Eine Frau wurde durch eine Durres Richterin verheiratet, um dann ihre Immobilie in Durres zu verkaufen

Es gibt 100.000 Justiz Skandale in Durres, wo man Alles sich nur erkauft. Phantom Richter, Firmen, Personen, gefälschte Testamente, verkaufte Grundstücke durch Personen, welche schon verstorben sind, nicht anwesend sind in Albanien sind normal.

Wild West Methoden, wie zur Hunnen und Vandalen Zeit, seitdem die „Westliche Wertegemeinschaft“ Millionen flossen in die korrupten Lobby Zirkel, in von der Mafia geleitete Projekte, weil korrupte Deutsche Politiker, OSCE und Co., einen „Vertrag“, „Bitte“, für ihre Aktivitäten brauchten. Die „Camorra“ könnte es nicht besser machen. 25 Justiz Aufbau auf Deutsch, Nichts funktioniert mehr. Wo Notare einmal funktionierten, wurde auch das System zerstört, nachdem die IRZ-Stiftung, den Deutschen Notar Präsident für einen Workshop entsandte vor Jahren.

Die unnützen EU Kaspars, fordern das jeweils 400 Richter und Staatsanwälte entlassen werden

Kriminelle Anwälte, welche nur Fälschungen mit den Justiz Banden in Tirana, Durres, Sarande, Skhoder vor allem organisieren.

Alles ist gefälscht in Albanien, ist das einzige System und Traditoneller Betrug ohne Ende, auch wegen Dummheit bis ganz Oben, als Regierungs Kultur. Gerichts Verhandlungen wie Zeugen werden frei erfunden.  Richterin Dhurata Bilo, die keine Gesetze kennen, wo man Alles kaufen kann sind Tradition.

Die Gerichts Präsidentin Joana Qeleshi, wurde ohne Erfahrung als Richterin dort eingesetzt, tief in Mafiöse Geschäfte um Salih Berisha, Argita Berisha, Lulzim Basha, Urkunden Fälschungen in der Porto Romana verwickelt, als Anwältin auch von Damiz Fazllic.

Nichts Neues aus Durres, wo sogar der US Botschafter Donald Lu sagte, das nicht einmal eine Staatsanwaltschaft existiert. Deppen Club der Inkompetenz, was vor über 20 Jahren mit der Klientel Politik schon gut bekannt war. wo identisch im CIA solche Leute, im Auswärtigen Amte und in vielen NGO’s, diese korrupten Gestalten Organisationen oder die US, EU, Deutsche Regierung übernommen haben.

Durres Mafia Richterin Flora Hasimi -Gjyqtarja Florika Hysi

(Në foto, gjykatësja Flora Hasimi) –( Gjyqtarja Florika Hysi)

Video:

http://durreslajm.com/aktualitet/skandali-gjykat

Gjykata e marton për së dyti 63-vjeçaren për t’i marrë pronat

 • Eva Hoxha
 • 05 Janar 2016, 22:52
 • Përditësuar 23:23
Luljeta Hoxha

Temat Kryesore

 • Gjyqtarja e çështjes Florika Hysi në vendimin e saj, i ka vënë në krah një tjetër burrë nga Shkodra, me të cilin ajo ka edhe konfliktin për pronën

Një grua nga Durrësi ka denoncuar një vendim gjykate që është zbardhur me 30 dhjetor të vitit që shkoi, pasi sipas saj, ajo jo vetëm që  ka humbur procesin gjyqësor lidhur me një pronë që ajo e pretendon të sajën, por për më tepër gjyqtarja e çështjes e ka „martuar” me një tjetër burrë që rezulton shitësi i pronës.

Luljeta Hoxha banore e qytetit të Durrësit është e martuar me Luan Hoxhën dhe është nënë e dy fëmijëve, njëkohësisht gjyshe prej disa vitesh. Ndërsa thotë se gjyqtarja e çështjes Florika Hysi në vendimin e saj i ka vënë në krah një tjetër burrë nga Shkodra me të cilin ajo ka edhe konfliktin për pronën.

