Machtkampf der Verbrecher Syndikate: Diber:: der neue Bürgermeister: Muharrem Rama

Der vorbestrafte Gangster Muharrem Rama, gewinnt wie geplant die Wahlen für den Bürgermeister Posten in Diber, durch massive Wahlkampfhilfe der Albanischen Mafia Regierung.

Rama mori 18 597 vota, ndërsa Shehu 14 435 vota

Einzige Berufs Ausbildung: Verbrecher, Null Erfahrung in der Administration und Verwaltung, oder Kenntnisse von Gesetzen.

http://www.tiranatimes.com/wp-content/uploads/2016/08/rrema.jpg

Muharrem Rama, neuer Bürgermeister der Verbrecher Region Diber, mit Bulqize und einer Cannabis Anbau Region.

Fitimtarët

Die TV Sendung Fiks Fare deckte den Super Wahlbetrug auf, das Nehat Rama, der Bruder Jobs versprach, für jeden der Muharrem Rama wählt. Direkt im Wahl Lokal, was Alles verboten per Gesetz ist. Von den Alb. Main Stream Medien mit Ausnahme von dem TV Sender Fiks Fare, Top Channel ignoriert. 1-2.000 LEK (8-16 €)wurde von beiden Parteien für eine Stimme gezahlt, oder ein Sack Mehl.

Nga ana tjetër, Fiks Fare solli edhe atmosferën e ditës së zgjedhjeve, kur në disa raste në fshatra të Dibrës nuk mungoi votimi kolektiv. Emisioni transmetoi disa raste në fshatrat Sllovë, Rrënxë dhe Muhur, ku 2­3 veta votojnë bashkë, ndërkohë që vëzhguesit thonë se gruaja bën çfarë i thotë burri, duke e cilësuar këtë veprim si diçka e zakonshme.

Die Mafia, welche Stimmen kauft, darf auch in den Lokalen rauchen, obwohl per Gesetz verboten.

Mehrere Personen wählen gemeinsam, oder Begleit Personen wählen usw.

Zbulohet skandali/ Ja si i blen votat vëllai i Muharrem Ramës

14237624_1034082676690300_5926112927441916697_n

Der Bruder Nehat Rama in Aktion#

Mehrere Personen an einem Wahl Tisch

http://i1.wp.com/boldnews.al/wp-content/uploads/2016/09/14355160_1034082653356969_410336649733737772_n.jpg

Emisioni invstigativ “Fiks Fare” ka denoncuar sot në mbrëmje skemën e blerjes së votës në Dibëër përmes familjarëve të kandidatit fitues, Muharem Rama.

"Mafia-Kratie" Edi Rama
„Mafia-Kratie“ Edi Rama

Im Kosovo Agim Ademi e Muharrem Rama, schon von der EULEX verhaftet, rund um Kommunalwahlen, Erpressung mit Morddrohungen:

Ein Krimineller aus dem Kosovo kanditiert nun für das Rathaus in Diber: Muharrem Rama

Political appointees, impunity harm Albanian foreign service

Etliche Personen, werden für solche Wahlen umgesiedelt, mit den wildesten Wahlkampf Versprechen, wobei Edi Rama, diese Wahl extrem manipulierte, als er Zoll Autos, im Wahl Kampf einsetzte, korrupte Mafia Polizisten usw.

Die kriminellen Syndikate: Wahlkampf von Edi Rama in Diber, mit Arben Noka für Muharrem Rama

gegen Geld, oder einem Sack Mehl werden Stimmen gekauft, Fotographien der Wahlzettel ist verboten, weil man Geld nur gegen ein Foto erhält. Ein erwischter Fall, wo die Stimme dann für ungültig erklärt wurde

http://shqiptarja.com/foto/247831.jpg

Der Cannabis König von Lazarate: Dash Aliku, Banden Chef von kriminellen Söhnen und Verwandten, taucht als DP Wahl Unterstützer auf.

Një tjetër socialist kapet duke fotografuar votën në Dibër (FOTO)

Një tjetër socialist është kapur në Dibër që ka kryer një akt të kundraligjshëm duke fotografuar votën e tij për kandidatin e koalicionit të majtë Muharrem Rama. Incidenti është shënuar në Maqellarë. Votuesi ka shënuar kryqin për kandidatin socialist dhe më pas ka nxjerrë telefonin për të fotografuar votën. Kjo foto mesa duket do t’i shërbente si provë për “besnikërinë e tij”. Por, vëzhgusit e kanë zbuluar dhe vota është konsideruar e pavlefshme. Më herët u shënua një tjetër rast i fotografimit të votës.

