Selbst Bedienung mit 150 Tender, in Folge verliert der Edi Rama Gangster Koço Kokëdhimë, sein Mandat

Eine Entscheidung des Verfassungs Gerichtes (8 : 1 Entscheidung), was Interessen Konflikte für Abgeordneten verbietet. Diebstahl der Tender, gefakte Ausschreiben und Betrug ohne Ende: System Betrug von Edi Rama, Klientel Politik und Nepotismus und dreiste Ignoranz, eines Profi Verbrechers schon vor 20 Jahren.

Selbst Bedienung, Plünderung der Tender, als tradionelles Kultur Projekt der Albanischen Politiker, wo Straffreiheit zelebriert wird, inklusive Mord: Wegen Betrug rund um Strassenbau wurde beantragt den LSI Gangster „Dashamir Xhiak“, in den Non Stop Skandalen des Edmond Haxhinasto zu entlassen

Langzeit Vertreter der Albanischen Mafia: Koço Kokëdhimë, Edi Rama Partner für Süd Albanien verliert durch das Verfassungs Gericht, sein Mandat für das Parlament. Der Gangster hat damit seine Immunität verloren.


Im Moment gibt er keine Auskunft über die Entscheidung
The Constitutional Court removed the mandate of MP Koco Kokedhima today. The review of his case started in April 20th, a condition set by the opposition to return the political normality.

Grund massiver Interessen Konflikt, wo Koço Kokëdhimës Firmen, Baufirmen, allein 150 Tender gewannen, im Betrugs Klientel System der Albaner Mafia mit Ilir Meta und Edi Rama. Illegales Bauen, Grundstücks Raub eine Legende bei Koço Kokëdhima

Bau Genehmigung Null, bei dem Partner von Edi Rama, an den Stränden von „Qearo“ in 2014, wie immer identisch bei den Betrügereien von Koco Kokedhima, schon mit Grundstücken Süd – Durres in 1996. Grundstücke gestohlen, auch in der Porto Romana.

Der Bau des Koço Kokëdhima bei Himari, alle Gesetze sind ignoriert bei den Mindest Abständen. Gefälschte Grundstücks Dokumente, wo so oft, denn man erhielt bei dem Mafia Boss:

09 Maj 2016 – 12:30 | përditesuar në 12:40
Gjykata Kushtetuese i heq
mandatin Koço Kokëdhimës Kuvendi: Mandati i tij në Kushtetuese


Të tjera rreth shkrimit
Kuvendi: Mandati i tij në Kushtetuese
Gjykata Kushtetuese i ka hequr mandatin deputetit Koço Kokëdhima.

Koço Kokëdhima akuzohej nga Partia Demokratike për përfitim të fondeve publike gjatë kohës që ai ka mbajtur edhe mandatin si deputet në Kuvendin e Shqipërisë.

Sipas Partisë demokratike kompanitë e Kokëdhimës kishin përfituar 150 tendera nga fondet publike.

Fatmir Xhafa në një deklarim pas marrjes së vendimit ka thënë se, respekton vendimin e marrë nga trupa gjyqësore.

“Nuk bëj komente mbi vendimet e Gjykatave, e respektoj vendimarrjen e saj. S’jam kaq i shpejtë se s’bëj pjesë në stafin tuaj” tha Xhafa.

Redaksia Online“ alt=““ />
(F.T/shqiptarja.com)

http://shqiptarja.com/home/1/gjykata-kushtetuese-i-heq-mandatin-ko-o-kok-dhim-s-355442.html

asasas

Ne foto: Vendimi i GJykates Kushtetuese

Die alte Fatos Nano Drogen Mafia des Pustina Clans, lässt illegal Bauen, wie: Koço Kokëdhima

Vangjush Dule wirft Edi Rama und Koka Kokedhima, „Genocid“ an Grundstücken an der Süd Küste Albanien zubetreiben

3 Gedanken zu „Selbst Bedienung mit 150 Tender, in Folge verliert der Edi Rama Gangster Koço Kokëdhimë, sein Mandat“

 1. Ein Phantom Verkauf die Firma: “Remonti Elektrik Elbasan”. an 3 der engsten Mitarbeiter und schon erhielten dies alte Koko Kokedhime Firma Aufträge ohne Auschreibung von 1 Million € das normale Betrugs Modell

