 29, 2015 – 21:59

Joschka Fischer, Frank Walter Steinmeier schon damals, als Motor des Verbrechens, rund um den Visa Skandal mit Geistig behinderten Diplomaten, welche überall im „Joschka“ Stile die Botschaften fluteten. ein BKA Bericht, rund um den Visa Skandal und 5 toden Deutschen, die aus dem Wege geschafft wurden, als man die Diplomaten Mafia anzeigte.

Die Albanischen Drogen Kartelle, als Partner der Deutschen Politiker

Fatos Nano Drug Allegations

Date: Friday, December 01 @ 15:03:04 GMT
Topic: Albania News

Below is the translation of a document that was provided to me by a friend in Tirana. The report was assembled from conversations with three separate sources, one who works for an Albanian intelligence agency and two others who work within Nano’s circle. The translation tracks the original.

Fatos Nano – Ex Prime Minister of Albania

 

By Gary Kokalari – Political Analyst – Exclusively for ACLIS

aus Balkanblog

Rund um den Lulzim Berisha Skandal, wurde der Durres Gefängnis Direktor Astrit Kotaj und der Sohn (Iliaz Labi) verhaftet

Wir berichteten schon im September 2011, das die Bande Lulzim Berisha in Durres frei herumläuft. Nun erst wurde der Gefängnis Direktor und sein Sohn verhaftet wegen Amts Missbrauch.

Wir schrieben schon vor über 10 Jahren, das die Mafia Partei LSI mit Lefter Koka, Nard Koka, Vangjush Dako (SP Partei) ein Club, eine Einheit auch mit der „Bande e Durrezi“ von Lulzim Berisha war und Partner die Söhne von Spartak Braho, damals. Eingesetzt durch den Mafiosen Justiz Minister Nasic Naco, LSI Partei. Geschäfts Partner des Lulzim Berisha der Kosovare und Gangster , Ex-Abgeordnete: Hazi Gashi.

http://news.albania.de/wp-content/uploads/2013/10/procure.jpgwobei Seferi Braho /9/2013), Sokol Nishani, früher auch Nasic Naco, die Elite des Verbrechens darstellen und vor allem kennt niemand Gesetze.

Heutiger Artikel das auch die nun festgenommen Gefängnis Direktoren LSI Parteigänger waren.

Lirimi i Lulzim Berishës, pranga eksponentëve të LSI, drejtorit të Burgut Durrës, Astrit Kote…

Lirimi i ish-kreut të Bandës së Durrësit, Lulzim Berisha, solli mbrëmjen e sotme arrestimin e drejtorit të Burgut të Durrësit Astrit Kote pas urdhrit…

Das korrupte Deutsche Justiz System wurde über übernommen, was in den GRECO Berichten des Europarates schwer kritisiert wird. siehe Visa Skandal (488 Seiten Bundestags Visa Ausschuss)der Deutschen Botschaften der kriminellen AA Banden und die korrupte Deutsche Justiz in Berlin, wo die Klageschrift mit über 3.000 Seiten der Bundesgrenzschutz Behörde nicht bearbeitet wurde, bis Alles verjährt war.

Die Deutsche Justiz ist Partner der OK, des Internationalen Verbrechens, wie unzählige Fakten zeigen. Selbst mit gefälschten Pass erwischt, laufen die Typen (inklusive Albaner) frei herum. Interpol gesuchte, Politiker haben oft mehrere Identitäten und Ausweise, EU finanziert. Einzige Berliner und EU Politik: man sucht kriminelle Partner, möglichst korrupt und Weltweit.

da fragt man sich echt, wieso man so jemanden wie ihn aus der Abschiebehaft entlässt….. Der Attentäter von Berlin

Anis Amri – 22/12/92 Ghaza – Tunesien

Ahmed Zaghloul – 22/12/95- Ägypten

Anis Amir – 23/12/93 – Tataouine – Tunesien

Ahmad Zarzour – 22/10/95 – Ghaza – Libanon

Ahmed Almasri 01/01/95 – Iskandria – Ägypten

Ahmed Almasri 01/01/95 – Alexandria- Ägypten

Mohamed Hassa 22/10/92 – Cafrichik – Ägypten

-> diese Namen waren unseren Behörden alle bekannt

Terroristen Mord Gang „Bande de Durresi“ um Lulzim Berisha – Indrit Dokle läuft frei herum in Durres

Der Durres Gefängniss Direktor Astrit Kotaj, wurde verhaftet, wegen Amts Missbrauch, ebenso entlassen. Der Sohn des Vize Direktors Iljaz Labi, ::: Labi Tedi, war der Anwalt des Gefängnisses, fälschten Dokumente, um Freigang etc. für Lulzim Berisha zuorganisieren.  Im Gefängniss, konnten die einsitzenden Banden Mitglieder grosse Drogen Kartell weiter betreiben.