Sipas Luljeta Hoxhës, 12 vjet më parë ajo ka blerë një pronë me vlerë 3,25 milionë lekë. Bëhet fjalë për një furrë buke që ndodhet në lagjen nr 5 të qytetit, pranë pallatit të sportit „Ramazan Njala”. Ajo thotë se këtë pronë e ka blerë nga Gëzim Xhyreta prej Shkodre, pronar i furrës në fjalë.

Po sipas Hoxhës, të gjitha veprimet e blerjes së kësaj prone janë bërë sipas ligjit duke nisur që nga akti i shitblerjes së noterizuar deri te Regjistrimi në Zyrën e Pasurive të Paluajtshme.

Por disa kohë më parë, të afërmit e shkodranit Xhyreta, që konsiderohen bashkëpronarë të kësaj prone, e kanë çuar për gjykim aktin e shitblerjes së saj, pasi nuk janë pyetur lidhur me këtë veprim të kryer nga i afërmi i tyre, gjë që sipas tyre përbën shkelje ligjore.

Gjykata e Durrësit me një vendim që mban datën 7 dhjetor 2015 dhe që është zbardhur në kapërcyellin e viteve, e ka shpronësuar Luljetën nga prona dhe ja ka kthyer atë Xhyretës dhe njerëzve të tij furrën e bukës.

Përveç kthimit të pronës, gjykata e ka detyruar Luljetën që t’i kthejë shkodranit shumën prej 3,25 milionë lekësh, aq sa është edhe vlera e  blerjes së  pronës.   http://www.shekulli.com.al/p.php?id=370656

Die Skrapari Bande des Justiz Minister Nasic Naco, entsendet ein Inspektions Team nach Durres, wegen der Richterin Dhurata Bilo

Im Verbrecher Durres Justiz Club vergibt die Gerichts Präsidentin: Joana Qeleshi an Phantom Firmen die Justiz Druck Aufträge

3 Gedanken zu „Eine Frau wurde durch eine Durres Richterin verheiratet, um dann ihre Immobilie in Durres zu verkaufen“

 1. Markenzeichen der dümmsten Kriminellen in Mazdonien, Kosovo, Albanien: u.a. US Fahrzeuge des Typs „Hummer“, fest in Hand von Super Kriminellen. 2 Markenzeichen: seit 1998 verboten: getönte Fenster vor allem Hinten, weil sich dort Kriminelle versteckten bei Polizei Kontrollen, aber diese Vorschrift hat man vergessen, mangels IQ, identisch wie die Gurt Anschnall Pflicht.
  Orlind Pilincin, 26 Jahre wurde festgenommen, bei einer Polizei Kontrolle, mit Drogen und Waffen, als er aus Podgorica kam. Sein Vater Arben Pilinc ist Ortsvorsteher, als eine Art Ziegenhirten Häuptling im Tradionellen Raub und Plünderungs System der Albanischen Kultur. Wegen Mord, illegalem Waffen Besitz wird gegen den Vater ermittelt.
  Fotolajm/ Kryeplaku i fshati lëvizte me Hammerpilinci korce
  Arben Pilinci, kryeplaku i fshatit

  Postuar: 10/01/2016 – 10:50

  Në operacionin e koduar “Mali i thatë” policia arrestoi Orlind Pilincin me banim në fshatin Podgorie ndërsa shpalli në kërkim babain e tij Arben Pilinci, kryeplak të këtij fshati. 44-vjeçari, i cili rezulton se është me precedentë të mëparshëm penale për “vrasje me dashje” dhe armëmbajtje pa leje.

  Në lokalin në pronësi të tyre në fshatin Podgorie, në automjetin tip “Ford” me targa AA 450 CA, si edhe në banesë, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: 1 kg e 70 gr. lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva, 1 armë zjarri pistoletë TT me nr 13034562 ,me krëhër me 6 fishekë, 32 fishekë luftarakë, të kalibrit 9 mm, 8 fishekë luftarakë, të kalibrit 7.62 mm, 10 kapsolla detonatore, 4 thika, 1 automjet tip “Ford” me targa AA 450 CA, 1 automjet tip “Haner” me targa AA 111 JZ, 6500 Euro, 200 000 lekë, 1 aparat metal kërkues, ngjyrë i gjelbër, 1 tavolinë pokeri, me 2 kuti me fisha, raporton Opinion.al.

