Peinlicher Innenmiminister Saimir Tahiri und die Festname von Arthur Mahmutaj

„Mahmutaj“ ist eine legendäre Verbrecher Familie auch als Haupt Motor in Lazarte, im Kabinett des Umwelt Ministerium des Fatmir Mediu, hohe Direktoren Posten auch bei AlbPetrol usw.

Artur Mahmutaj, wurde als hoher Eisenbahn Direktor festgenommen, weil er mit High-teck, eigene Cannabis Kulturen in Gebaeuden der Eisenbahn in Durres kultivierte, dort eigene Lager errichtet hatte.

Uralte Prominenz bei bekannt korrupten Skandal Politikern in Berlin, wobei Arthur Mahmutaj, vor allem ein Partner von Fatmir Mediu ist im Drogen Schmuggel. Fatmir Mediu, wurde in Italien verhaftet, verurteilt zu 6 Jahren Haft, wegen Drogen Schmuggel vor 15 Jahren.

Manipulation und Lügen: http://www.heise.de/tp/bild/43/43237/43237_1x.jpg
Fatmir Mediu, Dr. Fatmir Mediu, Franz Jung. Agron Duka,

vor 4 MonatenSchiesserei im Cannabis Dorf des „Dash Aliku“: 1 Polizist tod, Einer verletztvor ueber einem Jahr:

Thomas de Maiziere: Deutschland kritisiert Albanien: Zusammenarbeit gegen Banden stagniert

140 Millionen Euro verschwanden allein von der korrupten EU Commission in dem Sumpf des Umwelt Ministeriums unter Famtir Mediu., inklusive dem Albanischen Botschafter in Berlin: Arthur KukoWie praktisch immer sind korrupte Deutsche Politiker in diese Sachen verwickelt, EU und von der KfW und GTZ finanziert, welche unter dem Gottvater der Deutschen Bestechungs und Korruption, seit der Sache mit Berlinwasser als Motor des Betruges auftritt, aktuell (17 Millionen Euro) soll ein Vertrag im Parlament ratifiziert werden, ueber 24 Millionen Euro fuer angebliche Wasser Infrastruktur, wo mindestens 50 % der Gelder gestohlen werden, eher im Bereicht von 90 % wie auch in Afghanistan und Afrika. STeinmeier ist immer dabei auch in Afrika, denn Straffrei gut geschmiert ist die das einmalige System der Deutschen Justiz, was der Visa Skandal schon zeigte.Erinnert Alles an das Tam,Tam, mit EU Fördermittel, des Betrugs Projektes der Firma Becker mit dem Super Mafia Boss: Fatmir Mediu. Kurz eröffnent, dann geschlossen! Typisches Phantom Betrugs Projekt der Deutschen. In allen Bereichen von Kriminellen kontrolliert.

Der Innenminister macht sich lächerlich, denn er duldet Hunderte hoher Polizei Direktoren erneut, welche nur als Schutzherren von kriminellen Clans auftreten inklusive der Verhinderung des Abriss, der illegalen Bauten an der Kueste.

Zbulohet magazina e drogës, Artur Mahmutaj shpallet në kërkim

cannabis lazarate

Zbulohet magazina e drogës, Artur Mahmutaj shpallet në kërkim

para 21 orë – Arbresh

Gjendet një magazinë që do të shërbente për të kultivuar bimë narkotike me një teknologji të fundit, duke sekuestruar të paktën 3 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva ndërsa është shpallur në kërkim Artur…

Arbresh

Gazeta Telegraf

Gazeta Shqip

NOA

ABC News

Shekulli

Lajm

BalkanWeb

Sot News

Albeu

Ora news

Zbulohet një magazinë në Durrës, do shërbente për kultivimin e kanabisit

para 21 orë – Gazeta Telegraf

Specialistët për Narkotikët në Drejtorinë e Policisë së Durrësit, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, kanë zbuluar në lagjen Nr. 15 një magazinë që do shërbente për kultivimin e kanabisit….