Zustände in der Albanischen Justiz, 1 : 1 kopiert vom hoch kriminellen Deutschen Justiz (siehe GRECO Berichte)und Polizei System wie die Hintergründe des Attentäter von Berlin und Freiburg zeigen. Warum die „Camorra“ Identische Justiz Stiftung: IRZ-Stiftung im Ausland Justiz bringen will und über 150 Millionen € pro Jahr sinnlos versenckt und in die Taschen steckt ist genauso peinlich wie die Deutschen Politik Stiftungen im Ausland, Abschiebe Bahnhof für die Korrputesten und Dümmsten, die nie einen Beruf gelernt hat, wie der EU Apparat.

Verbrechen und Korruption hat Namen, siehe Visa Skandal

Lirimi i Lul Berishës/ Juristi i arrestuar, djali i nëndrejtorit të burgjeve i arrestuar për korrupsion

Këtë të mërkurë policia arrestoi me urdhër të Prokurorisë, drejtorin e Burgut të Durrësit Astrit Kote dhe juristin e këtij institucioni të cilët akuzohen për falsifikim d…

Labi Tedi

Iljaz Labi, ish-zv.drejtori i Burgjeve

Iljaz Labi: Stadt bekannter Mafiosi, Vater des Ted Labdi. Im Juli 2016 wurde Iljaz Labi verhaftet, als Vize Direktor der Albanischen Gefängnis Direktion in einem grossen Betrug. Mentor war Spartak Braho, und Iljaz Labi, ist Nr. 2 der Durres LSI, Rechte Hand des Lefter Koka.

Arrestohen drejtori dhe juristi i burgut të Durrësit
December 21, 2016 21:28

Arrestohen drejtori dhe juristi i burgut të Durrësit

Prokuroria e Durrësit ka nxjerrë urdhër arresti për drejtorin dhe juristin e burgut të Durrësit, konkretisht Astrit Kotaj dhe T. L., të dyshuar për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Falsifikimit të dokumenteve”, në vijim të hetimit të nisur kryesisht për lirimin me kusht të të dënuarit Lulëzim Berisha.

Nga ana e forcave të Policisë së Shtetit eshte ekzekutuar urdheri i prokurorise per arrestimin e drejtorit te burgut, Astrit Kotaj, pas caktimit të masës së sigurisë “arrest me burg”, vendosur nga ana e Gjykatës. Ndersa eshte shpallur ne kerkim juristi T. L.

Nga hetimet e deritanishme të Prokurorisë së Durrësit, rezulton se Drejtori i Institutit të Ekzekutimit të Vendimeve Penale (burgut) dhe juristi i këtij institucioni, kanë llogaritur në mënyrë të kundërligjshme kohën e qëndrimit të burgim të të dënuarit Lulëzim Berisha.

Në bazë të shqyrtimit të dosjeve përkatëse të burgut Durrës, Prokuroria ka arritur në konkluzionin se të dënuarit Lulëzim Berisha duhej të kryente edhe të paktën 2 vjet e 7 muaj burgim, para se të mund të përfitonte nga parashikimet ligjore për lirimin me kusht.

Prokuroria e Durrësit ka krijuar dyshime të arsyeshme se zyrtarët, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë konsumuar elementet e veprave penale te “Shpërdorimi i detyres” dhe “Falsifikimi i dokumentave” të parashikuara nga nenet 186/3 dhe 248 të K.Penal.

Ndërkohë, Prokuroria e Durrësit po vijon hetimin lidhur me të tjerë persona të përfshirë në këtë çështje.http://www.gazetadita.al/arrestohet-drejtori-dhe-juristi-i-burgut-te-durresit/

Pak para arrestimit, mesohet se drejtori i burgut u shkarkua nga ministri Ylli Manjani

Ein unglaublicher Justiz Skandal vollkommen korrupter Durres Richter und des Bürgermeister Vangjush Dako, der die illegalen Bauten von kleinen Appartment Häusern, Lokalen in Durres schon in 2000 duldete, als Bau Polizist.

Der Kosovo Gangster „Lulzim Berisha“ kommt frei

durres mafia
Das Foto ist aus ca. 2003, wo heute das US Mafia Einkaufs Zentrum steht. ” Best of Amerika” Auto fährt heute also in 2010 in Durres! – wechselte auf ein neues Albanischen Kennzeichen erst in 2012

Ansonsten hört man von Deutschen Politikern, Aussenministerium was ebenso von Dumm Kriminellen übernommen wurde, nur noch Schwachsinnn, wenn man die jüngsten Fakten um den Berliner Anschlag und den Freiburger Mord nachliest. Die SPD finanzierte AntiFA, organisierte für kriminelle Gangs erneut Schlägereien. Beide Attentäter hätten per Gerichts Urteil (Ravensburg und Griechenland) in Haft sitzen müssen, was der Dumm Kriminelle Justiz Minister Heiko Maas, sabotiert, denn die Asyl Mafia, muss Geld mit Migrations Kursen, Heimen für Kriminelle verdienen.  Für Geld geht Alles der Korruptions Lehrmeister Deutschland zeigte es erneut. Mit vollkommenen Schwachsinn wie Gender, LGBT, Migranten Betreuung, machen Millionen heute ein Geschäft mit Kriminellen.

