Neues Büro der Strassen Polizei und ein unsinniger Wechsel bei der Strassen Polizei

Real arbeitet man heute so gut wie noch nie bei der Strassen Polizei in Albanien, was sehr sichtbar ist. Verantwortlich ist aber für die Unfälle die Staatspolizei, wo die Bau Polizei untergeordnet ist, welche absolut entgegen den Ausführungen des Edi Rama Nichts macht, praktisch nicht existiert und dies seit über 20 Jahren.

Nun wurden die 12 hohe Polizei Direktoren, wegen den vielen schweren Verkehrs Unfällen abgelöst, wo diesen Leute keinerlei Schuld trifft, wenn 97 % der Zufahrten der National Strassen illegal sind, es deshalb 57 Tode schon gab, und jede illegale Tankstelle, die Leitplanken abmontiert. Als Beispiel, die Verbrecher Kette der GEGA Öl Firmen. Praktisch jede Tankstelle ist illegal gebaut, baut eine eigene Zufahrt, weil es Geldwäsche und Betrugs Firmen sind.

Auswahl_929

Verantwortliche des Transport Ministerium, wo der Vater eine illegale Tankstelle baut, die Leitplanken abmontierte werden nicht zur Rechenschaft gezogen. Die GEGA Öl Firma auch nicht.

Schweigen des Mafia Kabinetts Chef: Krislen Kërit und Dashamir Xhiak: im Edmond Haxinasto Verbrecher Imperium

Abriss der illegalen Bauten an den National Strassen, Autobahnen und Eisenbahn Strecken wurde von Edi Rama versprochen, ebenso das jeder illegale Bau zerstört wird, wie an der Küste. Nur geschieht Nichts, womit das Problem dokumentiert ist.

Genau hier liegen die Ursachen, denn sogar viele Kontrollen rund um Alkohol und Dokumenten gibt es inzwischen. Die vollkommen kriminelle EBRD Bank, finanziert das Spektakel, was in der Welt einmalig ist.

Man muss das komplette Transport Ministerium auflösen, was die wahren Verantwortlichen sind, ebenso die Staats Polizei, wo die Bau Polizei untergeordnet ist.

 

 

Der Ministerpräsident Edi Rama, das vollkommen korrupte Transport Ministerium, spricht von Abriss, aber macht real wie immer, und überall Nichts, denn die Mafia Clans an der Autobahn, sind die eigenen Financiers. Wie im ‚Cannabis Anbau mit Klement Balili

29 Korrik 2016 – 11:03 | përditesuar në 14:20
Bilanc tragjik aksidentesh, Çako largon 12 drejtuesit e Rrugores
Ikën dhe kreu i Përgjithshëm i Rrugores, Mitat Tola 

Bilanci tragjik me 10 jetë të humbura në aksidentet rrugore në më pak se dy javë ka sjellë shkarkimin e të gjithë drejtuesve të komisariateve të policisë rrugore në rang vëndi.

Pas analizës të bërë një ditë më parë për shkaktarët e aksidenteve dhe performancën e dobët të policisë rrugore ka qenë urdhëri i Drejtorit të Përgjithshëm, Haki Çako që ka shkarkuar drejtuesit e e kësaj njësie duke nisur nga Drejtori i Përgjithshëm z.Mitat Tola.

Analiza mësohet se ka qenë tejet e tensionuar dhe me debate të forta ndërsa kërkesa e Ministrit Tahiri ka qenë e prerë për vartësit e tij duke kërkuar shkarkim të kujdo që ska bërë detyrën për të mbrojtur jetën e njërzëve.

Aktualisht këto pozicione janë zëvëdnësuar me persona të komanduar nga rradhët e policive në qarqe ndërsa në vënd të Tolës në drejtorinë e përgjithsme ka ardhur Ardi Veliu, ish zv.drejtori policisë së Tiranës.

ReportTv ka mësuar se drejteusit e komanduar do të jetnë në monitorim çdo 3 ditë nga drejtoria e përgjithsme për rezultatet në parandalimin e aksidenteve dhe cili prej tyre do të ketë jetë të humbura në rrugë si bilanci i ditëve të fundit do të shkarkohet nga detyra.

