Kriminelle und die „Pitbull“ Massaker in Albanien

Kriminelle wurden festgenommen, als sie schiessend durch das Stadt Zentrum von Tirana fuhren. So blöd sind die nun auch als „Menschen ohne Kultur“ im Volksmund bekannt.

Lange bekannt: Extrem Kriminelle, wie auch Shullazi, Mörder, Drogen Bosse und Zuhälter laufen frei herum in Albanien, weil kein Gesetz gilt. Ermal Kadilli gehört zu einer der kriminellsten Clans, inklusive zahlreicher Morde, kann in Tirana frei herumfahren und Wild um sich Schiessen. Tatort in der Nähe der US Botschaft, Rruga Elbasan. Nur die Polizei reagierte trotzdem sehr schnell.

Kaum zu glauben, das man in einer Haupt eines NATO Land ist und 35 jährige Personen so verrückt sind.

policiaShërbimet e Komisariatit të Policisë nr. 1 ne Tirane arrestuan sot në flagrancë tre shtetasit:

• Ermal Kadilli, 36 vjeç, banues ne Tiranë (ne foto)

• Dritan Masha, 36 vjeç, banues ne Tiranë

• Dritan Ago, 35 vjeç, banues ne Tiranë.


Streunende Hunde sind ein Problem vor allem im Kosovo, aber dann gibt es noch das Pitbull und Kampfhund Problem der Kriminellen in Albanien.

„Pitbull’s“ sind Mode Hunde von Kriminellen in Albanien, und ständig kommt es zu schweren Vorfällen auch in Deutschland, oder in Albanien. Lange wird bereits ein Maulkorb Zwang gefordert, Nichts geschieht im Lande wo 80 % der Administraten, Kriminelle sind, die Nichts kapieren, inkompetend sind. Bei einem Pittbull Angriff auf einen 19-Jährigen wurde dieser in Tirana dieses Jahr schwer verletzt, ein anderer Pitbull wurde ebenso erschossen, in der Currilla – Durres, in diesem Jahr, von einem Vater mit Kind, weitere Hunde vergiftet von Unbekannten. Die Spitze eines Eisberges

Die auch im Drogen Geschäfte tätige Polizei und Stadt Verwaltungen unternehmen Nichts, gegen die Halter, lassen sich schmieren, dulden deren illegale Lokale und jedes Verbrechen. Direkt Orts Zentrum von Durres.

Verantwortlich sind die kriminellen Halter, denn real gehört der „Pitbull“ zu den freundlichsten Familien Hunden.

Gegen die Tier Quälerei mit Bären unternimmt man seit Jahren auch Nichts. Hier ebenso Durres

Skenë horror në mes të Durrësit, Pitbulli masakron qenin e rrugës (VIDEO)

Postuar: 26/08/2016 – 13:55

Një skenë e rëndë mes dy qenve ka ndodhur në qendër të qytetit të Durrësit, duke shokuar dhe terrorizuar kalimtarët e rastit.

Një qen rruge i është afruar nxitimthi një Pitbulli që po kalonte me të zotin e tij dhe menjëherë ka nisur ‘lufta’ mes tyre.

Qeni i racës Pitbull, i cili njihet për egërsinë e tij, për t’u vetëmbrojtur, ka sulmuar keq qenin e rrugës, duke mos e lëshuar për minuta të tëra.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, ka qenë e pamundur për ta ndarë Pitbullin nga qeni tjetër. Në ndihmë u kanë ardhur edhe disa qytetarë, të cilët tentonin t’i largonin nga njëri-tjetri duke u hedhur ujë apo edhe duke i goditur, por ishte e vështirë.

Pas disa minutash të mbushura me ankth e frikë për mënyrën se si do të përfundonin të dyja kafshët, kjo është gjendja e tyre: Pitbulli u largua me të zotin në gjendje të mirë, ndërsa qeni i rrugës mbeti po në vendin e tij, në rrugë. Por i masakruar! Dhe askush nuk do të mund të kujdeset për të, që ta dërgojë në një klinikë veterinare për t’u mjekuar!

KUJDES! Pamje të rënda!

S.L.

/portali DurresLajm/

Video:
……………
24 Prill 2016 – 14:44 | përditesuar në 16:08
Vret ‚Pitbullin‘ pasi i kafshoi djalin
plagos 19 vjeçarin, në kërkim autori

Një pakujdesi në mbajtjen e qenit “Pitbull” në rrugën „Sitki Çiço“ në Tiranë për pak sa nuk është kthyer në një tragjedi. Bilanci është një fëmijë i kafshuar nga qeni, një qen i vrarë me armë zjarri dhe një kalimtar i rastësishëm i plagosur.

Burime nga policia e Tiranës bënë me dije se aktualisht është i shpallur në kërkim një 45 vjeçar që pasi ka qëlluar me automatik mbi qenin dhe e ka lënë të vrarë është fshehur.

Ky person thanë burimet dyshohet se është banor i zonës dhe aktualisht po kryhen një sërë kontrollesh.

Shtetasi i plagosur pa asnjë lidhje me ngjarjen është 19 vjeçari V.V dhe aktualisht ai po kurohet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

 

(Qeni i qëlluar me armë kallashnikov në zonën e „Brrylit“, në Tiranë)

Ky nuk është rasti i parë kur qentë sulmojnë kalimtarët apo personat duke i shkaktuar dhe dëmtime por kafshimi ndaj fëmijës së vogël ka acaruar situatën deri në përdorimin e armëve.

Veç personit që ka qëlluar me armë ka vrarë qenin dhe është larguar sëbashku me fëmijën e tij, blutë po kërkojnë dhe të zotin e qenit që dyshohet se është larguar nga frika pasi i është drejtuar arma.

Njoftimi zyrtar i policisë
“Më datë 24.04.2016, rreth orës 13.50, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në zonën e „Bërrylit“, përballë me martenitetin e ri është plagosur një shtetas me armë zjarri. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat e Policisë ku ka rezultuar se: Shtetasi V. V., 19 vjeç, banues në Tiranë, është plagosur në këmbë dhe ndodhet në S. Q. U. T., jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për identifikimin e autorit dhe sqarimin e rrethanave. Ndërkohë forca të shumta policore po ushtrojnë kontrolle në territor për kapjen dhe ndalimin e autorit”.

Redaksia Online
(m.b/shqiptarja.com)

Es gibt sogar Parks in Tirana, wo ausdrücklich derartige Hunde an der Leine gehen müssen, Schutz Maske tragen müssen. Das ist wie mit vielen Gesetzen: Nichts ist implementiert, Gesetze landen in der Müll Tonne, wie die Verfassung und angebliche ausl. Experten in den „Clubs“
Beispiele Interviews in den Parks mit Hunde Besitzern, die Pitbulls halten

3 Gedanken zu „Kriminelle und die „Pitbull“ Massaker in Albanien“

Schreibe einen Kommentar