Durrës, zbulohet magazina ku do të prodhohej drogë me teknologjinë e fundit, në kërkim 35-vjeçari

para 21 orë – Gazeta Shqip

Policia e Durrësit ka sekuestruar një magazinë në ndërtim e sipër, që dyshohet se do të shërbente për kultivimin e lëndëve narkotike me teknologjinë e fundit. Burime nga policia e Durrësit bëjnë me dije…

Durrës, zbulohet magazina me teknologji të fundit për kultivim bimësh narkotike

para 21 orë – NOA

Pamje nga magazina Durrës, 12 shtator 2015, NOA.al- Zbulohet një magazinë në Durrës e cila dyshohet se do të shërbente për të kultivuar bimë narkotike me një teknologji të fundit. Gjatë pasdites së djeshme,…

Zbulohet në Durrës një magazinë për kultivim bimësh narkotike

para 21 orë – ABC News

Në lagjen nr 15 të qytetit të Durrësit është gjetur një magazinë ku kultivohej bimë narkotike me një teknologji të fundit. Në operacion mësohet se janë sekuestruar rreth 3 kg lëndë narkotike e llojit…

Zbulohet magazina për kultivimin e kanabisit me teknologji të lartë

para 21 orë – Shekulli

DURRËS – Policia e Durrësit ka zbuluar një magazinë që do të shërbente për kultivimin e bimëve narkotike, e pajisur me një teknologji të fundit. Burime zyrtare bëjnë të ditur se, janë gjetur 3 kg bimë…

Durrës, zbulohet magazina për kultivimin e hashashit me teknologji të lartë

para 21 orë – Lajm

Policia e Durrësit ka zbuluar një magazinë që do të shërbente për kultivimin e bimëve narkotike me një teknologji të fundit. Burime zyrtare bëjnë të ditur se janë gjetur 3 kg kanabis sativa. Magazina,…

The Albanian Minister of Interior, Saimir Tahiri, spoke about the accusations launched by the opposition against him regarding the drug traffic.

Reine PR wie immer von dem Gangster Lulzim Basha, einem Produkt korrupter UN, CDU und KAS Kreise, welche nur als kriminelles Enterprise unterwegs sind. Lulzim Basha schuetzte aktiv als Innernminister den Drogen Baron Dash Aliku von Lazarate, inklusive Partnerschaft hoechster Polizei Direktoren.

The Democratic Party leader, Lulzim Basha, repeated the accusations against the Minister of Interior. He said that the Italian police is catching airplanes filled with drugs while Minister Tahiri is turning Albania into the Columbia of Europe.

so laeuft das Geschaeft in Fiks Fare gut dargestellt ueber die illegalen Lokale

Gottvater der Drogen Groß Super Märkte, wurde das Vermögen beschlagnahmt: Dash Gjoka – Shiak

11 Gedanken zu „Peinlicher Innenmiminister Saimir Tahiri und die Festname von Arthur Mahmutaj“

 1. Details der Italienischen Urteile gegen Fatmir Mediu, Mahmutaj, Partner der Deutschen CDU und Korruptions Bestechungs Bande, rund um Dr. Franz Jung, mit dem Super Drogen Boss AGron Duka, der Familie des Schwagers Lefter Koka.

  Aktualitet
  20 Shtator 2015 – 19:48 | përditesuar në 08:04

  Fshehu trafikantin e drogës
  Zbardhet dosja për Mediun
  Vendimi:3 vite burg për kreun e PR

  Të tjera rreth shkrimit

  Fatmir Mediu, kryetari i Partisë Republikane njëherësh dhe aleat kryesor i Partisë Demokratike, figuron i dënuar me vendim të formës së prerë në Itali me 3 vite burg. Në një kohë që forcat politike po përgatisin draftin për dekriminalizimin, gazeta “Tema” ka botuar të plotë dosjen penale që mban datën 23 prill të vitit 2000, kur Gjykata e Apelit Milano e ka deklaruar fajtor Fatmir Mediun për akuzën e përkrahjes së personave të inkriminuar.

  Në vendim thuhet se, kreu i PR-së ka favorizuar Gazmend Mahmutaj dënuar me dhjetë vite burg për shfrytëzim prostitucioni dhe trafik droge, për të kaluar tranzit nga Shqipëria në Itali me emër të rreme (Raqi Gjoni).

