Schlagwort-Archive: Aqif Rakipi

Versagen der Bau Polizei, der Staatspolizei in Tradition: Jetnor Gjoka, Amarildo Duka und Elton Spahiu verhaftet : tödlicher Auto Unfall durch den Abgeordneten Aqif Rakipi, vor Tirana

Versagen der Bau Polizei, der Staatspolizei in Tradition:

3 berüchtigte Familien Mitglieder von Verbrecher Familien verhaftet, welche Illegale Bauten errichteten über 530 qm in Tirana. Duka, Spahiu, Gjoka Mafia Mitglieder

Vor aller Augen und Monate lang kann man illegal herumbauen bis heute in Tirana, weil die meisten Inspektoren, nur selbst ernannte Experten sind, real Strohdumm und vollkommen korrupt sind, oder sich Kriminelle die Posten erkauften.

Von Oben Rechts, ins Zentrum (orange) die Rruga Oben Rechts direkt ins Zentrum laufend die Haupt Verkehrs Strasse: Xhanfize Keko

Oben Rechts direkt ins Zentrum laufend die Haupt Verkehrs Strasse:
Oben Rechts direkt ins Zentrum laufend die Haupt Verkehrs Strasse::Xhanfize Keko
Aktualitet
12 Gusht 2017 – 09:18 | përditesuar në 09:31
VD/ Ndërtimet pa leje, arrestohet biznesmeni dhe specialistët e IMT

Në vijim të punës për parandalimin  dhe ndëshkimin e rasteve të ndërtimeve pa leja, sektori për krimin ekonomikë-financiar në Policinë e Tiranës ka arrestuar tre persona dhe ka nisur procedimin penal dhe disiplinor për katër efektivë të Komisiartiatit të  Policisë Nr.4 në Tiranë.

Në pranga kanë përfunduar tre persona, 1 prej të cilëve është biznesmen në fushën e ndërtimeve dhe dy të arrestuarit e tjerë janë specialist të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit.

I arrestuar është Jetnor Gjoka, 47 vjeç, i cili është arrestuar në grazhdin e pallatit ku po kryheshin ndërtimet paleje dhe Amarildo Duka, 29 vjeç, e Elton Spahiu, 35 vjeç,  të dy specialistë të IMT-së.

Dy specialistët e IMT, akuzohen se kanë lejuar ndërtimin e një garazhi prej 530 m2 pa leje në rrugën Xhanfize Keko, i cili kishte krijuar një problem të madh për banorët.

Gjithashtu SH.Ç.B.A ka nisur procedimin disiplonor për katër efektivë policie të komisariatit 4 në kryeqytet për mosveprim.

Njoftimi i policisë:
Arrestohet një shtetas për ndërtim pa leje.

Arrestohen dhe dy Specialistë të Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit pranë Bashkisë Tiranë, për „Shpërdorim detyre“
Jetnor Gjoka, Amarildo Duka und Elton Spahiu
Procedim penal nga SH.Ç.B.A, dhe procedim disiplinor nga Drejtoria e Standarteve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit për katër punonjës Policie të Komisariatit të Policisë Nr 4 Tiranë për mos veprim.

Në vijim të punës për parandalimin dhe ndëshkimin e rasteve të ndërtimeve pa leje, Sektori për Krimin Ekonomiko-Financiar në D.V.P. Tiranë në bashkëpunim me Shërbimin e Çështjeve dhe Ankesave (SH.Ç.B.A),

Drejtorinë e Standarteve Profesionale pranë Drejtorisë Përgjithshme të Policisë së Shtetit si dhe me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në kuadër të operacionit “NDËRTIMI” bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

1. Jetnor Gjoka, 47 vjeç, lindur në Fier dhe banues në Tiranë.

2. Amarildo Duka, 29 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë. Me detyrë specialist pranë Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit, Bashkia Tiranë.

3. Elton Spahiu, 35 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë,. Me detyrë specialist pranë Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit, Bashkia Tiranë.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë për veprat penale “Ndërtim pa leje” dhe “Shpërdorim detyre”, pasi më datë 11.08.2017, në vëndin e quajtur rruga. “Xhanfize Keko”, pallati ML, shtetasi Jetnor Gjoka ka kryer ndërtim pa lejen e organeve kompetente në një sipërfaqe ndërtimi (garazhi) prej 530 m2.

Sa më sipër nga ana e Inspektorëve të Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit, edhe pse morën dijeni për këtë ndërtim pa leje e kanë lejuar duke sjellë pasoja ndaj interesave të ligjshme të shtetasve (banorëve të pallatit), në kundërshtim me ligjet në fuqi.