14281332_10157325205125214_2077446139_n

Schlägerei wieder einmal: wenn Neanderthaler wählen dürfen, oder besser Verbrecher Kartelle. Im Beisein von Minister: Damian Gjiknuri  und dem Gangster Arben Ristani

Dibër, dhunohet vëzhguesi i Partisë Socialiste

Stimmen Kauf für Mehl, durch die DP, das Mehl wurde beschlagnahmt. 2.000 LEK = 16 €, wurde bezahlt, wenn man für Muharrem Rama die SP Edi Rama Partei stimmt.

Miell në këmbim të votave: Banorët ‘arrestojnë’ shoferin e furgonit

Postuar më: 11 Shtator 2016 14:07

Ca gjëra duket se nuk do ndryshojnë në Shqipëri.

Bëhet fjalë për blerjen e votës, madje edhe me një thes miell.

Banorët në fshatin Lishan i Epërm kanë konstatuar një furgon që shpërndante miell në këmbim të votës.

Banorët kanë kryer arrest qytetar për shoferin e furgonit dhe kanë sekuestruar sasinë e miellit.

Më herët Partia Demokratike denoncoi shefin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë e Policisë Dibër, Admir Trupja, se po shpërndan lekë në këmbim të votave me një automjet 6-vendësh ngjyrë gri.

Sipas PD-së, Trupja dyshohet se para disa javësh ka marrë 28 mijë euro në këmbim të një sasie droge.

Bashkëshortja e Trupjes është zyrtare e Bashkisë Dibër dhe anëtare e shtabit elektoral socialist.

“PD i bën thirrje prokurorisë të ndalojë në flagrancë shtetasin Trupja. PD i bën thirrje qytetarëve të bëjnë arrestimin qytetar të Admir Trupjes dhe të konfiskojnë paratë e drogës me të cilat po kryen krimin elektoral”, lexohet në deklaratën e PD-së.

Ex-Innenminister Flamur Noka, als Null Noka bekannt, kam mit Waffe und der Kerl ist so blöde, das er die gesamte Polizei ruinierte, an die dümmsten Kriminellen und Schläger verkaufte mit Bujar Nishani

Trotz Wald Bränden überall, gerade in diesem Bezirk, gibt es ein Feuerwerk: Wenn dumm, korrupt und kriminell ein Land regiert: das neue „lungomare“ in Vlore

Noch mehr Stimmenkauf Videos wurden veröffentlicht 2.000 Lek, also sehr billig! Eine Albanische Krankheit und Job werden versprochen, so das das Idioten Adminstration System weiter ausgebaut wird.

stop-3-1

http://www.panorama.com.al/video-a-i-more-leket-do-na-e-japesh-voten-ja-si-u-votua-ne-diber/

 


Ja si blihet vota ne Diber von PanoramaVideo

über die Drogen Mafia, einer gescheiterten Regierung,

Fatos Lubonja analizë tronditëse për Dibrën: Ja faktorët e rezultatit të çuditshëm, politikanët bashkëpunojnë me qelbësirat e drogës!

Postuar: 13/09/2016 – 20:49

Analisti Fatos Lubonja po flet këtë mbrëmje në një media për rezultatin në zgjedhjet e Dibrës.