Në aksidentet e përfshira sëfundi humbën jetën dhe dy efektive policie njëra prej tyre në Gjirokastër dhe një 2 ditë më parë në Vlorë.

Aksidentet tragjike të ditëve të fundit, 10 të vdekur
Aksidentet tragjike të regjistruara në rrugët e vendit, është bërë shkak për shkarkimet masive në Policinë Rrugore. Në vetëm 5 ditë, nga aksidentet rrugore kanë humbur jetën 10 persona. Aksidentet më të rënda kanë qenë ai i Gjirokastrës ku humbën jetën 3 persona dhe ai i Lezhës mëngjesin e ditës së martë me dy të vdekur në vend.

Në Korçë, Tiranë dhe Vlorë gjithashtu janë regjistruar aksidente me pasojë vdekjen, duke e çuar kështu bilancin e 5 ditëve në 10 të vdekur.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

Auch gegen die Cannabis Anbau unternimmt die Polizei praktisch täglich Aktionen, aber die Politik Financiers sitzen ganz oben.

Inkompetenz der Internationalen: Chaos ohne Ende: Unfälle, offene Strassen, halbfertige Infrastruktur Bauten

Super Unfälle, bei der korrupten Idiotie im Transport Ministerium

5-7

11 Gedanken zu „Neues Büro der Strassen Polizei und ein unsinniger Wechsel bei der Strassen Polizei“

 1. Bilanci tragjik – Terrorizmi i heshtur!
  31/07/2016 – 15:17 Nga: Keti Banushi

  Mund të thuhet pa frike një bilanc lufte ai që ka ndodhur gjatë kësaj jave në Shqipëri, ku 21 persona në të gjithë vendin kanë humbur jetën ndërsa të tjerë kanë mbetur të plagosur.

  Nuk kemi të bëjmë më ndonjë akt-terrorist, as me ndonjë fatkeqësi natyrore por me ngjarje kriminale dhe aksidente, te cilat po japin përdite e më shumë një panoramë të frikshme.

  Dhjetë prej viktimave kanë humbur jetën në aksidente automobilistike ku me i rëndi shënohet ai i Gjirokastrës, mesditën e së dielës së kaluar, ku si pasojë e përplasjes së dy mjeteve, humbën jetë Albana Hasani, 38 vjeç, punonjëse policie, dhe e bija e saj 9 muajshe, që ndodheshin në një furgon, si dhe një vogëlush 18 muajsh fëmijë i drejtuesit të mjetit me targa zvicerane, që u përplas me furgonin.

  Nga ky aksident mbetën të plagosur edhe 8 persona, mes tyre dy fëmijë, 4 dhe 12 vjeç. Aksidenti i rëndë u shënua të martën me dy te vdekur në Lezhë.

  Po kështu me pasojë vdekjen janë shënuar edhe aksidente në Korçë, Tiranë, Vlorë duke u përmbyllur me aksidentin e kësaj të diele në Gjirokastër ku mbeti e vdekur një 45-vjeçare duke e çuar kështu bilancin e 8 ditëve në 10 të-vdekur.

  Një numër të lartë viktimash kanë shënuar edhe ngjarjet kriminale. Në total brenda tre ditëve numërohen 11-të vrarë dhe disa të plagosur. Ngjarja me e rëndë shënohet ajo e ndodhur në Spitalin Amerikan.

  Flakët që u vunë nga një 57 vjeçar teksa tentoi të digjte një pacient tjetër kanë shkaktuar katër të vdekur dhe dy të plagosur. Mes viktimave është dhe autori, i cili humbi jetën nga plagët e djegieve.

  Ndërsa në Vlorë, mbrëmjen e 24 korrikut në një pikë bastesh dy persona mbetën të vrarë me armë zjarri ndërsa personi i trete vdiq me pas në spital. Viktimat e tjera kanë ndodhur në Përmet ku ka mbetur i varë me arme zjarri një 28 vjeçar, ndërsa në Kukës një i ri ka humbur jetën pasi është qëlluar me thikë.