Gjithashtu në lidhje me këtë vepër penale nga SH.Ç.B.A janë kryer veprime proçeduriale penale mbi dyshimet për implikim të punonjsëve të policisë pranë Komisariatit nr.4, Tiranë, konkretisht punonjësit e policisë me iniciale Xh.M, Y.H, F.D dhe E.H, të cilët në përmbushje të detyrave funksionale të tyre janë mjaftuar vetëm me komunikimin verbal të specialistëve të IMT.

Gjithashtu ndaj punonjësve të Policisë ka nisur dhe procedimi disiplinor nga Drejtoria e Standarteve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit për mos veprim.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në ngarkim të shtetasve të sipërpërmendur, për veprën penale “Ndërtim pa leje” dhe “Shpërdorim detyre”, parashikuar nga nenet 199/a dhe 248-25 të Kodit Penal.

Abgeordneter Aqif Rakipi (PDUI), fuhr eine Person zu Tode auf der Autobahn, machte Fahrerflucht, stellt sich dann aber der Polizei umgehend.

Einer der Anarchisten Klein Busse, liess Personen aussteigen, an der Autobahn Kamze, Durres, Tirana, wo 2 Hirnlose Gestalten die Autobahn überquerten und dem Abgeordneten Aqif Rakipi vor den Kühler liefen. Weil diese hoch gefährlich Dummen, überall in solchen Fällen wie in der Türkei, Bosnien, Albanien, dann die Fahrer ermorden, lynchen fuhr der Abgeordnete lieber weiter bis zur nächsten Polizei Station.

In Albanien laufen oft Personen auf den EU finanzierten Betrugs Autobahnen des Bauschrottes herum: Original Mafia Luxus Auto, mit den per Gesetz verbotenen getönten Scheiben hinten, weil damit gesuchte Personen oft herumfahren, oder Bewaffnete zu Überfällen, oder Drogen werden transportiert.

Wegen zu schnellen Fahren, einem verbotenen Überhol Manöver verunglückte der Ex-Minister Arben Ahmeti in Nord Mazedonien vor wenigen Wochen.

Deputeti i PDIU aksidenton për vdekje një këmbësor në autostradë, dorëzohet vetë menjëherë në Polici

Deputeti i PDIU aksidenton për vdekje një këmbësor në autostradë, dorëzohet vetë menjëherë në Polici

09:53, 12/08/2017

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi, ka aksidentuar për vdekje me makinën e tij në autostradën Tiranë – Durrës, një këmbësor. Viktima me iniciale S.S. është rreth 53 vjeç.

Por, pas aksidentit, deputeti Rakipi është paraqitur vetë në Komisariatin nr.2 ku ka deklaruar se ka përplasur një person dhe kishte ardhur të dorëzohej.

Njoftimi i Policisë së Shtetit:

Rreth orës 04:41, jemi njoftuar se në rrugën Interurbane kryesore Vorë-Tiranë, në afërsi të mbikalimit të kthesës së Kamzës, konkretisht përballë me Tregun ushqimor ka ndodhur një aksident automobilistik.

Menjëherë është nisur patrulla e policisë për të verifikuar informacionin, e cila pak minuta më vonë ka konstatuar një person në rrugë pa shenja jete, dhe në këto momente, afërsisht në orën 04:51 minuta, Komisariati i Policise nr.2 ka njoftuar që në këtë Komisariat është paraqitur shtetasi A. R., me automjetin e tij, tip Mercedes (i dëmtuar në pjesën e përparme të tij) i cili deklaroi se ka përplasur një person në autostradë dhe po dorëzohej në Komisariat.

Ndërkohë është formuar grupi hetimor dhe është kërkuar ndërhyrja e Prokurorit të gatshëm, por nuk u mundësua lidhja nëpërmjet celularit, të cilin e kishte të fikur.

Në keto kushte u kryen veprimet e para hetimore në vendin e ngjarjes dhe gjatë kryerjes së veprimeve, u njoftua Prokurori i Rrethit Gjyqësor Tiranë, i cili pasi u informua për rrethanat dhe veprimet e para, kërkoi që krahas Ekspertit autoteknik të Policisë, të caktoheshin edhe dy ekspertë të tjerë autoteknik të jashtëm, me qellim kryerjen e një ekspertimi autoteknik me grup ekspertesh.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkaqeve që shkaktuan aksidentin rrugor me pasojë vdekjen e kembesorit S.S., rreth 53 vjeç.
http://www.syri.net/kronike/85972/deputeti-i-pdiu-aksidenton-per-vdekje-nje-kembesor-ne-autostrade-dorezohet-vete-menjehere-ne-polici/