  Më 18 nëntor 1998, Gazmend Mahmutaj, një personazh i njohur i botës së krimit në Berat, ishte duke kaluar tranzit në aeroportin ”Malpensa” në Milano bashkë me një grup parlamentarësh shqiptarë.

  Deputetët shkonin në Parlamentin Evropian për një mbledhje për krimin e organizuar. Mahmutaj, e dinte që ishte në kërkim nga autoritetet italiane, ndaj duke përfituar nga miqësia me kryetarin e PR-së, Fatmir Mediu, kishte siguruar dokumente të falsifikuara me emrin Raqi Gjoni.

  Trupi gjykues në Itali ka arritur në përfundimin e se Mediu e ka ndihmuar Mahmutaj t’i shmanget drejtësisë italiane duke mos vuajtur dënimin. Mediu u dënua me 4 vite e 6 muaj burg dhe pas procedurës me gjykim të shkurtuar, ai përfundimisht u dënua me 3 vite burg.

  Në arsyetimin e vendimit gjykata argumenton se Mediu nuk përfitoi lehtësira, pikërisht se veprimi i tij ishte në mbështetje të personave të përfshirë në veprimtari kriminale, në rastin konkret për shfrytëzim prostitucioni dhe trafik droge.

  Gazmend Mahmutaj i njohur në botën e krimit si baron i drogës dhe prostitucionit, është vëllai i Kasem Mahmutaj i kandiduar nga partia republikane në zgjedhjet lokale te vitit 2007 dhe në vitin 2015 për kryetar Bashkie Berat. Kasem Mahmutaj ka qenë drejtor i objektit më të madh të industrisë ushtarake, në Poliçan, duke qenë njëkohësisht dhe kreu i PR në Berat që në mars të 2008.

  mediu
  mediu
  mediu
  mediou
  mediu
  – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/fshehu-trafikantin-e-drog-s-zbardhet-dosja-p-r-mediun-316497.html#sthash.Kh5cpmzJ.dpuf

 2. angeblich mit einem Mafiosi Auto unterwegs, wo die Versicherung auf seinen Namen laeuft

  PD: Tahiri, pronar i AA003GB dhe i drogës që lëviz me këtë makinë
  23 Sht 2015 Posted by d b

  Nga: Valentina Madani

  Partia Demokratike insiston në largimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, për shkak të pretendimit për lidhje të tij me krimin dhe narko-trafikantët. Selia blu publikoi dje prova të reja sipas saj ndaj Tahirit, duke zbardhur një faksimile të policës së sigurimit, që tregon se makina me targë “AA003GB”, të cilën këmbëngul se përdoret nga trafikantët, rezulton në pronësi të ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri, ndonëse ai ka deklaruar më herët se e ka shitur. Përmes një konference për shtyp, deputeti Gent Strazimiri tha se ministri i Brendshëm gënjen dhe duhet të dorëhiqet. Sipas Strazimirit, këto prova vërtetojnë faktin se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka gënjyer për shitjen e automjetit të shumëpërfolur të drogës, me targë “AA003GB”. Sipas ligjvënësit demokrat polica e sigurimit të makinës për vitin 2015-2016 e tradhton ministrin Tahiri, pasi ai rezulton pronar i automjetit tip “Audi”. “A mund të ndodhë që një ministër i Brendshëm të kapet i përfshirë në trafik droge me mjetin e tij privat, të pranojë publikisht se ka shmangur ligjin, ka fshehur pasurinë dhe të mashtrojë faqe mbarë opinionit publik dhe sërish të vazhdojë të qëndrojë në detyrë? Kjo po ndodh me Saimir Tahirin”, deklaroi deputeti Gent Strazimiri. Ai ka përsëritur në emër të PD akuzat ndaj ministrit të Brendshëm për përfshirje në trafikun e drogës. “Edhe tani që flasim, ky njeri që pranon se makina e tij është përdorur nga trafikantë, por nxjerr një alibi që është edhe ajo krim, dhe mundohet ta mbyllë ciklin e paligjshmërisë me një mashtrim publik, duke thënë se e ka shitur mjetin e tij me targë ‘AA 003 GB’. Pra, ky njeri është në krye të rendit dhe zbatimit të ligjit”, – ka thënë Strazimiri. Ai vuri në dukje se PD-ja e provoi edhe më herët me fakte se një vit pasi ministri thotë që e ka shitur automjetin, ai shfaqet sërish si pronar i veturës së drogës në pikat e kalimit kufitar. “Gënjen paturpësisht. Nuk e ka shitur. Ja ku kemi sot policën e sigurimit të mjetit për vitin 2015-2016. Ja çfarë thotë dokumenti për ‘Audi’-n me targë ‘AA 003 GB’: Pronar, Saimir Tahiri. Mjafton ky mashtrim, ky deklarim i rremë, që Saimir Tahiri të largohet menjëhe

