Folgen der ilegalen Bauten: Im Verbrecher Zentrum der Rruga Taulantia, gehen wieder die Lichter aus

Laternen und Kabel wurden erneut gestohlen, also bleibt die Promenande wieder Dunkel als Tradition der Super Idioten. Es werden ja auch private Strom Kabel ebenso gestohlen.

Beginn der Touristik Saison, nach dem Modell von Durres und einer kriminellen Politik Mafia und nach Abwässern hat es sogar im Winter gestunken, im Beton Müll der Kriminellen dort, die illegal Bauten.

Folgen der illegalen Besiedlung, der illegalen Lokale, welche trotz Versprechen des Edi Rama, der neuen Regierung nicht abgerissen wurden. Das Problem besteht schon länger, aber wenn man nur noch Verbrecher ansiedelt. Kriminelle Richter schenckten sogar der Auftragskiller Mafia das Hotel „Vollga“womit Alles gesagt ist.

Erneut wurden Strassen Laternen, Strom Kabel gestohlen an der Ufer Promenande, der Rruga Taulantia, wo wir in 2013 schon berichteten.

Zentrum der Albanischen Verbrecher Banden, was viele Klein Kriminelle ebenso anlockt mit und illegalen Lokalen wie immer.

Grosse Gangster leben dort, in ihren geschenckten Appartments, in Blocks die praktisch Alle illegal errichtet wurden.

Das Verbrecher Zentrum: „Rruga Taulantia“ in Durres, hat seit 24 Stunden kein Wasser

Das Auto des Adrian Cela, wurde in der Verbrecher Zentrale „Rruga Taulantia“ abgefackelt.

Durres: 2 Berufs Kriminelle wurden vor der Hafen Einfahrt erschossen bei der Rruga Taulantia: Endri Caushaj und Ervin Kodra

Die Albaner Mafia will ihre illegalen Bauten aufwerten in der „Rruga Taulantia“ Durres: Das Schwimmbad wird renoviert.

Vangjush Dako – Edi Rama: von Skandal zu Skandal: Durres Grundstücks heute und die Skandale 2004

Vidhen kabllot elektrikë, në terr prej 2 vitesh shëtitorja “Taulantia“ (foto, video)

Postuar: 15/05/2016 – 15:59

Dëmtimi i shtyllave të ndriçimit publik, vjedhja e kabllove dhe e llambave është një problem i mbartur në vite në qytetin e Durrësit. Ky problem evidentohet edhe më shumë në sezonin veror, kur qytetarët kalojnë orë të tëra jashtë mbrëmjeve, duke shëtitur, apo qëndruar në sheshe e lulishte.

Pre e hajdutëve ka rënë shëtitorja bregdetare Taulantia, e cila është e pandriçuar nga ana e detit, sepse kablli elektrik është vjedhur disa herë dhe shtyllat e ndriçimit janë tërësisht të dëmtura. Kjo shëtitore, e vetmja ku qytetarët e turistët e shumtë që na vizitojnë në këtë sezon, bëjnë shëtitje e qëndrojnë disa orë gjatë mbrëmjeve, ka 2 vjet që është në terr, por bashkia nuk ka marrë ansjë masë në drejtim të saj.

Inspektorja e ndriçimit publik në Bashkinë e Durrësit Mirela Stefani deklaroi se  problematike është situata e shkaktuar nga hajdutët e kabllit elektrik në disa lagje të Durrësit. Denoncime të njëpasnjëshme janë bërë në polici për këto vjedhje që i bëhen pronës publike.

Shqetësimi është ngritur gjerësisht ditët e fundit në Shëtitoren bregdetare Taulantia, që nis nga Torra Veneciane e përfundon në Currila. Kjo shëtitore mbetet më e frekuntuara nga të gjithë qytetarët durrsakë, që zgjedhin të bëjnë një xhiro në këmbë përgjatë bregut të detit. Qytetarët durrsakë që kanë nisur të frekuentojnë shëtitoriren masivisht shprehen se në mungesë  të energjisë i druhen faktit se mund të bien “pre” e hajdutëve apo keqbërësve të ndryshëm që mund të shfrytëzojnë rastin  në errësirën e mbrëmjes.

Në shëtitoren Taulantia llambat e vetme janë ato të vëna nga subjektet e lodrave të fëmijëve ndërsa e gjithë lulishtja është në terr. Edhe më e errët është mbrëmja në rrugën nga Brryli në Currila, ku nuk funksionon asnjë shtyllë ndriçimi.

Bashkia e Durrësit ka vënë 6 mijë llamba për ndriçmin publik në territorin e saj. Çdo vit shpenzohen 3 milionë e 150 mijë kilovat/orë energji  me vlerë rreth 52,5 milionë lekë. Prej 2 vjetësh në çdo investim të ri që kryhet në infrastrukturë, ndriçimi  i rrugëve dhe shesheve bëhet me llamba ekonomike.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video:

War ja die Politik Gangster inklusive dem Chef der Wasser Behörde, welche die letzten Bäume umschlugen an der Küste, für kriminelle Bauten, inklusive Agim Hoxha, Sokrate Mane und die Splendid“ Mafia.

Die Wasser Behörde von Durres holzt die letzten Bäume dort ab vor wenigen Jahren im Auftrage der Regierungs Mafia mit Ourel Bykylbashi, Salih Berisha, Agim Hoxha im Bezirksrat von Durres
Die Wasser Behörde von Durres holzt die letzten Bäume dort ab vor wenigen Jahren im Auftrage der Regierungs Mafia mit Ourel Bykylbashi, Salih Berisha, Agim Hoxha im Bezirksrat von Durres

18.076 ha Grundstücke ehemalige Staats Grundstücke, werden der Verfügung der AKKP – Grundstücks Agenturen entzogen.

Mafia Boss: Ourel Bykylbashi und seine „Splendid“ Lokale und Disko Mafia in Durres

aus 2013 und bis heute keinerlei Besserung in 2016

Kabel und Laternen Diebstahl durch die Mafia Polizei in der Rruga Taulantia, See Promenade und Currila wie im Raum Durres

Durres war noch vor 3,5 Jahren eine durchaus sichere Stadt, bis Kriminelle den Polizei Apparat umgestalteten und zuvor im August 2009, die wichtigsten Polizei Direktoren von dem Gangster Dritan Dajti erschossen wurden. Danach ensandte man nur noch Idioten nach Durres, als Polizei Chefs, was eine Berisha Tradition ist. Viele Fragen an die Polizei, welche nicht mehr existiert und privaten Geschaeften rund um die Mafia nachgeht. Alle institutionen, schauen Tatenlos zu, wie Kriminelle rund um Salih Berisha dort illegal bauen, die Kueste zerstoeren und das unter dem Schutz einer reinen Mafia Staatsanwaltschaft, und Polizei Direktoren Banden, welche keine Gesetze kennen, dafuer mit Luxus Autos herumfahren.

Im Vorort Rrashbulli, wurden 1 km neue Strom Kabel gestohlen, ebenso und wie immer: durch illegale Grundstücks Besetzer, welche wild herumbauen und oft aus Nord Albanien kommen. Polizei wie immer Null

Digital Camera

 

heute wird versucht neue Kabel zu verlegen im Wirrwar der privaten Leitungen ueber die Strasse, fuer illegale Lokale und Fahr Geschaefte.

 

8 Gedanken zu „Folgen der ilegalen Bauten: Im Verbrecher Zentrum der Rruga Taulantia, gehen wieder die Lichter aus“

 1. In der Mafia Zentrale Rruga Taulantia, funktioniert nicht die Wasser Versorgung: Lokaleverwenden verseuchtes Wasser fuer die Lokale, Wasser Tanks haben mit Faekaelien verseuchtes Wasser, eine beliebte Eisdiele und Konditorei dort, wurde nun mit einer hohen Geldstrafe versehen, weil man auch mit verseuchten WAsser Speise Eis zubereitete. Man kontrolliert 5 Restaurants, im Raum Durres was wohl ein Witz ist, darunter das ARAGOSTA, im Besitz eines Kriminellen seit 20 Jahren und illegal gebaut, dessen Abriss mehrfach geplant war und alle diese illegalen Lokale dort.

  Mbyllen 5 restorante në Durrës, nuk plotësonin kushtet higjieno-sanitare (Video)

  Postuar: 17/07/2016 – 10:08

  “Pesë restorante që shërbenin për turistët, janë mbyllur deri në plotësimin e kushteve higjieno – sanitare, nga Autoriteti Kombëtar Rajonal i Ushqimit në Durrës. 5 restorante të tjera janë gjobitur me shuma nga 1 milionë deri në 2 milionë lekë për mosplotësim të kushteve higjieno – sanitare në ambientet e tyre të brendshme. 350 bare e restorante që operojnë në zonën bregdetare nga plazhi i Durrësit deri në Gjirin e Lalëzit, janë objekt i kontrollit, ku shërbimi veterinar kontrollon kushtet e ruajtjes së ushqimeve dhe certifikatat e produkteve ushqimore”, tha në një intervistë për “DurrësLajm”, Altin Myrto, kreu i Autoritetit Rajonal të Ushqimit në Durrës.

  Inspektorët e AKU-së kanë vijuar inspektimet në të gjithë baret e restorantet në zonën bregdetare, ndërsa për herë të parë, çdo restorant që ofron shërbim të garantuar e kualitativ, i vendoset pulla jeshile e garancisë ushqimore. Një numër jeshil pa pagesë është vënë në dispozicion të të gjithë konsumatorit për të denoncuar rastet kur mund t’u shërbehen ushqime apo pije jashtë datës së skadencës apo jashtë kushteve higjieno – sanitare sipas ligjit.

  K.H.

  /portali DurresLajm/

  Video:

  Durrës, pastiçeria gjobë 2 mln lekë. Depozita e ujit ishte ndotur me fekale (VIDEO)

  Postuar: 16/07/2016 – 14:14

  Ankesa të shumta drejtohen çdo ditë në Inspektoriatin Shëndetësor Shtetëror në Durrës, përsa i përket sigurisë ushqimore dhe ujit të pijshëm.

  Për çdo ankesë shkon në vendngjarje një grup i inspektorëve dhe bashkëpunimi me ndërmarrjen e Ujësjellësit dhe Komunales së Plazhit është i ngushtë, për të zgjidhur problemet e qytetarëve”,- deklaroi Andi Shahini, kryeinspektor i Inspektoriatit shëndetësor në Durrës.

  Ankesat vijnë nga lagje të ndryshme dhe problematika është në drejtim të clësisë së ujit të pijshëm.

  “Për ujin e pijshëm ka ankesa të shumta, kryesisht vijnë nga lagjja nr.18 e rruga “Taulantia” në lagjjen nr.1 në Durrës. Problemet me ujin vijnë nga ndërhyrjet që bëhen në rrjetin e ujësjellësit nga vetë qytetarët. Problemi kryesor janë depozitat e papastruara të qyetarëve dhe të subjekteve të biznesit. Një qytetar denoncoi një prej pastiçerive të njohura në Durrës, ku rezultoi se depozita e ujit që përdorte ishte me fekale e për këtë u gjobit me 2 milionë lekë. Vetëm pasi plotësosi kushtet higjeno -sanitare u bë e mundur hapja ne biznesit”,- pohoi Shahini.

  Kreu i inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor ju bëri thirrje qytetarëve të mos abuzojnë me ujin e pijshëm e të mos ndërhyjnë në rrjet, çka do të shkaktonte probleme të mëdha.

  Po kështu, objekt kontrolli janë edhe 9 pishina në Durrës e tre në Krujë, në 12 resortet e Qarkut. Pishinat janë inspektuar nga Inspektoriati Shëndetësor Rajonal, përpara stinës së verës e në asnjë prej tyre nuk janë vërejtur probleme, në muajin qershor.

  /portali DurresLajm/

  Video:
  Na bëni like në facebook!:
 2. Rruga Taulantia, wo fast Alles illegal gebaut wurde von Verbrecher Clans:

  Eine Schauspielerin wurde verhaftet, als sie am Nachmittag besoffen, 4 Autos beschädigte bei einem Unfall in der Currilla. Schauspielerin im im Balkan eine Prostituierte, wo sich auch Deutsche Politiker versorgten

  Aksidenti në Currila/ Arrestohet aktorja durrsake, ishte e dehur

  Postuar: 07/08/2016 – 19:48

  Policia e Durrësit bën të ditur se ka arrestuar aktoren Ina Gjonçi, pas aksidentit që ajo shkaktoi sot pasdite në Currila.

  Policia sqaron se 32-vjeçarja ka qenë në gjendje të dehur teksa drejtonte makinën.

  “Në lagjen Nr.1, Durrës duke drejtuar automjetin tip Opel me targa AA 155 EU, ka humbur kontrollin e mjetit duke u përplasur me trafikndarësen dhe ka dalë jashtë rruge.

  Për pasojë është aksidentuar vetë drejtuesia e mjetit, e cila ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës jashtë rrezikut për jetën.

  Gjatë kryerjes së testit të alkoolit rezultoi se shtetësia e mësipërme ishte në gjendje të dehur”, bëri të ditur policia.

  Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

  /portali DurresLajm/

  Na bëni like në facebook!:
 3. Erstmalig wurden 9 Appartment in Durres beschlagnahmt, von Arlinda Kalaja, weil ebenso sein Vater Fatmir Kalaja, keineri Arbeit nachgehen, welche solche Einkünfte rechtfertigen.20 Jahe in kriminellen Geschäften. Der Kauf der Wohnungen erfolgte zum 50 % Verkehrswert, was weitere Schwarzgelder vermuten lässt und vor allem in den Geldwäsche Bauten in der Rruga Taulantia, Europas Verbrecher Zentrum.

  11:23 / 09.10.2016
  Sekuestrohen 9 apartamente në Durrës, dyshohen me prejardhje kriminale

  Me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, gjykata ka vendosur sekuestron për 9 apartamente, të regjistruara në bulevardin kryesor të Durrësit, në pronësi të 22-vjeçarit Arlind Kalaja, pasi sipas prokurorisë, ekzistojnë dyshime të arsyeshme se janë krijuar në bazë të burimeve të paligjshme dhe kriminale të babait të tij, Fatmir Kalaja.

  Fillimisht, hetimit ndaj shtetasve Kalaja ka nisur nga Prokuroria e Durrësit, në muajin prill 2016, në bazë të informacioneve se këta shtetas kanë qarkulluar shuma të konsiderueshme parash në llogaritë e tyre bankare.

  Më tej, hetimi iu përcoll Prokurorisë për Krime të Rënda, e cila po zhvillon hetime në kuadër të ligjit të njohur si “Antimafia”.

  Deri në këtë fazë të hetimit, Prokuroria ka krijuar dyshime të arsyeshme se shtetasi Fatmir Kalaja ka përfituar shuma të konsiderueshme parash në Itali, ku është proceduar për vepra penale vjedhje, vrasje me dashje dhe pezullim të patentës për drejtim mjeti.

  Prokuroria për Krime të Rënda ka krijuar dyshimet se të gjitha këto pasuri të paluajtshme, 9 apartamente me vlerë të deklaruar në kontrata rreth 260 mijë euro, dyshohet se janë fituar nga personi i hetuar Arlind Kalaja, si rezultat i përfshirjes së tij në aktivitetin e pastrimit të parave, që rrjedhin nga aktiviteti kriminal i babait të tij të dyshuarit tjetër Fatmir Kalaja.

  Dyshimet e transmetuara nga shteti italian mbi precedentët kriminalë të këtij të fundit, blerja e këtyre apartamenteve në një kohë shumë të shkurtër brenda dy muajve të vitit 2014, shtator-tetor 2014, si dhe çmimet e shitblerjes nën vlerën reale të sendeve konstatohet lehtësisht që të gjithë apartamentet e blera nga Arlind Kalaja, janë përftuar me gjysmën e çmimit real të tyre dhe ka ndikuar në realizimin e veprimtarisë kriminale për të cilën dyshohet 22-vjeçari./TCH

  “Mungesa e të ardhurave të ligjshme, duke mos patur asnjë aktivitet ekonomik në Shqipëri, shumat e parave që kanë qarkulluar në banka, në format e kreditimit dhe debitimit, moshën e re të Arlind Kalasë, vetëm 20-vjeç në kohën e përfitimit të pasurive, shtojnë dyshimet mbi burimin e të ardhurave të të dyshuarit Arlind dhe babait të tij, të dyshuarit tjetër Fatmir Kalaja”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.

  http://www.newsbomb.al/aktualitet/item/55564-prokuroria-i-sekuestron-9-apartamente-ne-durres-kush-eshte-22-vjecari-me-pasuri-marramendese

 4. Die Durres Mafia baute und schon ist Alles überschwemmt, weil man dümmer wie ein Neanderthaler ist und wie Tiere, die Schwerkraft nicht kennt, das Regen ablaufen muss.

  Noch schlimmer: man baute keinerlei Abflüsse bei Regen betonierte Alles zu weil man dümmer wie Tiere und Neanderthaler ist. Foto Sommer 2016, Rathaus Platz. Man kann es kaum glauben wie dumm man sein kann.

  Miliona lekë shpenzohen në Durrës për ndriçimin, por ja pse hajdutët “hedhin valle” (VIDEO)

  Postuar: 26/12/2016 – 17:55

  Mbi 550 milionë lekë shpenzon çdo vit bashkia e Durrësit për ndriçimin publik të rrugëve, shesheve apo shëtitoreve. Pavarësisht shpenzimeve të miliona lekëve për ndriçimin e rrugëve dhe lagjeve të qytetit bregdetar, zona të tëra janë në terr të plotë. Madje janë zona jo në periferi, por në qendër të qytetit bregdetar, në zemër të tij. Një prej tyre është shëtitorja “Taulantia”, e cila është në terr të plotë.

  Ndërsa zonat më në periferi duke nisur nga spitali e në vijim, në blloqet e pallateve pranë stadiumit, lagja nr.16 dhe 17, zona e Plazhit, Shkozetit dhe Spitallës ndriçohen vetëm nga tabelat e reklamave të bizneseve. Në ish-Kënetë apo në zonat kodrinore të qytetit e rrugica dytësore nuk ka as shtylla ndriçimi.

  Ndriçimi publik shpesh ka rënë pre e hajdutëve, sepse kabllot elektrike janë vjedhur disa herë nga shtyllat e ndriçimit dhe nuk janë zëvendësuar.

  Policia e shtetit i bëri apel qytetarëve që në festat e fundvitit të shmangin vendet e pandriçuara, të parkojnë mjetet në vende me ndriçim, por nga këto këshilla janë të përjashtuar shumica e qytetarëve në Durrës, jo sepse nuk duan t’i zbatojnë rregullat, por sepse nuk kanë si i zbatojnë, kur shërbimi publik është i mangët.

  /portali DurresLajm/

 5. ein US Gangster verliert in der Rruga Taulantia, seinen Pass, vermutet das er vom Balkan gefallen ist. Die Ehefrau schaltet die Feuerwehr ein, den Pass zusuchen

  Humb pasaportën amerikane, gruaja alarmon zjarrfikëset e Durrësit (VIDEO)

  Postuar: 20/04/2017 – 16:22

  Një banore e lagjes numër 1 në Durrës është alarmuar pasi ka humbur pasaportën amerikane. Zonja lajmëroi policinë e zjarrfikësen me dyshimin se pasaporta kishte rënë në ballkonin e katit poshtë banesës së saj.

  Dy makina zjarrfikëse dhe me pajisje përkatëse e shkallë lartësie janë ndalur në lagjen numër 1 në Durrës, për të kërkuar pasaportën.

  Operatori i “DurrësLajm” ka qenë në vendngjarje dhe ka ndjekur nga afër të gjithë operacionin……………………….
  https://durreslajm.al/sociale/humb-pasaport%C3%ABn-amerikane-gruaja-alarmon-zjarrfik%C3%ABset-e-durr%C3%ABsit-video

 6. Die US – Albanische Mafia rund um Hillary Clinton, Senator Engel. Muja, Ilir Meta, Edi Rama, organisiert nun US Albaner, wo das Boot im Steuer und Geldwaesche Paradies Delaware registriert ist fuer den Cannabis Schmuggel mit Tradition. Im Auswaertigen Amte sitzen die Freunde des Modelles nur mit CIA Verbrechern, was bei Steinmeier anfing, schon vor 15 Jahren und mehr.

  Verbrecher Staat, Made by the Clintons, korrupten UN, EU,Berliner, NATO Kadern.

  Linda Rama, Ehefrau von Edi Rama, sitzt im Aufsichtsrat der US Geldwäsche Bank: ABI, womit das Edi und Olso Rama Geldwäsche System ein Fundament hat, wo 2014 schon ein interner OSCE Bericht, von 200 Millionen € spricht, was auf Offshore Banken geparkt ist. Rezzo Schlauch, vor 15 Jahren von der Albaner Mafia eingekauft, gut versorgt, ist in der neuen ABI Betrugs und Geldwäsche Bank mit Offshore Eigentümern, sogar Vize Aufsichtsrats Vorsitzender.

  EU – NATO Modell der Demokratie: Weltbank, US Report: Albanien ist führend in der Geldwäsche aus Drogen

  Die sitzen alle in Durres, mit ihren Organisations Schmuggler Zentralen seit ueber 15 Jahren.

  Georg Soros – Clinton’s Super Mafia mit dem Hotel Florida, dem Hotel Adriatic des „Gambino“ Clan:: EU finanziert

  Edi Rama’s Verbrecher Terror Staat mit „Ergys Hoxha“ und Samir Tahiri, von den Amerikaner im „CICAGO“ Modell aufgebaut

  Die vollkommen korrupte EU Mafia interessiert nur die eigene Tasche, ist heute die groesste Verbrecher Organisation in Europa, was man schnell an die vielen intransparenten und per EU Vorschriften, illegalen und unsinnigen Projekten sieht, wo Milliarden verschwinden in Unfug auch mit Gasspeichern in Spanien,oder Terminals fuer US Fracking Mafia Projekte.

  Geldwäsche, korrupte EU Politiker, haben sich mit 2,8 Milliarden Euro von der Aserbeischan Mafia bestechen lassen und die TAP Gas Pipeline

  Die größte Gefahr für Europa: die US Mafia Clans: Gambino, Luchese, Genovese

  47 Seiten secret NATO Bericht, über die Verbrecher Kartelle des Hashim Thaci und Xhavit Halili

  FBI Weighs in on Balkan Organised Crime

  21/11/2003

  An FBI statement before a US Senate Committee in October assessed the organised crime situation in the Balkans.

  By Dimitris Agrafiotis for Southeast European Times in Athens – 21/11/03

  Organised crime in the Balkans has attracted the interest of the American law enforcement community and the US Senate. The US Federal Bureau of Investigation (FBI) believes that crime from the Balkans, Eastern and Central Europe, and the former Soviet Union is expanding and will continue to expand.

  “In the last year or two, European nations have recognised that Balkan organised crime is one of the greatest criminal threats that they face,” Assistant Director of the FBI Criminal Investigative Division Grant D. Ashley said in an October statement before the Subcommittee on European Affairs of the US Senate Committee on Foreign Relations.

  He added that European police organisations estimate that Balkan crime rings now control more than 70 per cent of the heroin market in some of the larger European nations, and are rapidly taking over human smuggling, prostitution and car theft rings across Europe.
  ………, Albanian organised crime has reached the United States, creating partnerships with the Gambino, Genovese, and Luchese families to facilitate specific crimes.……………….

  Setimes

  siehe auch FBI Bericht an den US Kongress:
  FBI Press Room – Congressional Statement – 2003 – Statement of Grant
  D. Ashley
  November 2003 Volume
  72 Number 11
  United States Department of Justice
  Federal Bureau of Investigation

  http://www.fbi.gov/congress/congress03/ashley103003.htm

  http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=46506&stc=1&d=1095760562

  In 2004, als Polizei Chef verhaftet: Pjerin Ndreu und nun in 2010 SP Partei Chef Vorsitzender der Tirana Mafia um die SP Partei mit Edi Rama und Gramoz Ruci.

  aus: sowas finanziert Non Stop die Deutsche SPD und FES!

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?p=2320193

  aus Balkanblog

  3.9 tonë marijuanë me jaht në Itali, kapen 3 shqiptarë (FOTO)

  Postuar: 06/09/2017 – 08:45

  Tjetër operacion ndërkombëtar antitrafik droge mes Policisë së Shtetit dhe GdF-së dhe Policisë italiane, sekuestrohen nga GdF 3 tonë e 992 kilogramë Marijuanë.

  Në orët e para të mengjesit nga ana e GdF-së Italiane u bë i mundur ndalimi dhe sekuestrimi i një Yacht-i me flamur të SHBA-së (Delaware). Si rezultat i ndjekjes nga skuadrat e GdF dhe me suport ajror u bë e mundur bllokimi i mjetit lundrues.

  Në ekuipazhin e mjetit lundrues u kapën tre shtetas shqiptarë me iniciale F.M., E.V., dhe E.M..

  Policia e Shtetit sqaron se mjeti lundrues u kap në ujërat territoriale Italiane në zonën e Viestes.

  Hetimet paraprake tregojnë se ky mjet lundrues nuk ka shkelur ujëra shqiptare.

  Policia rezervohet për të tjera informacione për shkak të sekretit hetimor.

  Policia e Shtetit po bashkëpunon ngushtë me Guardia di Finanza dhe Policinë Italiane si dhe po shkëmben informacione intensivisht me Policinë Malazeze për zbardhjen e këtij trafiku.

  Duket se tashmë trafikantët kanë gjetur mënyra më të sofistikuara dhe luksoze për të transportuar drogë.

  /portali DurresLajm/

  Jahti me drogë, policia: U sekuestruan afro 4 ton marijuanë, ja 3 shqiptarët e arrestuar

  Shpërndaje në Facebook
  Tweet në Twitter

   

  Policia e Shtetit ka dhënë informacion në lidhje me ndalimin e një jahti nga ana e autoriteteve italiane në të cilin u skekuestruan sasi të mëdha droge. Fillimisht u raportua për sekuestrimin e një sasie prej 1.5 tonësh marijuane, por më pas u vërtetua se sasia ishte shumë më e madhe, konfirmim që vjen edhe nga policia shqiptare.

  Lajme nga e njëjta kategori

  2,4 Tonnen Cannabis wurden bei San Bennotto bei Pescar beschlagnahmt, was ein Schmuggler Boot aus Kroatien, Montenegro entladen hatte, ebenso 2 Personen verhaftet, Ein Lieferwagen
   

  VIDEO-FOTO/ Sekuestrimi i 2.3 tonëve drogë në Itali, policia shqiptare jep detaje të reja

  VIDEO-FOTO/ Sekuestrimi i 2.3 tonëve drogë në Itali, policia shqiptare jep detaje të reja

  12:50, 02/09/2017

  Policia shqiptare ka dhënë disa detaje në lidhje me sasinë e drogës prej më shumë se 2.3 tonës kanabis të sekuestruar gjatë natës në Itali.

  Në lidhje me një sasi prej 2322 kg lënde narkotike të sekuestruar nga GdF në zonën e San Benedetos, Itali, policia shqiptare thotë se gomonia oqeanike ka mundur të shkarkojë në breg të detit lëndën narkotike dhe është larguar në ujërat detare mes Kroacisë dhe Malit te Zi duke i shpëtuar ndjekjes së skuadrave të Guardia di Financas (GDF).

  Skuadrat e GdF në afërsi të bregut në zonën e San Benedetos kanë sekuestruar lëndën narkotike të hedhur nga gomonia në një sasi prej 2322 kg e dyshuar marjuanë dhe 625 litra benzinë, si dhe kanë arrestuar dy persona të cilët ishin me një furgon gati për të transportuar lëndën narkotike, konkretisht: shtetasi shqiptar rezident në Itali, K. D., 24 vjeç dhe shtetasi italian R. A., 63 vjeç.

  Vijojnë hetimet e përbashkëta Itali -Kroaci-Mal i Zi dhe Shqipëri, ku ka një shkëmbim intensiv të informacioneve me policine italiane dhe Guardia di Finanza per hetimin e rastit, por nuk ka elemente që lidhin këtë rast trafikimi me Shqipërinë.

  Gomonia ka mundur t’i shpëtojë ndjekjes që ka zgjatur disa orë derisa ka humbur gjurmët në ujërat mes Kroacisë dhe Malit të Zi

  Vijon kontrolli në det për gjetien e gomones dhe arrestimin e trafikantëve.

  /SYRI.net

  1 / 5

  Lexo edhe:

  Shqiptari i arrestuar në Itali gjatë një operacioni të Guardia di Finanza-s, ku u sekuestruar rreth 2.3 tonë marijuhanë që vinte nga Shqi

 7. Wo es noch bis März 2010 ebenso sicher war, die Läden Nachts ihre Rolläden oben hatten und es fast keinen Diebstahl gab. Rruga Taulantia, gefüllt mit weit über 100 illegalen Appartment Blocks für die Geldwäsche, Abwasser Problemen, Lokale ohne Ende, die illegal gebaut wurden und jeder Kriminelle zieht dorthin, oft Politiker und hohe Beamte. Mit der Ermordung der 4 hohen Polizei Offiziere, bei der Festnahme von Dritan Dajti bracht praktisch ein Damm in Albanien und rund um die Sicherheit. Kriminelle Innenminister, korrupte Richter und Staatsanwälte, NGO Mafia von Georg Soros, waren wie ein Magnet für noch mehr Verbrecher und Drogen Kartelle.

  Mehrere Läden wurden nun ausgeraubt, Nachts, wo auch schon Laternen, Strom Kabel immer wieder gestohlen werden

   

  Vidhen 2 dyqane në mes të Durrësit

  Postuar: 27/10/2017 – 21:46

  Në 24 orët e fundit, 2 pronare dyqanesh në qytetin e Durrësit janë vjedhur nga hajdutët.

  Atyre u janë vjedhur para dhe produkte në bizneset që administrojnë.

  Të dy rastet e vjedhjeve janë regjistruar në lagjen nr.1.

  • “Më datë 26.10.2017, në lagjen nr. 1, kanë vjedhur 10 bluza në dyqanin e shtetases L.R vjeç 53 banuese në këtë lagje. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal
  • Më datë 26.10.2017 në lagjen nr. 1, kanë vjedhur një shumë lekësh dhe disa çokollata, në dyqanin kancelari të shtetases I.I vjeç 51, banuese në këtë lagje. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal”,- njofton policia e Durrësit.

  Ndërkohë policia ka ndaluar shtetasin B.LL vjeç 39, banues në Durrës, pasi më datë 28 shtator, në lagjen nr. 4, i ka vjedhur portofolin me nje shume lekesh, shtetases A.B, vjeç 46, banuese në Durrës.

Schreibe einen Kommentar