Ein Mafiosi „Faad Mitri“ (US Pass, aus dem Libanon) wurde in einen Unfall verwickelt.

Einer der dubiosen Investoren (erneut mit US Pass: Faad Mitri), welche im Mafia Projekt Golf von Laze investieren wollte, wurde in einen Auto Unfall verwickelt und zusammen geschlagen. Er war Beifahrer.  Genau waren es zwei Autos darunter ein VW TUAREG, ein beliebtes Auto bei Politik Mafiosi. Hinter Faad Mitri, stehen noch dubiosere Leute, aus dem Terroristen Staat: Katar, welche seit Jahren nur Verluste in Albanien mit ihrer Firma produzieren.

Faad Mitri
Faad Mitri

Gegen 9 Personen wird ermittelt. Mit den ungültigen und gefälschten Grundstücks Papieren der Berisha Mafia und Skerdilajd Konomi, will er im Golf von Laze bauen. Bedrohung ausl. Investoren gab es bis vor wenigen Jahren nicht, erst nun in der jüngsten Zeit und die Polizei und Justiz macht Nichts. Es gibt kaum noch Investoren, welche von primitiven Verbrecher Banden, die sich Regierung nennen, als Beute angesehen werden, wie vor 20 Jahren bei der Land Bevölkerung in Albanien, oder früher in  Bosnien.

Fadi-Mitri

Ein Argita Berisha Geschäft erneut mit dem Libanesen, Geschäfte des Capo der Albanischen Mafia: Salih Berisha.

Ein neuer extrem Betrug auch an Ausländern und Investoren, denn der Libanese „FAAD MITRI“ trat mit seinen Mafia Partnern in die Grundstücks Geschäfte des vor 5 Jahren in die Luft gesprengten Skerdilajd Konomi (Grundstücks Direktor von Durres, Richter in Durres und in Vlore ein, dessen 1.000 Hektar gestohlenen Grundstücke mit dubiosen Durres Gerichts Urteile längst für ungültig erklärt wurden. Die Hinrichtunge, durch Insider und Auftragskiller von Skerdilajd Konomi, ist bis heute nicht geklärt.

Justiz Minister Ylli Manjani zur Durres Justiz Mafia: „Ihr stehlt Tausende von Hektar mit gefälschten, falschen Dokumenten als Partner der Mafia“

Das man auch mit ungültigen Grundstücks Urkunden, weiter Geschäfte macht, liegt nicht nur an der Dummheit der Albaner Mafia, sondern am verrotteten System, denn alle Grundstücks Urkunden auch im Falle des „Vasil Hila“  Skandals in Durres, wurden für ungültig erklärt und nach über 10 Jahren baut die Mafia in der Currila wild herum, u.a. das Kazazi Hochhaus am Meer und immer ohne Baugenehmigung, werden Geldwäsche Grundstücks Geschäfte gemacht.

1

FOTOT e biznesmenit palestines të dhunuar në Tiranë, ja kërcënimi që i bënë autorët

17

SHPËRNDARJE

10 Shtator 2016 • 18:37 •

Biznesmeni Faad Mitri u dhunua dhe u kërcënua sot nga persona të paidentifikuar në kryqëzimin e Laknasit me rrugën e Rinasit.

Fotot e mëposhtme tregojnë momentet kur biznesmeni ndodhet i shtrirë në tokë nga dhuna e ushtruar ndaj tij. Biznesmeni libanez udhëtonte me një automjet Mitsubishi që drejtohej nga shoferi i tij, kur u përplasën nga një tjetër makinë Volkswagen brenda së cilës ndodheshin 4 persona.

Faad Mitri

Këta të fundit dhunuan me sende të forta sipërmarrësin dhe shoferin, e më pas u larguan në drejtim të paditur. Dyshimet e policisë janë se aksidenti nuk ishte rastësor dhe ngjarja ka ndodhur me punën e tij si biznesmen.

“Ik nga Shqipëria ose ndërprit punimet”, i kanë thënë autorët biznesmenit të huaj Faad Mitri. Ky i fundit po investon 1.4 milionë Euro për ndërtimin e një resorti turistik në Gjirin e Lalzit. Policia vazhdon hetimet për të kapur autorët e kësaj ngjarje të rëndë.