  http://balkanweb.com/gazetashqiptare/pd-tahiri-pronar-i-aa003gb-dhe-i-droges-qe-leviz-me-kete-makine/

 3. Die Pyschopaten der Kenete, lassen ihre Geschäfte registrieren, erst im März und vertreiben nur als Geschäfts Modell Cannabis.

  Aus Skhoder Bejto Kotaj, und seine Deppen Gang

  U arrestuan
  Iqmet Pashollari 61 vjeç, banues në Durrës – (Pronar i vilës laborator)
  Bejto Kotaj 53 vjeç, banues në Shkodër – (Biznemen – Financues)
  Ajet Sulaj 40 vjeç, banues në Tiranë – (Biznesmen – Financues)
  Festim Xhelilaj 39 vjeç, banues në Tiranë – (Transportues i kanabisit nga Kruja ne Durres)
  Pajtim Braçaj 52 vjeç, banues në Tiranë – (Transportues i kanabisit nga Kruja ne Durres)
  Qerim Xeka 47 vjeç, banues në Krujë – (Kultivues i kanabisit)
  Lutfi Xeka 25 vjeç, banues në Krujë – (Djali i Qerimit – Kultivues i kanabisit)


  Vila ne zonen e Ish Kenetes e kthyer ne laborator droge

  Në banesën e tij policia gjeti 700 kilogramët e kanabisit të paketuara, pra e kishin përfunduar procesin e përpunimit në këtë laborator, një peshore elektronie dhe një makineri vakumi që shërbente për presimin e lëndës narkotike. Policia sekuestroi gjithashtu edhe 7 automjete të parkuara në oborrin e vilës laborator dhe 15 aparate telefonash celularë.

  Mes të arrestuarve ka edhe dy biznesmenë nga Tirana dhe Malësia e Madhe Ajet Sulaj dhe Bejdo Kota të cilët dyshohet se kanë financiar të gjithë aktivitetin kriminal. Biznesmeni Kota nga Bajza është edhe pronar i club “Cheers”, që ndodhet në rrugën “Pjetër Bogdani” në zonën e ish-bllokut në Tiranë.

  bejto kotaj doc
  Ekstrakti i QKR

  Në total vlera e mallit nëse do të dilte në treg, dyshohet se arrin minimalisht 1 milionë euro. Kanabisi dyshohet se vinte nga Kruja, kultivues të të cilës ishin Qerim e Lutfi Xeka babë e bir, të dy në pranga. Lënda narkotike ishte transportuar me një veturë Volkswagen Passat në drejtim të ish-Kënetës nga Pajtim Braçaj dhe Festim Xhelilaj, gjithashtu te arrestuar.

  http://shqiptarja.com/home/1/zbulohet-vila-e-drog-s-n–durr-s-kapen-2-biznesmen-t-financues-321873.html

 4. Hinter Brenn Holz versteckt, wohl weil man sowas immer verkaufen kann: 600 kg Cannabis, Tarnung für Exporte, Skhoder Dumm Mafia rund um Tom Doshi, Mark Froku

