Pseudo Demokratie des Nepotismus als Titel Geschichte: Made by EU, Berlin, Washington

Die Albaner können es nicht glauben, was die EU, deren Vertreter, Demokratische Wahlen nennen, oder die Aufstellung der Kandidaten Listen der grossen Parteien. Früher hat man die Posten verkauft, heute ist Alles noch undurchsichtiger, planlos wo das korrupte System des Frank Walter Steinmeier und der EU kopiert wurde.

update: 8/2017, das der sogenannte McAllister Kompriß der EU so aussah, das Lulzim Basha, Edi Rama das Problem der Krminellen POlizei Direktoren, deren Drogen Handel, Drogen Plantagen, vollkommen aus dem Wahlkampf ausklammerten. Das wurde dann als EU Erfolg auch noch verkauft, weil man wie unzählige Skandale aufzeigen: Partner im Verbrechen der Unterschlagung von Milliarden EU Geldern ist.

Nur als Verbrecher, Terrorist, Clan Banditen Chef und Mörder (wie Barzani), Hashim Thaci, erhält man die Anerkennung der NATO, von Steinmeier, Merkel, wie auch das Afrika, Afghanistan Debakel deutlich zeigt. Todesschwadrone wie auf dem Maidan, bei den Kurden, in Albanien und dem Kosovo inklusive.

Nepotismus und selbst ernannte Präsidenten sind eine Spezialität der Internationalen Zirkel, rund um die EU mit ihren von niemanden gewählten Vertretern, von Berlin was mit dem Barzani Clan, dem Betrugs und Bestechungs Orgien anfängt.

Der Kampf für freie Wahlen als reiner Betrug der EU und US Ratten


http://www.gazetadita.al/listat-kryetaret-dhe-shtepia-e-rreme-e-lirise/

Georg Soros, EU, Berliner Methoden, immer mit vollkommen korrupten Leute, wie auch in Mazedonien mit Zoran Zaev und Erpressung überall von Albanien, Ukraine bis Serbien. Im Solde des vorbestraften Betrügers Georgs Soros, der gerade wieder eine Rede hielt, vor einem EU Gremium

Die Hirnlosen Ratten um Edi Rama: „Endri Fuga“ als PR Direktor des PM, früher „Homo“ Tanz Party Teilnehmer und Profi Betrüger

Reine Show, sind solche Regierungs Theater, denn per Gesetz sowieso verboten, nie implementiert, aber ebenso lächerlich ist eine Regierungs Entscheidung, was der Adminstration Tätigkeiten rund um die Wahlen verbietet, für eine Partei

Government Issues Orders to Protect Neutrality of the Administration

Government Issues Orders to Protect Neutrality of the Administration

After a few weeks of unclarity about the implications of the McAllister+ agreement between opposition leader Lulzim Basha and Prime Minister Edi Rama regarding the neutrality of the administration during the electoral campaign, the Council of Ministers approved today a decision (VKM) outlining strict guidelines for the behavior of civil servants and officials, one of the […]

3 Gedanken zu „Pseudo Demokratie des Nepotismus als Titel Geschichte: Made by EU, Berlin, Washington“

 1. 500 Personen stehen auf der Gehaltsliste des Hafen Durres, der unter LSI Kontrolle ist mit den Gangstern die sich Verkehrs- und Transport Minister nennen, ohne je dort zur Arbeit gewesen zusein.
  Skandali, 500 persona marrin paga pa shkuar asnjë ditë në punë në Durrës. Ja ndërmarrjet ku prokuroria speciale do nisë hetimet
  Posted by BulevardiOnline Slideri, Top Lajmet Friday, June 2nd, 2017

