Schlagwort-Archive: Goreo

Der Super Gangster Leonhard Murati wurde beim Rathaus in Durres hingerichtet.

Veröffentlicht am 18.11.2014: 15 Meter entfernt vom Rathaus wurde der Alt Gangster und Lokal Besitzer: Leonard Murataj hingerichtet. Schmuggel aller Art vor allem von Migranten, Drogen aber auch Waffen und in etliche Morde und in Entführungen verwickelt.

Vor 10 Jahren berichteten wir schon über die Murati Bande:

Ebenso direkt am Rat Haus Platz, auf antiken Stadt Zentrum, baut die Durres Mafia unverändert neue Hochhäuser. Das “Bar Centrum“, direkt auf dem Rat Haus Platz gegenüber der Präfektur, gehört der “Murati” Bande**, des Mehrfach Mörders: “Luli” Berisha, der für Lefter Koca und die Hasanis arbeitet. Der Kosovare Luhezim Berisha, war mehrfach in Deutschen Gefängnissen und war Chef Leibwächter von Fatos Nano.

 

Die Murati Bande, war der grosse Konkurrent der „Bande e Durresi“ des Kosovaren Lulzim Berisha (erstmalig in 1994 in Deutschland verhaftet) und Klodian Saliu und der Dokle Politik Mafia mit Indrit Dokle, der im Gefängniss sogar noch Weltweite Drogen Netze betrieb. Ganz Oben angesiedelt bei dem Mafia Rathaus von Durres, Lefter und Nard Koka als Partner, ebenso Hasanbeliu als Gott Vater, wie die Spartak Braho Familie dem Paten von Durres. Und Vangjush Dako, macht sowieso bei jedem Betrug mit als Bürgermeister.

Ein Panzer Faust Anschlag, wo ein Berisha Zoll Inspektor, SHIK Hafen Inspektor bis 1997 im Stadt Centrum 1999 in die Luft gesprengt wurde, dürfte ebenso auf das Konto dieser kriminellen Pyschopaten Familie gehen.

Vangjush Dako, Beton construction . 2 Baeume stehen noch von ehmals 100 vor 5 Jahren noch
Vangjush Dako, Beton construction . 2 Baeume stehen noch von ehmals 100 vor 5 Jahren noch

link am Rathaus Platz, vor dem Hochhaus steht das „Bar Centrum“

Schmierte viele Jahre das Rathaus und Behörden. Selbst das Bar Centrum wurde illegal gebaut und der Vorgänger Bau stand schon in 1994 als einer der ersten Lokale in Durres. Die Murati Bande, hatte viele Feinde in Durres und das Lokal wurde von Einheimischen gemieden.

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UTvjeçari është ekzekutuar nga një person nga Fushë-Kruja, i cili ndodhej në brendësi të lokalit dhe ka qëlluar nga një distancë e afërt.

Durrës-Pronari i një lokali është ekzekutuar mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur 15 metra larg bashkisë së qytetit të Durrësit.
Burime nga policia bëjnë të ditur se viktima është shtetasi me iniciale L.M 45 vjeç dhe është qëlluar me breshëri automatiku.
Gazetari ynë Llambi Kallço na informon se burime të sigurta për Ora News, thonë se 45-
Durrës, ekzekutohet me 6 plumba në kokë pronari i një lokali, pista kryesore hakmarrja – FOTO 

Durrës, ekzekutohet me 6 plumba në kokë pronari i një lokali, pista kryesore hakmarrja - FOTODURRËS-Një biznesmen është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 19:00 në një lokal pranë Bashkisë në sheshin “Liria”.

Burime nga policia bëjnë me dije se viktima është Leonard Murati, pronar i një lokali në Durrës. Ai ka ndërruar jetë në spital pas plumbave të marrë. Sipas policisë Muratit i ishte bërë edhe më herët atentat. Viktima njihet si person me precedent të mëparshëm penal.

Sipas policisë vrasja ka ndodhur në një moment kur ka pasur reshje të dendura shiu. Biznesmeni eshte ekzekutuar nga dy persona në derën e lokalit të tij. Autorët kanë perfituar nga erresira dhe reshjet e dendura per tu larguar nga vendi i ngjarjes. Blutë e qytetit bregdetar kanë shoqëruar për të dëshmuar personat e pranishëm në lokal.

Viktima Leonadr Murati sipas policisë ishte person me precedent të mëparshëm penal. Ai ka qenë i akuzuar për pengmarrje dhe vrasje. Në vitin 1999 Murati akuzohej për pengmarrjen e shtetasit Artan Ilmiu si dhe për vrasjen e shtetasit Nuhi Ilmiu.

Policia ka nisur hetimet per identifikimin dhe kapjen e autoreve nderkohe qe pista kryesore mbetet hakmarrja. Blute e Durresit kane ngritur postblloqe ne rruget kryesore te qytetit.
DURRES VRASJE ME ARME ZJARRI Leonard Murati
E SHKUARA KRIMINALE E MURATIT
Leonard Murati, i njohur si kundërshtar i Lulëzim Berishës, është arrestuar më 8 janar 2006 në Durrës, ndërsa u hetua në gjendje të lirë shoku i tij Erald Bajramaj. Murataj akuzohej për pengmarrjen e Artan Ilmiut dhe vrasjen e babait të tij, Nuhiut, në vitin 1999.

Gjykata e Krimeve të Rënda, vendosi, që aktet e dosjes në ngarkim të Muratit t’ia riktheje prokurorisë për rihetim. Ndaj, për shkak të përfundimit të afateve të paraburgimit, prokuroria është e detyruar ta liroje të pandehurin Murati dhe hetimet e mëtejshme ndaj tij, të zhvillohen në gjendje të lire. Ne vitin 1999, Artan Ilmiu merret peng.

Babai i pengut, Nuhiu, shkon të flasë me pengmarrësit e të birit për të bërë të mundur lirimin e tij, por mbetet i vrarë. Policia identifikoi Bajramajn dhe Muratajn si bashkautorë të krimit dhe në vitin 2006 doli në deklarate publike për arrestimin e tyre. Bajramaj u lirua nga Gjykata e Lartë për përfundim të afateve të hetimit, kurse Murataj u mbajt në qeli. Gjatë procesit, të pandehurit nuk e pranuan asnjëherë akuzën e ngritur.

POLICIA: MURA

http://www.balkanweb.com/upload/gallery/219235.jpg

angeblich wurde der Mörder nun verhaftet am 3.12.2017

Dy vjet pas vrasjes së biznesmenit të Durrësit i cilësuar si „një nga të fortët e këtij qyteti“ Leonard Muratajt, policia ka bërë të mundur kapjen e autorit. I arrestuar është22 vjeçari Bedri Haka 22 nga qyteti i Krujës e banues në zonën e Niklës. „Bande von Nikles“

Ex-Bar Center, der Murati Bande: heute „SEMA“ Bar