  Në Fier dhe në Bulqizë krimi në familje ka shënuar një të vdekur dhe një të plagosur. Statistikave i shënohen edhe ngjarjet e së shtunës, ku në burgun e Shënkollit si pasojë e zjarri të shkaktuar brenda në institucion, një i burgosur humbi jetën dhe 7-të burgosur të tjerë u plagosën.

  Ndërsa në Vaqarr, një i paraburgosur mbeti i plagosur pasi u qëllua nga jashtë institucionit

 2. 4 Tode bei einem Verkehrs Unfall bei Velipoje, als ein Auto in einen Wasser Graben Nachts fuhr. 2 Italiener, 2 Albaner, wo Erstmalig wohl weil es wesentlich billiger ist, die Türkei wegfiel, viele Italiener in Albanien Urlaub machen.
  null

  Wahrscheinlich betrunken und um 4 Uhr Nachts! Viele Albaner kaufen sich einen Führerschein, erhalten auch einen Deutschen Führerschrein, obwohl Farben und Nachtblind! 7 BMW, lauter junge Leute: Nachwuchs Mafiosi

  Katër persona kanë humbur jetën në një aksident tragjik që ka ndodhur orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në Velipojë. Viktimat janë Giorgio Angelo 25 vjeç, Besmir Kola 29 vjeç dhe Artemisa Peraj 24 vjeç, ndërkohë që ende nuk dihet identiteti i personit të katërt.

  Një makinë tip BMW me targa AA767HF në të cilën udhëtonin 2 shqiptarë dhe 2 italianë ka rënë në kanalin e Vilunit.

  Mësohet se makina ka rënë në kanal rreth orës 04:00 të mëngjesit dhe reagimi ka qenë i pamundur për shoferin dhe pasagjerët duke humbur jetën menjëherë.

  http://shqiptarja.com/home/1/velipoj–makina-bie-n–kanal-vdesin-2-shqiptar–e-2-italian–368610.html

  Einen Tag später erhielt die Unfall Stelle, durch das korrupten Transport Ministerium, HInweis Schilder, Absperrungen, denn die Stelle war zuvor schon sehr Unfall trächtig.

 3. die haben kein Geld, etwas zu tun, weil Alles gestohlen wird!

  War zuvor auch bekannt und dann 80 % unnütze und dumme Leute, kosten viel Geld in Albanien im Staatsbetrieb

  Extreme hohe Unfall Todes Zahlen, was selbst für den Balkan Extrem ist. 1,5 % des BIP Wirtschafts Verlust, kostet die Weltrekord nahe Negativ Todesrate, was für mehrere Albanische Negativ Rekorde gilt
  Pro 100.000 Autos hat man eine Todesrate von 84,7 Toden!

  Griechenland hat 13,8, oder die hohe Todesrate in Montenegro liegt bei 41,3

  Aksidentet rrugore, dëm prej gati 1.5 për qind të GDP-së në ekonomi
  03/08/2016

  Aksidentet rrugore janë një problem madhor jo vetëm shëndetësor, por edhe ekonomik për Shqipërinë. Një raport i Bankës Botërore tregon se, Shqipëria ka një nga normat më të larta të vdekshmërisë në aksidente rrugore në Europë, mesatarisht 84.7 vdekje në vit për çdo 100 mijë automjete.

  Sipas Bankës, ky tregues është minimalisht dy herë më i lartë se ai i vendeve të rajonit, të cilat kanë një normë vdekshmërie nga aksidentet që varion nga 13.8 vdekje për 100 mijë mjete në Greqi, deri në 41.3 vdekje për 100 mijë mjete në Malin e Zi.

  Lack of funds a problem, local chiefs tell in Road Authority meeting
  03/08/2016
  Lack of funds a problem, local chiefs tell in Road Authority meeting
  Albanian Road Authority has staged an urgent meeting today after a tragic incident in Velipoja where 4 people died. Present in the meeting were also regional Road Authority chiefs, who were asked to take the required measures in order to minimize road accidents in the country.