  pporti 10Më shumë se 500 persona marrin pagë në ndërmarrjet apo institucionet në qarkun e Durrësit pa shkuar asnjë ditë në punë! Lajmi është bërë i ditur nga burime të disa institucionëve të cilët janë përfshirë në këtë skandal që i kushton shtetit miliona lekë. Një burim zyrtar it ha gazetës se janë disa ndërmarrje që kanë punonjës fiktivë, që nuk shkojnë në punë asnjë ditë, por që marrin paga të konsiderueshme dhe e gjitha kjo sepse janë të njohur të drejtuesve apo edhe më keq si militant partie. Fenomeni në fjalë duket se ka vite që ka prekur këto ndërmarrje apo institucione, por ai bëhet edhe më evident në kohë zgjedhjesh ku organikat shtohen së tepërmi për të marrë vota. Vetëm duke marrë një pagë mesatare prej 35 mijë lekësh në muaj, janë rreth 20 milion lekë që shteti i paguan personave annonin në punë por që figurojnë me kartë në bankomatet e bankave ku edhe është lidhur marrveshja. Sipas burimëve të gazetës numrin më të madh të këtyre abuzimëve e kanë Hekurudha shqiptare dhe Port ii Durrësit, ndërsa nuk mbeten pas edhe ndërrmarje që varen nga bashkia e Durrësit. Personat në fjalë njihen si militant partie, nuk shkojnë asnjë ditë në punë, madje bëjnë edhe fushatë, ndërsa të gjithë këto lekë dalin nga bxheti i shtetit, pra nga taksapaguesit shqiptar. Skandali shkon dhe përtej ku mjaft nga këta persona jo vetëm që nuk shkojnë në punë po nuk banojnë as në Shqipëri, duke qenë emigrant dhe vijnë vetëm për votime. Rastet më flagrante duket se i ka Hekurudha ku mjaft persona edhe për shkak të situatës që ajo po kalon jo vetëm nuk paraqiten në punë, por kanë vite që pagën e marrin nga taksapaguesit shqiptar. Edhe pse një ndërmarrje me humbje, madje përvec se abuzimeve që i ka me shumicë, Hekurudha shqiptare arrinë të paguaj dhjetra njerëz që nuk paraqiten në punë, duke i njohur madje atyre dhe sigurimet. “E kam shënuar emrin në Hekurudhë me ardhjene LSI në pushtet. Nuk shkoj në punë asnjëherë, por i vetmi kontribut që jap është fakti që aktivizohem në shtabet e kësaj force politike. Nuk është se marr ndonjë pagë të madhe. Po kur është kot pse mos ta marr aq më shumë që më njihen edhe sigurimet, pra vjetërsia në punë se një ditë unë do plakëm po edhe LSI nuk do të rrij gjithë kohën në pushtet. Një tjetër ndërmarrje ku duket se abuzohet po në të njëjtën mënyrë është edhe Port ii Durrësit. Edhe pse është folur shumë për reforma duke hequr madje edhe kontigjente njerëzish nga puna, duket se pas heqjes ata janë zëvendësuar me emra të tjerë që vijnë nga partia. Sipas informacionëve të gazetës Bulevard, në portin e Durrësit lista është shtuar apo zëvendësuar me njerëz që nuk kanë asnjë lidhje as me përvojën dhe as me zanatin, por që kanë lidhje me LSI-në .“Në fakt edhe ne kemi dëgjuar se po hiqen njerëz nga puna, po për hir të së vërtetës asgjë nuk ka ndryshuar sepse sa janë hequr po aq janë marrë dhe ajo që është dhe më e cuditshmja qëndron në faktin se emrat që kanë zëvendësuar ato nuk i shohim ndonjëherë në punë po thjeshtë në ditën kur na njofton banka për të pagat e dala”, është shprehur një punonjës i portit të Durrësit i cili ka shtuar se kjo ka sjellë një lloj amullie në punë dhe ata që janë specialist apo edhe të aftë detyrohen të bëjnë punë dyfish pasi duhet të zëvendësojnë edhe ata që mungojnë. Por duket se nuk është vetëm Hekurudha dhe Porti që janë prekur nga ky fenomen. Sipas një interesimi të gazetës ky fenomen ka prekur edhe dy ndërrmarje të bashkisë që janë ajo e Rrugëve dhe ajo komunale. “Kam tre vite që punoj në komunale. Marr një pagë prej 35 mijë lekësh. E di që është pak po ama kjo pagë më shërben jo vetëm për vlerën aq sa e ka po edhe për sigurimet. Vetë merrem me biznes privat dhe nuk shkoj asnjë ditë në punë. Kam ndihmuar në fushatë dhe aq më shumë që do të vazhdoj të ndihmoj përsëri”, shprehet një punonjës i komunales Durrës. Por nuk janë vetëm këto ndërrmarje apo institucione që janë të prekur nga ky fenomen. Ajo që të bën përshtypje në të gjithë këtë histori skandali është fakti se askush nga këta persona nuk ndihet fajtor. Disa prej tyre që ka mundur ti kontaktoj gazeta janë shprehur se nuk ndihen aspak fajtor për pagat që marrin pa shkuar në punë. Sipas tyre ata kanë kontribuar për partinë dhe kjo i bën të kenë detyrim drejtuesit e institucionëve që do të trokasin përsëri këto ditë dyerve të tyre. Vetëm nga një interesim i shpejtë, pasi është shumë vështirë që të marrësh prononcim zyrtar rezulton se që para një jave ka filluar ardhja e edhe e atyre që marrin paga dhe janë në emigrim. Edhe pse lajmi nuk është zyrtar, bëhet e ditur se mjaftonte vetëm mospagimi i tyre që në fakt nuk bëjnë asnjë punë gjatë gjithë vitit që pagat në disa ndërrmarje të rriteshin, përfshi këtu edhe bashkinë e Durrësit. Por ajo cfarë është edhe më e turpshme qëndron në faktin se shumë nga këta persona i sheh gjatë gjithë ditës nëpër shtabe partishë duke ju servilosur kandidatëve. Burime shumë të besueshme pranë këtyre institucionëve janë shprehur se bëhet fjaë për një numër akoma më të madh të atyre që marrin pagat dhe nuk shkojnë në punë. Në fakt edhe pse të gjithë heshtin duke e justifikuar këtë se rrogat i marrin nga shteti, thjeshtë fare i marrin nga taksapaguesit. Ky fenomen që në Durrës flitet se është i shtrirë në më dy dekada vazhdon ti grabisë me marifet shtetit miliona lekë në muaj dhe shuma të konsiderueshme në vit, për një gjë të thjeshtë: ata janë servilët e partisë!

