EU Banditen Modell: Justiz unerwünscht und Xhelal Mziu und Eduard Halimi in Paris

Dem Ziegenhirten Xhelal Mziu (Bürgermeister der Kamze) , hat man alle Bankkonten gepfändet, seine Frau betriebt Hehlerei, für gestohlenen Schmuck und Gold, aber für teure Reisen nach Paris reicht es mit dem Geistig behinderten Ex-Justiz Minister Eduard Halimi.

xhelali1
Xhelal Mziu, Bürgermeister der Kamze, eines vollkommen u.a. durch die Deutschen korrumpierter neuer Vorort von Tirana, wo alle Bürgermeister bisher nur primitiv Kriminelle waren, wie auch Dash Sula. 4.000 neue illegale Baugenehmigungen wurden festgestellt.

Schwerpunkt von Festnahmen der Albanischen Staatsanwaltschaft: Vangjush Dako und Xhelal Mziu, stehen vor der Verhaftung

FOTOT/ Luli çiret për “shpënzimet lluksi” të qeverisë, por ja çfarë shpërdorim bëjnë Halimi me Mziun në Paris

0

Xhelal Mziu dhe Eduard Halimi po shijojnë pushimet e festave në Paris. Kjo është kafja e madhe e Operas ku ata po kalojnë darkën, e cila gjendet në të njëjtin shesh ku është hotel Contineltal, ku Avni Rustemi ka vrarë Esat Pashë toptanin.

Sot në drekë Arben Ristani ka dal në konferencë për shtyp dhe ka akuzuar Edi Ramën se po shkon në Gjermani me lekët e shqiptarëve, ndërsa Basha ka premtuar se kur të vij në pushtet nuk do harxhoj lek për luks dhe palma por për fukarenjtë. Po me sa duket Xhelali dhe Ed Halimi, nuk e marrin seriozisht as kryetarin as Ristanin.

mziu2mzati3

http://lexo.al/fotot-luli-ciret-per-shpenzimet-lluksi-te-qeverise-por-ja-cfare-shperdorim-bejne-halimi-me-mziun-ne-paris/

3 Gedanken zu „EU Banditen Modell: Justiz unerwünscht und Xhelal Mziu und Eduard Halimi in Paris“

 1. Im Februar erneut verhaftet: Fejzo Zekaj. Alle Albanischen Verbrecher Clans, auch aus der Türkei, Bulgarien, Rumänien; USA, Ägpyten, Palästina machen Geldwäsche in Albanien.

  Original Kumanova Albaner Mafia wie die Mutter erklärt, welche die Drogen und Geldwäsche Geschäfte rund um illegales Bauen bei Tirana Super findet. Albanien ist das Verbrecher Zentrum der Albaner, vor allem Durres, und Fuhne-Kruje wie Tirana.Fejzo Zekaj

  Biznesmeni që ndërtonte pallate me para droge

  Albeu.com 25.02.2016

  ARRESTIMI PËR DROGË I NDËRTUESIT FEJZO ZEKAJ von FSsX2HZNcjMvMjY

  Fejzo Zekaj quhet biznesmeni i arrestuar soit nga policia pasi dyshohet se pastronte para droge në fushën e ndërtimit të pallateve. Ai u arrestua nga policia shqiptare për llogari të policisë …

  Paratë e drogës i ktheu në pallate te Liqeni, arrestohet biznesmeni

  Panorama 25.02.2016

  Policia në Tiranë ka arrestuar një biznesmen të shpallur në kërkim nga Drejtësia italiane. Fejzo Zekaj, 38, pronarë i një firme ndërtimi në Shqipëri akuzohet për trafik të lëndëve narkotike.

  Erneut wurde Alles beschlagnahmt, denn nun nach Jahren gaben die Italiener Gerichts Unterlagen frei, über den Drogen Handel Verurteilungen von Fejzo Zekaj in Breskia in 2004. Das war die identische Zeit wie der Deutsche Visa Skandal mit der Albanischen Drogen Mafia und hier der Bulgare: Stuianov Nicolov Gheoghe dabei

  Der in 2011 verhaftete Gangster Fejzo Zekaj, wurde wegen Geldwäsche damals verhaftet und baute die „White House“ Villen Komplexe. Seine Baufirma “F.Z. Construction”, die typische Geldwäsche Firma. Damals verweigerten die Italiener, Informationen an die Mafia Justiz in Albanien und der Justiz MInister war der „Sigurime“ Mafia Boss Bujar Nishani.

  Jetzt beginnen erneut Ermittlungen

  Vetëm 9 muaj pas arrestimit dhe më pas lirimit të biznesmenit të kompleksit “White Hause” Fejzo Zekaj, njësia hetimore Task-Forcë pranë prokurorisë së Tiranës ka nisur hetimet për pastrim parash ndaj tij dhe nënës pensioniste Tefta Zekaj. Ky hetim pason atë të vitit 2010-2011, kur Zekaj dhe kompania e tij “F.Z. Construction” hetoj nga prokuroria për pastrim parash.

  http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/akuza-i-ngrin-llogarit–bankare-pronarit-t–white-hause-385254.html

 2. Gangster Gruppen, Monopol Bus Unternehmer, oft aus dem Kosovo diese Verbrecher Banden, wie auch Arben und Mark Froku, andere Gashi und Osmani Gestalten, welche sich auch Albanische Pässe kaufen, neue Identitäten. Mzui Gangster Familien rund um Klienteltimus.
   

  Oligarkët mbijetojnë, “Shpresa-Al Group”, mbështetëse e PD, Berishës e Mziut, i dhuron kamera dhe Ministrisë së Tahirit. I premton transport falas Bashës më 18 shkurt

  Oligarkët shqiptarët punojnë në të gjitha krahët, por kryesisht punojnë në krahun e Berishës dhe të Metës. Rasti më konkret është kompania “Shpresa-Al Group”, e cila ka “folenë” e saj në “republikën” e Xhelal Mziut në Kamzë. Ndërsa Lush Osmani, president i “Shpresa-Al Group” është një financues i ethshëm i PD, Berishës dhe kreut të bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu. Të cilin e financon në të gjitha fushatat elektorale që ka zhvilluar, por ka financuar dhe Partinë Demokratike në të gjitha fushatat elektorale.

  Kjo kompani vijon të ketë lulëzim dhe në kohën e qeverisjes së PS, duke treguar se oligarkët e rinj kapen pas pushtetit, madje duke pasur sërish përfaqësues të tyre në pushtet. Dhe dhëndrin e kësaj kompanie Viktor Hysi, burrin e vajzës së vetme Osmani nuk e kanë prekur as socialistët, duke mbetur sërish në atë detyrë të lartë që ka pasur, drejtor për financat në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

  Ndërkohë që me sa duket si shpërblim “Shpresa-Al Group” i ka dhuruar Ministrisë së Punëve të Brendshme disa kamera sigurie, në kuadrin e shërbesës ndaj të gjitha pushteteve të radhës. Pavarësisht se Berisha kërkon pa fund shërbesë nga ana e tij. Ku Basha sërish me takimet e këtyre dy ditëve në Kamzë ka kërkuar mbështetje nga Xhelal Mziu dhe “Shpresa-Al Group” për mbushjen e sheshit në Tiranë me protestues më 18 shkurt. Duke kërkuar të bëhet transporti falas për militantët dhe pjesmarrësit në këtë protestë.
  http://www.pamfleti.com/oligarket-mbijetojne

  Details über die vollkommen korrupte hohe Staatsanwältin Rovena Gashi aus dem Kosovo, einem Produkt des kriminellen Staatsanwaltes Hajdari und von der früheren Generalstaatsanwältin Ina Rama, wo für Geld Alles geht. Erpressung, Betrug, vollkommen korrupt, was durch Zeugen aus dem Kosovo dokumentiert ist. Installiert wurde diese prominenten Drogen und Verbrecher Banden direkt durch den SPD Verbrecher Michael Steiner, als er sich bei einer 25 Jahre jüngeren Frau im Kosovo, als UNMIK Chef bediente, natürlich aus dem Gashi Verbrecher Clan. Prominente Mörder, aus dem Kosovo, Drogen Bosse: wie Lulzim Berisha, sind die Geschäftspartner der Gashi Familie, mit vielen Verbindungen auch in Deutschland.
  Das Gangster Syndikat der LSI Partei mit Flamur Gjuzi, Hazir Gashi und die Schiesserei vor der Durres Praefektur

  [caption id="attachment_22812" align="alignnone" width="612"] Schwarz Einreise Liste der USA für die Justiz Mafia: Albaniens: Rovenna Gashi, extrem korrupte Direktorin in der Generalstaatsanwaltschaft Albanien[/caption]

  Alles durch die EU und oft USA ausgebildete Justiz Verbrecher auf der Schwarzen Einreise Liste der USA, wobei die EU und Deutscland die Banden fördert.

  mane

  Rovena Gashi, aus dem Kosovo: Sinnbild, das kriminelle Clans die Justiz übernommen haben in Albanien.

  Ja si i “grabisnin” prokurorja Rovena Gashi dhe sekserja Fatbardha Hajdari “klientët” e saj

  Nga “I akuzuari dixhital”Pak ditë më parë, pranë redaksisë së gazetës zathur.net, ka ardhur një informacion nga një qytetar i rrethinave të Tiranës. Qytetari kishte marrë shkas nga emisioni “Opinion” i gazetarit Blendi Fevziu, ku kishte shquar ish-prokuroren e Prokurorisë së Tiranës Rovena Gashi, e cila sot mban pozicionin Drejtoreshës së Mardhënieve me Jashtë, në Prokurorin e Përgjithshme. Ja çfarë shkruan ai:

  Të nderuar gazetar, rastësisht pashë në Opinion prokuroren Rovana Gashi, një fshatare nga Rrushbulli me origjinë nga Kosova. Zonjusha është dhe njihet si njëra nga prokuroret më të korruptuar të organit të akuzës, për këtë jam e sigurt se e kam provuar në kurrizin tim!

  Para disa vitesh, kur Rovi ishte prokurore tek Gjykata e shkallës së parë të Tiranës, më vjen një fletëthirrje nga prokuroria, për t’u paraqitur pranë organit të prokurorisë tek prokurorja në fjalë. Fletëthirrjen e kishte firmosur një djalë nga Durrësi, oficer i policisë gjyqësore ky, që e nihja se çfarë soji ishte dhe kush ishte, prandaj u habita kur e pashë të emëruar aty.

  Në atë kohë për Rovin flitej se ishte mikja më e ngushtë e Ina Ramës, ish-Kryeprokurores së Përgjithshme, ndaj i priste shpata në të dy anët. Këtu fillon dhe historia e zhvatjes së personit tim.

  Pasi u paraqita në Zyrën e prokurores kërkova të kontaktoi me personin që më kishte bërë fletëthirrjen, por dallaverexhiu i vogël më tha se nuk kam punë me atë por me vetë prokuroren.

  Prita gati dy orë, si të isha ushtari i saj dhe më në fund erdhi zonja, e cila mësova se ikte e vinte kur t’i donte qejfi. I thash se kush isha dhe se më kishte thirrur, ajo më pa, më bëri disa provokime pë biznesin që drejtoja dhe në fund më tha se duhet të merrja avokat, pasi kisha një akuzë vite më parë……http://www.zathur.net/ja-si-i-grabisnin-prokurorja-rovena-gashi-dhe-sekserja-fatbardha-hajdari-klientet-e-saj/

  Postuar: 03/02/2017 – 11:24

  Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar dje një lajm sipas të cilit, policia pak kohë më parë ka shoqëruar në rajon shoferin e ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, i cili drejtonte makinën ku ishte edhe bashkëshortja e ministrit.

  Policia, super kontroll makinës së ministrit të LSI, Lefter Koka

  Postuar: 03/02/2017 – 10:54

  Forcat e policisë të maskuar kanë ndaluar dhe kontrolluar makinën e ministrit të LSI, Lefter Koka.

  Brenda makinës ishte e pranishme edhe bashkëshortja e tij. Koka është shoqëruar në ambientet e Policisë së Durrësit.

  Ditën e djeshme në emisionin ‘’Të PaEkspozuarit’’, gazetari invesitgativ Artan Hoxha, tha se kjo ngjarje është mbajtur e fshehtë për publikun.

  Sipas Hoxhës, ngjarja ka ndodhur pak kohë më parë dhe i pranishëm ka qënë shoqëruesi i ministrit, punonjës i Gardës së Republikës.

  Pas shoqërimit nga policia, Koka i revoltuar ka njoftuar menjëherë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, dhe pas kësaj mjeti është lënë i lirë.

  Ky incident i rëndë është diskutuar edhe në mbledhjen e qeverisë në praninë e Edi Ramës ,gjatë të cilës Tahiri ka pretenduar se ka qenë një keqkuptim, është shprehur gazetari.

  Mësohet se në atë mbledhje, kërkuar llogari duke protestuar fortë edhe ministri i Drejtësisë, i shkarkuar, Ylli Manjani.

  Hoxha ka sqaruar se kjo ngjarje çoi edhe në shpërthimin publik të Lefter Kokës kundër drejtuesve të policisë së Durrësit.

  Ende nuk bëhen të ditura arsyet se përse është bërë ky kontroll brutal ndaj mjetit të ministrit të LSI-së, por dyshohet se policët e maskuar mund të kenë qenë të forcave Operacionale ose të Ndërhyrjes së Shpejtë, të cilat veprojnë vetëm për raste kur ka dyshime dhe informacione për vepra të rënda penale, ku hyn edhe transporti i drogës.

  http://sot.com.al/aktualitet/policia-super-kontroll-makin

  Denoncimi i gazetarit: Prokurorë, gjyqtarë e biznesmenë investuan para në parcelat me kanabis

  Gazetari investigativ Artan Hoxha, fill pas zbulimit të dy pistave për uljen e avionëve të drogës në jug të vendit, njëra në malin Çajup dhe tjetra në Kardhiq të Gjirokastrës, […]

Schreibe einen Kommentar