ISA SAKJA – DP Partei, gewann überraschend in Kavaje gegen die Verbrecher Kartelle des Edi Rama, Arben Ahmeti, Elvis Rroshi, Gentian Daja den Bürgermeister Posten

Wahl Auszählungs Chaos auch im TV am 28.Juni veröffentlicht, wo Zähler, Kommissionäre, Zuschauer, Polizei, Partien Beobachter sich im Auszählraub befinden, was jede Art von Fälschung einfach macht.

Die knappe Wahl in der Verbrecher Hochburg Kavaje, des Edi Rama, zeigt einen ungeheuren Wahlskandal der EU auf, welche um 20:29, nur 29 Minuten nach Wahlende, bereits ein Statement herausgab, was vollkommen kontrovers zu den OSCE-ODHIR Statements ist. Obwohl es in Kavaje eine besonders kritische Auszählung ist, der Haupt Möglichkeit für Manipulationen, ist der teure Reise Tross der EU Wahl Beobachtungs Delegation längst in Clubs, teuren Restaurants, Hotels, Bordellen versunken, niemand vor Ort, auch keine Knut Fleckenstein, der noch einsame Berühmtheit werden wird, mit seinen Lügen, Fälschungen,Fakten Verdrehungen und Ignorierung der 5 EUR Voraussetzungen für den Beginn der Kandidaten Gespräche, was diese Georg Soros Bande mit der EU Botschafterin schon mehrfach änderte, das es nur 2 Bedingungen gibt.

Knapp gewonnen, weil wohl auch Tausende von kriminellen Wahlhelfern der Verbrecher Kartelle in Kavaje, den Edi Rama Banditen dort nicht zum Wahlsieg verhelfen konnte. ISA Sakja, gewann überraschend, die meisten Stimmen in Kavaje, ebenso den Bürgermeister Posten sehr knapp, in der von der Edi Rama Mafia, Drogen Bossen, Kriminellen kontrollierten Stadt mit Elvis Rroshi.

Edi Rama: SP Kavaje Chef: Gentian Daja mit Drogen Bossen unterwegs und die Gerichts Präsident Kavaje: Entela Shedula

„Mafia-Kratie“ Edi Rama

„Peinlichkeit der Internationalen Mafia Financiers in Albanien: Schein Wahlen in Kavaje, für Verbrecher Kartelle und die Botschafterin“

Peinlichkeit der Internationalen Mafia Financiers in Albanien: Schein Wahlen in Kavaje, für Verbrecher Kartelle und die EU Botschafterin, Deutsche Georg Soros Politiker und die Hamburger Senats Mafia in Tradition immer dabei.

Verbotene Wahlkampf Hilfe nach der Genver Konvention: Europa Tag in Gjorokastre 8.5.2017: Edi Rama
Politike Driçim Çaka
27 Qershor 2017 – 13:09 | përditesuar në 04:07

Ka përfunduar numërimi i votave për kryetarin e Bashkisë së Kavajës dhe kandidati i PD-së, Isa Sakja ka fituar përballë Dorian Muratit me një diferencë shumë të vogël votash.

Pas përfundimit të numërimit, dy kandidatët i dhanë dorën njëri tjetrit dhe Sakja, falenderoi gjithë banorët e Kavajës që i dhanë votbesimin.

„Falenderoj çdo njeri që na votoi, çdo të majtë dhe të djathë, që besoi, se Kavajës i duhet ndryshimi.Falenderoj sidomos qytetin e Kavajës, dhe popullin e mrekullueshëm të Luzit, Golemit, syneit dhe Hebsit që e kuptuan se Kavajës i duhet një energji tjetër, një energji pozitive. Për zgjedhjet në rang kombëtar, kavaja di të reagojë, di të thotë jo dhe atëherë kur të tjerët tulatën, ne nuk kemi frikë dhe e hedhim votën atje ku duhet“, u shpreh Sakja.

I pyetur në lidhje me diferencën e ngushtë me kandidatin e PS, Sakja u shpre se, “diferenca e ngushteë është aq e bukur sa të jep motiv që mandatin tjetër të punojmë më shumë për të fituar më thellë.

Ndërkohë në rrugët e Kavajës ka nisur festa e mbështetësve të kryetarit të sapozgjedhur, Isa Sakja.

