Nachdem ein Zoll Direktor 19 Luxus Autos beschlagnahmt hat, wegen gefälschten Dokumenten, wurde sein Auto abgefackelt

Grenz Übergang Hani e Pot nach Montenegro, Haupt Schmuggler Strasse (für Frauen, Drogen, Waffen: :früher Treibstoff) zwischen Nord Albanien und Montenegro.

Kaum waren die Verfahren gegen 11 Gangster eingeleitet, welche ihre Fahrzeuge mit gefälschten Papieren herumfahren (einige sind wohl gestohlen, aber immer ohne Versicherung) 19 Fahrzeuge beschlagnahmt, wird das Fahrzeug des Zoll Direktors abgefackelt, wobei Polizei, Zoll die Papiere des Fahrzeuges im TIM Computer abspeichern müssen, was aber immer nur Zeitweise geschieht. Ein Auto Händler in Skhoder hat das kriminelle Netzwerk aufgebaut: Bujar Hasa – Mitglied des Bezirks Gemeinderates, was normal ist, weil sich die Gangster einkaufen. Ebenso normal Herr Lekë Tuna, ist in Kurbin Chef der OSHEE, Strom Firma, fest in Hand von Kriminellen rund um Adrian Cela, wo die Posten dann verkauft werden. Deshalb funktioniert Nichts mehr in Albanien, weil überall die Posten nur verkauft werden an Kriminelle.

CrownAgent kritisierte diese Lücken, wollte diese Lücken schliessen, was nie geschah. Schlüssel ist die Integrität und Kompetenz des jeweiligen Inspektors.

Vor kurzem:

Nach Auto Rennen mit über 300 km im „Kalimashi“ Tunnel bei Kukes, gibt es Radar Kontrollen der Polizei

Albanische Polizei und die Strassen Kontrollen im Aufwärts Trend

Debakel für die Polizei, welche seit Jahren Tatenlos zusieht, wie gestohlene Autos ins Land kommen, wie in alten Zeiten. Die selben Kader sind sogar in Funktion im Polizei Dienst.

19 Luxus Autos und 11 Verhaftungen gab es in Skhoder, bei einer kurzem Polizei Kontrolle. Peinlich, wenn jeder weiss, wo die Banden ihre Lokale und Villen haben.

Sekuestrohen 19 automjete luksi të vjedhura, 11 të arrestuar

Transmetuar më 07.04.2016 – 17:24

mak1Shkodër, 7 prill 2016, NOA.al – 19 automjete luksoze janë bllokuar ditën e sotme në Shkodër gjatë një operacioni të policisë të koduar “Lux”, ndërsa janë ndaluar 11 persona, e disa të tjerë janë nën hetim.

Burimet policore bëjnë me dije se hetimi ka nisur disa muaj më parë, ku ka rezultuar se mjetet luksoze janë vjedhur në disa vende të Europës, si Kroaci, Serbi, Francë, Itali, Austri, Mali i Zi, e të tjerë.

Të gjitha makinat janë futur në Shqipëri përgjatë vitit 2015, nga pika doganore Hani i Hotit, në mënyrë të paligjshme dhe dyshohet se janë të vjedhura.

mak2 mak3

ööö

10 Gedanken zu „Nachdem ein Zoll Direktor 19 Luxus Autos beschlagnahmt hat, wegen gefälschten Dokumenten, wurde sein Auto abgefackelt“

 1. ein Ring der Luxus Autos in Europa stahl

  Sekuestrimi i mjeteve të luksit të vjedhura në vendet e BE, kapet në Shkodër trafikanti 25-vjeçar
  Sekuestrimi i mjeteve të luksit të vjedhura nga BE, kapet në Shkodër trafikanti 25-vjeçar

  Postuar: 19/04/2016 – 17:44
  Policia e Shkodrës ka arrestuar trafikantin e mjeteve luksoze motorike të sekuestruara gjatë operacionit „LUKS“, të zhvilluar më 07.04.2016.

  Mësohet se ka rënë në pranga shtetasi Ritvan Hasaj, 25 vjeç, banues në Koplik, Malësi e Madhe.

  Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim nga Drejtoria Vendore Policisë Shkodër. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale „Trafikimi i mjeteve motorike“.

 2. ein Italiener wurde verhaftet, der mit einem gestohlenen Mercedes über den Vlore Hafen einreisen wollte

  Arrestohet italiania në port, kishte makinë të vjedhur
  Arrestohet italiania në port, kishte makinë të vjedhur

  Postuar: 12/08/2016 – 22:46

  Ditën e sotme,një shtetase italiane është arrestuar në portin e Vlorës nga policia kufitare.

  Karolina Sena u ndalua, pasi dyshohet se donte të hynte në vendin tonë me makinë të vjedhur. Ajo donte të hynte në territorin shqiptar me një makinë tip “Mercedes Benz”.

  Materialet për këtë rast i kaluan Prokurorisë për hetime të mëtejshme.

 3. Kurbin Gangster: Dario Prifti Zuhälter in Tradition und Frauen-und Kinder Handel Handel: ohne Papiere geklaute Porsche, Ferrari wurden beschlagnahmt. Mamurras Gangster aus Skhoder.

  Attentat auf den Berufs Verbrecher: „Donald Shtjefni“ in Skhoder

  Natürlich fährt der Verbrecher, mit Britischen Kennzeichen herum, was das Markenzeichen der Kriminellen in Albanien ist, weil die Kennzeichen nicht einmal Stempel brauchen.

