Samir Tahiri, Argita Berisha in Luxus Hotels in Korfu und die Prominenz in Urlaub

Eine Albanische Zeitung, welche durchaus recht gute Artikel schreibt, behauptet das nach 2 Quellen, der Innenminister Samir Tahiri, Urlaub macht in einem Luxus Hotel, was Real aber nur Durchschnitt ist, in einer Gegend, welche nicht zu den exculiven Zielen gehört, mit angebenen Preisen, wo die Anlage Sonder Angebote im Moment anbietet, also nicht ausgelastet ist.

Samir Tahiri, lies sich noch am Tage des Erscheines des Artikels in Sarande ablichten, kehrte wohl umgehend nach Albanien zurück.

Innenminister mit teuersten Goldenen Uhren, sind aber seit über 20 Jahren ebenso Standard in Albanien. Direkt an die Super Mafia aus den USA verkauft, denn das US Polizei Aufbau Programm ist Weltweit eine CIA Anwerbungs Aktion, um Kriminelle zufinden. Die Amerikaner wollen Polizei im Ausland aufbauen, entsenden Kriminelle, welche max. in den USA gelernt haben, wie man unbewaffnete Zivilisten erschiesst, gefesselte Kinder zusammen schlägt, oder mit Elektro Schockern, wie Tränen Gas Wolken tödet.

Die US – Albanische Mafia, hat das Interpol Büro in Tirana unterwandert, mit Artan Bajraktari und Laureta Alla

Edi Rama machte vor Jahren auch als Bürgermeister von Tirana Urlaub im August in Saint Tropea, oder der Arbeitslose Sohn des Recep Maidani, Inkompetenz bis im Null Bereich, kann Urlaub machen in Ibiza.

Die Familie Argita Berisha, ist südlich der Stadt Korfu, auf selber Insel, in einer wesentlich teueren Anlage.

1400-3000 euro nata?! Si i paguan ministri Tahiri pushimet e shtrenjta në Corfu Imperial?

Postuar më: 10 Gusht, 2015 tek Aktualitet

1

Corfu Imperial është një resort turistik i mrekullueshëm, që mund të përmblidhet si… krenaria turistike e Korfuzit. Dhomat, vilat, suitat, bangalou-t e tij shtrihen në një gadishull privat, nëntë kilometra larg qytetit, gadishull i cili përmban 3 plazhe ranore të magjishme.

Në historikun e frekuentimit, ky resort që është pjesë e zinxhirit hotelier Grecotel, shënon mjaft familje mbretërore që e preferonin, si atë të dikurshme greke ashtu edhe sovranë të tjerë nga bota.

Dhe një detaj tjetër, shefat e restoranteve të këtij resorti duhet patjetër të kenë fituar çmime ndërkombëtare të famshme për të filluar punë.

Për të mos krijuar keqkuptime, ky paragraf nuk ishte promocion për resortin në fjalë; aq më tepër që megjithë krizën greke, nga një kërkim në internet rezultoi se mjediset e tij ishin të zëna këto ditë gushti. Jo, këtë hyrje të nevojshme bëmë për të shpjeguar se ku i kalon këto ditë pushimesh ministri i Brendshëm shqiptar Saimir Tahiri.

Dy burime të DITA-s kanë konfirmuar faktin që Tahiri ndodhet në Corfu Imperial. Në vetvete nuk ka asgjë të keqe, përkundrazi është e domosdoshme që ministri i Brendshëm të pushojë.

Por pasi përshkruam cilësitë e resortit në fjalë, lexuesi mund ta marrë me mend që çmimet nuk janë aspak të përballueshme, qoftë dhe për rrogën e një ministri prej 150 mijë lekë bruto.

Të dhënat e DITA-s pohojnë se Tahiri pushon jo vetëm në një nga vilat (viletat) e kompleksit ekskluziv në fjalë. Nga faqja zyrtare e Corfu Imperial mësojmë se çmimet e këtyre viletave variojnë nga 1100 euro nata (junior bungalow suite), në 1600-2200-2400-2800-3200 euro nata dhe, për të mos shkuar më tej, ekzistojnë dhe mjedise si Palazzo Sissy dhe Royal Pavillon me përkatësisht 5 mijë dhe mbi 9 mijë euro nata.

Duke dashur të besojmë se ministri Tahiri ka zgjedhur luksin mesatar të këtij resorti, diku tek 2-3 mijë euro nata, sërish do të nevojitej gjithë rroga e tij vjetore për të kaluar një javë në Corfu Imperial.

Njëherësh, mësojmë se në këtë krenari turistike të Korfuzit, bashkë me ministrin është ndodhur edhe ish kreu i njësisë 6 për PS-në në Kombinat, i afërt me Sajmirin që kur ai si deputet socialist mbulonte njësinë 6.

Miku i ministrit, familjarë të të cilit shihen shpesh kohët e fundit në Tepelenën e akuzuar si “Lazarati nr.2”  së fundmi është përmendur për iniciativën e vënies së një rruge në Kombinat, të emrit të vëllait të ndjerë të vëllezërve Frroku. Ai nuk e ka mohuar se njihet me Frrokët, e madje se kishte biznese të përbashkëta me deputetin Mark Frroku.

