Elite Polizist: Eduart Budini raubte im Tirana Zentrum, einen Taxi Fahrer aus: 2 Attentate

Wir berichteten erneut erst am 25.2.2016, das der Innenminister Saimir Tahiri, an Kriminelle auch hohe Posten im Polizei Dienst verkauft. Das ist normal in Albanien, auch wikileaks berichtete hierüber. Eduart Budini, wurde inzwischen verhaftet. Der Vorfall war schon am 9.11.2015 und erst jetzt kam es zur Verhaftung, was sehr nach Vertuschung riecht. Eine Hinrichtung eines Ex-Polizisten gab es ebenso in Tirana: unten

Wenn Amerikaner Polizei aufbauen, konnte es auch nie etwas werden: Verbrecher Imperium US Polizei mit den ICTAP-Missionen

Die Bau Polizei, untersteht inzwischen ebenso dem Innenministerium, vollzog den üblichen Absturz in eine kriminelle Organisation.

Das US-EU „Failed-States-Building-Programm“ – Albania Drive Against Corrupt Mayors Yields Few Results

Das Sabotage System von Edi Rama, Saimir Tahari: 20 Jahre Dauer Skandal der Bau Polizei, wo Posten nur an Kriminelle verkauft werden

VIDEO/ Grabitja e taksistit në mes të Tiranës, 2 mln lekë kush identifikon autorin

Postuar: 16/03/2016 – 12:28

Policia e Tiranës kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin e shtetasit me armë, që shfaqet në këtë video të siguruar nga grupi hetimor.

Ngjarja ka ndodhur më 9 nëntor 2015 në rrugën “Tre Dëshmorët“ në Tiranë. Shoferi i taksisë, shtetasi H. H., ka bërë kallëzim penal se një shtetas i ka kërkuar shërbimin taksi dhe para se të zbriste nga automjeti, nën kërcënimin e armës ka tentuar t’i vjedhë me dhunë lekët e xhiros ditore. Më pas agresori është larguar në drejtim të paditur.

Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion 200 mijë lekë (të rinj) për çdo informacion që mund të ndihmojë në identifikimin dhe kapjen e autorit të ngjarjes.

Policia e Tiranës garanton ruajtjen e anonimatit dhe ndjekje të shpejtë të çështjes, deri në zbardhjen e plotë të saj dhe vënien para përgjegjësisë së autorit.

Çdokush që ka informacion mund të telefonojë në nr. 06941 05735

http://durreslajm.com/aktualitet/video-grabitja-e-taksistit-n%C3%AB-mes-t%C3%AB-tiran%C3%ABs-2-mln-lek%C3%AB-kush-identifikon-autorin

EU, US Skandal: Albtraum die Mafia Polizei von Albanien seit 25 Jahren: Verrat höchster Polizei Direktoren rund um Samir Tahiri

Ministri i brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar në Facebook lidhur me arrestimin e efektivit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë për grabitjen e një taksisti, pamjet e së cilës bënë xhiron e mediave. Në profilin e tij, Tahiri e ka cilësuar arrestimin si “shembull i bashkëpunimit polici-qytetarë-media”.

“Pasqyrë perfekte e rëndësisë së kamerave të sigurisë. Ja përse miratimi i Ligjit për Sigurinë Publike është i domosdoshëm,” – ka thënë ministri Tahiri.

/portali DurresLajm/

Der Attentäter, verwendete eine Pistole mit Schalldämpfer, also ein Auftrags Killer wieder einmal. Original Mafiosi, gut in Tirana bekannt, Ex.Polizist!

11215131_1410338255954407_6557748894507597422_n copy

Ein Ex-Polizist: Ajet Zeqaj (35 Jahre) aus Tepelene, wurde in Tirana hingerichtet, rund um die Österreichischen Mafia Sport Wett Büros, Casino Mafia. Damals wurden nur Kriminelle im Polizei Dienst eingestellt, als er dort aktiv war, Anfang 2001, Ilir Meta Verbrecher Imperium was ausgebaut wurde.

10 % der Pässe und ID Karten gehen an Kriminelle mit falschen Identitäten: Der Skandal der „Sagem“ Druckerei

Attentat auf „Viljon Cakollari“, Fahrer des Innenministeriums in Tirana, Mitglied einer Verbrecher Mord Familie

7 Gedanken zu „Elite Polizist: Eduart Budini raubte im Tirana Zentrum, einen Taxi Fahrer aus: 2 Attentate“

 1. Lulzim Kazani, baute illegal an der Küste ein Appartmenthaus, ein Langzeit Skandal, diese vielen ungültigen Grundstücks und Bau Urkunden unter Berisha. Höchste Berisha Polizei Bau Mafia, die Dulaku Brüder bauten dort ebenso, immer ohne gültige Papiere

  Aktualitet
  17 Mars 2016 – 11:31 | përditesuar në 12:31
  Atentati ndaj ndërtuesit në Tiranë
  për një pallat te Shkëmbi i Kavajës
  Të tjera rreth shkrimit
  atentatit me armë mbrëmjen e së mërkurës në Tiranë
  Policia e Tiranës ka zbardhur detajet e atentatit me armë mbrëmjen e së mërkurës në Tiranë, ndaj biznesmenit të ndërtimit Lulzim Kazani. Sipas policisë, 56-vjeçari i cili mori vetëm një plagë në dorë nga të shtënat me armë, ka pasur konflikte të vazhdueshme me tre vëllezër për një pallat tek Shkëmbi i Kavajës në Durrës.

  Në një njoftim zyrtar policia nuk i referohet si autorë tre vëllezërve në konflikt me ndërtuesin, por deri më pista kryesore e hetimit është përqëndruar në konfliktet e nisura mes tyre prej vitit 2013.

  Tre vëllezërit Shkëlqim, Arben dhe Frederik Barmeta, banues në Tiranë, janë hetuar edhe më parë, pas kallëzimeve të biznesmenit Lulzim Kazani për pengimin me forcë të ndërtimit të pallatit tek Shkëmbi i Kavajës.
  Lulzim Kazani

  Kazani ka kallëzuar në shkurt të 2013-ës Arben B. 44 vjeç, i cili është ndaluar nga policia në prill të 2013-ës. Ndaj tij ka nisur edhe një procedim penal për veprën penale të „vetëgjyqësisë“.

  Vëllai tjetër i tij Shkëlqimi është hetuar në mars të 2013, po për vetëgjyqësi.

  Në muajin korrik 2014 Arbeni dhe Frederiku e kanë goditur me mjete të forta ndërtuesin Lulzim Kazani,.

  Edhe vetë Kazani është hetuar në gjendje të lirë në shkurt të 2014-ës pasi Frederik B. e ka kallëzuar për veprën penale „pushtimi i tokës“.

  Kazani mbeti i plagosur mbremjen e se merkures ne zonen e Komunes se Parisit, ku u qellua me arma „Tomson“ sapo zbriti nga makina ku ndodhej dhe me gruan e tij.

  Redaksia Online
  (Gre.M/Shqiptarja.com)

  http://shqiptarja.com/home/1/atentati-ndaj-nd-rtuesit-n–tiran–p-r-nj–pallat-te-shk-mbi-i-kavaj-s-347385.html

 2. Der Polizist Eduart Budini, bleibt in Haft der einen Taxifahrer überfiel und mit der Waffe am Kopf erpresste

  8 Monate Haft, für einen Konflikt Vermittler: Ndrec Prenga, weil er Dokumente fälschte, damit die Klienten Asyl beantragen können, ein Standard Geschäft in Berlin, Albanien.

  ndrec-prenga

  Gjykata dënon me burg kreun e Pajtimit të Gjaqeve, Ndrec Prenga

  8 muaj burg është masa që gjykata ka dhënë për Kryetarin e Asamblesë Kombëtare të Misionarëve të Pajtimit të Gjaqeve, Ndrec Prenga i akuzuar për falsifikim dokumentesh.

  Ndërkohë për dy bashkëpunëtorët Tom Marenën dhe Petrit Ndojin ka dhënë masën 6 dhe 5 muaj burg. Tre personat e mësipërm pajisnin me dokumente false për gjakmarrje qytetarë shqiptarë me qëllim që të përfitonin azil politik jashtë Shqipërisë. Dokumentet false jepeshin në këmbim të një shume të caktuar parash.

  “Gjykata e Durrësit ka shpallur fajtor Kryetarin e Asamblesë Kombëtare të Misionarëve të Pajtimit të Gjaqeve dhe dy bashkëpunëtorë të tij, të akuzuar për “Korrupsioni pasiv në sektorin privat”.

  Sipas hetimit të Prokurorisë së Durrësit, këta persona kanë pajisur me dokumenta fallse si të përfshirë në gjakmarrje qytetarë shqiptarë rezidentë jashtë vendit, me qëllim përfitimin e azilit në shtete të ndryshme europiane.

  Dokumentet e fallsifikuara, këta shtetas i përpilonin në këmbim të parave në vlera të ndryshme. Në përfundim të procesit gjyqësor, Gjykata e Durrësit ka shpallur të Premten (dt. 25.07.2014) vendimin, ku i dënon personat e përfshirë si më poshtë: Ndrec Prenga (Krytar i Asamblesë së Misionarëve…) 8 muaj burg; Tom Marena, bashkëpuëntor 6 muaj burg; Petrit Ndoj, bashkëpunëtor, 5 muaj burg”- behet me dije nga gjykata. http://zathur.net/gjykata-denon-burg-kreun-e-pajtimit-te-gjaqeve-ndrec-prenga/

 3.  

  Der Strassen Polizist Halil Topalli wurde verhaftet, der mit Porsche Chayenne herum fuhr, hohe Geldsummen wurden in seinem Auto gefunden.

  Aktualitet
  20 Mars 2016 – 21:00 | përditesuar në 21:29
  Foto/Jeta luksoze e „policëve“,
  para e euro, qarkullonin me Porsche
  Hiqen si policë e tentojnë grabitjen, prangat

  Dy personat që paraqiteshin si punonjës të policisë rrugore, ndërsa më pas i kërcënonin që tu jepnin paratë, bënin një jetë luksoze. Në profilin e Facebook, i arrestuari Halil Topalli ka postuar disa foto ku shihet i veshur si punonjës i policisë rrugore, ndërsa në disa të tjera, tregon shuma të mëdha parash por edhe eurosh.

  policet me para

  policet me para

 4. Ein neuer Polizei Interner Report zeigt erhebliche Misstände auf

  Raporti skandaloz i Ministrisë së Brendshme, policët të implikuar në korrupsion, trafiqe droge, dhe krim të organizuar

  Postuar: 22/03/2016 – 15:58

  …………………..

  Verbrecher
  SHÇBA hat für 243 Mitarbeiter 189 kriminelle Strukturen genannt, darunter zwei Polizisten der mittleren Führungsebene sind; 57 Polizeibeamte ersten Führungsebene; 174 Polizisten auf die operative Ebene; 6 zivile Polizeibeamte; 3 Mitarbeiter der Republikanischen Garde; 1 Mitarbeiter PMNZSH. Laut dem Bericht, im Jahr 2015 wurden in der Handlung oder verhaftet 75 Personen verhaftet worden, von denen 1 Polizist Mid-Level-Manager, 13 Polizeibeamte ersten Führungsebene, 37 Polizisten Ebene Enforcer, 4 Polizei Zivil- und 17 Einwohner von 3 pp suchen.
  Die Implikation von Arzneimitteln
  Während 2015 einen wertvollen Beitrag in Zusammenarbeit mit den Strukturen der Staatspolizei im Kampf gegen den Anbau von Drogen, Drogenhandel und die organisierte Kriminalität in Bezug auf die Erfassung und den Austausch von Informationen über die Entdeckung und Zerstörung von 60 982 Betäubungsmittel gemacht SHÇBA hat Nachweis von 280 kg Cannabis sativa Verdächtigen zu verhaften und 12 Bürger zu verfolgen. Beteiligt an diesem Verbrechen identifiziert, verfolgt, untersucht und verfolgt 42 Polizisten, von denen drei Polizisten acht Polizisten verhaftet unter freien verfolgt, 31 Polizisten sind unter internen Untersuchung.
  dodaj Anila http://sot.com.al/aktualitet/raporti-skandaloz-i-ministris%C3%AB-s%C3%AB-brendshme-polic%C3%ABt-t%C3%AB-implikuar-n%C3%AB-korrupsion-trafiqe

  In Gjorokastre, bringt ein Sohn eines Polizei Direktors einen Gangster, Neffen aus dem Dash Aliku Clan um. Shot out zwischen Banditen Familien.

  Drogen Operation gegen Mazedonische Drogen Barone in Tirana

 5. Wieder mal ein Banden Mitglied von Vlore, wo es vor über 10 Jahren schon Hinrichtungen gab.Der grosse Rivale der hoch kriminellen Banden von der Caushi Bande
  http://shqiptarja.com/home/1/vlor–atentat-me-arm–zjarri-an-tarit-t–band-s-s–gaxhait-357505.html

  Armando Sulejmani
  Armando Sulejmani,einer der übelsten Vlore Verbrecher und wegen Mord 2002 zu 20 Jahren verurteilt, als die Justiz noch funktioniere

  http://www.panorama.com.al/policia-kerkon-atentatorin-ne-spitale-u-plagos-nga-anetari-i-bandes-se-gaxhait/

Schreibe einen Kommentar