  But, Shkodra regional road authority chief said that funds were insufficient to put road signs, or reconstruct road infrastructure. One other major problem mentioned was the equipment with road lights that remain unsolved again for lack of finances. The road where the tragic accident happened is co-owned by Road Authority and Shkodra Municipality.

 4. Sommer Zeit, Alle Irren fahren Auto!

  3 Tode bei Bulqize

  Aksident në Bulqizë, tre të vdekur e një i plagosur
  Aksident në Bulqizë, tre të vdekur e një i plagosur

  Një aksident me pasojë vdekjen e tre personave dhe plagosjen e një tjetri ka ndodhur sot rreth orës 15:00, në Bulqizë.

  Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë kufirit me Maqedoninë, ku janë përplasur dy makina.

  Sipas medieve shqiptare, ende nuk dihen shkaqet e aksidentit dhe identiteti i viktimave.

  Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të këtij aksidenti.

 5. Heckler & Koch Waffen in Albanien, eine der korruptesten Firmen im Ausland, von Steinmeier promotet, Funktion des Staates, da hat Deutschland kein Interesse, entsendet nur Politik Idiotie Experten

 6. Vollkommen unnötige Unfälle, durch Hirnlose, die den Führerschein gekauft haben. Einige Fahrzeuge wurden beschlagnahmt, die Fahrer waren ohne Führerschein!

  Keine beschlagnahme der Mafia Luxus Autos, wie Ferrari,Bentley, welche in Jale auftauchen mit Britischen Kennzeichen, welche alle gefälscht sind, weil ohne Stempel und so einfach selbst herzustellen.

  oft gestohlene Fahrzeuge, vor allem wenn es sich um Britische Kennzeichen handelt, welche im Kosovo verboten sind. 10 Fotos, denn Jale ist Verbrecher Zentrale der Albaner, wie früher Golem

 7. Die Unfälle der besonderen Art: Kosovo LKW, Anhänger selbst gebastelt, fährt das wirklich schlechte „Peja“ Bier, des Gangsters Ekrem Luka nach Albanien, als Schmuggel Ware und auf der Autobahn fällt sein Anhänger und die Ladung auseinander.

  Foto 5 nga 6
  Një incident ka ndodhur në aksin Kukës- Kalimash të Rrugës së Kombit. Një kamion me birra nga Kosova gjatë kalimit në një kthesë në afërsi të Kolshit është lëkundur dhe të gjitha shishet e birrës që transportoheshin në të kanë rënë në tokë. Një pjesë e madhe e tyre janë thyer, ndërsa ata që e kanë pësuar kanë qenë drejtuesit e automjeteve të cilat kanë çarë gomat e automjeteve. Firma mirëmbajtëse e rrugës ka bërë të mundur hapjen për lëvizjen e mjeteve pas bllokimit për disa minuta. Për fat të mirë aksidenti nuk ka pasur pasoja në njerëz, vetëm në dëme materiale. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve. Sipas Policisë ndaj drejtuesit të kamionit me targa 632 KS 712 është marrë masë administrative. (a.a/shqiptarja.com)
 8. In Albanien wird die Polizei zusammen geschlagen, in den USA werden die Passanten im Tausender Paket pro Jahr erschossen.

  Die Georg Soros finanzierten NGO’s, der EU Mafia ebenso kritisieren wegen den kleinsten Dingen die Polizei in der Welt, haben selbst die grössten Verbrecher und ohne Ausbildung eine Polizei Uniform gegeben, ähnlich wie jeder Verrückte heute ein Jagd Pächter in Deutschland werden kann, ohne Schiess Training und dann auch in der Schonzeit Tiere abschiesst und aus dem Wald vertreibt, unter dem Schutz Mantel einer korrupten Politik.