4 Gedanken zu „Machtkampf der Verbrecher Syndikate: Diber:: der neue Bürgermeister: Muharrem Rama“

 1. Kritische Ausführungen der Albanischen Medien, zur aktuellen Show des US Botschafters, der über die Verbrechen, Betrügereien, Lobby Bestechungs Touren von US Politikern schweigt.
  Amerikaner sind im gesamten Balkan, wohl Weltweit der Motor der Bestechungs und Betrugs Orgien, inklusive der Banken und Finanz Mafia.
  Der US Botschafter Donald LU, zu seiner peinlichen Show in Tirana, wenn er Anti Korruptions Vergleiche zieht, aber kein Wort zu den Betrügereien der Amerikaner, den Profi Lobbyisten des Betruges, welche mit Frank Wisner und den US Botschaftern kamen.
  Ein Journalist von Top Channel warf nun die Frage auf in einem Interview, das er sich doch mit Al Capone von Rechts und Links trifft, Hände schüttelt: So weit ist es mit dem Respekt und der Glaubwürdigkeit von US Botschaftern und Kollegen inzwischen.
  Kein Wort über das Verbrechen mit der Gerdec Kathastrophe direkt von hohen Pentagon, CIA und US Department of State Leuten eingefädelt mit 28 Toden.
  Kein Wort über das Auftreten vieler US Politiker, für die MEK Terroristen, Betrugs Firmen wie ENRON, Worldcom. dem AAEF, Michael Granoff usw.. Geldwäsche System der US Banken und Fund, überall in der Welt rund um Drogen und Waffen. Das Geschwafel der aus korrupten Kroatischen Klientel Kreisen kommenden EU Botschafterin identisch.
 2. Noch ein weiteres Video über Stimmenkauf, durch Mexhit Corollari, Vertreter der Ägyptischen Einwohner von Diber

  VIDEO E RE/ A është ky një tjetër rast që tregon për blerje votash në Dibër?

  Teksa opozita fajëson fenomenin e blerjes së votës në zgjedhjet në Dibër, një qytetar pretendon se ka regjistruar një rast të tillë në video.

  Sipas denoncuesit, në pamjet filmike shfaqet Mexhit Çorollari, përfaqësues i komunitetit egjiptian në Dibër.

  Në pamjet e para, ai duket teksa mban një listë emrash në dorë, takohet me persona të ndryshëm përpara qendrës së kulturës së Peshkopisë dhe në një plan të dytë, sipas personit që ka pamjet filmike, ai shihet duke i dhënë para njërit prej tyre.

  Regjistrimi, sipas autorit të kësaj videoje, është bërë të shtunën, një ditë para zgjedhjeve, në qendër të qytetit të Peshkopisë.

  Nuk dihet se për çfarë pagese bëhet fjalë dhe nëse këto para të shpërndara kanë lidhje me ndonjërin nga kandidatët në garë. Mexhit Çorollari është i njohur në komunitetin egjiptian në Dibër, ndërsa një familjar i ngushtë i tij mësohet se është punonjës i Bashkisë.

  Burime zyrtare të Partisë demokratike thanë se Mexhit Çorollari është në listën e personave që ajo do të kallëzojë penalisht në Prokurori për blerje të votave për zgjedhjet e pjesshme të së dielës në Bashkinë e Dibrës.

  Video:
 3. Mirdite in der Nähe

  Viele wurden verhaftet

  SHTETASIT E ARRESTUAR NE FLAGRANCE:
  1-Altin Ndoj(Cordeanu) , 32 vjeç, banues në Kurbin
  2-Jetnor Kaja , 24 vjeç, banues në Lushnje
  3-Leonard Lama , 26 vjeç, banues në Mirditë
  4-Ramo Gaba , 48 vjeç, banues në Gjirokaster
  5-Sokol Lama , 37 vjeç, banues në Mirditë

  http://shqiptarja.com/home/1/laboratori-i-drog-s-22-n–pranga-video-e-arrestimit-emrat-383497.html
  6-Vitor Lleshi , 43 vjeç, banues në Lezhë
  7-Ilir Meraj , 40 vjeç, banues në Mirditë
  8-Ded Deda , 33 vjeç, banues në Mirditë
  9-Ermir Capani , 23 vjeç, banues në Kurbin
  10-Fatjon Lama , 20 vjeç, banues në Mirditë
  11-Paulin Prenga , 22 vjeç, banues në Kurbin
  12-Taulant Marena , 25 vjeç, banues në Mirditë
  13-Afrim Bulica , 37 vjeç, banues në Mirditë
  14-Arben Lesaj , 38 vjeç, banues në Lezhë
  15-Gjetë Ndoj , 23 vjeç, banues në Kurbin
  16-Gjovan Ndoj , 47 vjeç, banues në Mirditë
  17-Petrit Prenga , 44 vjeç, banues në Lezhë
  18-Gjon Prenga , 28 vjeç, banues në Mirditë
  19-Ilir Lama , 26 vjeç, banues në Mirditë
  20-Maringlen Gjinaj, 39 vjeç, banues në Lezhë
  21-Erald Zajmi, 24 vjeç, banues në Lushnje
  22-Valentin Simoni , 34 vjeç, banues në Mirditë

  Ndërkohë policia shpalli në kërkim shtetasin Kastriot Reçi. 44 vjeç, banues në Rrëshen – Mirditë, i cili është identifikuar si pronar i magazinës.