  Aktuelles Attentat, wo er sich retten konnte, mit einer Kugel in der Schulter.

  7da23995-d060-4f1e-b798-9b9a95fd1373

  http://www.panorama.com.al/atentati-ne-shkoder-zbulohet-motivi-i-tentatives-per-vrasje/

  Raub Überfälle, Waffen, und ein schwerer Verkehrs Unfall vor 2 Jahren, mit 3 Toden sind das Markenzeichen, von Donald Shtjefni. Der Unfall vor wo er viel zu schnell fuhr, ohne KfZ Dokumente, läuft natürlich wie alle Mörder und Banditen frei herum, bei dieser Art von Justiz.

  (FOTO) Policia arreton laçjanin me Ferrari dhe Porsche Cayene pa dokumenta

  Dario Prifti është vetëm 26 vjeç por kishte një Ferrari dhe një Porsche Cayene në garazhin e tij. Për shkak të makinave dhe jetës së shtrenjtë që bënte, i riu laçjan ra në sy të policisë së Kurbinit, e cila e ka arrestuar këtë të dielë. Dyshimet janë se ka shfrytëzuar për prostitucion një vajzë me inicialet L.R. Përveç kësaj, në kontrollin që iu bë 26 vjeçarit rezultoi se makinat ishin pa dokumenta. Tashmë ai do të përgjigjet në gjykatë për akuzat e shfrytëzimit të prostitucionit dhe do t’i duhet të arsyetojë pasurinë që kishte.

 4. „TUAREG“ ein Markenzeichen der Albaner Mafia. ! Ein Fahrzeug mit gefälschten Dokumenten wurde in Durres beschlagnahmt. Der 4-fach Polizei Direktoren Mörder Dritan Dajti, hatte auch so ein Fahrzeug.

  Policia e Durrësit bllokon një “Touareg”, nën hetim pronari

  Postuar: 10/12/2016 – 15:57

  Policia e Durrësit ka bllokuar një mjet tip “Volkswagen Touareg”, pasi dyshohet se është i trafikuar dhe me numër identifikimi të falsifikuar. Po ashtu kanë nisur hetimet ndaj personit që e zotëronte atë, një 30-vjeçar nga Mafsheqi i Krujës.

  Më datë 09.12.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin A.D., 30 vjeç, banues në fshatin Mafsheq, pasi rezulton se ka në përdorim mjetin tip “Volkswagen Touareg”, i cili dyshohet të jetë me numër identifikimi të falsifikuar e i trafikuar. Me cilësinë e provës u bllokua mjeti”, informon policia.

  /portali DurresLajm/

 5. Niko Zaimin, stahl ein Diplomaten Auto in Tirana und wurde nach einer Stunde verhaftet, weil er in MItten Tirana parkte

  Grabitet në Tiranë vetura e zyrtarit të Ambasadës së Kosovës (Video)

  Grabitet në Tiranë vetura e zyrtarit të Ambasadës së Kosovës (Video)

  SHPËRNDARJE

  05 Janar 2017 • 14:46 •

  Makina e Ambasadës së Kosovës në Tiranë është grabitur ditën e djeshme në kryeqytetin e Shqipërisë, por policia ka bërë të mundur gjetjen dhe kapjen e autorit brenda 60 minutash.

  Burime nga policia thanë për SYRI.net se mbrëmjen e djeshme kanë vënë në pranga Niko Zaimin, 31 vjeç sepse mesditën e djeshme rreth orës 14:00, në rrugën “Shemsi Haka”, ka vjedhur mjetin tip “BMW”, me targë CD 5500 1, në pronësi të Ambasadës së Kosovës në Tiranë.

  Policia tha se makina ishte nën emri e përfaqësuesit të Kosovës në Tiranë, Feriz Selimi.

  Menjëherë sapo është shpallur e vjedhur makina, policia është vënë në ndjekje të saj dhe ka bërë të mundur kapjen rreth 30 minuta më pas.

  Personi i arrestuar është justifikuar duke thënë se e kishte marrë për një xhiro.

 6. Ein Landrover wurde beschlagnahmt bei der Shiak Mafia, der in Italien als gestohlen gemeldet wurde, mit gefälschten Verkaufs Papieren eingeführt wurde. Es kann auch Versicherungs Betrug sein, aber Shiak ist bekannt, für gestohlene Luxus Autos

  Durrës, të riut nga Shijaku i bllokojnë “Range Rover”-in

  Postuar: 11/03/2017 – 16:01

  Kanë nisur hetimet për një të ri nga Shijaku, pasi policia i ka bllokuar një “Range Rover” që rezulton i vjedhur.

  Bëhet fjalë për shtetasin L.Z., 23 vjeç, të cilit më datë 3 mars, policia i ka bllokuar në portin e Durrësit mjetin tip “Range Rover”.

  Sipas policisë, automjeti është blerë në Itali nga ana e 23-vjeçarit, por pas verfikimeve në sistem, ka rezultuar se ai figuronte si mjet i vjedhur në vendin fqinj që prej 9 dhjetorit të vitit të shkuar.

  Ndërkohë që ai është bllokuar, për të riun kanë nisur hetimet nëse ka gisht në vjedhje apo thjesht e kanë mashtruar duke i shitur një makinë të vjedhur.

  /portali DurresLajm/

Schreibe einen Kommentar