Shengin: Der Hafen Kapitän Shkëlqim Celami, wurde in Shengin verhaftet, weil er illegale Boote duldete

Premiere, das man einen Idioten verhaftet, der sich Hafen Kapitän nennt, wobei Treib Stoff Schmuggel, illegale Langzeit Lieger von Yachten ebenso in Shengin möglich sind.

Der vorbestrafte Gangster Reoland Lekaj, ist der Besitzer des vollkommen illegal in Albanien befindlichen Bootes SARDA.
Eine komplette Boots Registrierung für Klein Boote, kostet nur ca. 60-80 € inklusive Sport Boot Führerschein. Eine Profi Genehmigung etwas mehr. In Deutschland dauert das mindestens 14 Tage, in Albanien in ca. 6 Stunden möglich, wenn die Unterlagen komplett sind.
Der Gangster Roland Lekaj, bezahlte lieber 3.000 € Bestechungs Geld an den Hafen Kapitän Shkëlqim Celami, einem kriminellen Construct des Edmond Haxhinasto der Skrapari Bande LSI: Man muss auch schon sehr dumm sein, wenn man die wichtigsten Gesetze der Küste, der Häfen, der EU und NATO rund um Häfen und Boots Registrierungen nicht kennt, auch ignoriert. Man ist bei der LSI Mafia Partei angelangt, Langzeit Partner u.a. des Martin Schulz.
Gestriger Skandal der LSI:

Justiz Minister Nasci Naco, entlässt den Grundstücks Chef der ZVRPP in Lushnje: Elvis Bajaziti

Aktualitet
15 Korrik 2015 – 15:27 | përditesuar në 15:53

Arrestohet kapiteni i portit Shëngjin
3 mijë euro për një leje lundrimi

LEZHË – Kapiteni i Kapitenierisë së Portit Detar të Shëngjinit është vënë në pranga me akuzën e korrupsionit pasiv bashkë me pronarin e një mjeti lundrues, ndërsa një punonjës policie është shpallur në kërkim.

Operacioni është realizuar nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në Drejtorinë e Policisë së Lezhës, që ekzekutoi vendimet e Gjykatës së Durrësit për Shkëlqim Celami, me detyrë Kapiten në Kapitenerinë e Portit Detar Shëngjin dhe vendimin e Prokurorisë për Reoland Lekaj, pronar i mjetit lundrues “Sarda”.

Ndërsa është shpallur në kërkim B.Ç., me detyrë punonjës i Policisë në Drejtorinë e Policisë Kufitare dhe Migracionit Durrës, për veprën penale “Ushtrim i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.

Nga një hetim 4-mujor, B.Ç., në bashkëpunim me Reoland Lekaj kanë ushtruar ndikim të paligjshëm ndaj shtetasit Shkëlqim Celami, për lëshimin në mënyrë të kundraligjshme të Dëshmisë së Aftësisë së Lundrimit për mjetet e vogla, në favor të shtetasit Reoland Lekaj, pronari i mjetit të lundrimit “Sarda”.

Kundrejt shpërblimit prej 3000 euro, të dhëna nga Lekajt, me ndërmjetës punonjësin e policisë B.Ç., kapiteni Celami krijoi favore për lëshimin në liqenin e Vaut të Dejës me dokumentacion jo të përshtatshëm të mjetit lundrues “Sarda”.

Mjeti i lundrimit së bashku me certifikatën e Dëshmisë së Aftësisë së Lundrimit, me vendim të organit të Prokurorisë, janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale. – See more at: http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/arrestohet-kapiteni-i-portit-sh-ngjin—3-mij–euro-p-r-nj–leje-lundrimi-304812.html#sthash.1EZAA41S.dpuf

Eine korrupte Polizei, besser ausgebildet und intelligenter, hat die Hirnlose, Dumm Mafia Polizei des Salih Berisha, Bujar Nishani und Flamur Noka abgelöst.