  Short URL: http://www.bulevardionline.com/?p=18528

 2. Partei FRD mit Gazmend Oketa: 3 LSI Minister wurden rund um die Wahlen und 8 hochrangige Direktoren wurden entlassen! Diese Entlassungen kurz vor den Wahlen, der absolute Wahnsinn und vor allem LSI Leute sind betroffen, wie in einem Blutrache Rausch. Illegale aktive Wahl Kampf Aktivitäten, der Administrativen, was per Gesetz verboten ist, darunter auch Surin Hoxha, Chefin der Vollstreckungs Büro’s in Durres, Schwägerin von Lefter Koka, welche extremsten Wahlkampf in Durres führt.

  Neben dem Post Direktor: Majlind Lazimi, einem Partner von Ilir Meta, LSI, wurden weitere hochrangige Direktoren entlassen.
  8 emrat e drejtuesve të Burgjeve e Hipotekës Garon për deputete:Të pezullohet nr 2 i Ministrisë
  ​LSI: Pakti PS-PD fushatë hakmarrje ndaj nesh Të tjera rreth shkrimit
  8 emrat e drejtuesve të Burgjeve e Hipotekës
  ​LSI: Pakti PS-PD fushatë hakmarrje ndaj nesh

  Majlind Lazimit nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Postës
  LSI: Ministrat e marrëveshjes PS-PD, fushatë hakmarrje ndaj nesh
  TIRANE- Pas shkarkimit Majlind Lazimit nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Postës, njeriu i besuar i Ilir Metës, valë shkarkimesh u bënë në Ministrinë e Drejtësisë, frenat e së cilës për 4 vite i ka mbajtur LSI. – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/fushata-ministri-teknik-i-pd-shkarkon-e-padit-8-drejtor–422618.html#sthash.gLq2Xvkx.dpuf

   

  EMRAT/ Morën pjesë në fushatë, shkarkohen dhe kallëzohen në Prokurori 2 drejtorë në Durrës

  Postuar: 03/06/2017 – 13:44

  Drejtori i Hipotekës Durrës, Ani Dyrmishi

  Ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, shkarkoi sot nga detyra 8 zyrtarë të lartë të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Sistemit të Burgjeve dhe Zyrës së Përmbarimit, si dhe ia referoi rastin e tyre Prokurorisë së Përgjithshme, për veprën penale të përfshirjes në kundërshtim me ligjin në fushatën zgjedhore të një subjekti zgjedhor.