  Zbardhet dokumenti, kompania e lidhur me Kokëdhimën fiton tenderin 1 milion euro pa garë
  Zbardhet dokumenti, kompania e lidhur me Kokëdhimën fiton tenderin 1 milion euro pa garë

  Postuar: 24/05/2016 – 07:49

  Zbardhet dokumenti i cili implikon Koço Kokëdhimën në vjeljen e fondeve publike. “Hashtag” ka publikuar dokumentin ku bëhet fjalë për një tender të OSHEE, i fituar nga një kompani e lidhur me ish-deputetin Kokëdhima. Kompania ka fituar gjithë fondin e vënë në dispozicion prej afro 1 milion euro, pa garë dhe pa konkurrentë.

  Sipas dokumentit të zbardhur, është pikërisht kompania “Remonti Elektrik Elbasan”, e cila nuk është më në pronësi të Kokëdhimës, pasi ky i fundit e ka shitur në shtator të vitit 2013, sapo ka marrë mandatin e deputetit. Por shitja e aksioneve nga ana e Kokëdhimës ka një tipar interesant. Sipas informacionit të zbardhur nga ky dokument, blerësit e saj janë tre ish-drejtorë në ndërmarrjet e Kokëdhimës, të cilët tashmë figurojnë si pronarë në kompaninë e “Remonti Elektrik Elbasan”. Në shtator 2013 Koço Kokëdhima, i cili zotëronte 90 për qind të aksioneve, i shiti aksionet me pjesë te shtetasit Alban Mësonjësi, Besnik Lulaj dhe Janaq Jorgji. Të tre janë bashkëpunëtorë të afërt të tij. Alban Mësonjësi ka qenë me detyrë jurist dhe drejtor në kompanitë e Kokëdhimës.

  Besnik Lulaj është një partner i vjetër në biznes, ndërsa Janaq Jorgji është një vartës i Kokëdhimës që aktualisht rezulton dhe drejtues i “Radio+2”. Tre aksionarët e rinj kanë kombinuar më pas aksionet ndërmjet tyre. Kriteri për përzgjedhjen e fituesve ishte çmimi më i ulët, por ish-kompania e Koço Kokëdhimës është kualifikuar me pikët maksimale, ndonëse oferta e saj ishte e barabartë me fondin më të lartë të mundshëm. Edhe pse Koço Kokëdhima ka humbur pak ditë më parë mandatin, ish-kompania e tij, tashmë e drejtuar nga të besuarit e tij, po lulëzon në suksesin pa konkurrentë dhe me fonde maksimale në tenderët publikë.

  /Agjensia e Lajmeve Sot News/

  http://sot.com.al/politike/zbardhet-dokumenti-kompania-e-lidhur-me-kok%C3%ABdhim%C3%ABn-fiton-tenderin-1-milion-euro-pa-gar%C3%AB

 2. man bringt erneut vorbestrafte Drogen Schmuggler: Ilia ose Ilir Gjic als Kandidaten in Himari für die nächsten Wahlen, damit jeder weiß das nur Kriminelle sich einkaufen im Edi Rama System: Koko Kokedhima wieder mal, ein Profi Gangster vor 20 Jahren auch schon. Vorbestraft in einem Zeitraum, wo man sich bei Staatsanwälten und Richtern freikaufen konnte. Koko Kokedhima, outet sich als Gottvater des „Pablo Escobar“ des Balkans: Klement Balili, wenn er nun Drogen Händlern mit Skaf, Schmuggler Boot nach Griechenland, nun Kandidaturen besorgt in Süd Albanien.
  Bananen Repbulik pure und immer die selben Leute, rund um Edi Rama.

  26 Maj 2016 – 21:43 | përditesuar në 22:14Kandidati i Koços për PS-në e Himarës me precedentë penal
  http://www.shqiptarja.com/foto/230222.jpg

Schreibe einen Kommentar