  Gjithashtu u referuan materialet hetimore në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë për procedim në gjendje të lirë për 9 gra që punon në procesin e përpunimit të bimëve narkotike:

 4. Diber ist Drogen Zentrale in Nord Albanien

  122 kg kanabis mbi kalë, trafikanti ia mbath në errësirë (Foto)

  Postuar: 13/12/2016 – 10:25

  Një operacion antidrogë i koduar “Piramida” nga blutë e Dibrës është finalizuar me sekuestrimin e 122 kg kanabis sativa që transportohej me një kalë. Ndërsa poseduesi i lëndës narkotike është shpallur në kërkim.

  “Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Bllatë, në afërsi të Piramidës E-14/ 3 e cila kufizohet me fshatin Kllobçisht të Njësisë Administrative Maqellarë, rrethi Dibër dhe me fshatin Banjisht, Komuna Dibër e Madhe, Maqedoni gjatë patrullimit në vijën e gjelbër kanë konstatuar një shtetas me një kafshë dore të ngarkuar me çanta të dyshuara me lëndë narkotike që po lëvizte në drejtim të kufirit maqedonas.

  Menjëherë janë vënë në ndjekje të tij si dhe kanë njoftuar Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, ku në ndihme të tyre kanë shkuar Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve.

  Shtetasi që transportonte lëndën narkotike porsa ka konstatuar që po e ndiqte policia ka braktisur kafshën e dorës dhe është larguar me shpejtësi duke përfituar nga terreni dhe errësira”, njofton policia e Dibrës.

  Droga ishte ngarkuar mbi kalë me 7 thasë, 5 çanta plasmasi dhe 2 qese plasmasi të zeza të mbushura me 122 kg kanabis.

  Autori është identifikuar, një shtetas me iniciale S.I., i cili është shpallur në kërkim.

  /portali DurresLajm/

  2015 bereits verhaftet wegen gefälschten Dokumenten, ein Original und Tradioneller Heroin Verteiler der Türken, sprich Orginal MIT und Türkischer Staat, NATO Mitglied. siehe Sibel Edmonds, welche viele Details erklärte.

  Inzwischen spricht Pandelji Majko, der Ex-Premier Minister von „State Capture“ in Albanien. Panteji Majko, wurde bei einem Partei Kongreß durch ein Bündniss krimineller Clans von Ilir Meta und Fatos Nano abserviert im September 1999 und damit begann das Desaster, wo nur Helmut Schröder durch einen kurzen Besuch in Tirana versuchte die Situation zuretten. Verantwortlich damals der US NATO Fund: „Fund of Peace“ und der kriminelle Joschka Fischer. EU-US-failed State Programmen mit kriminellen Banden