  Shkarkimi, erdhi pas verifikimeve dhe inspektimeve të kryera nga strukturat e Ministrisë së Drejtësisë dhe Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, si dhe informacioneve të plota të marra, ku konstatohet përfshirja e këtyre zyrtarëve, në fushatën zgjedhore në kundërshtim me ligjin, si dhe neglizhencë e theksuar në kryerjen e detyrave.

  Ndër zyrtarët e lartë që shkarkoi sot ministry Bardhi, dy janë drejtorë të rëndësishëm në Durrës, Ani Dyrmishi, drejtor i Hipotekës dhe Surin Hoxha, kryetari i zyrës së përmbarimit gjyqësor.

  Konkretisht, Ministri i Drejtësisë ka urdhëruar shkarkimin e:

  1) Drejtorit të IEVP Fier z. Jetnor Krakulli;

  2) Regjistruesit të Zyrës Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Durrës z. Ani Dyrmishi;

  3) Drejtorin e IEVP Lezhë z. Eduart Kurti;

  4) Regjistruesit të Zyrës Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Sarandë znj. Adriana Shehu;

  5) Drejtorit të IEVP Rrogozhinë z. Ahmet Bala;

  6) Drejtorit të IEVP Burrel z. Fatjon Kurti;

  7) Kryetarit të Zyrës së Përmbarimit Gjyqësor Durrës z. Surin Hoxha;

  -Drejtorit të IEVP “Jordan Misja” (nr.313) z. Fatjon Fana.

  https://durreslajm.al/aktualitet/emrat-mor

  Der Sicherheits Berater von Donald Trump, Bob McEwen, tritt im Wahlkampf gegen Lulzim Basha, Edi Rama auf, 2 gefährlich korrupte Kriminelle und weil es Tradition ist, unterstützen Amerikaner, einen vorbestraften Berufs Kriminellen, Drogen Händler: Fatmir Mediu, Schlüssel Person im grössten NATO und Pentagon Betrug, mit uralter Chinesischer Munition, wo über 1.000 Afghanische Soldaten in Folge starben, ebenso im Irak: Genver Konvestion, die Nicht Einmischung in die Inneren Angelegenheiten, wie bei dem korrupten Frank Walter Steinmeier und anderen Gestalten des Auswärtigen Amtes seit 20 Jahren unbekannnt, denn man macht Geschäfte mit Betrug, Bestechung und mit Mord und Terroristen.

  4.426.963 registrierte Wähler, für die Parlaments Wahlen in 2017, bei 2,8 Millionen Einwohner

  Präsident der FRD Partei Versammlung des Bamir Topi und Gazemend Oketa.

  Oketa: E djathta, drejt greminës nga pazaret e dy individëve. FRD do jetë pjesë e Kuvendit

  https://durreslajm.al/sites/default/files/shtypidites/shtypi%2C29.5%20%281%29.png?slideshow=true&slideshowAuto=false&slideshowSpeed=4000&speed=350&transition=elastic

  Valentina MADANI

  Gazmend Oketa, Sekretari i Përgjithshëm i FRD-së, i cili udhëheq listën e qarkut të Tiranës, ka bindjen e plotë se kjo parti do të jetë pjesë e Kuvendit të ardhshëm të Shqipërisë. Por ai u bën thirrje shqiptarëve që më 25 maj t’u japin fund koncesioneve dhe monopoleve politiko-ekonomike dhe të zgjedhin alternativën e FRD-së. Z. Oketa thotë për “Gazeta Shqiptare” se, në rast se shqiptarët nuk ndëshkojnë më 25 qershor dy partitë e mëdha, atëherë PS-ja dhe PD-ja më mirë të bashkohen dhe sipas tij t’i kursejnë ca para buxhetit të shtetit. Z. Oketa kritikon listën e kandidatëve të PD-së dhe përjashtimin e çdo zëri ndryshe brenda saj, teksa apelon për riformatim të së djathtës si nevojë urgjente. Sipas Gazmend Oketës, e djathta po shkon drejt greminës, ndaj FRD-ja premton bashkimin e vlerave të saj.