  Materialet në ngarkim të bab e bir i kaluan Prokurorisë së Korçës, për veprat penale : “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” ; “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”; “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Organizim i llotarive të palejuara”, të kryera në bashkëpunim.

  /portali DurresLajm/


  Offene Cannabis Plantagen, was den Reichtum erklärt.

  http://www.panorama.com.al/jeta-luksoze-e-djalit-te-kryeplakut-makina-te-shtrenjta-para-dhe-flori8/

 2. Eine dubiose Sache! Die Richterin hat nun ein Diziplinmaßnahme am Hals durch den Justiz Minister

  Gjyqtarja që i bën karshillëk ambasadorit amerikan, te tjera fakte që zbulon gazeta Bulevard
  Posted by BulevardiOnline Slideri, Top Lajmet Friday, January 8th, 2016
  Prev 1 2 3 4 Next

  Kush ishte prokurori që kërcënoi znj Luljeta , pas denoncimit

  6-janar-fatlumja-e-martume…
  Familja Hoxha padit gjyqtaren Flora Hasimi
  Skandali i i gjyqtares në Durrës që ka martuar një grua 63 vjece për ti marrë pronën ose më saktë për ta gjobitur kundrejt rryshfetit për herë të parë ka nxitur reagimin e të gjitha mediave por ka zbuluar edhe skandale të tjera që kanë të bëjnë me mënyrën e funksionimit të avokatëve dhe prokurorisë. Denoncimi i dy ditëve më parë nga media të ndryshme i një vendimi të marrë nga gjyqtarja Flora Hasimi për tjetërsim prone në dëm të Luljeta Hoxhës ka zbardhur fakte të tjera ndërsa vetë gjyqtarja duke se ka sfiduar edhe ambasadorin amerikan i cili prej dy javësh po çirret për12468200_884882544943461_1454993721_n reformën në drejtësi ndërsa vetë gjyqtarja as nuk e ka rruajtur menderen për ambasadorin amerikan. Prej 20 vitesh kur në Shqipëri problemi i pronave është kthyer në një makth që ka prodhuar edhe viktima, ky është rasti i parë që justifikon shprehjen shqiptare ‘ta martofsha nonën’. Gazeta Bulevard ka zbardhur të tjera skandale që kanë të bëjnë me këtë çështje. Vetëm pak orë para denoncimit publik në emisionin Stop në tv Klan, zonja Luljeta është telefonuar në formë shantazhi nga prokuroria e Durrësit me numrin e telefonit të cilin gazeta nuk e bën publik për arsye hetimi, ku i është kërkuar të paraqitet për të dëshmuar lidhur me vendimin e gjyqtares Flora Hasimi. Për çudi pas pas dhënies së emisionit dhe publikimit të nesërmen nga disa media të tjera të rastit skandaloz, telefoni i personit që është paraqitur si prokuror del i fikur. Burime nga prokuroria thanë për gazetën Bulevard se kishin informacion se po i bëhej presion personit të dëmtuar znj.Luljeta. Ndërkohë që po të njëjtat burime kanë theksuar se ndërmjetës në gjithë këtë çështje ka qenë bashkëshorti i gjyqtares Flora Hasimi, ish polic i antikontrabandës që prej kohësh ushtron rolin e sekserit për hesap të bashkëshortes së tij. Por duket se skandali ka përmasa edhe më të mëdha kur avokatja e znj Luljeta Hoxha është një nga mikeshat më të ngushta të gjyqtares, zv/rektore e universitetit të Durrësit dhe bashkëshorte e prokurorit të krimeve të rënda.
  Si ka ndodhur ngjarja
  12528063_884895361608846_164736675_nEdhe pse familjarët ndjehen të tërrorizuar nga vendimi i gjyqtares dhe nga heshtja e avokates që duhej të ishte e para që të reagonte për ‘skandalin e martesës’ gjyqtarja Hasimi nëpërmjet sekserit(bashkëshortit të saj) ka kërkuar 3 mijë euro për ta mbyllur çështjen në favor të znj Luljeta. Ka qenë integriteti i znj Luljeta dhe bindja e saj tek e drejta, duke qenë se blerësi nuk paditet nga legjislacioni shqiptar kur shitja është bërë me dokument hipoteke, që ka bërë që ajo të mos pranojë kompromisin. Pjesë e këtij skandali duket se është edhe avokatja e znj Luljeta e cila nuk mban përgjegjësi për vendimin e gjyqtares Hasimi por moralisht mban përgjegjësi për klienten e saj për ta denoncuar rastin flagrant pasi është paguar nga klientja e saj për ta mbrojtur. Avokatja ka patur të gjithë tagrin për të denoncuar skandalin në fjalë gjë të cilën nuk e ka bërë duke u kompromentuar dhe duke u bërë palë me gjyqtaren. Gjyqi i cili ka vite që vazhdon ka nisur si një farsë e legjislacionit shqiptar pasi blerësi asnjëherë nuk ka të drejtë të jetë i paditur aq më shumë kur pronën e ka blerë me hipotekë dhe është paraqitur përpara noterit. Kjo ka qenë edhe arsyeja që e ka detyruar gjyqtaren të shkojë deri në skandal pasi nuk ka patur hapësira të tjera për të kryer tjetërsimin e pronës dhe aq më tepër që të paditurit nuk ja kanë dhënë shumën që u është kërkuar në formë rryshfeti.