  Aktualitet
  25 Tetor 2015 – 19:44 | përditesuar në 12:51
  Durrës, kapen 1 ton kanabis
  të „koduara“ me letra bixhozi VD/Droga në trajler në Port-Durrës
  47 kg drogë në makinë, ikën shoferi

  http://shqiptarja.com/home/1/durr-s-kapen-1-ton-kanabis-t–koduara-me-letra-bixhozi–323396.html
  Durrës, kapen 600 kg kanabis të „koduara“ me letra bixhozi
  25/10/2015

  DURRËS – Parandalohet në moment të fundit skenari për të trafikuar në Itali rreth 600 kg marijuanë të fshehura në mes të një mauneje të ngarkuar me dru zjarri. Sasia e konsiderueshme e lëndës narkotike është zbuluar në Portin e Durrësit. Gjithçka ishte menduar mjaft mirë, madje paketimi i kanabisit ishte bërë aq me kujdes sa në çdo qese kishte një letër bixhozi. Kjo dyshohet se shërben si kod komunikimi për trafikantët e lëndës narkotike. Dy persona nga Tirana, shoferi dhe pronari i trajlerit u arrestuan menjëherë sapo Specialistët e Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin në Durrës në bashkëpunim me Specialistet e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Durrës zbuluan marijuanën e ndarë në pako në mes të drunjve. Lënda narkotike me peshë rreth 600 kg u zbulua gjatë kontrollit të kryer në “vijën e dytë”. Të arrestuarit janë Ervin Pëllumbi, 36 vjeç, shofer i maunes me targë TR 8201 R dhe Albert Doku, 51 vjeç, pronar i trajlerit, të cilët u prangosën në flagrancë. Lënda narkotike e llojit kanabis sativa ishte fshehur brenda paletave me dru, që po importohej për dru zjarri. Kanabisi ishte ngarkuar në Bushat të Shkodrës me synim dërgimin në Milano, Itali. Në total në trajler ndodheshin 32 paleta ku në 10 prej tyre kishte më brendësi lëndë narkotike. Të arrestuarit: • Ervin Pëllumbi, 36 vjeç, banues në Laprakë. Drejtues i trajnerit •Albert Doku, 51 vjeç, banues në Tiranë. Pronar i mjetit

  Privat PKW von der Familie Danaj, einer dumm Familie aus Mazedonien
  26 Tetor 2015 – 10:04 | përditesuar në 12:19
  Vlorë, 46.7 kg kanabis në makinë
  merr arratinë shoferi nga Llakatundi
  VLORË – Policia e Vlorës sekuestroi 46.7 kg „Cannabis-Sattiva“ dhe shpalli në kërkim shoferin e automjetit në të cilin ndodhej lënda narkotike.

  Gjatë ndjekjes nga efektivët e policisë Eraldo Danaj banues në fshatin Llakatund të Vlorës ka braktisur makinën dhe është larguar në një prej rrugicave pranë monumentit të Pavarësisë.

  30-vjeçari ka përfituar nga errësira dhe është larguar në drejti

  http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/vlore-46-7-kg-kanabis-ne-makine-merr-arratine-shoferi-nga-llakatundi-323427.html

 5. Erst musste es eine Amnestie geben, jetzt ist im Gefängniss etwas Platz, wobei Albanien nur 5.000 Gefängniss Plätze hat, wo über 100.000 notwendig sind.

  Arthur Mahmutaj wurde nun erneut verhaftet.

  Arrestohet Artur Mahmutaj, pronari i magazinës së drogës të gjetur në Durrës
  Lajme të Lidhura:
  Durrës, zbulohet një magazinë kanabisi e teknologjisë së fundit

  Postuar: 10/01/2016 – 15:48

  Pas kërkimeve intensive të muajve të fundit Specialistët e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë e Policisë Durrës, bënë të mundur kapjen e Artur Mahmutaj, 35 vjeç, banues në Durrës.

  Mahmutaj me detyrë Zv/Drejtorit të Hekurudhës për trasportin e mallrave Tiranë-Shijak, është shpallur në kërkim pasi ishte pronar i një magazine ku u gjetën dhe u sekuestruan 3 kg kanabis sativa. Magazina ndodhet në lagjen Nr. 15, dhe në ambientet e saj do të kultivoheshin bimë narkotike me një teknologji të fundit, sqarojnë burime të policisë.

  Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës me Vendim Nr.644, datë 22.09.2015, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg”, i dyshuar për kryerjen e veprës penale, “Prodhim dhe shitja e narkotikëve” parashikuar në Kodin Penal.
  http://durreslajm.com/kronike/arrestohet-artur-mahmutaj-pronari-i-magazin%C3%ABs-s%C3%AB-drog%C3%ABs-t%C3%AB-gjetur-n%C3%AB-durr%C3%ABs

 6. Gate Mahmutaj, erhielt 17 Jahre, weil er als ehemaliger Ilir Meta Polizei Offizier in 2000, in 2004 auf Italienische Polizei Hubschrauber schoss.
  Gate Mahmutaj
  Razip Mahmutaj
  Gjykata jep dënimin, 83 vite burg për grupin e Lazaratit
  18/01/2016 15:10
  Gjykata jep dënimin, 83 vite burg për grupin e Lazaratit
  Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë dënimet për të arrestuarit e operacionit “Lazarat 1”, vendim nga i cili do t’u ulet 1/3 e dënimit për shkak të gjykimit të shkurtuar.

  Në total ata janë dënuar me 83 vjet burg, nga 110 që kishte kërkuar prokuroria.

  Gate Mahmutaj është dënuar me 17 vjet burg;

  Arjan Basha 17 vjet;

  Ramadan Basha 12 vjet;

  Matias Boçaj 11 vjet;

  Vandam Mahmutaj 7 vjet;

  Klajdi Karemani 7 vjet;

  Lorenc Bregu 7 vjet;

  Altea Haskaj 11 vjet

  Englent Aliko 12 vjet;

  Drini Aliko 2 vjet;

  Mbi Gate Mahmutajn rëndon akuza e „grupit të strukturuar kriminal, kundërshtim i policisë, kultivim të lëndëve narkotike dhe prodhim e mbajtje të municioneve luftarake“.

  Aktualitet
  18 Janar 2016 – 19:41
  Kush është Gate Mahmutaj, i “forti”
  i Lazaratit,qëlloi në 2004 helikopterin
  Shtetasi i shumë kërkuar Razip Mahmutaj, datëlindja 1968, lindur dhe banues në Lazarat të Gjirokastrës, është autor i plagosjes me armë zjarri të një punonjësi policie në datën 17. 05. 2000 në rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë, në vendin e quajtur kthesa e Lazaratit. Ky shtetas ka qëlluar më armë zjarri tip kallashnikov në drejtim të automjetit të grupit të gatshëm të policisë të cilët patrullonin aksin e sipër përmendur. Për këtë prokuroria ka kërkuar 28 vite burg, gjykata ka vendosur 23 vite e ndërsa ka bërë vetëm 1 muaj burg.

  20 gusht të vitit 2004 Razip Mahmutaj hap breshëri mitolozi ndaj helikopterit të Interforcës Italiane që monitoronte me pajisje të specializuara, filmime dhe fotografime apo skanime të territorit të Lazaratit për drogë.

  Breshëritë e një mitralozi për pak se nuk e rrëzuan helikopterin me ekuipazh italian dhe specialistë shqiptarë të Antidrogës. Mjeti fluturues u shpua në tre vende, po për fat të mirë pa të lënduar. Kurse nga të shtënat e vetë banorëve u plagos në këmbë edhe një grua e fshatit prej plumbi qorr.

  Në atë kohë, ministër i Rendit, Igli Toska, nuk do të kursente këtë incident. Duke ngritur shqetësimin se Lazarati ishte kthyer në një bastion droge e trafiku, informoi ambasadat e huaja për gjendjen dhe kërkoi hetime për zbulimin dhe arrestimin e autorëve me çdo kosto.