Wechsel Nr. 3 in 3 Jahren: Aleksander Lipivani wird Hafen Direktor von Durres

Im durch die Weltbank Privatisierungs ruinierten Hafen, sehr aktiv dabei die Albaner Mafia und inkompetende, vollkommen kriminelle Deutsche Consults und Phantom Firmen wird nun Aleksander Lipivani, der neue Hafen Direktor! Er hat zwei Jahre die Albanische Luft Kontrolle geleitet, durchaus fähig, aber es sieht wie so oft nach Klientel Politik aus. Das ist wie im korrupten Reich „Camorra Reich“ des BMZ Ministeriums. Jeder nimmt einen korrupten Rattenschwanz von Inkompetenden Kriminellen mit, welche sich nur Selbst bereichern wollen. 1 : 1 von Deutschland auch hier übernommen, das System.

Emërohet Drejtuesi i ri i Autoriteti Portual Durrës, Aleksandër Lipivani

img-20161103-wa0021Mesditën e së enjtes Bordi Drejtues i Autoritetit Portual Durrës ka bërë emërimin e drejtuesit të ri, Alëksandër Lipivani. Pas vendimit të qeverisë, zhvilluar ditën e mërkurë, për pranimin e dorheqjes së Lipivanit nga post i Drejtorit te Autoriteti Civil, një ditë më pas ai është emëruar në një tjetër post drejtues, atë të Drejtorit Ekzekutiv të Autoriteti Portual Durrës. Prezantimi e drejtorite të ri të Portit të Durrësit kanë qenë të pranishëm gjithë drejtorët e  Drejtorive të APD-së si dhe bordi Drejtues i tij. Në fjalën e rastit, Lipivani ka falenderuar për besimin në këtë detyrë të rëndëishme, ndërsa ka premtuar që do të bëjë maksimumin për menaxhim sa më të denjë  dhe efektiv të Autoritetit Portual Durrës. Aleksandër Lipivani vjen si propozim i Lëvizjes Socialiste për Integrim të Tiranës, i cili përgjatë dy viteve të fundit ka drejtuar Autoritetin Aviacion Civil. Ndërsa pak ditë më parë në krye të APD-së qendroi për dy vite me radhë Gazmend Shalsi, emri  i të cilit, deri më tani nuk është lakuar për ndonjë tjetër post të rëndëishëm partiak. Në harkun kohor të 3 viteve qeverisje të së majtës qverisëse, Port i Durrësit ka njohur tre drejtues, Selim Belortaja tetor 2013-të – shkurt 2014, Gazmend Shalsi shkurt 2014- tetor 2016, ndërsa duke nisur që nga 3 nëntori këtë post e mban tashmë, Alelsandër Lipivani. Lipivanit do ti duhet të përballet me situatë tepër të vështirë në të cilën ndodhet aktualisht APD, në një kohë që në tavolinën e tij qendrojnë për zbatim rekomandimet e Kotrollit të Lrtë të Shtetit, nga e cila janë konstatuar shumë parregullsi dhe anomali në mardhënie me koncensionarët, por edhe me menaxhimin e burimeve ekonomike, financiare dhe burimeve njerëzore.

Short URL: http://www.bulevardionline.com/?p=17177

Skandale um die Deutsche Sicherheits Firma ICTS in Tirana, ein Super korrupter Sauhaufen mit Eni Bushi Mafia und Co.

Mehrfache Management Sitzungen (auch am 13.5.), mit Alexander Lipivani der Civil Aviation, Bahri Shaqiri vom Transport Ministerium mit  Genc Merepeza (Grenz Polizei Chef) des TIA Board, wo die Mängel vorgeführt wurden, aber Nichts geschah. Ilir Alimema als (TIA Board Vertreter), zelebrierte die eigene Inkompetenz, weil man „functinal illerate“ ist, Nichts kapierte und so geschah wie immer nichts.  Auffällig inkompetend das TIA Management, wenn bei diesen Sitzungen nicht der Technische Direktor Vangjel Nikolla anwesend war, nur informiert werden sollte. Der unabhängige Sicherheits Experte Teuta Krasniqi, kristierte in den Internenen Sitzungen, das gesamte Sicherheits System am Flugplatz, was ebenso ignoriert wurde. Protokolle aus diesen Sitzungen wurden nun veröffentlicht.

weitere Vorgänge der Verbrecher Partei LSI, welche mit Schwarzen Geldern des Berufs Verbrechers Martin Schulz illegal  finanziert wurde, wie vom FBI hergestellte Videos beweisen und Zeitgleich wurden prominente Journalisten belogen, als man wegen Finanzierung vorsprach.