  fund of peace: founder des Mafia Imperiums des Edmond Haxhinasto - Ilir Meta, als Skrapari Bande bekannt
  fund of peace: founder des Mafia Imperiums des Edmond Haxhinasto – Ilir Meta, als Skrapari Bande bekannt
  Das NATO Insitut: “Fund of Peace”, sagt Alles, warum Alles in ein Desaster mündete und Milliarden in Mafia Kanäle umgeleitet wurden. siehe auch die IEP- Kosovo Militär STudie von 2007 124 SEiten pdf, das Alles inklusive der NATO Stäbe von der Mafia unterwandert ist. Alles bekannt in 1999, aber vollkommen ignoriert. Identisch die BND Studie Kosovo 2005.On Wednesday, July 21, George Schlossberg of Kutak Rock LLP hosted an off-the-record breakfast with former Albanian Prime Minister Ilir Meta, Edmond Haxhinasto and Anne C. Bader, Executive Vice President of the Fund for Peace, as moderator. In his opening statement, Prime Minister Meta spoke of his career, his new Institute for Peace, Development and Integration (IPDI), and the upcoming Fund for Peace/NATO TRUST project in Albania focusing on issues of disarmament. In the discussion, he covered the the final status of Kosovo, the progress of economic and political reforms in Albania, and relations between the international community and the Balkans, with a particular focus on Albania’s upcoming general elections.
  On the same day, at a Newsmaker event at the National Press Club, Fund for Peace President Dr. Pauline H. Baker introduced Prime Minister Meta. Once more, the Prime Minister spoke of his new Non-Governmental Organization, the Institute for Peace, Development, and Integration, and its partnership with the Fund for Peace on the upcoming TRUST project in Albania. Questions from the audience covered topics including Albania’s role in the war on terror, Albanian law enforcement and investment, and environmental standards.Above and Right: Prime Minister Ilir MetaAmb. Edmond Haxhinasto, Executive Director, IPDI; Dr. Pauline H. Baker, FfP President; His Excellency Ilir Meta, former Prime Minister of Albania and founder and President, IPDI; Anne C. Bader, Executive Vice President, FfP.Ilir Meta during the Newsmak
  …………..http://www.fundforpeace.org/web/index.php?option=com_content&task=view&id=119&Itemid=16
  Fun Facts About Our New Allies
  The Progressive Review (Washington), 22 June 1999?Albania ? offered NATO and the U.S. an important military outpost in the turbulent southern Balkans (in the 1990-96 period Albania opened its ports and airstrips for U.S. military use and housed CIA spy planes for flights over Bosnia)?. The U.S. played a major role in the DP?s 1992 electoral victory, and it then provided the new government with military, economic, and political support. In the 1991-96 period Washington directly provided Albania $236 million in economic aid, making the U.S. the second largest bilateral economic donor (following Italy)?..Following Berisha?s visit to the U.S. in March 1991, Washington began supplying direct assistance to the DP, including donations of computers and cars for the 1992 electoral campaign. William Ryerson, the first U.S. ambassador, stood next to Berisha on the podium at election rallies. The U.S. failed to criticize, and at times encouraged, the new president as he purged critics of his policies within the judicial system, police, and the DP?often through illegal means. By 1993 DP loyalists and family members held most of the prominent positions in Albania?s ministries, institutes, universities, and state media. Citing the threat of communism?s return, Berisha successfully instilled fear in the population and discredited his rivals. The U.S. embassy in Albania contributed to the polarization of Albanian politics by refusing to meet most of the opposition parties (former communists as well as others) for the first two years of DP rule. This one-sided view of democratization helped Berisha dismantle most political alternatives, some of which were moderate and truly democratic.

  The „Best“ of Gary Kokalari über die Albaner Politik Mafia und das Dumm Geschwätz der Internationalen

  Fatos Nano Drug Allegations

  Policia ka arrestuar drejtuesin e kamionit, Aurel Kryemadhi, 45 vjeç, banues në Elbasan dhe administratorin e kompanisë “Pisha” Agim Pisha.

  Agron Duka, Mafia Clan with Fatos Nano und Lefter Koca

  http://www.albca.com/aclis/modules.php?name=News&file=print&sid=1109

  Schweigen des Mafia Kabinetts Chef: Krislen Kërit und Dashamir Xhiak: im Edmond Haxinasto Verbrecher Imperium

  Dyshimet e policisë flasin për një grup tëg strukturuar kriminal që e disponon këtë sasi droge, i cili vepron në zonën e Durrësit, Shijakut dhe Elbasanit.Për momentin policia dhe prokuroria e Krimeve të Rënda, kanë arrestuar dy persona, shoferin Aurel Kryemadhi dhe biznesmenin Agim Pisha.
  Ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi, në bazë të informacioneve të marra, në rrugë operative, si edhe gjatë kontrollit të ushtruar nga ana e Punonjësve të Policisë, në datë 21 dhjetor 2015,në Pogradec, në vendin e quajtur “Enkelana” dy mjeteve tip kamion trajler, të cilët ishin të ngarkuar me 60 m 3, lëndë drusore, rezultoi se agjenti doganor, shtetasi Namik Idrizi dhe shtetasi Agim Pisha, kanë dokumentuar të dhëna të rreme, në deklaratën e eksportit të këtyre dy mjeteve.

  Nga hetimet e kryera, rezulton se dy mjetet tip Kamion Trajler, me targa: Mjeti i parë : AA126 IS koka dhe EL 2511C trajleri, me drejtues shtetasin G. H, Mjeti i dytë: AA453 DJ koka dhe ACR944 trajleri, me drejtues shtetasin R. M, po e transportonin, këtë sasi, në drejtim të shtetit Grek.Ndërsa doganieri, shtetasi Indrit Cenaj,në kundërshtim me ligjin,nuk ka kryer kontrollin fizik,të këtyre mjeteve.”-bëri të ditur policia e Korçës.

