Saimir Rroshi, Bruder des Elvis Rroshi, schlaegt wieder einmal einen Buerger zusammen

 

Der Bruder des Schlaegers und Buergermeister von Kavaje, Elvis Rroshi schlaegt erneut Leute zusammen. Saimir Rroshi, ohne jede Kompetenz, oder ausreichender Schule, ist natuerlich in der Mafia Klientelwirtschaft von Kavajae, Direktor beim Strom Versorger OSHEE, der total von der Albanr Mafia, mit Adrian Cela kontrolliert wird. Deshalb funktioniert in der Deppen Administration der Schlaeger und Idioten auch Nichts.

Video/ Kavajë, ‘trimat’ e Rroshit e masakrojnë për të dytën herë

Postuar më: 26 Korrik 2016 23:24

julian-kola (1)Julian Kola, një banor i Kavajës, i cili në fund të muajit qershor u dhunua nga vëllai i kreut të Bashkisë së Kavajës, ka rënë sërish pre e dhunës. 56-vjeçari është sulmuar me grushte nga një person i afërt me Saimir Rroshin, vëllain e Elvis Rroshit, që mban detyrën e Drejtorit të OSHEE­së në qytetin e Kavajës.

Ai tregon se ndërsa po shkonte për në shtëpi pasi kishte pretë biletën për të udhëtuar drejt Italisë, në një lokal pranë shtëpisë e ka thirrur kamerieri duke i thënë se po e kërkonte dikush.

Kola, rrëfen se pasi hyri në lokal, Gëzim Xhameta që në Kavajë e njohin si Jaku, e ka ftuar për kafe. Vetëm pak minuta pasi është ulur, i riu i moshës rreth 35 vjeç, e ka goditur me grushte duke e gjakosur pasi iu drejtua me fjalët: “U bëre ti”.

Policia ka shkuar në vendngjarje rreth 17 minuta pas lajmërimit nga Kola dhe ka marrë atë dhe agresorin në Komisariat. 57­vjeçari thotë se, Xhemta e ka goditur edhe brenda makinës së Policisë.

Madje, punonjësi i Policisë në Komisariatin e Kavajës, Kreshnik Mëlyshi gjatë marrjes në pyetje e ka kërcënuar Julianin duke i thënë: “Do të fus në burg në qoftë se do të më bish në dorë”.

Sipas pretendimeve të Julianit, agresori është një “ushtar” i Elvsi dhe Saimir Rroshit dhe banorët e tjetër i kanë treguar se ka rreth dy javë që Xhameta e ruante. Këtë incident, Kola e konsideron si “vazhdim” i dhunës së ushtruar në fund të muajit qershor, ngjarje për të cilën nuk pati asnjë përgjegjës./Marrë nga Panorama/

Julian Kola by PanoramaVideo

Lajmi me datë 1 Korrik 2016.

Foto/ Denoncimi: Ja si më rrahu vëllai Elvis Roshit brenda OSSHE-së Kavajë

julianaaakolaaa

Julian Kola, banues në Kavajë ka denoncuar ditën e djeshme në Opinion.al dhunën që Drejtori i OSSHE-së Kavajë, Saimir Roshi ka ushtruar ndaj tij brenda ambienteve të këtij filiali. Sipas Z. Kola gjithçka ka nisur dy ditë më parë, kur punonjës të OSSHE janë paraqitur pranë banesës së tij për shkak të një debie prej 27 mijë lekësh të vjetra që Kola kishte ndaj OSSHE. Punonjësit e OSSHE i kanë vendosur detyrimin që ose të shkonte të paguante debinë ose do ti prisnin dritat. Në momentin që Kola ka shkuar të paguajë debinë, punonjësit po sipas tij kanë kryer ndërprerjen e energjisë. I revoltuar në mbrëmje, duke ju referuar dëshmisë së dhënë për Opinion.al, Kola ka shkruar një status në faqen Buletini i Kavajës ku denonconte kryetarin e OSSHE-së Saimir Roshi si përgjegjës direkt për atë çka kishte ndodhur me energjinë në banesën e tij.

Ditën e djeshme Kola ka shkuar në ambientet e OSSHE-së për të ndryshuar emrin në kontratën e energjisë. Këtu sipas tij, Drejori Roshi ka filluar ta ofendojë dhe ka tentuar ta kapë me forcë dhe ta fusë në një nga zyrat e OSSHE-së.
http://www.mapo.al/2016/07/video-kavaje-trimat-e-rroshit-e-masakrojne-per-te-dyten-here/1

Ein Gedanke zu „Saimir Rroshi, Bruder des Elvis Rroshi, schlaegt wieder einmal einen Buerger zusammen“

 1. Eine durch und durch kriminelle Familie mit praktisch keiner Schul Bildung

  Ervin Rroshi, lässt unverändert grosse Appartment Blocks bauen, obwohl per Gesetz nur max. 4 Stockwerke erlaubt sind, wobei das Problem überall besteht

  “Qytetari dixhital”, Berisha: Krim i madh urbanistik e mjedisor i Ervin/Edvin/Elvis Rroshit, xhanit të Ramës në Golem

  “Qytetari dixhital”, Berisha: Krim i madh urbanistik e mjedisor i Ervin/Edvin/Elvis Rroshit, xhanit të Ramës në Golem

  Postuar: 16/08/2016 – 22:05

  Sali Berisha përmes një postimi në rrjetin social Faecebook nënvizon se një tjetër krim i madh urbanistik e mjedisor po bëhet në Golem.

  Shkrimi i Berishës:

  Qytetari dixhital denoncon:

  Krimin e madh urbanistik e mjedisor te Ervin/Edvin/Elvis Rroshit, xhanit te Rames ne Golem!! sb

  „Doktor ju pershendes dhe uroj te keni pushuar bukur keto dite familjarisht!

  Po ju dergoj fotot e tre pallateve ne Qerret te Kavajes.

  Sipas te dhenave qe mi kane sjelle, pallatet jane te Roshit dhe Dajes.

  Leja e tyre eshte vetem per kater kate. E dhene nga ish-komuna Golem. Por keta i kane shtuar disa dhe do ti paraqesin per legalizim ne mos e kane ne proces tani shpejt. Sikurse pallati ngjitur.

  Ndertimi i kateve konsiderohet ndertim pa leje dhe ndaj Roshit duhet te niste procedim penal, por duket qe ky e ka mik prokurorin e atjeshem.

  Madje dhe rikthimi i tij pas doreheqjes se dhene, lidhet dhe me mbylljen e kesaj afere te mbetur pezull.

  Ju uroj shendet dhe suksese!“

   

  /Agjensia e Lajmeve Sot News/

Schreibe einen Kommentar