Rezultatet

PD- Isa Sakja 11155 vota

PS- Dorian Murati 11127 vota

LSI- Maksim Kona 1969 vota

Të pavlefshme 698 fletë

Gjithashtu kanë mbetur edhe 80 vota për tu numëruar, që janë hedhur në kuti të gabuara, por nga numërimi paraprak i tyre thuhet që rezultati nuk ndryshon.

Numërimi i këtyre 80 votave do të bëhet gjatë ditës së sotme pasi komisionerët janë larguar, për shkak të lodhjes.

kv

03:20 Basha uron për fitoren kandatin e PD
Në një status në Facebook Basha ka uruar kreun e ri të Bashkisë Kavajë dhe ka shprehur mirënjohjen ndaj demokratëve të kavajës.

Statusi i Bashës në Facebook
Lajm i mrekullueshem nga Kryeqyteti i Lirise dhe Demokracise:
Isa Sakja u zgjodh Kryetari i ri i Bashkise se Kavajes!
Urimet e mija me te perzemerta qytetareve te Kavajes per kete ngadhnjim mbi krimin, korrupsionin dhe terrorin e bandave!
Mirenjohje te thelle demokrateve te Kavajes dhe Kryetarit Sakja per kete fitore ogurbardhe!
Nga Kavaja heroike e qendreses, perballjes dhe fitores do te nise ringritja e Shqiperise.
Zoti e bekofte Kavajen e Lirise dhe Demokracise!

basha

02:40 Dy kandidatët për kryetar Bashkie ndjekin numërimin e kutisë së fundit
Kandidati i PS, Dorian Murati dhe kandidati i PD, Isa Sakja ndodhen në qëndrën e numërimit duke vëzhguar numërimin e kutisë së fundit.

kav

02:25 Numërohen 5 kutitë e fundit/ Kryeson Partia Demokratike me 59 vota
Janë numërar 79 kuti dhe Isa Sakja i PD-së kryeson me 59 vota më shumë se Dorjan Murtati i PS.
Isa Sakja, PD – 10573 vota

Dorjan Murtati, PS – 10514 vota

Maksim Kona, LSI – 1931 vota​

01:20 Rifillon numërimi i votave

00:55 Kanë mbetur dhe 10 kuti për tu numëruar/ Ndërpritet numërimi
Kur kanë mbetur edhe 10 kuti për tu numëruar, komisionerët kanë ndërprerë numërimin për shkak të lodhjes.

Pritet që numërimi të rifillojë së shpejti, ndërkohë nuk thuhet se kur do të rifillojë.

00:45 Rezultatet për Bashkinë Kavajë

Isa Sakja, PD – 9907 vota

Dorjan Murtati, PS – 9902 vota

Maksim Kona, LSI – 1878 vota

00:05 Vijon numërimi i votave për Bashkinë Kavajë
Ndëkohë që vijon numërimi votuesit bëjnë pushim me turne për shkak se janë të lodhur.

22:35 Rifillon numërimi kreun e Bashkisë në Kavajë

22: 20 Kavajë, ndërpritet numërimi, shkak ndërprerja e energjisë
Ndërpritet numërimi për shkak se dy prozhektorë u fikën aksidentalisht, nga një vëzhgues.

Policia hyn në qëndrën e numërimit për të ruajtur kutitë.

http://shqiptarja.com/home/1/pd-rifiton-bashkin–e-kavaj-s–me-28-vota-diferenc–427244.html

Lajm i mrekullueshem nga Kryeqyteti i Lirise dhe Demokracise:

Isa Sakja u zgjodh Kryetari i ri i Bashkise se Kavajes!

Urimet e mija me te perzemerta qytetareve te Kavajes per kete ngadhnjim mbi krimin, korrupsionin dhe terrorin e bandave!

See More

4 Gedanken zu „ISA SAKJA – DP Partei, gewann überraschend in Kavaje gegen die Verbrecher Kartelle des Edi Rama, Arben Ahmeti, Elvis Rroshi, Gentian Daja den Bürgermeister Posten“

 1. Wahlen werden durch Stimmenkauf gefälscht, durch Manipulation der Wählerlisten, Doppel Wählen mit mehreren ID Karten und vor allem nach den Wahlen, durch Wahlzettel Manipulationen, wie es auch Hillary Clinton tat, Briefwahlen in Europa, oder in Albanien und im Kosovo, indem man komplette Bündel mit ausgefüllten Wahlzetteln einwirft, nachdem die Wahl beendet ist, die Auszählung beginnt.