  Oketa, si i parashikoni zgjedhjet e 25 qershorit dhe a mendoni se këtë herë FRD-ja do të arrijë të hyjë në Kuvend?…

  http://www.gsh.al/2017/05/29/oketa-e-djathta-drejt-gremines-nga-pazaret-e-dy-individeve-frd-do-jete-pjese-e-kuvendit/

  Albanian Justice System Slammed as Totally Corrupt

  Der ehemalige demokratische Partei MP Sami George, wurde freigesprochen. Tirana Gericht habe nicht nachgewiesen, die Vorwürfe der Anklage, wonach, George hat eine Geschäftsbank mit insgesamt 1.100.000 € betrogen. Das Problem war der 30. Dezember des vergangenen Jahres vor Gericht, während die Staatsanwaltschaft Haft forderte. Die Kredite wurden gegeben, für die technische Produktion von Eiern, wo natürlich im Italienischen Stile der Partner auch die angeblich gekauften technischen Einrichtungen, spurlos verschwunden sind. Alle Sicherheiten waren reine Betrugs Luft Schlösser. Grundstücks Urkunden, als Sicherheit erwiesen sich wie immer im Standard Betrugs Modell der Politik, als gefälschte Papiere.

  Këshilltari i Trump në fushatën e PD në Fier, elozhe për Bashën dhe Fatmir Mediun, kritikon Ramën

  Këshilltari i Trump në fushatën e PD në Fier, elozhe për Bashën dhe Fatmir Mediun, kritikon Ramën

  20:57, 28/05/2017 Në fushatën elektorale të Partisë Demokratike që u zhvillua sonte në Fier, ishte edhe ish-kongresmeni amerikan dhe këshilltari i Presidentit Donald Trump për politikat e jashtme dhe sigurinë, Bob McEwen.

  Me ftesë të republikanit Fatmir Mediu, ish-kongresmeni amerikan u bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë për Partinë Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit dhe që vendi të ketë Kryeministër Lulzim Bashën.

  Ai përmendi edhe samitin e NATO që u mbajt pak ditë më parë në Bruksel, ku ndodhej edhe Kryeministri Edi Rama si përfaqësues i Shqipërisë vend anëtar në NATO.

  “Kryeministri i Shqipërisë ishte aty për të përfaqësuar Shqipërinë si vend i NATO. Ai nuk e mbështeti NATO-n por kanë qenë dy njerëz që kanë qenë të angazhuar për këtë vend; ish-ministri i Jashtëm Lulzim Basha dhe ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu. Dhe ne e dimë se në çfarë drejtim do ta drejtojnë Shqipërinë këta njerëz (Basha-Mediu). Dhe jeni ju që do merrni këtë drejtim. Ju do të vendosni që Shqipëria të shkojë përpara apo mbrapa.

  E gjithë bota po e shikon Shqipërinë në çfarë drejtimi do të ecë. Është në limitet e saj. Ne e dimë sa i madh është ky vend. I dimë sa të mirë janë njerëzit e saj. Dhe ne duam që liderët e botës të mendojnë cili person do të përfaqësojë Shqipërinë, dhe ai është Lulzim Basha”, tha këshilltari i Presidentit Trump.

  Bob McEwen ka lidhje të hershme me vendin tonë. Ai ka vizituar Shqipërinë në vitin 1991, kur shoqëronte Sekretarin e Shtetit të kohës, James Baker në vizitën e tij zyrtare, si dhe ka ndihmuar në anëtarësimin e Shqipërisë në NATO. /SYRI.net/

  6 / 8

  Lexo edhe:

Schreibe einen Kommentar