Fälschung von Grundstücks Dokumenten an der Küste Edi Rama: Usurpatoren entfernen

22.000 illegale Bauten an der Küste, wo Edi Rama, wie in Durres den Abriss bekannt gab im September 2013 wie in Durres, und NIchts geschieht. Also stellt man die selben Forderungen erneut, aber es praktisch schon 2014 kaum noch Abrisse. Was schwafelt von Dingen, damit korrupte EU und US, wie Weltbank Leute, weitere Millionen geben: im Juli: Rama: „We removed criminal management“

Alles Geschwätz von Edi Rama, der zu viele neue Millionen von der EU und Weltbank Mafia ohne Kontrolle erhielt.

Aktuell deutliche Worte des US Botschafters.

Ihm zufolge ist die Situation mit Richtern und Staatsanwälten unerträglich. Minister, Ex-Minister korrupt, Lu: Ministra e ish-ministra të korruptuar, llogari për krime

Die neue Küsten Grundstücks Agentur unter Leitung von Auron Tare – die Albana Vokshi Mafia

Justiz Show im Nichts des Edi Rama. State institutions sing agreement to protect private property

Reine Show, denn Edi Rama, war Motor für viele kriminelle Clans für 400 Appartment Bauten in Tirana, vor 2011.

Der bekannte Journalist Mustafa Nano, der auch harte Worte gegen das Verbrecher Imperium von Salih Berisha fand, sagt das Edi Rama ein Man ohne Ideale ist, so weiter macht, wie die kriminellen Vorgänger. Lubonja, Shenasi Rama sagten identische Worte, das Edi Rama, mit kriminellen Clans verbunden ist, sich sogar von der Verbrecherin Hillary Clinton, der US Politik Mafia, die weitere Duldung des „failed State“ holte.

Report TV – Falsifikimi i tokave në bregdet Rama: Do largojmë uzurpatorët

50 mijë hektarë troje janë idnetifikuar si të grabitura nga banorët e jugut nëpërmjet falsifikimit ët dokumentave. Nga Saranda, shefi i qeverissë Edi Rama siguroi vendasit se nuk do të lejojë që uzurpatorët të vijojnë të mbajnë tituj pronësie.

„E vetmja gjë që sollën përtej Llogarasë ishte bathorja. Bathorizmi edhe i parajsës shqiptare të bregut Jon. Ndërto ku të mundesh se ndërtimi është bereqet. Prit, sharro, ulli, sharro portokalle, ndërto mbi kanale vaditëse, ndërto mbi ujësjellsja, ndero mbi zhavorr, mbi breg se nga kjo vjen e mira e madhe….

Plehrat, këtë duhet tua njohim si meritë! Me rënien e komunizmit plehrat fituan të drejtën të jenë kudo. Dhe plehrat i gjen kudo falë Saliut….Sot kemi jo bregdetin Jon që duam, se vetëm duhet të ishim magjistar që ta kishim sot për dy vjet para syve, por në çdo pikë kemi vënë dorë dhe po punojmë ditë-natë që të ndryshojmë këtë situatë skandaloze, prej pas-lufte, që trashëguam në bregdetin Jon. Projektet e rilindjes urbane kane nisur dhe aktualisht Qeparoi është në transformim, Himara ka filluar me kantierin e madh të Lungomares dhe me disa projekte te tjera. Po punohet për projektin e rilindjes urbane të Dhërmiut, Vunoit…dhe transformimin urban të plazheve në
Dhërmi dhe në Jalë….”-tha Rama

Deklarata e kryeministrit erdhi gjatë ndalesës në Sarandë në kuadër të turit “Të pastrojmë më tej Shqipërinë”. Kreu i qeverisë foli për projekte konkrete për zonën dhe kryesisht në rrjetin energjitik.

Kryeministri theksoi se reformat sado të dhimshme synojnë të hedhin bazat e shtetit, i cili nuk mund të rrëzohet me revolucion.

Më herët, ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, premtoi se në janarin e vitit të ardhshëm do të inaugurohet unaza energjitike e jugut, me anë të së cilës do të zgjidhet problemi i furnizimit me energji në këtë zonë.

“Sektori energjitik ishte në buzë të humnerës. Nuk them se për dy vjet janë bërë mrekullira, por gjërat po ndihen për shkak të punës së mirë. Në janar do të inaugurojmë unazën energjitike të jugut dhe nuk do të ketë më probleme me furnizimin me energji në këtë zonë. Ndërsa në vitin 2016 do të pajisen të gjithë me matësa për të zhdukur faturimin aforfe”, premtoi Gjiknuri.

Rama foli dhe për reformën në hipoteka, të cilat nuk do të ngjasojnë më si zyra torture.

Redaksia online
(s.m/shqiptarja.com)(S.m/shqiptarja.com)

Opposition protest, Rama: “DP doesn’t want rule of law”
12/12/2015 11:55
Opposition protest, Rama: “DP doesn’t want rule of law”

The Albanian Prime Minister, Edi Rama, declared from Gjirokaster that there is no country in Europe or Balkan where the opposition appeals for a revolution because fines against violations are higher, because thieves are sanctioned. Rama said that the Democratic Party cannot establish rule of law by allowing the theft of energy.

The Prime Minister said he is aware that the effects of reforms do not make everyone happy, that’s why he said more time is needed.

Rama insisted that the Socialist Party cannot be a used to find jobs in the public administration. For this reason, he mentioned the education reform.

“I have seen several reactions regarding education, but we are proud for the reform that is saving school from politics”, Rama declared.

Rama asked the structures to be more open to citizens and not limit membership in their own acquaintances.
http://www.top-channel.tv/lajme/english/artikull.php?id=15816#.Vm2VJHqLelM

Die Familie Kapedani, verkaufte 1933 ein grosse Villa, auch als Enver Hoxha Villa bekannt, an die Serbische Botschaft und alle vorherigen Durres Gerichts Entscheidungen wurden für ungültig erklärt.

Themen ohne Ende, oft treten falsche Zeugen auf, Ortsfremde Banden aus Tropoje operieren an der Küste wie im Rausch und denken sie können ihre Grundstücks Raubzüge auf ewig weiter führen.

The clash of Kokedhima with Dule, raises xenophobia of Tirana in Himara Region

Stavros MarkosumSManalysis – vor 3 Tagen
During a meeting with Socialist Party electorate in Vlora, the powerful MP of Socialist Party in Southern Albania, Koco Kokedhima, has accused Charmain of HRUP Vangjel Dule, for away from Government Coalition, raising new chauvinists issue in Himara Region. A day earlier, HRUP and Omonia, accused Kokedhima that he destroys the Greeks in Himara businesses, making ethnic cleansing to the Greek popullation. Kokedhima: Himara is Albanian land and Greek chauvinists should know this Koco Kokedhima accuses Vangjel Dule left for corrupt methods by coalition with the Socialist Party,… mehr »

Aktualitet
13 Dhjetor 2015 – 07:24 | përditesuar në 17:06
Beteja ligjore për ish-Vilën e
Enver Hoxhës, pronë e Serbisë

Godina në plazhin e Durrësit e fituar me gjyqe të dyshimta nga familja Kapedani në kohën e PD-së. Por shteti i vendosur të mos e dorëzojë. Ndërkohë vila po shkatërrohet

Është blloku i fundit i mbetur nga koha e komunizmit. Zona rezidenciale në plazhin e Durrësit, ndërtuar në kohën e mbretit Zog, që u përzgjodh më pas nga nomenklatura komuniste për të kaluar pushimet dhe ku qytetarët e thjeshtë nuk mund të hynin, pas 25 vitesh demokraci ende vijon të mbetet e mbyllur për publikun. E rrethuar nga një pyllnajë e dendur dhe e mbrojtur nga ushtarakë të Gardës, ende sot, ashtu si dhe para 30 vjetësh, për të hyrë aty të duhet një leje e posaçme.

Kjo zonë vazhdon të konsiderohet si zonë qeveritare, edhe pse, nga 29 vila, ku dikur kalonin pushimet verore Enver Hoxha dhe ministrat e tij, vetëm gjashtë prej tyre kanë mbetur ende në pronësi të shtetit.

23 të tjerat, që nga viti 1993, janë privatizuar dhe pjesërisht rikonstruktuar, duke u kthyer në vende pushimi (nën mbrojtjen e Policisë së Shtetit) për biznesmenë dhe VIP-a shqiptarë.

Paradoksi në atë, që ka qenë dikur nje prej simboleve të pushtetit dhe privilegjeve të Enverit, është se e vetmja vilë e mbetur ende totalisht e braktisur është pikërisht ajo, ku banonte ish-diktatori. Është Vila numër 5, me sipërfaqe 500 metra katrorë, me dy kate, në breg të detit, me një pamje mahnitëse, ndërtuar në fillim të viteve ’30, me parket në dysheme dhe mermere luksoze italiane në shkallare dhe madje edhe në banjat, por që tani është lënë në degradim dhe braktisje.

Kjo, jo pse asnjë nuk interesohet për të. Përkundrazi, vila e diktatorit është bërë objekt i të paktën dy plaçkitjeve: asaj të vitit 1997, kur vandalët e sulmuan, duke vjedhur mobilje dhe duke shqyer nga muret madje edhe kaloriferët. Por edhe i asaj të gjyqtarëve, të cilët, që nga viti 1995 e deri më sot, vazhdojnë të debatojnë lidhur me atë se kush është pronari i saj i vërtetë.

Si shumë ndërtesa të tjera me vlerë në Shqipëri, edhe ish-vila e Enver Hoxhës në Durrës ndodhet në fakt në qendër të një konflikti të ndërlikuar gjyqësor mes shtetit dhe ish-pronarëve (të pretenduar) të saj. Pronësinë e vilës e kërkon Shyqyri Kapedani dhe tetë familjarë të tjerë, të gjithë trashëgimtarë të Sulejman Kapedanit, kreut të një familjeje të pasur të Durrësit, pronare e shumë trojeve, si dhe gjysh i Admir Kapedanit, i cili në vitin 1995 ishte zëvendësministër dhe kryetar i Partisë Demokratike të Durrësit, kur vendin e drejtonte Sali Berisha.

enver hoxha faksimile
(Faksimile e regjistrit hipotekor të vitit 1939 ku rezulton që Sulejman Kapedani ja ka shitur pronën e vet në plazhin e Durrësit Legatës Jugosllave për 600 franga ari)

Historia nis pikërisht më 1 shkurt 1995, kur Gjykata e Rrethit Durrës, me vendimin me objekt ‘Vërtetimin e faktit juridik të pronësisë’, ka bërë njohjen e së drejtës së pronësisë (palës së paditur) të subjektit Sulejman Ahmet Kapedani mbi vilën dykatëshe ne ish-bllokun, mbi një sipërfaqe toke prej 500 m², të cilat i janë njohur dhe kthyer më vonë këtij subjekti nëpërmjet vendimit nr. 797, datë 01.04.1995 të Kthim-Kompensimit të Pronave Durrës. Vendimi i mësipërm i Gjykatës është bazuar vetëm në një dokument hipotekor dhe në thëniet e dëshmitarëve, të cilët, në kohën kur janë zhvilluar ngjarjet, edhe mund të mos kishin lindur fare.

Sipas Avokaturës së Shtetit, që sot kundërshton vendimin, ish-Komisioni i Kthimit dhe Kompensimit të Pronave “ka kthyer një pronë, e cila, sipas ligjit, klasifikohet si e pakthyeshme dhe, si e tillë, nuk mund të ndryshojë pronar”.

evner hoxha
(Faksimile e vërtetimit të hipotekës së Durrësit të vitit 2005 i cili tregon regjistrimin e ish-vilës së Enver Hoxhës në Durrës si pronë e shtetit Jugosllav.Sipas dokumentit regjistrimi në regjistrin e ri hipotekor mban numrin 163 datë 09/06/1993)

Pak muaj pasi u mor vendimi që i kthente pronësinë Sulejman Kapedanit (dhe rrjedhimisht nëntë trashëgimtarëve të tij) mbi ish-vilën e Enverit, ndërhyn Shërbimi i Kontrollit të Shtetit (SHKSH, sot KLSH), i cili, pas një kontrolli tek Komisioni i Kthimit dhe Kompensimit të Pronave në Durrës, zbulon vendimin mbi këtë vilë, e cilëson atë të paligjshëm dhe i kërkon Gjykatës që ta anulojë.

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, me vendimin e saj nr. 31, datë 14.01.1998, ka vendosur “Pranimin e kërkesë padisë së paditësit SHKSH-së, duke anuluar vendimin nr. 797, datë 01.04.1995 të ish-K.K.K. Pronave pranë Bashkisë Durrës”.

Por ping-pongu mes gjykatave vazhdon dhe vetëm gjashtë muaj më pas (më 26 qershor 1998), Gjykata e Apelit Durrës anulon vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë.
Kalon një vit dhe skenari ndryshon sërish: Më 15 qershor 1999 Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i jep të drejtë për herë të dytë familjes Kapedani, duke detyruar palën e paditur – Drejtorinë e Shërbimeve Qeveritare, Tiranë, për kthimin e vilës nr. 5, parcela nr. 60, në bllokun e Shërbimeve Qeveritare në Plazh Durrës, pronësi e trashëgimtarëve të Sulejman Kapedanit, e përcaktuar kjo në aktin e pronësisë nr. 625, datë 5 prill 1995.

Gjithashtu, po kjo Gjykatë, më këtë vendim, ka vendosur “detyrimin e Drejtorisë së Shërbimeve Qeveritare t’u paguajë trashëgimtarëve të Sulejman Kapedanit 114.968 dollarë, që rrjedhin nga detyrimet e kontratës së qirasë të lidhur midis tyre dhe Drejtorisë së Shërbimeve Qeveritare për periudhën 1997-1999”.

Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare ka ngritur përsëri padi në Gjykatën e Shkallës së Parë Durrës, me palë të paditur trashëgimtarët e Sulejman Kapedanit, Agjencinë e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave dhe me ndërmjetës kryesor Ambasadën e Republikës së Serbisë, duke kërkuar anulimin e vendimit të parë, të vitit 1995, të drejtuesve të Kthim-Kompensimit të Pronave Durrës, që edhe SHKSH e kishte cilësuar si të paligjshëm.

Si Gjykata e Shkallës së Parë, ashtu edhe Apeli, vendosin në disfavor të shtetit dhe konfirmojnë se pronësia mbi ish-vilën e Enver Hoxhës i takon familjes Kapedani.
Por ende nuk është vendosur asgjë, pasi më 2 qershor 2014 Kolegji Civil i Gjykatës së Lartë vendosi prishjen e vendimit nr.366, datë 24.09.2009, të Gjykatës së Apelit Durrës dhe dërgimin e çështjes në po atë Gjykatë, me tjetër trup gjykues. Seanca tjetër, ndoshta vendimtare, pritet të zhvillohet pas pak ditësh.

Po pse del në skenë, sikurse pamë, në procesin e ish-vilës së Enverit, Ambasada e Serbisë në Tiranë? Sipas dokumenteve të siguruara nga zyra juridike e Drejtorisë së Shërbimeve Qeveritare (e cila administron më se 50 rezidenca qeveritare në gjithë vendin), Sulejman Kapedani më 19 korrik 1933 e kishte blerë nga Drejtoria e Financës së Durrësit për 150 franga ari truallin prej 500 metrash katrorë, parcela numër 60, në plazhin e Durrësit “për vende banjo”.

Më 20 gusht 1936 vërtetohet ndërtimi i vilës, e cila në atë kohë duket se ndoshta i është dhënë me qira Legatës Jugosllave. Më 8 qershor 1939 Kapedani ia shet Legatës Jugosllave, sipas dokumenteve, me çmimin 600 franga ari. Shitja regjistrohet pranë Zyrës së Hipotekës, me numër repertori 7238 dhe numër koleksioni 4844, të vitit 1939. Në Hipotekën e Durrësit deri në vitin 2005 në zonën kadastrale nr. 8518, që korrespondon me parcelën e famshme 60, rezulton e regjistruar një pronë prej 500 metrash katrorë në emër të shtetit jugosllav.

Pra, sipas shtetit, “Sulejman Kapedani nuk është shpronësuar nga shteti për këtë pronë, as në vitin 1945 e as më vonë, pasi ai nuk ka qenë pronar i saj pas vitit 1939”. Kështu që, si pasojë, nuk ka të drejtë për asnjë kompensim.

Familja Kapedani, në të kundërt, e kundërshton këtë, duke pretenduar se në vitin 1936 vlera e vilës llogaritej në 18.000 franga ari dhe nuk është e mundur që të jetë shitur për vetëm 600 franga ari, sikurse rezulton në regjistrat e Hipotekës.

……………….

Me shpresën se, në fund të këtij procesi, dikush do të merrej me restaurimin e kësaj vile, me të cilën lidhet një copë historie e këtij vendi.
(c.b.)

http://shqiptarja.com/home/1/beteja-ligjore-p-r-ish-vil-n-e–enver-hoxh-s-pron–e-serbis–331871.html

Justiz Show im Nichts des Edi Rama. State institutions sing agreement to protect private property

Der Vlore Richter: Astrit Shema, ist direkt daran beteiligt, das man sich Grundstücke auf den eigenen Namen eintragen lassen wollte, wo es nur ein Pseudo Papier aus für ein Waldstück im Landes Inneres gibt, wo es sich hier um Küsten Grundstücke handelte. 45 Hektar wollte man stehlen auch mit Hilfe dieses Richters, der plötzlich Küsten Grundstücks Eigentümer werden sollte.
Der Alt Gangster Koko Kokedihma und Vertraute des Edi Rama soll dahinter stecken, wenn man die Kommentare in den Medien liest. Die Grundstücks Mafia, seit 15 Jahren agiert ohne Problem unter dem korrupten Schirm von Europa, USA, Weltbank, EBRD, IFC usw. Deutsche Lobbyisten und Ganoven aus dem Kosovo machen im Fälschungs Prozess eifrig mit.

 

Durres Kalmi

Alles neu parzellierte Grundstücke (Kalmi Strände) , welche mit gefälschten Papieren

null

Deutschland finanziert dieser ordinären Landraub Mafia, direkt solche Grundstücks Infrastruktur wie in Golem, oder Sarande, weil die KfW ein vollkommen kriminelles Enterprise ist, was vor Nichts zuschreckt und Syrien aktiv aufteilen wollte.

Gerichts Urteil: Die Gangster Alexander Meksi, Safet Zhulali (Aldo Bumci) Peter Arbnori verkauften Grundstücke Tirana

Der dreisteste Küsten Grundstücks Betrug an der Albanischen Küste bei Velipoje – Shengin, mit Deutschem Makler, natürlich ein Lobbyist des DAW, wo bis heute die 8 für 2,5 Millionen € ausgebildeten Kommunal Experten (der GTZ)gesucht werden.

Immobilienkauf im Ausland, was oft im Desaster endet

Grundstücke wurden beschlagnahmt der PDUI Mafia, der Brüder Jani Qirici, Thanas Qirici und des Vlore Richters: Astrit Shema

Inkompetenz hat einen Namen:

Coastal Mangement Pläne. Eine aktuelle Anzeige der GIZ Albanien, obwohl es das Programm in Albanien nicht gibt, wird Personal gesucht. Die Namens Wahl ist eine Kopie der alten Weltbank Programme, aber man hat keine Fachleute für derartige Projekte je gesucht.
GIZ Anzeige, 11.9.2015 für Coastal Mangement PlanGIZ Anzeige, 11.9.2015 für Coastal Mangement Plan

Illlegale Bauten in Durres, 2014: Bar Zansibar, Appartment Block, ohne Bautafel, einer Profi kriminellen Familie rund um Vangjush Dako.

Rruga Taulantia in 2014, weitere illegale Bauten

9 Gedanken zu „Fälschung von Grundstücks Dokumenten an der Küste Edi Rama: Usurpatoren entfernen“

 1. Lieblings Geschichten für die Geisteskranken Spinner der EU und USA: Als Albanien noch funktionierte gab es solche ständigen Presse Konferenzen nicht.

  Edi Rama schwafelt für die Gestalten des sinnlosen Reise Tourismus, das es keine Justiz in Albanien gibt, als ob das was Neues nun ist.

 2. Edi Rama redet viel: Nichts geschieht!

  es wird weiter illegal gebaut, hier neue Lokale in Ausflugs Gegenden, dann gibt es Sprengstoff Anschläge gegen solche Lokale hier von dem Gangster Alexander Lekaj, einem ehemaligen Fussball Spieler wohl.

 3. eine der dreistesten Immobilien Betrügereien ist das die Durres Familie Kapedani ihre von Enver Hoxha beschlagnahmte Villa ((steht im Militär Bezirk an der Küste südlich Durres bei Plepa) zurück haben will mit Unterschrift von Vangjush Dako natürlich der in 2005 Grundstücks Direktor, sprich Gangster war.

  Die Familie Kapedani, hatte die Villa an die Serbische Botschaft vor 1940 verkauft, was gut belegt ist, womit das Eigentum eigentlich klar ist, aber eben nicht in Durres. Nun geht die Sache vor das Berufungs Gericht usw..

 4. Einfach lächerlich, wenn es für illegales Bauen auf Staatsgrund 3-8 Jahre Haft gibt. Das Gesetz gibt es seit 2006, inklusive mussten sich die Baufirmen Baugenehmigungen zeigen lassen, ansonsten werden die Baufirmen Maschinen und das Material ebenso beschlagnahmt.

  2010 setzte Berisha durch geheime Banden mit Ouerd Byklybahshi jedes Gesetz ausser Kraft.

 5. Grundstücks Raub, Illegales Bauen in Sarande, wie in Durres und Nichts passiert, nur dumme Sprüche des Edi Rama, der Kollegen der jeweiligen Gangster, welche das Justiz- und Transport Ministerium besetzt haben. Anzeigen werden von den Gangstern im Justiz Ministerium direkt in der Regierung mit Arben Ahmeti, Edi Rama ausgehebelt, was Insider schon länger wissen.

  Ein Dokument, eine Anzeige des Bürgermeister von Sarande am 5.3.2014, zeigt Abgründe einer verbrecherischen Regierung auf, wenn man mit Arben Ahmeti, dem Edi Rama Vertreter für Süd Albanien Koko Kokodhima, bei der Eröffnungs Feier des illegal errichteten Mafia Hotels erscheint, und Ilir Meta, sogar die Eröffnungs Zermonie persönlich durch Band durchschneiden zelebriert.
  „Paplo Escopar“ des Balkans: Klement Balili, als Distrikt Vertreter, des LSI Mafia Partei des Ilir Meta

  Bereits 2014: war die Wende, wo Edi Rama sich von Kriminellen kaufen liess, deshalb auch den Bürgermeister von Sarande, nicht mehr zur Wahl aufstellen liess: Stefan Cipa (hatte nie die Möglichkeit als SP Partei Mitglied den selbst ernannten Parteiboss Edi Rama zuwählen), weil der den Ilir Meta Partner und Financier: Klement Bailii, Edi Rama Financier ebenso, Drogen Boss, wegen illegalen Bau in Sarande anzeigte. Stefan Cipa (SP Partei, Ex-Innenminister) wurde nach dieser Anzeige der Verbrecher Kartelle des Edi Rama, Ilir Meta, Samir Tahiri nicht mehr als Kandidat aufgestellt, ohne das es je eine Umfrage innerhalb der Partei, oder in Sarande gab.
  ‘Santa Quaranta’ und der direkt angezeigte Adminstrator war Bako Bailil, Bruder des Super Gangsters Klement Balili.Die Anzeige erfolgte am 5. März 2014 an die Baupolizei, Gerichts Behörde, wie es vorgeschrieben ist, der Präfekt Genc Alizoti in Durres in über 100 Fällen machte in 2013 und Nichts geschieht dann im kriminellen Enterprise der Justiz, des Innenministeriums und einer von der Mafia eingekauften Regierung, wo keine Gesetze gelten sollen. Damaliger Grund: Die Familie liess grosse Mengen von Material ins Meer werfen, ohne jede Genehmigung von Sarande, oder sonstiger Genehmigungen. Später kann man den 5. März 2014, als Wendepunkt sehen des Kriminellen Enterprise des Edi Rama, und Ilir Meta erneut. Die qulifizierte Anzeige des Bürgermeister Stefan Cipa, gegen den Bau des Hotels: ‘Santa Quaranta’, gegen die Familie des Klement Balili, konkret gegen den Adminstrator der Baufirma: Bako Balili! LSI Kollege von Ilir Meta, war Justiz Minister, ein Profi Krimineller: Nasic Naco, der nur Klientel Politik für Kriminelle Clans und für Geld kennt.

  Anzeigen gingen damals bei dem LSI Justiz Minister dem Mafia Boss: Nasic Naco daneben und waren Luft Nummern, ebenso mit Sicherheit auch bei dem jetzigen Justiz Minister Ylli Manjanj, der wohl auch nur Justiz Funktion Show macht, um die kriminellen Aktivitäten der Partei Financiers, der Partner zu verdecken. Die Justiz wird aktiv durch die Justiz Minister ausgehebelt, Gesetze und Vorschriften auf allen Ebenen seit Ewig durch die LSI Banden des Ilir Meta ignoriert. Hier wird nur ein Beispiel gezeigt, wo es in Durres um ein Verbrecher System geht, wo der Ex-Justiz Minister Nasic Naco aktiv alle Verfahren, gegen Politiker und für Geld niederschlug, u.a. auch Verfahren gegen Lefter Koka.
  Aktiv stehlen diese Leute grosse Grundstücke, bauen illegal überall und dann kommt diese Show mit Null Aktion in Folge.
  Justiz Minister Ylli Manjani zur Durres Justiz Mafia: „Ihr stehlt Tausende von Hektar mit gefälschten, falschen Dokumenten als Partner der Mafia“

  Das Nasic Naco Justiz System: Straffreiheit für die grossen Gangster auch bei Erpressung ausländischer Firmen


  Bei der Hotel Einweihung und Eröffnung: Die Gangster LSI Gruppe: Baku Balili – Ilir Meta und Rechts Koko Kokodhima

  Bei der Hotel Einweihung und Eröffnung: Die Gangster LSI Gruppe: Mitte Rechts: Ilir Meta und Rechts Koko Kokodhima

  null

  Aktualitet
  “Santa Quaranta” pa leje? Ja si e sulmoi PS kompleksin 3 mln euro të Balilit
  Posted on May 14, 2016

  Der Berufs Verbrecher Emiljano Shullazi, Mörder von Arjan Selimi – “Inis Gjoni” unterwegs für Salih Berisha und Lulzim Basha im Wahlkampf

  Siehe auch: Edi Rama Partner
  Der Albanische Nghradeta Mafiosi: Gezim Sallaku wurde mit 9 Partnern verhaftet in Italien
  April 22, 2016

 6. Alles reine Show und Lügen und Millionen verschwinden in der Mafia Klientel Wirtschaft! Schutherr der Geldwäsche, des Verbrechen, International operierender Verbrecher Kartell: Ilir Meta, Arben Ahmeti, Balili Mafia, Koko Kokodhima

  Ilir Meta - Balili Drogen Mafia
  Bei der Hotel Einweihung und Eröffnung im August 2015: Die Gangster LSI Gruppe: Baku Balili – Ilir Meta und Rechts Koko Kokodhima

  Schutzherr der Super Drogen Mafia: und LSI Ilir Meta Vertreter die vollkommen illegal Bauen auf gestohlenen Grundstücken, wie eine Anzeige vom 5.3.2014,von dem Bürgermeister Stefan Cipa deutlich macht.

  „Paplo Escopar“ des Balkans: Klement Balili, als Distrikt Vertreter, des LSI Mafia Partei des Ilir Meta
  Vangjush Dule wirft Edi Rama und Koka Kokedhima, „Genocid“ an Grundstücken an der Süd Küste Albanien zubetreiben

  Corruption and Clientelism: How are broken South of Albania (Himara Region)

  Tirana Observer

  Some government projects for the „Rebirth of the South Coast“ in Vlora, Saranda and Himara Region, are turning to clientelism and benefit plans
  Former Deputy Minister of Defense, Dritan Hila, wrote on his Facebook profile to an act of „donation“ that Minister of Tourism has made the adjustment plan to coast. Hila says the act itself, given that in his opinion, the default studio „Atelier 4“, the owner Alban Eftimiu only for 2015 received by the Albanian state projects worth 8 million dollars.

  „Englantina Gjermeni Minister has signed the plan for regulating the coast of southern Albania, it makes a studio called“ Atelier 4 „. Its owner isAlban Eftimiu. This has been an employee of the Municipality of Tirana at the time was chairman Edi Rama. Now is „Private“ in alliance with Koco Kokëdhima PM of Socialist Party and coolaborator of PM Edi Rama. I do not want to settle how they will tear apart the south of Albania. It’s a plan that will describe later, because not in vain placed for mayor of Saranda and Vlora two strangers.

  It’s a disgusting plan that has nothing in common with the hope that those hundreds of thousands of Albanians voted left. But I want to say that the studio „Atelier 4“, received by the Albanian state institutions only in 2015 without a tender, neither less nor more, but 8 million for projects city centers. Do not tell me that there is no corruption, „says Hila. Further, Hila notes with irony: „Do not tell me that there is no patronage. Do not tell me this is not the Albanians looting money. That if you tell me this, then everyone chooses revenge ye have done had the collar on the neck that you have made history, „says Hila.

  While the newspaper „Tema“ says the five companies that competed in the race for consulting services on „Development of Local General Plan in 26 municipalities, with the subject“ Development of Local General Plan for the municipality of Vlora, Himara, Saranda, Konsipol „Commission evaluated with the most points, the only company that did not have an international partner and that their bbackgrounds from anonymous work, primarily topographic and without any public acceptable performance.

  But, According to the „Tema“ Newspaper, the winning company is joining the CEC Group with Erald – G, the first company based in Kucova, with previous work mainly topography road, after which stands Koco Kokëdhima, and the second a company without any public performance from the periphery of the North, after which stands a deputy. Four other companies are true studio and urban architecture with renowned international partners, who have been ignored.

  „Theme“ writes further that „it is a project which will have its influence on the future of most beautiful territory of Albania, the Albanian Riviera, from Vlore in Cape Stillo, and that seems to me More attention is made to remain in the hands of Kokëdhimës, than to find a serious company to give her ideas. „

  http://smarkos.blogspot.de/2015/11/corruption-and-clientelism-how-are.html

  Auron Tare ist wohl in der Versenkung verschwunden, nun durch seinen Direktor Ardit Çollaku vertreten, eine alte Berisha Familie in alle Richtungen inklusive illegalem Bauen mit gefälschten Dokumenten.

Schreibe einen Kommentar