Ergys Hoxha, Vertrauer im kriminellen Enterprise: Edi Rama

Weil inkompetend die NATO, Berlin, Washington, die EU ist, sah man im Juli 2013, als Alle jubelten, als die Parlments Wahlen von Edi Rama und dem PK Vertreter Ilir Meta gewonnen wurden.

Nur Dumme und Profi Kriminelle sammelte Edi Rama als Regierungs Adminstration um sich.

Ähnliches Foto

Ergys Hoxha: in 2014 Chef der Anti Korruptions Polizei, was direkt von Kriminellen, wie die Bau Polizei übernommen wurde.

Andere wichtige Kriminelle, sind Bürgermeister wie Arthur Bushi, vorbestrafter Drogen Boss

Kriminelle erhielten hohe Regierungs Posten bei Edi Rama:

Auch hier wurden frühere Berichte, über den Drogen Netzwerke des Edi Rama, seine Geldwäsche Geschäfte mit Kriminellen und Grundstücks Diebstahl ohne Ende in Tirana ignoriert. Ein früheres Autobomben Attentat,am 13.12.2013, wird als Opfer, heute seinen engen Adviser, damaligen Chef der Anti Korruptions Behörde Ergys Hoxha zugeordnet, der die Drecks Geschäfte rund um Erpressung, Drogen Handel, Geldwäsche für  Edi Rama organisiert. Der damalige Ermittler rund um das Attentat, wurde bereits 2014 entlassen. siehe auch Edi Rama, Partner des „Pablo Escobar“ des Balkans: Klement Balili , ebenso Partner von Ilir Meta.  Mangels Bildung und Intelligenz fangen diese dummen Freunde und Adviser von Edi Rama, auch noch diverse Schlägereien an.

1.7.2013: Was gibt es zum Jubeln, wenn Edi Rama gewinnt?

Fatos Lobonja: “because Rama is associated with the oligarchs and organized crim”

Schon im Oktober veröffentlichte FIMES, einen totalen Negativ Bericht, über die korrupte Regierung:

Ifimes: Albania: One step forward, two steps back – Skrapari Mafia Partei LSI des Ilir Meta und Lefter Koka

die Amerikaner folgten erst in 2015!***

foreign policy: „have transformed Albania into a Banana Republic“ : Samir Tahiri, Arben Ahmeti, Ilir Meta, PM: Edi Rama

BBC Interview mit Comedy Show des Edi Rama des Monats: “es gab keine Korruption in Tirana, wo er Bürgermeister war”

Edi Rama: Durres – Wahlkampf Leiterin „Natasho Paco“ eine langzeit Kriminelle schon als Präfektin

besnik13-12-2013: Telekommander Bombe gefunden, wo später der Name Ergys Hoxha, als Eigentümer gelöscht wurde, in den Medien als Anschlag gegen den Präfekten von Vlore: Besnik Dervishi verkauft wurde, der sich damals, mit Ergys Hoxha im er PM Residenz treffen wollte.

Chef der Anti Korruptions Behörde in Albanien (suspendiert im Mai 2014): Ergys Hoxha, ebenso übernahme der Posten der Baupolizei (mit dem für Unfähigkeit bekannten (Dallëndyshe Bici), welche seitdem keine Funktion mehr hat. Auch als Direktor der Drogen im Volk bekannt: “drejtori i drogës”

http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2016/04/633x347/ergys-hoxha-shef-antikorrupsioni-620x330_1460546781-6311496.jpg
Ergys Hoxha fing Schägereien an mit dem Bruder von Edi Rama: Olsi Rama auf dem Sitz des Premier Ministers, ebenso in „Jale“ mit dem Innenminister Samir Tahiri, wo eines der Gründe ist, da Ergys Hoxha ständig mit gefälschten Auto Kennzeichen, Dokumenten herumfährt und dann die Polizei tyrannisiert.

http://www.zhurnal.mk/data/news/85926_4.jpg

Ergys Hoxha, und sein Auto, mit gefälschten Kennzeichen

Ergys Hoxha

Berisha: E vërteta e tritolit në makinën e Besnik Dervishit është ndryshe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar mesazhin e një ish-punonjësi të Gardës së Republikës që ka qenë dëshmitar i ngjarjes së vendosjes së tritolit në makinën e ish-Prefektit të Vlorës Besnik Dervishi. Mesazhi nënvizon se makina nuk ishte e Drevishit, por e drejtorit te antikorrupsionit, Ergys Hoxha. Në mesazh tregohen me hollësi kërcënimet që ka marrë për të ndryshuar të vërtetën.