  Ndërkohë që opozita e asaj kohe nisi të kritikonte Toskën për ndërhyrjen në Lazarat dhe përgatiti një protestë kundër tij. Një muaj pas incidentit, më 27 shtator 2004, dy skuadra speciale të RENEA-s, në sekret të plotë dhe operacion spektakolar, depërtuan në fshat me sukses të plotë. Lokalizuan në një prej lokaleve të dyshuarin Razip Mahmutaj, një i dënuar në mungesë me 22 vite burg nga Apeli për vrasje, por edhe i identifikuar si njeriu që për pak sa nuk rrëzoi helikopterin italian me plumba.

  Ja si ndodhi operacion në vitin 2004

  http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/kush-eshte-gate-mahmutaj-i-forti-i-lazaratitqelloi-ne-2004-helikopterin-337467.html

 7. Samir Tahiri, verkauft Polizei Direktoren Posten an Verwandte, an Kriminelle und betreibt das Tradition Geschaeft, das man in der zweiten Amtszeit die Taschen fuellt und Nichts mehr macht. siehe Bau Polizei Skandale, denn die Bau Polizei untersteht inzwischen dem Innenminister, der alle Posten nur noch verkauft. Tradition Modell der Albanischen Innen- wie Justiz Minister und Regierungs Chefs. In Bruessel wird Saimir Tahiri trotzdem empfangen.

 8. Einfach lächerlich, wenn man 2 Dienst Grade wegfallen lässt, und schon erhalten Polizisten weniger Geld, was nicht gerade für die Motivation gut ist.

  Tiranë, ulen pagat e 2 100 policëve, eliminohen gradat „nëninspektor“ dhe „kryeinspektor“

  Postuar: 13/03/2016 – 10:38

  Që nga 1 prilli, 2 100 punonjës të Policisë së Shtetit do të përballen me një ulje të ndjeshme page për shkak të ndryshimit të gradave. Bëhet fjala për minimalisht 5 500 lekë që do t’i zbriten secilit nga rroga mujore.

  Urdhri është shpërndarë nga Drejtoria e Financave e Ministrisë së Punëve të rendshme që në fillim të këtij muaji. Efekti negativ lidhet me ndryshimin e sistemit të gradave, sipas kuadrit të ri ligjor të Policisë së Shtetit, që duhej të kishte hyrë në fuqi që para një viti, megjithëse edhe sot nuk janë plotësuar të gjitha aktet nënligjore.

  Në ligjin e ri, siç dihet, dy grada do të zhdukeshin nga sistemi: gradat „nëninspektor“ dhe „kryeinspektor“.

  /portali DurresLajm/
  http://durreslajm.com/aktualitet/tiran%C3%AB-ulen-pagat-e-2-100-polic%C3%ABve-eliminohen-gradat-n%C3%ABninspektor-dhe-kryeinspektor

 9. Einer der verurteilten Täter, wurde nun in Tirana nach einer Schiesserei festgenommen, als man Personen und Fahrzeuge nach Waffen kontrollierte.

  Tirana police fires warning shots to catch dangerous Lazarat criminal
  04/05/2016 14:30

  Tirana police fires warning shots to catch dangerous Lazarat criminal

  Tirana Police organized an operation to catch a much wanted criminal from Lazarat.

  The criminal resisted police with violence, which forced the agents to neutralize him.

  The criminal is Bako Buzheri, a citizen from Lazarat, who was sentenced several months ago.

  http://top-channel.tv/lajme/english/artikull.php?id=16992&ref=fp#.VytOzp71GlM

 10. Statt in Haft, verursacht man einen idioten Auto Unfall, direkt auf dem Gelände einer Tankstelle: Vandam Mahmuta

  Aktualitet
  29 Tetor 2017 – 14:45 | përditesuar në 15:49
  Aksident në Lazarat, i përfshirë
  djali i Gate Mahmutajt/VIDEO
  U përplas me një çift bashkëshortësh

  http://www.shqiptarja.com/foto/308676.jpg
  (Vandam Mahmutaj, djali i Gate Mahmutajt)

  http://shqiptarja.com/home/1/aksident-n–lazarat-i-p-rfshir–djali-i-gate-mahmutajt-video-449255.html

Schreibe einen Kommentar

oldest albanian website