EU finanzierte Bauschrott Strassen und Brücken brachen zusammen bei etwas Regen und Schnee

Alles vor über 10 Jahren bekannt, was die korrupten EU Banden rund um die EBRD finanzieren? Selbst der Ombudsman muss nun Sagen, das Alles Korruption ist. Infrastruktur Projekte sind der Korruptions Motor, vor allem rund um Wasser, Strassen, Kanaliationen. Deutschland ist in diesem Murks immer dabei. Sogar das John Bolton Institut sagt nun, das Deutschland, Europa von Kriminellen übernommen wurde.

US-Think Tank: Feindliche Übernahme in Deutschland der EU, durch die Finanz Betrüger, Rüstungs- Pharma Mafia

http://www.mapo.al/wp-content/uploads/2016/10/Pa-rrug%C3%ABdalje-768x887.jpg

 

Originalartikel: http://www.gatestoneinstitute.org/7201/germany-migrant-policy; deutsche Übersetzung von H. Eiteneier, http://de.gatestoneinstitute.org/7246/deutschland-migrationspolitik

Die Globalisierung und die Zerstörung von Albanien bei Regen

EU Commission

The Ombudsman asked for investigations in all new bridges that were destroyed during the past rains. According to him, the rain started due to corruption and not the weather.

Aus der menschlichen Schrotthalde der Inkompetenz, machte eine ehemalige EU Botschafterin im Libanon einen Besuch in Tirana, obwohl niemand diese Peinlichkeit braucht. Warum diese Gestalten ständig in Tirana Leute belästigen, mit ihrer Personifizierten Dummheit?
Mitglied im korrupten Deppen Club der Catherine Ashton
Ashton Null Kompetenz mit Verbrechern in Kiew
Ashton Null Kompetenz mit Verbrechern in Kiew: Ein Völkerrechts Bruch.
Eichhorst meets Meta: „No accession negotiations without reform“
18/01/2016
Eichhorst meets Meta: No accession negotiations without reform

Parliament Speaker Ilir Meta met with Angelina Eichhorst, EU responsible for matters between Western Europe, Western Balkan and Turkey. Eichhorst was accompanied by the EU ambassador to Tirana, Romana Vlahutin.

Eichhorst reiterated the importance of justice reform and said that a successful realization is important for opening the accession negotiations between Albania and the EU.

Parliament Speaker Ilir Meta was on the same line. He said that Albanians need a reform that will produce tangible results in terrain and in the fight against corruption and organized crime, and which will help creating a stable long-term justice system.

He thanked the EU for the constant reform, for a reform that is considered as the most important for Albania.
Geld ohne Ende, aber die Albaner haben nicht einmal Ingenieure

22.12.2017: Die Osmanen Brücken stehen, die wichtige Brücke bei Kurbin,eine Landstrasse nach Mamurrasi, stürzte ein. Niemand hatte neue Steine zum Schutz der falsch gebauten Bach Pfeiler rechtzeitig gebracht.

Banorët në Kurbin kërkojnë t’u ndërtohet Ura e Drojës, e cila u shemb nga vërshimi i lumit, gjatë reshjeve të fundit. Ura lidhte Kurbinin me Mamurrasin, dhe aktualisht banorët e disa fshatrave nuk kanë rrugë kalimi. Banorët thanë se ndërtimi i urës është emergjente për ta, pasi çdo ditë duhet të bëjnë kilometra të tëra, ose të kalojnë duke rrezikuar në urën e shkatërruar

5 Gedanken zu „EU finanzierte Bauschrott Strassen und Brücken brachen zusammen bei etwas Regen und Schnee“

 1. Wer Alles von diesen vollkommen verblödeten und hoch dotierten Pyschopaten in Tirana auftaucht ist immer wieder erstaunlich, wenn Hirnlose Inkompetenz auch dann noch im Lehrer Syndrom der Besser Wisserei auftreten, obwohl man für Alles unfähig und oft Strohdumm ist.

  So sieht es real aus nun im Januar 2017

 2. Wo die Gelder der Weltbank, EU, KfW landen. Im Schrott Hirnloser Bauten wo sogar die Kanalisationen zugebaut werden und immer Bauschrott. Kanalisationen ohne Abschluss und Abfluss Möglichkeit ist ebenso Standard im korrupten EBRD Haufen. Unter den Kommunisten, auch in 2000 gab es diese Non Stop Überschwemmungen nicht, erst als Klientel Politik von Vollidioten die sogar Minister werden das Land zerstörten

 3. Neue Gelder für die Selbst gemachten Kathastrophen und 50 % und 50 % und mehr wird gestohlen. EU und UN Gelder für Projekten gegen Überflutungen