  Postuar: 10/12/2016 – 11:04

  Pas arrestimit të shoferit të kamionit me 30 kg heroinë, çështja i ka kaluar për hetim prokurorisë së Krimeve të Rënda.

   

  30 kile heroinë kapet biznesmeni
  Agim Pisha dhe shoferi
  Kapet sasi rekord heroine në Durrës
  Droga në portin e Durrësit, Çako reagon

  Një sasi rekord heroine prej 30 kg është sekuestruar gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të premte në portin e Durrësit. Kjo është sasia më e madhe e lëndës narkotike e llojit heroinë e kapur në Durrës.

  Lënda narkotike është gjetur e ngarkuar në një kamion tip „Skania“ me targa AA 618 JR dhe rimorkio ADR 186, të ngarkuar me lëndë drusore, i cili kishte për destinacion Italinë.

  Policia ka arrestuar drejtuesin e kamionit, Aurel Kryemadhi, 45 vjeç, banues në Elbasan dhe administratorin e kompanisë “Pisha” Agim Pisha.

  Droga është zbuluar gjatë kontrollit të mjetit me skaner, ndërsa ishte e fshehur në tavanin e karrocerisë.

  Lënda narkotike është gjetur e paketuar në 52 pako me peshë rreth 30 kg e llojit heroinë.

  Sipas policisë, tregtimi i druve drejt shtetit fqinj ishte si kamuflim për të fshehur sasinë e konsiderueshme të heroinës.

  Droga nga Turqia
  Lënda narkotike e zbuluar nga skanerat doganorë në Durrës, mendohet se ka mbëritur nga Turqia në Maqedoni dhe më pas ka hyrë në Shqipëri, duke tentuar ta trafikojnë atë në Itali.

  Dyshimet e policisë flasin për një grup tëg strukturuar kriminal që e disponon këtë sasi droge, i cili vepron në zonën e Durrësit, Shijakut dhe Elbasanit.Për momentin policia dhe prokuroria e Krimeve të Rënda, kanë arrestuar dy persona, shoferin Aurel Kryemadhi dhe biznesmenin Agim Pisha.

  Të dy janë marrë në pyetje, por asnjëri prej tyre gjarë dëshmisë, kanë pohuar se nuk kanë pasur dijeni për prezencën e lëndës narkotike në kamion.

  Arrestimi i Pishës një vit më parë
  Një vit më parë, në dhjetor të 2015 policia e Korçës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Pyjet”, në kuadër të të cilit kanë rënë në pranga 3 persona,të cilët akuzohen për veprat penale “Shpërdorim detyre”,“Fshehje e të ardhurave” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

  Burime zyrtare nga policia bëjnë të ditur se në kuadër të luftës, kundër trafikimit të paligjshëm të lëndëve drusore, u arrestuan dy doganierë dhe administratori i një firme. Sipas policisë të arrestuarit janë shtetasit: Indrit Cenaj, 36 vjeç, me detyrë doganier kontrolli fizik, pranë Degës Doganore Elbasan, për veprën penale “Shpërdorim detyre”. Namik Idrizi, 56 vjeç, me detyrë agjent-doganier, pranë shoqërisë “Ujori”në Elbasan, për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Falsifikim i dokumenteve”. Agim Pisha, 46 vjeç, me detyrë administrator i subjektit “Pisha SH.P.K.”Elbasan, për veprat penale “Fshehje e të ardhurave” dhe “Falsifikim i dokumentëve” të tre, banuesa në Elbasan.

  Biznesmeni kalonte heroinën nga Turqia në Itali, përmes kamionëve me dru

  Biznesmeni kalonte heroinën nga Turqia në Itali, përmes kamionëve me dru GazetaExpress E shtune, 10 Dhjetor 2016 11:05

  Sasia rekord prej 30 kg heroinë e kapur ditën e djeshme në portin e Durrësit, çoi në pranga jo vetëm shoferin e kamionit Aurel Kryemadhi, 45 vjeç, por edhe administratorin e kompanisë “Pisha”, shtetasin Agim Pisha.

Schreibe einen Kommentar