  Reagimi
  Familja Hoxha pas marrjes së vendimit ka përjetuar situatë të rëndë psikologjike dhe shëndetësore. Gazeta Bulevard ka siguruar raportin mjekësor të znj Luljeta Hoxha e cila pas vendimit ka përfunduar në urgjencën e spitalit të Durrësit. Ndërkohë që familjarë të saj janë shprehur se prej ditësh ajo po përjeton një situatë kritike duke i rrezikuar seriozisht shëndetin ndërsa familja po përballet me një krizë të rëndë. Burime nga familja thanë për gazetën Bulevard se kanë përgatitur padinë ndaj gjyqtares Hasimi për dëmin moral dhe shëndetësor që i ka shkaktuar të gjithë familjes Hoxha. Por përveç kësaj sipas legjislacionit shqiptar gjyqtarja duhet të mbajë përgjegjësi për martesën që i ka bërë zonjës ose zonja bashkë me dy burrat duhen arrestuar për bigami që dënohet me ligj.

  Precedenti
  Dy muaj më parë makina e gjyqtares Flora Hasimi është përfshirë nga flakët pa një motiv të caktuar ndërsa policia nuk dha version zyrtar për shkaqet e kësaj ngjarjeje. Burime jo zyrtare thanë për gazetën se djegia e makinës kishte lidhje me vendimet që kishte dhënë gjyqtarja duke u bazuar jo në ligj por në maliqin e pazareve dhe kompromiseve ku kishte përfshirë edhe bashkëshortin e saj si sekser, i shkarkuar nga puna si polic antikorrupsioni për shkelje të ligjit.

  manjaniMinistri Manjani: Gjyqtaren do ta bëjmë “model”, secilit hakun
  Për këtë skandal,znj Hoxha tha se ka vënë në dijeni dhe ministrin e Drejtësisë. Ndërkohë, Ylli Manjani në një prononcim për emisionin “Stop” nëTv Klan, tha se rasti është flagrant dhe ka nevojë pë rhetim. “Ka një denoncim përkorrupsion dhe ky denoncim është referuar në mënyrë drejt për drejtë nga ana ime. Prokuroria ka kallëzuar për rastin në fjalë ministrin e Drejtësisë”, tha Manjani. Përveç kësaj ka nisur edhe verifikimi për çeljen e një mase disiplinore. Manjani tha se gjyqtarja do të bëhet “model” pasi do të ketë hetim penal dhe administrativ.

  Short URL: http://bulevardionline.com/?p=15615

 3. Ein Super Skandal, weil inzwischen diese Schweinerei überprüft wurde. Der US Botschafter Donald Lu, hat ja festgestellt, das nicht einmal eine Staatsanwaltschaft in Durres in Funktion ist, seitdem Bujar Nishnai, Ina Rama, das kriminelle Enterprise mit Verwandten und Bekannten übernahmen. Sokol Nishani Profi Krimineller Bruder des Bujar Nishani, ermittelte nicht einmal in der Sache des Mordes am Geheimdienst Mann Iso Copa, machte nur Show. Mord bleibt Straffrei, bei hohen Politikern, ihren Söhnen, eine Albanische Tradition

   

Schreibe einen Kommentar