Im EU finanzierten Verbrecher Staat, der nächste Auftragsmord gegen Auftragskiller und Geschäftsmann: Tefik Hyka im Zentrum Tirana

 

Auf Tefik Hyka wurde heute gegen 11.50 Uhr im Ortszentrum von Tirana beim Fussball Stadium ein Attentat verübt mit Pistole und Schalldämpfer. Der typische Auftragskiller und Geschäftsmann, welche alle reich werden mit EU und Berliner Partnerschaften.

In eine ganz Mord Serie schon ab 1995, rund um Shiak Verbrecher, dem Gross Drogenhandel war Tefik Hyka, einer der ausführenden Auftragsmörder u.a. bei der Hinrichtung von Dritan Avdyly, der zur Shiak Super Drogen Mafia gehört.

Tefik Hyka: Auftragskiller und Geschäftsmann

 

28 Qershor 2017 – 10:43 | përditesuar në 12:51
Atentat në Tiranë,plumb në kokë biznesmenit,arrestohet 1 autor
VIDEO/Vendi i ngjarjes pak minuta paskrimit
Hyka i përfshirë në vrasjen e të Fortit të Shijakut

TIRANE-Një bizesmeni i është bërë atentat paraditen e sotme pranë stadiumit ‚Selman Stërmasi“ në Tiranë.

Viktima është shtetasi Tefik Hyka, 48 vjeç, ish-pronar i fabrikës së tullave në Vorë. Biznesmeni është qelluar me plumb në kokë. Fillimisht policia e raportoi te vdekur ne vend, por me pas u njoftua se Tefik Hyka eshte ne gjendje te rende ne spital. Ne momentet qe mberriti ne spital ishte i vetedijshem, me pas pesoi hemoragji duke renduar situaten shendetesore.

Autorët kanë qenë më shumë se një, ndersa ndaj viktimës është qëlluar me pistoletë me silenciator.

Pasi kanë kryer krimin, autorët janë larguar me një motorr në rrugicat e lagjes. Një prej tyre ka rënë në prangat e policisë.

Shqiptarja.com e Report Tv sigurojnë videon nga vendgjarja, vetëm pak minuta pasi ndodhi ekzekutimi, ndersa nderton dinamiken e ngjarjes dhe historine e krimit qe fshihet pas emrit te biznesmenit.

Dinamika e ngjarjes
Rreth orës 10:40 minuta në në Polici është marrë një telefonatë ku lajmërohej të shtëna me armë pranë stadiumit ‘Selman Stërmasi’.
Policia pasi mbërriti në vendngjarje identifikon te plagosurin si Tefik Hyka.
Nga të dhënat paraprake mësohet se Tefik Hyka është qëlluar pak pasi ka pirë një kafe në një bar aty pranë stadiumit. Pasi është çuar nga kafeneja duke ecur në drejtim të makinës, dy persona që kishin ruajtur lëvizjet e biznesmenit, i kanë zënë pritë dhe e kanë qëlluar me pistoletë me silenciator.  Hyka eshte derguar ne gjendje te rende te rende ne spital, ndërsa autorët janë larguar me shpejtësi me motorr nepermjet rrugicave dytesore.

Ora 12:30 Hyka peson hemoragji, e pamundur nderhyrja kirurgjikale
Tefik Hyka e ka te pamundur ti nenshtrohet ne operacioni kirurgjikal, per shkak te nje hemoragjie te brendshme. Mjeket thone se e kane te pamundur nderhyrjen ne keto kushte…….

4 Gedanken zu „Im EU finanzierten Verbrecher Staat, der nächste Auftragsmord gegen Auftragskiller und Geschäftsmann: Tefik Hyka im Zentrum Tirana“

 1. Ziemlich viele Problem hat der Geschäftsmann, auch Streit mit seinem Bruder um ein kleines Grundstück
  Atentati ndaj biznesmenit Tofik Hyka, bizneset dhe konflikti i pronësisë me vëllanë
  16:33, 28/06/2017

  Biznesmenit Tofik Hyka iu bë atentat sot në Tiranë pranë stadiumit “Selman Stërmasi” dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën. Për atentatin ndaj 56-vjeçarit janë marrë në pyetje dhe familjarë të tij.

  Skeda e biznesmenit

  Tofik Hyka ka lindur në Tiranë më 27 mars 1961 dhe është baba i dy vajzave 28 dhe 25 vjeç dhe i një djali 23 vjeç. Biznesmeni Tofik Hyka është djali i ish të dënuarit politik, Hysen Hyka.

  Gjyqi me vëllain Sinan Hyka

  Tofik Hyka ka pasur edhe një konflikt pronësie me vëllain e tij Sinan Hyka. Konkretisht më 14 qershor të vitit 2012, Sinan Hyka ka bërë padi civile në Gjykatën e Tiranës ndaj vëllait Tofik Hyka, duke kërkuar që të njihet si pronar i një toke me sipërfaqe 350 metër katror në fshatin Lalm të Tiranës.

  Në padinë e civile, Gjykata e Tiranës vendosi që Sinan Hyka, vëllai i biznesmenit Tofik Hyka, të njihet si pronar i pjesës së tokës që i takon. Këtë vendim të vitit 2012, biznesmeni Tofik Hyka e ankimoi në Gjykatën e Apelit Tiranë. Në vitin 2014, edhe Gjykata e Apelit të Tiranës vendosi gjithashtu që Sinan Hyka të jetë pronar i tokës në fshatin Lalm të Tiranës, duke rrëzuar ankimimin e biznesmenit Tofik Hyka.

