Schwarz Arbeit wird strafbar – 2 Brüder des SP Abgeordneten Armando Prenga wurden wegen Gross Drogen Handel verhaftet

Der Chef Inspektor der Grenz Polizei: Fatjon Kodra wurde verhaftet, der für 100-300 € fiktive Einreisen und Ausreisen im Computer System organisierte, um die 90 Tage Frist für einen EU Aufenthalt zu umgehen.
Eine rein kriminelle Familie, die sich Abgeordneten Posten gekauft hat. In Italien und Brittanien, betrieb man eine Groß Drogen Verteil Stelle. Viele Brüder, Kinder von bekannten Politikern und Abgeordneten, wurden wegen Drogen Schmuggel schon verhaftet, was wohl die einzige Tradition Albanischer Politiker ist.
Die verhafteten Prenga Brüder
Publikuar më: 27 Maj, 2014

armando_prenga 1Deputeti i Partisë Socialiste Armando Prenga rrëfen për “A1 Report” ngjarjen e ndodhur sot në Komisionin e Ligjeve, ku është konfliktuar me deputetin Strazimiri. Prenga thotë se fillimisht ka ndërhyrë së bashku me deputetin Piro Lutaj për të shuar konfliktin mes Strazimirit dhe Qefalisë, por më pas është përfshirë në konflikt pas shkak të fyerjeve ndaj tij.

Ndërkaq, lidhur me akuzat në drejtim të tij nga deputeti Strazimiri, deputeti Armando Prenga thotë se “janë thjesht politike”, ndërsa shton se për këtë çështje do t’i drejtohet gjykatës.

Anglezët arrestojnë vëllezërit Prenga për hesap të italianëve

   2 dhjetor 2014 –  Roja e Financës në itali me anë të operacionit “Vacanze Romane” (Pushime në Romë) neutralizoi një bandë narkotrafikantësh shqiptarë, që në një periudhë dyvjeçare kishte futur në Itali dy ton drogë. Krerët e bandës ishin dy vëllezërit Prenga, që arritën t’u shpëtojnë prangave në Itali. Interpol Roma në bashkëpunim me Rojen e Financës, me Interpol Londrën, me Eurojust-in evropian arriti të zbulojë bazën sekrete të vëllezërve Prenga.

Ata fshiheshin në Angli, ku kishin ngritur një magazinë kokaine dhe me korrierë, që nuk binin në sy e shpërndanin kokainën në disa vende evropiane. Policia angleze i arrestoi dy vëllezërit Prenga, ndërsa po hynin në metronë e qytetit të Mançesterit. Pritet, që ata të ekstradohen në Itali, para Krishtlindjeve.

/gj.th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

– See more at: http://www.durreslajm.com/


The Albanian Prime Minister warned business owners and company leaders who don’t pay insurance for their workers that they will be prosecuted.

Sociale
02 Dhjetor 2014 – 10:33

Rama: Burg biznesmenëve që punësojnë persona në të zezë!VD
Veliaj: 184 komuna të PD s’paguajnë „nevojtarët“ – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/rama-burg-biznesmen-ve-q–pun-sojn–persona-n–t–zez—256439.html#sthash.PIS47Smk.dpuf

Ein Gedanke zu „Schwarz Arbeit wird strafbar – 2 Brüder des SP Abgeordneten Armando Prenga wurden wegen Gross Drogen Handel verhaftet“

 1. Der Vater von dem Ex-Abgeordneten Gangster Armando Prengo fälschte sich Grundstücks Dokumente zusammen in Kurbin, was in der Verbrecher Stadt LAC registriert wurde.

  Armando Prenga, ein vorbestrafter Verbrecher, der sich bei Edi Rama einkaufte, als Kandidat.
  http://albania.de/schiesserei-lac-der-sp-abgeordnete-armando-prenga-wurde-verhaftet-7-personen-verletzt-des-verbrecher-kartells-cali/

  http://albania.de/edmond-panariti-lsi-sprapari-banden-bandit-des-ilir-meta-in-aktion-der-fall-des-abgeordneten-armando-prenga/
  20 Maj 2016 – 16:25
  Grabiti një pronë, babai i deputetit
  Armando Prenga përfundon në gjyq
  Babai i deputetit socialist Armando Prenga, Ndue Prenga ka përfunduar në gjyq pasi ka grabitur një pronë.

  Faktin e bën të ditur prokuroria e Kurbinit e cila thotë se, këtë pronë ai e ka përfituar përmes falsifikimit të dokumenteve ka ndërtuar dhe ka kërkuar regjistrim në Hipotekë të një lokali dykatësh i cili është ndërtuar në qytetin e Laçit.

  Prokuroria e Kurbinit shton se, hetimet ndaj tij kanë nisur në vitin 2014 pas një padie që ky i fundit bëri ku kërkonte në Gjykatë njohjen e pronësisë së truallit ku është ndërtuar lokali.

  Po sipas Prokurorisë, pjesë e procesit gjyqësor ishte edhe familja Nokaj, e cila pretendon se është trashëgimtare e ligjshme e truallit ku është ndërtuar lokali, ku kishte bërë kallëzim në Prokurorinë e Kurbinit se dokumentet ishin të falsifikuar.

  Falsifikimi i dokumentave të mësipërme, është realizuar nëpërmjet fotokopjimit të tyre me anën e fotokopjes me ngjyra.

  Ja njoftimi zyrtar i prokurorisë
  Prokuroria e Kurbinit përfundon hetimet dhe dërgon për gjykim kërkesën kundër shtetasin Ndue Prenga, babai i deputetit Armando Prenga, i akuzuar për veprën penale të “Fallsifikimit të dokumentave”, nëpërmjet të cilave ka ndërtuar dhe ka kërkuar regjistrimin në Hipotekë të një lokali dy-katësh në qytetin e Laçit.
  Prokuroria e Kurbinit ka nisur hetimin, në bazë të kallëzimit të personave që pretendojnë se janë trashëgimtarë të ligjshëm të truallit, në të cilin është ndërtuar biznesi privat i familjes Prenga.
  Nga hetimi ka rezultuar se Ndue Prenga, në vitin 2014, i është drejtuar gjykatës me një padi civile, në bazë të të cilës kërkon njohjen e pronësisë së truallit ku është ndërtuar lokali, me pretendimin se kjo hapësirë është pronë shtet dhe e posedon atë që prej vitit 1992. Për të provuar pretendimet e tij, i pandehuri Ndue Prenga ka dorëzuar në gjykatë gjatë procesit civil edhe lejen e sheshit të ndërtimit dhe lejen e ndërtimit, të cilat sipas tij i ka marrë nga autoritetet lokale në vitin 1996.

  http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/grabiti-nje-prone-babai-i-deputetit-armando-prenga-perfundon-ne-gjyq-357210.html

Schreibe einen Kommentar