Milazim Shehu, Inspektor der Bau Polizei (INUK) wurde in Tirana ermordet.

Gezielter Mord an einem Bau Inspektor in Tirana, im Anarachisten Stadt Teil Bathore, wo sich nur Kriminelle oft aus dem Kosovo illegal nieder gelassen haben. Reale Hintergruende sind unbekannt.

Milazim Shehu, wurde Nachts ermordet mit 12 Messer Stichen, wobei man fragen muss, ob der Mord nicht andere Hintergruende hat, und was macht ein Staats Beamter um 01:00 Uhr in solchen Gegenden

Qëllohet 12 herë me thikë inspektori i INUK, në kërkim kushëriri

policia tiraneTIRANË – Vritet me thikë në një lokal inspektori i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit (ish-INUK), Milazim Shehu. Ngjarja ndodhi në një lokal në zonën e Bathores në periferi të kryeqytetit, ndërsa 32-vjeçari Melazim Shehu, baba i tre fëmijëve gjeti vdekjen në spital pas mesnate (rreth orës 01:30).

Mësohet se 32-vjeçari Shehu nuk i ka mbijetuar dot 12 plagëve të marra në trup. Sipas raportimeve bëhet me dije, se inspektori Shehu ka mbërritur i plagosur në spital në orën 01.30 të mëngjesit të kësaj të enjte.

Dyshimet e para të policisë bëjnë autor të ngjarjes kushëririn e tij, i cili është identifikuar dhe është shpallur në kërkim. Ndërsa nga hetimet paraprake, dyshimet për motivin e krimit flasin për një konflikt për shkak të detyrës në lidhje me një objekt.

Njoftimi i parë i policisë

Më datë 17.09.2015, ora 00:50 Policia është njoftuar se në një spital privat ka shkuar i vdekur shtetasi, Milazim Shehu, 32 vjeç. Nga kryerja e veprimeve hetimore ka rezultuar se më datë 16.09.2015 , ora 19:00 është dërguar në spitalin privat shtetasi Milazim Shehu, i cili ka qenë i plagosur me mjete prerëse pas konfliktit që ai ka pasur në banesën e tij me kushëririn, shtetasin G.Sh, 32 vjeç, për motive ende të paqarta.

Nga këqyrja vendit të ngjarjes dhe pyetja e dëshmitarëve rezulton se, autor i këtij krimi është shtetasi G.Sh, i cili është shpallur në kërkim.

Nga këqyrja në trupin e kufomës janë vërejtur 12 dëmtime me mjete prerëse (thikë), i cili ka prekur zemrën.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorit.

http://shekulli.com.al/p.php?id=317763

Kush ishte Milazim Shehu

Ein Gedanke zu „Milazim Shehu, Inspektor der Bau Polizei (INUK) wurde in Tirana ermordet.“

  1. illegal gebaut wird immer noch und ueberall, mit Null Funktion Institutionen.

    Dieser Bau von Minister Lulzim Basha, ohne Baugenehmigung und gefaelschten Grundstuecks Dokumenten war nur Einer von Vielen, wo Politik nahe Leute, keine Baugenehmigung haben, wie heute der Partner Klement Balili von Ilir Meta, oder Sait Fishta Partner von Edi Rama usw..

Schreibe einen Kommentar