  In Shengin versucht ein Polizist ein Auto zustoppen, weil ab dieser Stelle die Strasse Einbahn Strasse ist. Er wird zusammen geschlagen. Wenn die Leute Strohdumm sind, den Führerschein kauften und keine Verkehrzeichen kennen, noch akzeptieren sind es hoch gefährlich Leute, welche von korrupten Politikern als Fachkräfte verkauft werden.
  Në rrjetet sociale është publikuar një video ku dallohet një polic që konfliktohet me grushte një pushues në Shëngjin. Pas publikimit të videos së parë u…

  Angeschossenes Opfer: „Warum schiessen Sie auf mich?“ Polizist: „Ich weiss es nicht.“

  Ein Teil der Polizisten in den U.S.A. benötigt dringend psychische Einzel- und Gruppentherapie – und mit ihnen noch ganz andere.

  Surrealer kann eine Szene selbst in einem schlechten Film wohl kaum sein.

  Wenn die Polizei in den Vereinigten Staaten von Amerika unbewaffnete farbige Personen erschiesst – oft auch Kinder – die keinerlei „kriminelle“ Handlungen begangen haben oder eine Gefahr für jemanden darstellten, die dieses rechtfertigen, so gibt es mehrere Erklärungen dafür.

  Mehr lesen

 9. Kamze: ein toder Polizist, als mit 140 km Jugendliche auf ein Polizei Auto auffuhr. Dann krachte noch ein zu schnelles Auto in den Unfall, so das es etliche Verletzte gab!

  Mit 130 km Auffahr Unfall, durch einen Politiker Sohn, der schon an der Selben Stelle aus identischen Gründen seinen Führerschein verlor, nur auf Bewährung fahren durfte.
  Mangel Ernährung als Kind, Ein Grund warum so viele Albaner auch Farben und Nacht blind sind. Deutsche Führer Scheine gibt es trotzdem, wenn man gefälschte, oder gekaufte Albanische Führerscheine vorlegt.

  Der Sohn von Ex-Abgeordneten Ndue Kola aus Skhoder verurachte den Unfall: Arnold Kola ! Erneut betrunken, obwohl er Führerschein Verbot erhielt in 2005, wegen fahren in betrunkenen Zustand

  Noch mehr Details wurden bekannt

  http://www.shekulli.com.al/p2.php?id=498898&g=2&dy-te-aksidentuar-ne-kamze-mes-tyre-nje-oficer-policie#fotogaleri

  Fahrerflucht, illegalen Waffen, betrunken. Ein Krimineller, der sich durch Fahrerflucht entzog, dann eine Mauer durchbrach und fest sass. Die Prominenz ist Straffrei.

  Publikohet video e të fortit me X6, si e goditi makinën e policisë para 7 muajsh

  Postuar: 27/09/2016 – 14:55

  24-vjeçari Bektash Muka, drejtuesi i makinës “BMW X6” që nuk iu bind urdhrit të Policisë për të ndaluar tri ditë më parë në kryeqytet, e përfundoi në avllinë e një banese, nuk e kishte për herë të parë që e bënte një veprim të tillë.

  Edhe në muajin shkurt të këtij viti, ai ka thyer postbllokun e policisë dhe ka goditur më pas makinën e tyre në tentativë për t’ia mbathur.

  “I arrestuari më datë 25.09.2016 për armëmbajtje pa leje dhe thyerje të postbllokut të Policisë, bën të njëjtin veprim edhe në muajin shkurt 2016 duke goditur makinën e Policisë”, njofton policia e Tiranës, duke shpërndarë edhe pamjet e rastit të 7 muajve më parë.

  Makina luksoze e tij përfundoi në murin rrethues të një banese te “Komuna e Parisit” në kryeqytet dy ditë më parë. Gjatë kontrollit në makinën e Mukës, Policia ka gjetur një pistoletë dhe kjo mund të ketë qenë arsyeja që 24-vjeçari nuk i është bindur urdhrit të “Shqiponja-ve”, për t’u ndaluar. Ai u arrestua bashkë me dy shokët që gjendeshin në makinë me të.

  /portali DurresLajm/

  Video:

Schreibe einen Kommentar