The Service of Internal Affairs and Complaints in Tirana executed the verdict of the Tirana Court for arresting Edmond Jupe, a police inspector.

9 Steuer Inspektoren wurden verhaftet, welche nur Bestechungsgeld erpressten, in Velipoje, wie es so üblich ist. Man duldete in Traidtion die illegalen Geschäfte an den Stränden von Velipoje. Altes System, man treibt nur Bestechungs- und Erpressungsgelder ein.

1. Uarda Albunesa, 29 vjeç, banuese në Shkodër me detyrë Përgjegjëse e Sektorit të Verifikimit në Terren, në Drejtorinë Rajonale të Tatimeve Shkodër, si dhe specialistët e këtij Sektori:2. Genti Bilali, 47 vjeç, banues Shkodër,

3. Fatjon Dibra, 29 vjeç, banues Shkodër,

4. Erxhan Meta, 41 vjeç, banues Shkodër,

5. Nikolin Arra, 24 vjeç, banues Shkodër,

6. Eris Llukacej, 29 vjeç, banuese në Shkodër,

7. Rrok Lorja, 58 vjeç, banues në Shkodër,

8. Gjon Prronaj, 56 vjeç, banues në Shkodër,

9. Kreshnik Dibra, 30 vjeç, banues Shkodër,

10. si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit më iniciale E.P., 41 vjeç banues Shkodër. – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/shkod-r-arrestohen-9-specialist–t–drejtoris–s–tatim-taksave–304850.html#sthash.8xxXnD52.dpuf

Publikuar më 15.07.2015 18:35 / Lediona Braho
Gjashtë specialistë të Drejtorisë së Tatim-Taksave në Shkodër janë

6 Gedanken zu „Shengin: Der Hafen Kapitän Shkëlqim Celami, wurde in Shengin verhaftet, weil er illegale Boote duldete“

 1. Arrestohet kapiteni i Portit, lëshoi leje lundrimi….
  15korrik 2015 – Shkëlqim Celami, me detyrë kapiten në Kapitenerinë e Portit Detar Shëngjin u arrestua sot për korrupsion se kishte dhënë në kundërshtim me ligjin lejen për lundrim të anijes “Sarda”. Sot u ndalua edhe pronari i mjetit, Reoland Lekaj, ndërsa u shpall në kërkim shtetasi B.Ç., me detyrë punonjës i Policisë në Drejtorinë e Policisë Kufitare dhe Migracionit Durrës, për veprën penale “Ushtrim i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”. Sipas policisë, nga n…
  http://www.durreslajm.com/aktualitet/arrestohet-kapiteni-i-portit-l%C3%ABshoi-leje-lundrimi-k%C3%ABrkohet-nj%C3%AB-polic-i-durr%C3%ABsit

  Zur Festnahme der Steuer Inspektoren

 2. Ohne jede Erfahrung will nun nach den unendlichen Debakeln mit der Jung Sozialisten erneut eine dieser Berufslosen Kaspar Figuren einsetzten als neuen Hafen Direktor: Erst einmal wird Gjovalin Tushe entlassen, der aktuelle Hafen Direktor, eine Witz Figur der LSI
  Emërohet drejtori i ri i portit të Shëngjinit


  Ermal Pacaj, Chef der Jugend Organisation in Lezhe

  Postuar: 16/11/2017 – 11:54
  Ermal Pacaj

  Me një vendim firmosur nga ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, drejtori i portit të Shëngjinit nuk do të jetë më Gjovalin Tushe. Qeveria ka emëruar Ermal Pacaj, kryetar i FRESSH-it për Lezhën.
  http://www.oranews.tv/article/divorci-me-lsi-ps-shkarkon-drejtorin-e-portit-te-shengjinit-gjovalin-tusha

  Pacaj njihet si një njeri i afërt me ish-deputetin socialist, Arben Ndoka.

  /Agjensia e Lajmeve Sot News/

Schreibe einen Kommentar