Eduard Samaha, bestiehlt mit System die Zement Fabrik „Seacement“

 Es gibt ja oft Morde, wenn die Haupt Besitzer einen System Diebstahl entdecken, wie hier bei Secement, aber auch „Carrefour“ usw. Ein kleiner Miteigentuemer von SeaCement, Edward Samaha, auf dem Weg zur Staatsanwaltschaft, weil seine Leute rund um eine Teil Geschaeftsfuehrung die Firma bestehlen. Normal in Albanien.

Drejtuesit vjedhin “Seament”-in,  denoncon kryefinancieri

Das Sprengstoff Attentat wo der Ceacement Haupt Eigentümer Anaur Rizvik starb durch einen Profi mit Polizei Hintergrund, ist ungeklärt bis heute. Man stand in direkter Konkurrenz mit Mimoza Lika Kusari, den Griechischen Verbrecher Kartellen, wie TITAN Firma, was von der EU Mafia finanziert wurde.

Der uralt Investor Anuar Rizvik, wurde in Tirana – Albanien in die Luft gesprengt

Solche Morde sind normal in Albanien, auch um an das Familien Vermoegen zu kommen, oder wenn Betrug und Diebstahl vertuscht werden soll.

Im Idioten Reich des Salih Berisha, wird die Arbeitsplatz Politik scharf kritisiert. Sowas hat es noch gegeben, denn Alles ist Propaganda und alle Industrie Zonen, Touristik Zones, werden mit System in der Klientel Politik gestohlen, seit 1996 und fuer private Geschaefte zerstoert.

Politika e qeverisë për punësimin, katastrofë“
Published on Wednesday, 11 July 2012 16:24

6 Gedanken zu „Ein Mafiosi „Faad Mitri“ (US Pass, aus dem Libanon) wurde in einen Unfall verwickelt.“

  1. Super Skandal, was massive Erpressung von Beginn an war.
   Komplettes illegales Gerichts Urteil der Mafia Gerichts Präsidentin von Durres: Joana Qeleshi, für die Verbrecher Familie: Pal Seçuni. Ohne Anhörung (der Grundstücks Agentur, Präfektur, Rathaus Durres, Regierungs Stellen)wurden alle Veträge mit der Firma “OMNIX Albania”, des Libanesen Faad Mitri, für ungültig erklärt.

   Es erinnert an die Mafia Richter von Durres (Dhurato Bilo, kriminelle Staatsanwälte, die sogar Minister Schreiben erfinden und fälschen), welche dem Gangster Shullazi, das Hotel Vollga zusprachen. Der berüchtigte und verurteilte Gangster Genc Balla, bekannt für Erpressung von Ausländern, durfte als Direktor die Umwelt Erklärung, für Lefter Koka (Umwelt Minister) in 2014, ebenso unterschreiben (ein anderes Erpressungs Kartell in Durres. Die berüchtigte Richterin Markelian Koka, ebenso dabei.

   DOKUMENTET/ Pse po sulmohet pronari i ligjshëm dhe gjyqtarja për truallin tek Gjiri i Lalzit. Ja e vërteta

   23

   Një ditë më parë, përmes një artikulli gazeta “Dita” dhe gazeta “Tema” justifikonin arsyen e masakrimit të biznesmenit libanez Faad Mitri me nënshtetësi amerikane, që u dhunua para disa ditësh në kryqëzimin e Laknasit me rrugën e Rinasit.

   Në të njëjtin artikull të dy gazetave, që e kanë marrë spunton nga portali qeveritar “Skandal.al”, akuzohet gjyqtarja e Durrësit Joana Qeleshi, që sipas tyre ka dhënë një vendim të kundërligjshëm për 45 dynym tokë në Gjirin e Lalzit, një personi të quajtur Pal Seçuni. Ky i fundit, sipas të gjitha dokumenteve që disponon “Syri.net”, rezulton që të jetë pronar i ligjshëm i kësaj sipërfaqeje për vite me radhë.

   Në këtë sipërfaqe prej 45 dynym, shoqëria “OMNIX Albania” që përfaqësohet nga biznesmeni Faad Mitri, kishte marrë në përdorim me qira një truall prej 28 mijë hektarë.