Më poshtë mesazhi i plotë:

„Jam nje gazetar me banim ne Suedi, pjese e Reporters Ëithout Borders ne Suedi dhe pak dite mora kete email te cilin paditesi nuk deshironte tua dergonte vete direkt por ndermjet meje per arsye moszbulimi te mundshem te adreses IP te emailit dhe adreses se baneses nga kundrshtaret tuaj politik apo te prekurit nga ky email.

Pershendetje !

Une qe po ju shkruaj quhem Zamir Brahimi. Ish efektiv i Gardes se Republikes per periudhen prill 2011- qershor 2014 ne pozicione si pergjegjes sigurie per aktivitet e Kryetares se Kuvendit,nga korriku 2013 pergjegjes sigurie prane godines se Kryeministrise ( ruajtje e jashtme).

Emaili konstaton ne nje ngjarje per mua te rendesise se vecante dhe mendova ta ndaj me Ju duke pasur bindjen dhe besimin e plote se do marre vemendjen e duhur nga ana juaj per te kerkuar me te détaje dhe vene para pergjegjesise “kompozuesit” e ketij skandali.

Me lejoni te futem ne detaje pa u zgjatur.

Me 13-12-2013 (sic edhe jeni ne dijeni) ne ambjentet e jashtme te Kryeministrise gjate kryerjes se sherbimit ne oren 08:40 pas kontrollit rutine konstatova dhe ndalova nie makine te dyshuar me lende plasese,e cila pas verifikime te kryera nga ekspertet u vertetua se mjeti kishte lende plasese C4 te lidhur me telefon. Grupp i xheniereve me pas kreu edhe neutralizimin e lendes plasese.

Sic u publika ne mediat vizive dhe te shkruara makina i perkiste ish Prefektit te Vlores Besnik Dervishi,information i pavertete dhe i servirur nga policia e shtetiti me tendencen per te fshehur te verteten e cila eshte se makina e tipit Peugeot me targe TR 5066 N perdorej nga vete drejtori i Antikorrupsionit prane Kryeministrit , z.Ergys Hoxha. Lidhur me levizjet hyrese-dalese te mjetit ne fjale ekzistonte nie urdher lejimi nga ana e Sek. te Pergjith. z. Engjell Agaqi. Gjithashtu gjurme te levizjeve te makines ne fjale gjenden edhe librat e hyrje-daljeve te mbajtur dhe protokolluar nga Garda e Republikes.

Veprimet e mia qe nga momenti i evidentimit te lendes plasese ne makine jane si me poshte, kronologjia:

1- Lajmërimi i lenders operative te G.R.SH

2- Krijimi i perimetrit te sigurise.

3- Vendosja e rojeve sic e parashikon plani i emergjencave per te tilla raste.

I pari ne vendngjarje ishte Min. Tahiri (kjo vertetohet edhe me pamjet filmike te mediave) i cili mori dhe drejtimin e operacionit ne fjale. Ministri solli ne vendngjarje forcat xheniere por jo ambulancat ehe zjarrfikeset ( sic e parashikon rregullorja per rastet e emergjencave). Sakaq nuk u lejua evakuimi i Kryeministrise,po prap me urdher te Ministrit ne funksionin e drejtuesit te operacionit njekohesisht.

Po te njejten dite rreth ores 13:15 jam paraqitur prane Drejtorise se policise Tirane per te dhene deklaraten time lidhur me ngjarjen ne fjale. Para se te futem ne zyrat e Drejtorise se Policise jam ndaluar nga vete z.Ergys Hoxha i cili me ka thene shprehimisht: MOS GUXO TE PERMENDESH EMRIN TIM.

Nuk i jam pergjigjur por kam vijuar rrugen per ne zyrat ne fjale. Ne deklaraten e kryer ne prani te oficereve te policise gjyqesore kam permendur edhe zoterine ne fjale,pas doja ti permbahesha vetem te vertetes.

Kur u paraqita ne Prokurorine e Krimeve te Renda u njoha me deklaraten te cilen kisha dhene pak muaj me pare per O.P.GJ. Aty mesova se emri i z.Hoxha ishte hequr dhe si rrjedhoje nuk ishte pjese e hetimit. Veprim i cili ndryshoi rrjedhen e hetimeve dhe komplet te ngjarjes.

Do doja te nenvizoj edhe nje fakt tjeter. Me date 15-12-2013 rreth ores 21:30 ne ambjentet e jashtme te Kryeministrise eshte paraqitur z. Gani Hoxha (sic me vone mesova se quhej) i cili me ka thene: Jam MIK i Ministrit dhe Komandantit te Gardes,ke bere nje gabim i cili sdo te te kushtoje vetem uniformen.

Menjehere kam mbajte raport per ngjarjen ehe kam lajmeruar forcat e policys.

Gani Hoxha u shoqerua ne ambjentet e Rajonit numer 1 edhe u la i lire pas pak oresh. Nderkohe raporti im i sherbimit u injorua totalisht dhe nuk u analizua po hetuar kurre,per te bere lidhje me ngjarjen dhe personin.

Si rezultat i “paprekshmerise” (sic une mendoj) personi Gani Hoxha paraqitet perseri ne ambjentet e jashtme te Kryeministrise dhe thote: Do takohemi pas te te heq uniformen se tani e di se jam Mik i Ministrit.

Kam kryer raportin e sherbimit dhe kete here kisha edhe koleget deshmitare te silen firmosen dhe raportuan,por perseri u injorua edhe kjo ngjarje. Kam kerkuar edhe ndihmen e policise pass behej fjale per ngjarje te perseritur nga i njejti person,nuk kam marre asnje ndihme.

Kam kerkuar shpjegim nga drejtues te analizes se G.R.SH se perse nuk ndiqet dhe me eshte thene : Ndiqe privatisht,bej cte duash se ska lidhje me ne.

Ne muajin Maj 2014 jam pezulluar pa arsye 1 muaj dhe ne muajin qershor 2014 u lirova nga détyra per SHKELJE BETIMI. Informacion i dhene me goje dhe kurre me dokumentet perkatese apo shpjegimet perkatese.“

http://www.lapsi.al/lajme/2016/09/14/

Bllokohet automjeti i Drejtorit të Antikorrupsionit në Kryeministri, Ergys Hoxha
„Audi“ i tij me targa të një mjeti tjetër
08 maj 2014 17:01
Policia rrugore bllokoi automjetin e Ergys Hoxhës Drejtorit të departamentit të Antikorrupsionit në Kryeministri pasi prej kohësh zyrtari lëvizte me targa të falsifikuara.
Burime zyrtare pranë Policisë së Tiranës thanë se ngjarja ndodhi dy ditë më parë në afërsi të zonës së „Brrylit“ ku Hoxha u konfliktua me dy policë rrugorë për shkak se kishte parkuar automjetin gabimisht. Nga verifikimet e policëve me sallën operative targa  e automjetit te zyrtarit të kryeministrisë korrespondonte me një tjetër makinë në pronësi të një qytetari nga Laçi. Në kteë rast sipas policisë targat e makinës luksoze të Hoxhës rezultonin të falsifikuara ndaj dhe mjeti duhej të bllokohej për verifikime. Këtu kreu i Antikorrupsionit në kryeministri ka debatuar ashpër me dy efektivët të cilët mësohet se i ka fyer dhe share, nderkohe qe debati eshte rregjistruar nga kamerat e automjeteve te patrulles.Për këtë dy efektivët e policisë kanë kërkuar dhe ndihmën e grupit të gatshëm por cdo gjë është mbyllur me ardhjen e drejtorit të përgjithshëm të policisë rrugore Ervin Hoxha.
Automjeti i zyrtarit të Kryeministrisë u bllokua në ambientet e Drejtorisë së Policisë Rrugore, ndërsa për rastin është ngritur një grup inspektimi nga Policia e Tiranës. Për verifikimet dhe inspektimin, në Drejtorinë e Policisë Rrugore ishte dhe drejtori i Policisë së Tiranës Ardian Cipa.
Ende nuk dihet nëse Ergys Hoxha do të ndiqet penalisht për kundërshtim të punonjësve të policisë ndërsa video e cila ka rregjistruar konfliktin mes zyrtarit dhe policëve ndodhet në zyrën e Ministrit të Brendshëm. http://www.abcnews.al/lajme/aktualitet/2/42090

Der Gangster Arben Noka (links rotes T-Shirt)und ebenso ein illegaler Wahlleiter im Team: der Kriminal Direktor von Mirdites im Team: Klajdi Osmani und andere vorbestrafte Kriminelle hier imTeam

Tradition des Verbrecher Kartelles: Ilir Meta – Edi Rama: immer neue Rekorde bei dem Drogen Export und Anbau
basha-1-300x190

Report, über 363 Cannabis Anbau Zonen in Albanien

*** Foreign Policy News
einige Ausschnitte jüngst von Foreign Policy: „Mr. Rama’s recruitment of inexperienced apprentices and corrupt loyalists „ —„Mr. Edi Rama’s government is incompetent and a prey to a significant influence of Islamic State; it must be emphasized that Albanian National Intelligence Service has been infiltrated by Islamic State agents and its well trained officers“ ——Mr. Rama’s Government members who constantly pressure foreign investors for huge bribes and expensive vacations abroad.„—- came to power thanks to his deep connections with criminal factions„– drug barons, money laundering

Foreign Policy: Sexual favors, bribes and corruption dominate the current Albanian Foreign Ministry“

4 Gedanken zu „Ergys Hoxha, Vertrauer im kriminellen Enterprise: Edi Rama“

 1. Deshalb wollen Alle auswandern!

  Und wir sprechen hier nur von Akademikern. Diejenigen, die nicht auf der Uni waren, haben erst Recht keine Chance, für sie bleiben nur Gelegenheitsjobs oder die Arbeitslosigkeit. Die Entwicklung ist in vielen Ländern auf dem Balkan ähnlich: Es wurde viel in neue Universitäten investiert. Sie gelten als schick und sind nicht besonders teuer. Aber um die Länder aufzubauen und zu entwickeln, braucht es vielmehr Handwerker und Landwirte und nicht noch mehr Politikwissenschaftler.

  ZEIT ONLINE: Wie wirkt sich der massenhafte Wegzug von jungen Menschen auf die Wirtschaft aus?

  Hantke: Kurzfristig ändert sich nichts. In vielen Bereichen wird deren Qualifikation ohnehin nicht gebraucht. Aber langfristig ist der Wegzug natürlich eine Katastrophe. Irgendwann werden sie das Know-how brauchen, um ihr Land zu erneuern. Die Länder können ihre Wirtschaft nicht vorantreiben, wenn die jungen, kreativen Leute fehlen. Und viele, die nun in den Westen ziehen, werden nicht zurückkommen.

  Um auf dem Balkan einen Job zu bekommen, braucht man Verbindungen zu den regierenden Parteien, Kontakte in die Ämter und Ministerien. Die Qualifikation des Bewerbers spielt nur eine untergeordnete Rolle. Den Regierungen ist oft gar nicht klar, wen sie alles gehen lassen. In Albanien beträgt das Durchschnittsalter der Bevölkerung beispielsweise nur 32 Jahre. Für Deutschland wäre das ein Traum.

  http://www.zeit.de/wirtschaft/2015-08/braindrain-balkan-emigration-jugend-arbeitskraft-oekonomie

 2. Albania: Transparency International Reports on Large-Scale Corruption

  Transparency International (TI) released its first corruption assessment on Albania Thursday, and the news is not good: Albania is home to some of the worst corruption in Europe.

  edi ramaPrime Minister of Albania Edi Rama (Photo: Edi Rama Press CC BY-SA 4.0)And if the country does not get serious about cleaning up its act, its bid to join the European Union (EU) could be derailed, said Cornelia Abel, TI’s Coordinator for Southeast Europe and Western Balkans.

  The watchdog non-governmental organization expressed concern over the country’s failure to curb corruption, saying that while Albanian laws guarantee political freedom, they don’t give corruption-fighting bodies enough muscle.

  „It is troubling that institutions that are set up to ensure decision makers act in the interest of Albanian citizens are not given the strength, impartiality and resources to do so,“ said Abel.

  Anti-corruption institutions in Albania are regularly subjected to political pressure, preventing them from implementing meaningful reforms. Such institutions include the Prosecutor’s Office, the High Court, the Central Election Commission and the High Inspectorate for the Declaration of Audit of Assets and Conflict of Interest, TI said in a release.

  Albania began trying to join the EU in 2014. Before that can happen, it must meet a series of goals, including fighting organized crime and ending Albania’s endemic corruption issues together with reforming the judiciary.

  International observers praises Albania in July when the parliament passed a hard-fought judicial reform package 18 months in the making; however, the government has yet to fully implement the measures.

  „Several laws of the justice reform package remain to be adopted by Parliament, and all eyes are on the government and the opposition to work together to make this reform real,” said Abel. “Much more needs to be done if Albania aspires to start accession negotiations with the EU.“

 3. Ergys Hoxha, Koordinator für Verbrechen des Edi Rama’s, inklusive Schutz für gesuchte Exrem Mörder, übelste Verbrecher:

  Edi Rama beschäftigt direkt Auftragskiller, gesuchte Mörder, denn das Fahrzeug mit der Nummer: AA 111 OI, hatte Ergys Hoxha versichert für ein Jahr in Albanien, die höchsten Staatsspitzen deckten einen der übelsten Mörder und sein Verbrecher Kartell, was Kriminelle entführte, folterte, ermordete und in den Strassengraben warf, wo es real um Drogen und sonstige Geldwäsche und Betrugs Geschäfte ging. Korrupte EU Gestalten wie auch der Holländische Premier Minister Mark Rutte, versprachen den Beginn der EU Beitritts Verhandlungen, was ebenso Ergys Hoxha verbreitete, mit dem Titel: Direktor der Anti Korruption in Albanien.

  Das Ganze flog auf, als das an den gesuchten Verbrecher: Ex-Polizei Direktor, Super Mafiosi: Ervin Dalipaj verliehene Super Luxus Auto, bei der Hinrichtung des Edi Rama Vertrauten, zerschossen wurde.

  Erinnert Alles an den Tod von Polizei Chefs, mit gesuchten Türkischen Verbrechern in 1997: als Sursuluk Skandal in der Welt bekannt. Sibel Edmond, über den Sursuluk Skandal.

  Stärker als die ehrenwerte Gesellschaft in Italien verfolgt die türkische Mafia mit Mord, Korruption und den Erlösen aus ihren schmutzigen Geschäften, vor allem dem Drogenhandel und illegalen Bau- und Grundstücksprojekten, nicht nur kriminelle Ziele; sie ist auch politisch motiviert.Die selben Hintermänner bis heute in der Türkei, verbunden mit der Albaner Mafia und Bussunternehmen und Prmeier Minister und Politikern.

  Ein anderes Mitglied des Ausschusses für gesetzliche Garantien erscheint Ergys Hoxha, Direktor der Anti-Korruption zu sein. Hoxha ist einer der Beschuldigten oft vom ehemaligen Premierminister und Opposition als ein in der Nähe der Rama Menschen, die ihn verwendet, um illegale Entscheidungen durchzuführen. Berisha beschuldigt Ergys Hoxha ist eine Person, die nicht lange getroffen vor dem Innenminister, Saimir Tahiri.

  Natürlich Luxus AUDI S 8(2016 Produktion: 750 HP S8 plus 4.0 TFSI), fährt ein Ex-Polizei Direktor in Albanien, wo Ervin Dalipaj, heute erschossen wurde, dem Dritte auch Mord vorwerfen. Mehrere Morde, Auftragskiller, Entführung und Folter und Ervin Dalipaj, wurde schon länger gesucht in Albanien.

  Kennzeichen: AA 111 OI: Die Spuren dieses Auto, führen direkt in höchste Deutsche Wirtschaftskreise, denn genau dieses Auto nahm an einem Rennen in Deutschland im Februar teil, wohl mit gefälschten Papieren, wie man bisher weiß.