  BE dhuron 6 milionë euro kundër përmbytjeve në Shqipëri

  auto_permbytje1480169874

  BulevardiOnline 08:14 pm | Një projekt i BE-së pritet të parandalojë përmbytjet kronike të lumenjve Vjosa, Drinos dhe Osum. 12 mijë hektarë tokë bujqësore…

  BE: 6 milionë euro kundër përmbytjeve në Shqipëri

  November 26, 2016 12:15

  BE: 6 milionë euro kundër përmbytjeve në Shqipëri

  Një projekt i BE-së pritet të parandalojë përmbytjet kronike të lumenjve Vjosa, Drinos dhe Osum. 12 mijë hektarë tokë bujqësore dhe 15 mijë banesa të mbrojtura përfitojnë prej këtij projekti.

  36 vjeçari Erjon Bullo është bari. Ai jeton në mal, por bagëtinë e kullot në fushat pranë grykëderdhjes së Vjosës, 100 dele çdo ditë dalin jashtë në mot të keq apo diell. Erjoni di pak ose aspak për BE dhe UNDP. Nuk ka udhëtuar në ndonjë vend të BE. Fjalë a shprehje si “proces integrimi”, “status i vendit kandidat”, “negociata anëtarësimi” janë ose të pakuptueshme ose jashtë interesave të tij. Gjithë sa di Erjon Bullo tani është që BE dha paratë për të penguar përmbytjen, UNDP bëri punën dhe delet e tij këtë vit nuk i mori lumi, dhe ai e ka të siguruar jetesën me prodhimet blegtorale dhe qingjat që shet në Pazar, të dielave, në urën e Mifolit.

  “Përherë jemi përmbytur, me shtëpi dhe katandi. Vetëm këtë vit jo. Na shpëtuan këto pengesa prej gurësh apo betoni që i vunë fré lumit ia vunë kufirin tek thana. Ja kështu.. BE mendoi edhe për ne. Kjo është e drejtë apo jo? Dhe unë atë dua, drejtësi nga shteti dhe gjithë të të tjerët. ” thotë bariu Erjon Bullo.

  Lumi Vjosa, në grykëderdhjen e tij, në komunën e Novoselës, në këtë fundvjeshtë të ngrohtë dhe me diell, i ngjan një liqeni të qetë. Ekspertë dhe ekologjistë europianë e kanë quajtur atë “Zemra Blu e Europës”dhe ” lumin e fundit, të madh në Europë që ka mbetur i paprekur, i egër, në gjendje natyrore”. Egërsinë e tij, në kohë stuhirash shiu, e kanë provuar dhe pësuar zonat pranë grykëderdhjes dhe lagunës së Nartës, që sa herë ka stuhi shiu, janë përmbytur rëndë. Vetëm vitin e kaluar ujërat e Vjosës përmbytën mijra hektarë tokë bujqësore, qindra shtëpi dhe rrëmbyen mijra kokë bagëti.

  Por situata, pothuajse katastrofike e përmbytjeve duket se do t’i përkasë të shkuarës. Rreshjet e mëdha të shirave, që ranë në fillim të këtij muaji, nuk shkaktuan asnjë përmbytje. Lumi Vjosa është bërë zap. Kjo falë realizimit të programit “Ngritja e Infrastrukturës Mbrojtëse nga Përmbytjet”, të mbështetur financiarisht nga BE dhe zbatuar nga UNDP në Shqipëri (United Nations Development Program).

  Nora Kushti, Menaxhere për Komunikimin në UNDP, thotë për D: “Është një program nga ku përfitojnë qindra familje dhe që i vlen arritjes së axhendës së Qëllimeve të Kombeve të Bashkuara për një zhvillim të qëndrueshëm edhe në Shqipëri. Zbatimi i tij nga UNDP u mundësua nga BE me një mbështetje financiare prej 6 milion Euro. Pas përmbytjeve të rënda në shkurt të vitit të kaluar qeveria e Tiranës, delegacioni i BE-së, OKB dhe Banka Botërore, në partneritet me pushtetin vendor, identifikuan dëmet dhe nevojat për të normalizuar jetën në zonat më të prekura nga përmbytjet dhe konceptuan programin në fjalë. Ai përbëhet nga 16 ndërhyrje ose projekte, 10 prej të cilave janë realizuar në lumin Vjosa dhe 6 në lumin Drinos dhe Osum, për të parandaluar përmbytjet në Gjirokastër dhe Berat. Në tërësi 16 projektet mbrojnë nga përmbytja rreth 12 mijë hektarë tokë bujqësore dhe rreth 15 mijë banesa” thotë Nora Kushta….

  http://www.gazetadita.al/be-6-milione-euro-kunder-permbytjeve-ne-shqiperi/

Schreibe einen Kommentar