   Sipas “Ditës” dhe “Temës”, një vendim i marsit të 2016 nga gjyqtarja e Durrësit Joana Qeleshi, e cila i ka njohur pronësinë e truallit pronarit të ligjshëm Pal Seçuni, konsiderohet i pabazuar në ligj për faktin se nuk kishte marrë parasysh lejen e ndërtimit për shoqërinë e huaj dhënë nga KKT vetëm një muaj më parë dhe disa të dhëna të tjera.

   Sipas të gjithë dokumentacionit ligjor që redaksia jonë disponon, rezulton se kontrata e qirasë që shoqëria “OMNIX Albania” dispononte, është zgjidhur më 22 shkurt 2014 për mosrespektim të kushteve të kontratës nga vet kompania. Zgjidhja e kontratës nga Gjykata ndalonte kryerjen e çdo veprimi mbi këtë pronë.

   Në këtë mënyrë, vendimi i Këshillit të Ministrave më 24 gusht 2016 që i jep shoqërisë së huaj përdorimin e sipërfaqes së tokës që kishte marrë me qira, është tërësisht në kundërshtim me ligjin, pasi gjatë gjithë kësaj kohe firma “OMNIX Albania” nuk ka patur kontratë, gjë që është prishur më shkurt të 2014-s. Rrjedhimisht, pronësia mbi truallin prej 45 dynim i takon vetëm pronarit të ligjshëm Pal Seçuni.

   Për më tepër, vendimi i 25 marsit 2016 i dhënë nga gjyqtarja Joana Qeleshi në favor të pronarit të tokës ka marrë formë të prerë, që Bashkia e Durrësit të njihte Pal Seçunin si pronar të sipërfaqes 45 mijë metër katrorë. Dy palët kishin marrë pjesë në seancat gjyqësore dhe vendimin e cilësuan të drejtë. Bashkia Durrës dhe Avokatura e Shtetit nuk e apeluan këtë vendim të Shkallës së Parë sipas detyrimit që apelimi mund të bëhet vetëm brenda 15 ditësh.

   Shkrimet e mediave pranë Qeverisë që sulmojnë gjyqtaren e Durrësit dhe pronarin e ligjshëm të tokës në Gjirin e Lalzit, mundohen të justifikojnë dhunën e ushtruar ndaj biznesmenit të huaj me pretendime të pabaza, kur në fakt as nga hetimet e autoriteteve kompetente nuk ka të dhëna konkrete rreth dhunimit të Faad Mitri./SYRI.net/

   1234456

 1. der durch die Polizei, Justiz, Politik Mafia übelst zugerichtete Fadi Miti, bricht sein Investment ab, wegen Erpressung, Zusammen schlagen, was Standard ist. Besonders schlimm wurde es nun unter Edi Rama, Ilir Meta Mafia, wo Edi Rama in den übelsten Verbrecher Bauten an der Küste, auf fremden Grundstücken verkehrt, wo die Lokol Eigentümer mehrfach den Eigentümer, ausl. Investor zusammen geschlagen hat. Unglaubliche Verbrecher, kontrollieren die Durres Justiz und das seit über 15 Jahren und die Regierungen.
  Super Skandal, was massive Erpressung von Beginn an war.
  Komplettes illegales Gerichts Urteil der Mafia Gerichts Präsidentin von Durres: Joana Qeleshi, für die Verbrecher Familie: Pal Seçuni. Ohne Anhörung (der Grundstücks Agentur, Präfektur, Rathaus Durres, Regierungs Stellen)wurden alle Veträge mit der Firma “OMNIX Albania”, des Libanesen Faad Mitri, für ungültig erklärt.