  Bildergebnis für Ergys Hoxha

  Kreu i Antikorrupsionit përplaset me 2 policë, i bllokuan makinën me targa false- VIDEO
  BalkanWeb08-May-2014 16:43
  TIRANE – Drejtori i Departamentit të Antikorrupsionit në Kryeministri, Ergys Hoxha është përfshirë dy ditë më parë në një konflikt me dy punonjës të policisë rrugore.
  Bllokohet automjeti i Drejtorit të Antikorrupsionit në Kryeministri, Ergys Hoxha
  ABCNews08-May-2014 15:28
  Policia rrugore bllokoi automjetin e Ergys Hoxhes, drejtorit te departamentit te antikorrupsionit ne kryeministri.Sipas policise, bllokimi u be, pasi rezultoi, se targat e mjetit tip Audi, I …

   

  Garancitë statutore, Alket Hyseni dhe Ergys Hoxha/ Drejtorë të Ramës në kryeministri

  Garancitë statutore, Alket Hyseni dhe Ergys Hoxha/ Drejtorë të Ramës në kryeministri

  Një grup deputetësh të Partisë Socialiste, por edhe disa personalitete të njohura të saj, i kanë drejtuar disa ditë më parë një letër komisionit të garancive statutore në PS.

  Letra ka të renditura disa pika ku përmendet shkelja e statutit të Partisë Socialiste dhe është kërkuar nga ky komision që të mbajë një qëndrim në lidhje me pretendimet e paraqitura.

  Komisioni i Garancive punon në kryeministri

  Pas letrës të deputetëve socialistë, Citynews filloi një investigim për të parë se kush janë anëtarët e këtij komisioni dhe ku punojnë ata. I pari, i cili është edhe kryetar i këtij komisioni është Alket Hyseni. Ai rezulton të jetë një nga drejtorët kryesorë në kryeministri dhe një nga njerëzit më të afërt të kreyeministrit Rama.

  Anëtar tjetër i Komisionit të garancive Statutore rezulton të jetë Ergys Hoxha, drejtor i Anti Korrupsionit. Hoxha është një nga personat e akuzuar shpesh herë nga ish kryeministri dhe opozita si një nga njerëzit e afërt të Ramës që përdoret prej tij për të kryer vendime të kundraligjshme. Berisha ka akuzuar se Ergys Hoxha është personi që pak kohë më parë ka goditur ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

  Këta dy persona, janë ata të cilët duhet të marrin në shqyrtim letrën e drejtuar nga deputetët dhe disa drejtues dhe personalitete të Partisë Socialiste. Mbledhjen mund ta bëjnë lehtazi në selinë e kryeministrisë. Zyrën e shefit të tyre e kanë pranë dhe të jepnin një vendim sa më të shpejtë.

  Të dy janë në konflikt të pastër interesi në rastin e letrës së Ben Blushit. Ata ose duhet të dorëhiqen nga postet e tyre në kryeministri ose të lëshojnë detyrën e tyre në Komisionin e Garancive Statutore.

  Kërkesat e paraqitura për tu diskutuar nga komisioni do shqyrtohen nga dy vartës direkt të Edi Ramës, jo vetëm në parti, por edhe në kryeministri./citynews

 4. Griechische Medien berichten, das die Gruppe direkt zum Samir Tahiri „Habilaj“ Clan gehören und direkt von einem engen Mitarbeiter des Edi Rama organisiert sind, was nur Ergys Hoxha erneut sein kann, der wohl auch Auftragsmorde in Auftrag gab. Dumm, dreist der Leiter des Edi Rama Verbrecher Imperiums: Ergys Hoxha.

  Edi Rama’s Verbrecher Terror Staat mit „Ergys Hoxha“ und Samir Tahiri, von den Amerikaner im „CICAGO“ Modell aufgebaut

  Martin Schulz, Knut Fleckenstein, immer im Solde von Verbrecher Kartellen, wie diese Show zeigt, als „useful idiot“ International bei Verbrecher Clans bekannt. Teure Reise Show für die Mafia in Albanien: Martin Schulz in 2016, damit dumme Allerwelts Weisheiten als Selbst Darsteller verbreiten darf.

Schreibe einen Kommentar