Flugplatz – Mitarbeiter organisieren Drogen Exporte: Das übliche Regen Chaos mit Überschwemmungen

1.000 € pro Kg, beträgt der Einkaufs Preis für Cannabis und Flugplatz Angestellte, sind aktiv dabei bei dem illegalem Export. Vor allem nach Italien und mit den „low cost“ Flug Linie, wo zuvor Lulzim Basha bei der Bankrotten Betrugs Airline „Belle Air“ der Haupt Eigentümer war.

Korrupte Polizei Direktoren am Flugplatz, wurden im Laufe der Jahre immer wieder verhaftet, welche meisten Kosovaren mit gefälschten Dokumenten ausreisen liessen. 250.000 $ kostete der Posten des Polizei Chefs am Flugplatz pro Jahr, vor 10 und mehr Jahren.

Albania: Belle Air, a year later

Seit ca. 2.000 Zeitgleich mit der Landräuberei, Betrug und Geldwäsche, wurden hohe Geldsummen der EBRD Bank, der Weltbank vernichtet, in Kananalisationen, welche oft nicht einmal einen Abfluss ins Meer haben.

Im einzigen Land der Erde, wo man die Schwerkraft nicht mehr kennt, weil man sturz dumm ist. Seit es Demokratie gibt und die Internationalen Helfer und Experten kamen, hat man Kanalisationen finanziert, wo man vergessen hat, das das Wasser auch ablaufen muss. Oft ohne Endstück, wo der Regen ins Meer laufen kann. Idiotei Bereich eines Landes, wo die Probleme erstmalig ca. in 2000 auftraten und heute Flächen deckend ist, weil überall illegal gebaut wurde.

Vlore

Deshalb ist Alles mit dieser Hirnlosigkeit und korrupten Gestalten ohne jede Hoffnung, weil Idioten und korrupten ausl. Geldgeber nur an der Geld Unterschlagung interessiert sind. Alles steht unter Wasser, was inzwischen Tradition ist. Durres und Lezhe sind praktisch ständig Hochwasser Gebiete, obwohl die überschwemmten Stadtteile, über dem Meer liegen.  Gab es Überschwemmungen zwischen 1985 und 2000, kann man verneinen.


Mjaftuan pak minuta shi dhe reshjet kanë përmbytur edhe autostradën Tiranë – Vorë, në afërsi të mbikalimit në Rinas.

Rinasi trampolinë për trafikun e kanabisit për Kamorran napoletane

 0  58  58

   30 nëntor 2014 –  Klanet e Cosa Nostras siciliane përgjithësisht kanë përdorur rrugën detare për të importuar kanabisin shqiptar. Ngarkesa kanabisi nga 1,2 deri në 2,5 tonelata ngarkoheshin në peshkarexha apo jahte të vegjël në pika të ndryshme të bregdetit shqiptar dhe tentonin të shkarkonin në porte të vegjël në bregdetin Sicilian përgjithësisht afër Katanias.

Për financierët italianë vetëm këtë fund nëntori u bë e qartë se cilën rrugë përdorte  Kamorra napoletane për importin e kanabisit shqiptar. Përfundimi me sukses i operacionit antidrogë “Secundario” me 15 arrestime gjithsejt përfshirë edhe një shqiptar u ofroi një informacion sa të ri aq edhe tronditës financierëve italianë. Kamorristët e zonës së Kazolas (Casola) të Napolit kishin krijuar kontakte pune me organizata kriminale shqiptare për importimin e kanabisit shqiptar. Ishte një aferë me shumë leverdi për këtë klan kamorrist, sepse shqiptarët ofronin kanabis mjaft cilësor të tipit “Low Cost”. Çmimi me shumicë ishte vetëm 1 000 euro kg. Transporti ishte me rrugë ajrore- i shpejtë, efikas, relativisht i sigurtë dhe me kosto të arsyeshme transporti. Kamorristët nuk preferonin ta transportonin kanabisin me avionë ultra të lehtë të nisur nga pista klandestine në Shqipëri. Ata në bashkëpunim me shqiptarët kishin ngritur një rrjet transporti, që përdorte Rinasin të vetmin aeroport civil në Shqipëri, si trampolinë për të dërguar sasi të mëdha kanabisi në shumë rejse drejt Italisë.

Duke shfrytëzuar linjat e udhëtimit “low cost” Shqipëri-Itali, kanabisi shpeshherë çohej direkt në tregjet e Italisë veriore. Sasitë e kanabisit shqiptar, që kanë mbërrirë së fundmi në Itali, janë aq të mëdha saqë në zonën e Salernos ekziston së paku një depozitë e madhe me kanabis shqiptar, që shërben për furnizimin e grosistëve të të gjithë Rajonit të Kampanias e më gjerë.

Narkotrafikantët shqiptarë bashkëpunojnë me persona të caktuar në radhët e stafit të Aeroportit të Rinasit si edhe me segmente të devijuar të policisë shqiptare për të realizuar pa kokëçarje këtë trafik fitimprurës kanabisi. Kamorristët napoletanë, madje kanë pasur fërkime me njëri tjetrin përsa i përket menaxhimit sa më të mirë të kontakteve me narkotrafikantët shqiptarë për t’u furnizuar me sasi të mëdha kanabisi cilësor e me çmim të arsyeshëm.

 

/gj.th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

– See more at: http://www.durreslajm.com/aktualitet/rinasi-trampolin%C3%AB-p%C3%ABr-trafikun-e-kanabisit-p%C3%ABr-kamorran-napoletane#sthash.Plcba88p.dpuf

 

Die Dümmsten haben auf den Wasser Kanalisations Sammlern gebaut, natürlich illegal. Einer der vielen Gründe warum Alles überschwemmt wird. Llezhe ist heute ständig überschwemmt, was es bis ca. 2000 nie gab

 

06 Dhjetor 2014 – 13:45

Lezhë, sërish rrezik përmbytjesh
shkak reshjet dhe ndërtimet pa leje – See more at: http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/lezhe-serish-rrezik-permbytjesh-shkak-reshjet-dhe-ndertimet-pa-leje-257612.html#sthash.t0uHoVFJ.dpuf

Tropoje Banditen wurden ebenso kurz verhaftet, weil man keine Gesetze kennt und macht was man will.

Emrat e akuzuar nga Prokuroria

Ram Kërtoçi, kryetar i Komunës Tropojë e Vjetër
Haki Nezaj, Nënkryetar, Komuna Tropojë e Vjetër
Man Malaj, Shef i Financës, Komuna Tropojë e Vjetër
Zeqir Hykaj, Teknik Ndërtimi, Komuna Tropojë e Vjetër
Resmi Mulaj, Sekretar, Komuna Tropojë e Vjetër
Fitim Peci, Sektori i Pyjeve, Komuna Tropojë e Vjetër
Sami Isufi, Administrator i firmës “Besimi”
Ukë Kortoçi, punonjës i firmës “Besimi” – See more at: http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/kreu-i-komun-s-tropoj–e-vjet-r-e-5-zyrtar–n–gjyq-shp-rdoruan-detyr-n-257629.html#sthash.xoUmVPp4.dpuf

Albanien ist heute zu blöde einfache Strassen zubauen. Die Überschwemmungen in Vlore, Durres, Lezhe, Tirana gibt es erst seit 10 Jahren.