Me profesion jurist, që në cv-në tij online, lidhur me aftësitë kompjuterike shkruan se “di të përdor internetin, word-in, Excel-in etj”, ai shihet shpesh në shoqërinë e vyer të ministrit. Ajo që nuk dihet është a i kanë hesapet e këtyre shpenzimeve luksi më vete, apo kush ja paguan kujt.

http://www.gazetadita.al/11-gusht-2015/

argita

Edhe “supermbesa”, Dasara Malltezi, poston fotografi nga pushimet e saj me familjen, të nisura që herët./Marre nga Shekulli online/
– See more at: http://shqiptarja.com/lajme-thashethem/2723/foto–ja-ku-po-i-kalojn–pushimet–f-mij-t-e-politikan-ve-shqiptar–309156.html#sthash.zak0jqzh.dpuf

” Nachdem ein deutscher Bundesaussenminister die Heroinproduktion in Afghanistan zum Grundpfeiler der wirtschaftlichen Entwicklung dieses Gemeinwesen umfunktioniert hatte,

Deutsche Aussenpolitik sieht so aus (was jeder Bundeswehr Offizier auch vor 10 Jahren wusste),lt. Willy Wimmer einem Insider:

Eine Art Terrorismus für extrem Dumme, die Deutsche Botschaft intervenierte auch hier, für die Gestalten, welche durchaus auch neue Schmuggel Routen auskundschaftete, denn der Major Sokol Feta verunglückte ja tödlich, in Spanien bei einem Gross Drogen Transport. Viel Ausländer wurden schon angeheuert, für Drogen Transporte auch mit Booten, oder Flugzeugen.

Ein französischer Geschäftsmann wurde gerade am Ärmel Kanal festgenommen, der die Albaner als Partner im Tunnel unter dem Ärmel Kanal schmuggelte, was an Diplomaten, Joschka Fischer, Ludgar Vollmer, Rezzo Schlauch etc., DAW Lobbyisten, Grünen Politiker erinnerte, im Visa Skandal.

nervoze për “prishje të qetësisë së kryeministrit në Dhërmi” pasi h

 

Der Prozeß findet statt, gegen 6 Angeklagte, wo der Italiener Giorgio Riformato mit einem Flugzeug 500 kg Cannabis abholen wollte

 

3 Gedanken zu „Samir Tahiri, Argita Berisha in Luxus Hotels in Korfu und die Prominenz in Urlaub“

 1. In der Bucht von Jale, ist ein Langzeit Verbrechen der Geldwäsche und illegaler Bauten, wo Bau Gesetzt ins Absurdum geführt wurden. Durch Helikopter Tiefflüge, von der Mafia gechartert, sind Viele gestört, denn auch Ilir Meta, die Mazdeonische uralt Mafia hält sich dort auf.

  Ilir Meta, der Gangster Menduh Taci aus Mazeondien machen Urlaub dort.


  In Elbasan, laufen die Drogen Händler frei herum. Die Bevölkerung beschwert sich, die Polizisten kassieren Geld wie immer, für das Wegsehen und sind Gast in den illegalen Mafia Lokalen.http://telegraf.al/content/uploads/2015/aug/12/faqe-ep-ar.jpg

 2. Wenn Super korrupt und Hirnlos Jura Professorin ist in Albanien: Semester bei Argita Berisha, welche offensichtlich Nichts zu Sagen hat, auch nicht einmal aus einem Buch vorlesen kann. Deshalb kennen Albanische Staatsanwälte und Richter keine Gesetze, wie es u.a. in US Berichten steht.

  Fotolajm: Rrumpallë në klasë, a është kjo prof. Argita?

  March 21, 2016 00:33

  Fotolajm: Rrumpallë në klasë, a është kjo prof. Argita?

  • 26.Feb

   

  Kjo foto është dërguar në faqen “Jeta osh qejf”. Shumë komentues janë dakord se kjo pedagoge e juridikut është Argita Malltezi. E cila ka punë me celularin, teksa studentet lyejnë sytë, bëjnë muhabet e madje edhe nxjerrin njëri-tjetrin në foto. Nga njëra anë, mjerimi i mësimdhënies në shkollat tona të larta nuk është lajm i ri. Por nga ana tjetër, më mirë kështu, sesa largqoftë Argitën ta rrëmbejë ndonjë dell sinqeriteti dhe u mëson vërtet studentëve marifetet sesi bëhen paratë me “metodën e saj”. Atëherë ky vend u fik për fare. / DITA

  argita malltezi

  Taulant Balla (Sänger Knabe unter Enver Hoxha) gewann einen Verleumdungs Prozess gegen Argita Berisha.

  http://albania.de/taulant-balla-gewinnt-einen-verleumdungs-schadens-ersatz-prozess-von-argita-berisha-malltezi/

  Damir Fazllic

Schreibe einen Kommentar