  Bizneset e Tofik Hykës

  Tofik Hyka është pronar i shoqërisë “Fabiona” sh.p.k e hapur në vitin 1995 dhe pronar i ish-fabrikës së tullave në Vorë, si dhe i dy objekteve të tjera në Xhafzotaj në Durrës, Vila tek “Katër Rrugët e Shijakut”. Në 20 nëntor të vitit 2012, shoqëria e tij “Fabiona” është vendosur nën sekuestro konservative nga përmbarimi privat “Strati Bailiff’S Service” sh.p.k, për shkak të debive që Tofik Hyka kishte.

  Fabrika e tullave në Vorë “Fabiona” ishte hedhur në ankand nga Agjencia Kombëtare e Privatizimit në vitin 1995. Ndërkohë më 7 shkurt 1997, objekti i ka kaluar në favor Tofik Hykës, i cili e ka blerë për 1 milionë Dollarë dhe deri në vitin 1999 investoi 1.4 milionë Dollarë të tjerë. Në harkun kohor të dy viteve, blerja fabrikës së tullave dhe investimet e bëra kapin shifrën e 2.4 milionë Dollarëve. http://www.syri.net/kronike/75915/atentati-ndaj-biznesmenit-tofik-hyka-bizneset-dhe-konflikti-i-pronesise-me-vellane/

 2. Ein Krimineller, mit 29 Jahren:Leo Nika in Durres in der Verbrecher Siedlung: Xhafzotaj, erschiesst seine Eltern, was öfters vorkommt

   

  Kush është 29-vjeçari nga Durrësi që vrau prindërit (VIDEO, FOTO)

  Postuar: 29/06/2017 – 09:32

  Një krim brenda familjes tronditi këtë mëngjes Xhafzotajn në Durrës, ku djali ka vrarë me armë zjarri të llojit çifte dy prindërit e tij.

  Sipas informacioneve nga Policia e Durrësit, krimi i rëndë ndodhi në familjen Nika, ku autor është djali, Leo Nika, 29 vjeç.

  Ai ka qëlluar për vdekje dy prindërit e tij, babanë Ali Nika 70 vjeç, dhe nënën Junije, 66 vjeçe.

  Paraprakisht dyshohet se autori në momentin e arrestimit ka qenë i dehur.

  Më datë 29.06.2017, rreth orës 07:55, në Xhafzotaj, pranë derës së banesës janë gjetur të vrarë me armë zjarri, shtetasit A. N. 70 vjeç dhe bashkëshortja e tij, shtetësia J.N.

  Me të marrë njoftim menjëherë në vendngjarje kanë shkuar efektivët e Policisë, të cilët kanë bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar. Dyshohet se autor është djali i tyre, shtetasi L.N. i cili po pyetet rreth rrethanave të ngjarjes, në sqarimin e plotë të saj”, thuhet në njoftimin paraprak të policisë së Durrësit.

  Fqinj të familjes Nika, thonë për “DurrësLajm”, se autori kishte qenë më parë emigrant në Itali dhe ishte kthyer para disa vitesh. Ai është i martuar dhe babai i një vajze. Sipas fqinjëve, 29-vjeçari jetonte më shumë në shtëpinë e nuses dhe sipas fjalëve që qarkullonin në fshat, ai luante bixhoz.

  /portali DurresLajm/

  Video:
 3. Sprengstoff Anschlag auf ein Luxus Lokal und Camping Platz in Ortszentrum Nähe in Fushne – Kruje, was einem ehemaligen Grundstücks Direktor gehört. Tausend von solchen illegalen Lokalen, Hotels sind in Hand von ehemaligen Beamten, Ministern, Abgeordneten über vor allem auch in Durres, oder direkt von der Albaner Mafia besetzt. 22.000 allein an der Küste, wollte Edi Rama abreissen lassen, geschehen ist fast Nichts. Identisch entlang den National Strassen, Autobahn, entlang der Eisenbahn, auf Antiken Grund usw..
  Aktualitet
  24 Qershor 2017 – 08:28 | përditesuar në 10:45
  Fushë Krujë, tritol restorantit
  të ish-drejtorit të ALUIZNIT

  Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur gjatë natës në Fushë Krujë.

  Policia njofton se rreth orës 00:23 ka marrë njoftim se në Krastë, në pjesën hyrëse të lokalit Bar- Restorant në pronësi të shtetasit M.V. 41 vjeç, banues në Fushë-Krujë kanë vendosur dhe ka shpërthyer një sasi lënde plasëse.

  Menjëherë në vendngjarje janë nisur shërbimet policore. Nuk raportohet për persona të lënduar, përveç dëmeve materiale.

  “Në përcaktimin e sasisë dhe llojin e lëndës plasëse po kryhen veprime nga ekspertët Antieksploziv”– njofton policia.

  Është ngritur grupi hetimor, të cilët po punojnë për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

  M.V, pronar i restorantit, ka mbajtur detyrën e drejtorit të ALUIZNIT në Fushë Krujë. Kjo është dhe një nga pistat që po heton policia si shkak për ngjarjen.

  Redaksia Online
  l.q/Shqiptarja.com

   

  Nikollaq Neranxi beschuldigt Koço Kokëdhima und Samir Tahiri, das er zur Mafia gehört

Schreibe einen Kommentar