 

 

Edmond Panariti, erpresst die Fischer neue Transponder zukaufen

Skandal auf Skandal, wobei Edmond Haxhinasto sich durch Dummheit auszeichnete, als einfacher Dolmetscher, Edmond Panariti, aber dreisteste LSI Gangster ist, der sich nicht einmal bemüht, seriös zuarbeiten.
Kaum funktionieren die teuren Transponder, erpresst der Gangster Boos Edmond Panariti, die Fischer neue Transponder zukaufen. es wird demonstriert.
Welt Rekord ist aber die Dreistigkeit des Ministers, das er die Zweck Entfremdung des Fischereihafen duldet, durch eine Durres Mafia Gruppe, welche Nichts dafür bezahlt. Begründung des Edmond Panariti, das der Fischereihafen nicht technisch übergeben wurde, er nicht nach den Plänen gebaut wurde.
Super Geschäft, für die prominente Verbrecher Gruppe, rund um „Ben“ Hasani – Hasanbeliu.
Minister Mafisoi LSI Edmond Panariti, traf die Entscheidung, für den Kriminellen Armando Prenga, welche Albanische Gerichte inzwischen für ungültig erklärt haben.
andere Skandale:
Albanischer Promi Gross Gangster mit Edmond Panariti: Agrar Minister
Albanischer Promi Gross Gangster mit Edmond Panariti: Agrar Minister

Das Mafia Transport Ministerium, mit „Klement Balili“, der in Griechischen Medien als „Paplo Escobar“ des Balkans erwähnt wird

Ausschnitte jüngst von Foreign Policy  „ came to power thanks to his deep connections with criminal factions„–

Balili Mafia: Mitte Albanischer Gross Gangster und Recht mit dem Rücken: Edmond Panariti, LSI Gangster Agar Minister
Balili Mafia: Mitte Albanischer Gross Gangster und Recht mit dem Rücken: Edmond Panariti, LSI Gangster Agar Minister

Gelder für Betrugs Geschäfte, 500 % und mehr überhöht, sinnlos, stehen von der EBRD zur Verfügung und die Ratten kommen sofort. 6/2015 Erpressung und Betrug im Hafen von Durres und die EU Mafia mit der EIB und EBRD Bank geben neue Kredite

Peshkatarët e Durrësit nxehen keq: Ministria e Bujqësisë e përlyer me tenderin e “BlueBox”-it

Postuar: 20/10/2016 – 14:16

Peshkatarët e Durrësit janë nxehur keq me ministrin Edmond Panariti. “Nëse ministri ka ndonjë “zagar” atje që kërkon të fitojë para nga peshkatarët, ne iu themi që ky është një rast tërësisht abuziv. Ata të Ministrisë së Bujqësisë janë të përlyer me tenderin e “BlueBox”-it, që është rast i pastër korrupsioni. Aparaturat tona punojnë e janë funksionale” janë këto deklaratat e peshkatarëve të Durrësit, që sulmojnë e shigjetojnë në mënyrë të hapur zyrtarët e Ministrisë së Bujqësisë e cila ka në varësi sektorin e peshkimit.

U bë gati një javë që peshkatarët e Durrësit kanë lidhur anijet në mol, duke u pezulluar i gjithë aktiviteti i peshkimit. Shkak është kërkesa e autoriteteve për pajisjen e anijeve peshkatore me pajisjen identifikuese “Bluebox” ose GPS. Peshkatarët deklarojnë se janë të gjitha pajisjet funksionale në mjetet e tyre të lundrimit, por Ministria e linjës ka zhvilluar një tender për shpërndarjen e aparaturave të reja për anijet peshkatore. Kjo kërkesë ka sjellë reagim nga pronarët e anijeve, të cilët deklarojnë se pajisjet janë, por iu kërkohet që të blejnë me çmime 2 deri në 3 mijë euro pajisje të tjera.

Peshkatarët deklarojnë se protesta e tyre do të përshkallëzohet në të gjithë portet e peshkimit në vend, nëse nuk gjen zgjidhje kjo problematikë. Pezullimi i punës ka kosto të madhe financiare si për pronarët e anijeve ashtu edhe për punëtorët e marinarët që merren me peshkim.

Ndjekim deklaratat.

K.H.

Video: