Schlagwort-Archive: Arlind Lala

Proteste und Anschlag, wegen einer Muell Verbrennungs Anlage in Shiak, des „Arlind Lala“

Wer will schon bei den Zustaenden eine Gift Muell Verbrennungs Anlage in der Nachbarschaft und wie man Umwelt Gutachten faelscht, hat man sehr gut von der KfW, EU, Weltbank Kriminellen gelernt, wo es nie angeblich Umwelt Probleme gibt und so schreitet die Landes Zerstoerung im kriminellen Enterprise des Edi Rama fort.

Deutschland hat die fuehrende Rolle, das man illegale Infrastruktur Projekte finanziert fuer Kriminelle, wie Sarande, Durres, Ksmali in 2017 zeigte und schon mit einer CDU Gift Muell Entsorgung in 1992 begann, welche als Entwicklungshilfe kam und dann Millionen kostete diese Gift Faesser in der Porto Romana usw. zu entsorgen.

Schweigen der EU Betrugs Mafia, zum Lefter Koka Skandal: 12 illegale Steinbruch Lizensen im „Tomorri National Park“ zerstören, Wälder, die Umwelt

Shpërthim tritoli te klinika e biznesmenit në Shijak, a ka lidhje me protestën?

Postuar: 11/09/2017 – 10:22

Shpërthim me tritol në biznesin e 33-vjeçarit nga Shijaku Arlind Lala.

Mbrëmjen e së dielës, më 10 shtator, rreth orës 22:30, në lagjen “Petrit Llaftiu” në Shijak, në shkallët e jashtme të klinikës dentare në pronësi të shtetasit A.L. 33 vjeç persona të paidentifikuar kanë vendosur një sasi të vogël lënde plasëse, njofton sot policia.

Lënda plasëse ka shpërthyer dhe për pasojë janë thyer vetëm xhamat e derës hyrëse të klinikës dentare.

Mësohet se 33-vjeçari Arlind Lala është pronari i inceneratorit, fabrikës që merret me përpunimin e mbetjeve spitalore dhe të kafshëve të ngordhura.

Pesë ditë më parë, banorët e Shijakut u ngriën në protestë kundër funksionimit të kësaj fabrike, pasi sipas tyre, ajo shkakton ndotje të madhe mjedisore duke u vënë në rrezik shëndetin.

Nuk dihet nëse vënia e eksplozivit është një paralajmërim për pronarin e firmës në lidhje me ngjarjen e pak ditëve më parë, ndërkohë që hetimet vijojnë. Është ngritur grupi hetimor, të cilët po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit.