Ex-Justiz Minster Ylli Manjani über Edi Rama Show: “the chief of evil”, als er die 35 Grundstücks Direktoren nun zum Rücktritt aufforderte

Ex-Justiz Minster Ylli Manjani über Edi Rama Show: “the chief of evil”, als er die 35 Grundstücks Direktoren nun zum Rücktritt aufforderte

Betrugs Motor sind die EU, KfW, USAID-AAEF Fund in Albanien, weil man nur mit kriminellen Partnern Milliarden stehlen kann, wie jüngst das Ksmali Desaster erneut zeigte, in 100 % Verantwortung auch lt. den EU Ausschreibungen und im System der Betrugs Infrastruktur Projekte, welche das Land zerstören mit Bauschrott.

Einfach peinlich das von den Dummen und korrupten EU Gestalten finanzierte Langzeit Betrüger, Drogen Boss: Edi Rama, mit seinen peinlichen Non-Stop PR Shows, wo er sich selbst mit einem Club von Idioten umgeben hat, wie Endri Fuga.  EU Partnerschaft mit dem Gangster Edi Rama im Show Programm der Denunziation: 17.200 Anzeigen : 100 Anzeigen bei der Staatsanwaltschaft

Manjani: Edi Rama, shefi i së keqes, nuk vetohet, është vetë Vettingu

 

3 Gedanken zu „Ex-Justiz Minster Ylli Manjani über Edi Rama Show: “the chief of evil”, als er die 35 Grundstücks Direktoren nun zum Rücktritt aufforderte“

 1. Kriminelle mit Britischen gefakten Kennzeichen ( die haben keine TÜV Marken) fahren lustig herum, ebenso mit US Phantasie Nummern und im Kosovo ist das sogar verboten aber nicht in Albanien

  Përmbyset BMW-ja me shpejtësi në Jal-Dhërmi, plagosen tre të rinj

  Tre të rinj kanë mbëtur të plagosur në një aksident rrugor në aksin Jal – Dhërmi. Makina e tyre, një MBW me targa të huaja, u përmbys një kthesë. Sipas policisë, shkak është bërë shpejtësia tepër e madhe dhe humbja e kontrollit të mjetit. Tre të rinjtë u dërguan në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën. /Lapsi.al

 2. Auch für die Grundstücks Agenturen zuständig, wo alle Direktoren entlassen wurden, man das System zerstörte: Justiz Ministerin: Etilda Gjonaj, typisches NGO Chaos, was Georg Soros Leute immer anstellen

  die neue Technik funktioniert nicht, Alle erfahrenen Leute wurden entlassen, der neue Chef: Eljon Semanaj, ist eine Woche im Amte, hat keine Ahnung

  Kaos me Hipotekat
  Postuar në 12 Dhjetor, 2017 19:41

  “Prej ditësh qindra qytetarë e biznese presin të marrin përgjigje nga zyrat e hipotekës nëse e kanë të lirë pronën ku do të ndërtohet për të marrë më pas lejen. Por kjo nuk ndodh për një fakt banal: inxhinieri është pushuar nga puna dhe deri tani askush nuk e ka zëvendësuar.”

  Sipas Tv Klan kjo situatë ndodh prej afro një muaji. Aplikimi bëhet online në portalin e-leje, sipas një projekti të qeverisë dhe donatorëve të huaj, perfshi Bankën Boterore, që u financua për të zgjidhur problemin e vonesave dhe burokracive me lejet ndërtimit. Kryeregjistruesi Eljon Semanaj, u përgjigj duke thënë se ka vetëm 6 ditë në këtë detyrë dhe se ka ngritur një grup pune për t’i dhënë zgjidhje kësaj situate.

  Mësohet se vetëm zyra e regjistrimit të pasurive të patundshme e Tiranës ka 37 vende bosh në stafin e saj të cilat kanë sjellë volume pune për specilaistët që kanë mbetur në organikë dhe qe kanë prodhuar vonesa për qytetaret. Burime brenda Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme thonë se shkresat për të plotësuar vakanacat janë bërë, por në kohën që kanë ndodhur ato, nuk ka patur drejtues që t’i zbatojë, per faktin se te gjithe drejtuesit e hipotekave u detyruan te japin doreheqjen me kerkese te kreut te qeverise.

  http://www.respublica.al/2017/12/12/kaos-me-hipotekat

 3. Der entlassene Korce Grundstücks Direktor, erstritt 10 Monats Gehälter als Entschädigung

  E hoqi Rama nga puna, Gjykata dëmshpërblen ish kreun e hipotekës Korçë
  11:52, 06/02/2018

  Gjykata e Korçës ka dëmshpërblyer ish-kreun e hipotekës në Korçë i cili u shkarkua nga detyra një vit më parë nga kryeministri Rama. Ai eshte Klajdi Terova ish kreu I hipotekes se ketij qyteti

  http://www.syri.net/kronike/132957/e-hoqi-rama-nga-puna-gjykata-demshperblen-ish-kreun-e-hipotekes-korce/

Schreibe einen Kommentar