  Was hat der korrupte Verbrecher Arben Ahmeti, Finanz- und Wirtschaftsminister von Edi Rama bei der Auszählung der Wahlen in Kavaje zu tun? ab 1:50 auch in diesem Wahl Lokal, ohne ausl. Beobachter ist Alles möglich.

  Die EU Wahlboobachter, ein korrupter vollgefressener Reise Tross Haufen des Nichts, sitzt längst in teuren Restaurants, Clubs, Bordellen, oder in den Luxus Hotels! Die EU hat ihr gefälschtes Statement schon verkündet um 20:29, nur 20 Minuten nach Wahl Ende, was pervers ist, auf einen Mega Betrug hinzeigt.

  In Kavaje, kommt es zu einem grossen Durcheinander, als Zählern, Kommissare, Beobachter und Polizisten, sich in die Auszählung einmischen, es fast zu Schlägereien kommt, Ein Durcheinander entsteht, wo 3 Personen Gruppen Nichts im Bereich der Auszählung zutun haben und das ist mehr wie peinlich in einem Ort, wo die PS Mafia mit Elvis Rroshi, Edi Rama Alles beherrscht.

  Gangster Trio: Vangjush Dako, Edi Rama, Elvis Roshi

  Wie in Durres, die teuren Betrüger der EU Wahl Beobachtungs Delegation mit der vollkommen korrupten EU Botschafterin, Knut Fleckenstein, bis ganz nach Oben sind auch in Kavaje nicht vor Ort und es herrscht Chaos, was durch die korrupten Wahl Beobachterungs Delegationen erleichtert wird. Nach den Wahlen wird mehr gefälscht, durch gefakte Stimmen mit den vielen ID Karten als während der Wahl, aber niemand ist da, denn Knut Fleckenstein, die korrupte EU Commission hat schon ein Statement zu den Wahlen gemacht mit Vorsatz, wird Alles gefälscht, Fakten ignoriert, das der wesentliche Vorgang der Wahlfälschung während der Auszählung, ignoriert wird und das Chaos. Man will es nicht wissen.

  Video: Sherr dhe përplasje fizike në një qendër numërimi në Kavajë

  2
  Video: Sherr dhe përplasje fizike në një qendër numërimi në Kavajë
  Video: Sherr dhe përplasje fizike në një qendër numërimi në

  Kavajë

  Tensione në një qendër numërimi në Kavajë. Raportimet e para flasin për nje sherr dhe perplasje mes vezhguesve. Situata eshte ende e paqarte dhe shume konfuze.

  Raportohet per perplasje fizike jashte KZAZ nr 42. Gazetari i “BW” nga vendngjarja raporton për një situatë të pakuptimtë nga një mos përputhje mendimesh për procesin e numërimit të votave.

  “Shumë njerëz nuk kanë qenë brenda në momentin e numërimit për shkak edhe të vapës së madhe që bëhet në ambientet e brendshme të palestrës së një shkolle në Kavajë janë përplasur numërues, komisionerë, vëzhgues dhe punonjës policie”, tha ai.

  Nuk kuptohet pse numëruesit janë jashtë qendrës së numërimit dhe nuk dihet kush po i ruan votat dhe kutitë me vota.

  VIJON…

  sherr3sherr1

 2. die Wahl wurde zertifiiziert, was real nach einer grossen Manipulation riecht, wenn eine Partei die Edi Rama PS, mit Kriminellen die Stadt total beherrscht.

  Wer sollte da gewinnen, gegen die Verbrecher Kartells des Elvsi Rroshi, Partner und deren Administration auch in Baufirmen und sonstigen Firmen
  CEC certifies result for Kavaja local elections
  07/07/2017
  Share
  CEC certifies result for Kavaja local elections
  The Central Election Commission has certified the result of the Kavaja local elections, after none of the parties sent complaints.

  CEC announced the final result today, recognizing Isa Sakja as the new Mayor.

  Now the parties can file complaints only at the Electoral College of the Court of Appeal.

Schreibe einen Kommentar