  Pasi u rrah barbarisht, investitori libanez me pasaporte amerikane Fadi Miti ka vendosur te largohet nga Shqipëria. Kompania “Omnix Albania” ka dënuar ngjarjen kriminale dhe nëpërmjet nje njoftimi per shtyp, ka lajmëruar se tërhiqet nga çdo investim ne republikën e Shqipërisë.“Ky akt i rëndë kriminal, ja ka dalë që të rrënojë përpjekjet e “Omnix Albania” përgjatë këtyre viteve të fundit, për ndërtimin e një kompleksi turistik prej 450 milion USD në Gjirin e Lalëzit. Ky projekt turistik, konsistonte në ndërtimin e hoteli me 5 yje, 370 dhoma suita, me të gjithë elementët e tjerë të një standardi më të lartë, ambiente për shitje dhe dhënie me qira, aquapark, dyqane, bulevard, bare, restorante”.Duke argumentuar me tej largimin e tij, investitori njofton se aktiviteti ndërpritet këtë te marte. Kompania ka përgëzuar qeverinë dhe shume shqiptare, qe i jane gjendur pranë, por ngjarja e ndodhur, duket se është nje kambane alarmi per klimën e biznesit ne Shqipëri“Si konkluzion, “Omnix Albania” dënon ashpër këtë ngjarje të rëndë kriminale, e cila sjellë indinjatë për çdo shqiptar. Duke filluar nga sot Omnix Albania tërhiqet nga çdo investim në Republikën e Shqipërisë”.Ministrja Milva Ekonomi ka vizituar ne spital biznesmenin. Ajo i ka kërkuar qe te vlojnë me tej investimin ne Shqipëri, duke i ofruar mbrojtje dhe siguri maksimale 24 ore nga polcia. Por mesa duket, shtetasit libanez duket i vendosur për t’u larguar nga Shqipëria, e cila ne fakt ka kaq shume nevoje për sipërmarrësit e huaj.

  Reine Immmoblien Spekulanten, oft Strohmänner, rund um Geldwäsche! Auf Wiedersehen, denn diese Projekte haben noch nie Touristen gebracht. siehe MAK Albania, Golem schon vor 20 Jaharen.

  Omnix Albania, the company that would invest 450 million EUR in Lalez, withdrew from Albania 10 days after their President, Fadi Mitri, was physically violated by unidentified persons who threatened him to leave Albania.

 2. Alles die normalen Betrugs und Geldwäsche Merkmale, als nun das Firmen Register näher angeschaut wurden, inklusive Phantom Firmen auf den Virgin Inseln usw..

  Samir Mane ist auch hier dabei, was dann nach Kredit Betrug mit aufgeblasenen Werten aussieht.

 3. Typische EU finanzierte Betrugs- und Geldwäsche Geschäfte des Sami Mane, der hier als Vetrags Partner dubioser Offshore Firmen rund um Faad Mitri auftaucht, dubiose Verträge rund um Grundstücke und inklusive Kredit Betrug, Mord und der Salih Berisha Mafia: Samir Mane Partner:

  Ein Mafiosi „Faad Mitri“ (US Pass, aus dem Libanon) wurde in einen Unfall verwickelt.

  Aktualitet Lorenc Rabeta
  01 Tetor 2016 – 16:58 | përditesuar në 17:33

  Ndërsa ende është nën hetim rasti i dhunimit të biznesmenit amerikano-libanez, i cili u largua nga Shqipëria, një tjetër përplasje mes investitorëve po ndodh në Gjirin e Lalzit.

  Report TV ka mësuar se kompania Mane TCI, ka hedhur në gjyq dy kompani partnere me të cilat është e angazhuar në një investim të përbashkët në Gjirin e Lalzit.

  Kompanitë quhen LALZI PARTNERSHIP dhe LALZI VILLAS dhe janë paditur nga partnerja shqiptare për zgjidhje të njëanshme të kontratës.

  Duket se të dyja kompanitë i përkasin shtetasit britanik të lindur në Egjipt, i quajtur Gerard Isaac Mizrahi, ndërkohë që njëra prej tyre rezulton në pronësi të një kompanie në Ishujt Virxhin të Britanisë, e njohur si parajsë fiskale.

  Mane TCI, në pronësi të biznesmenit Samir Mane, i ka paditur të dyja për mospërmbushje të kontratës. Më saktësisht, Mane TCI i kërkon kompanisë Lalzi Vilas shpërblimin e dëmit të ardhur si pasojë e zgjidhjes së njëanshme të kontratës së vitit 2009 me pronarët e truallit, si dhe për zgjidhjen e marrëveshjes së lidhur me të në vitin 2012.

  Ndërkohë që kompania Lalzi Partneriship është paditur për zgjidhje të kontratës së blerjes së truallit në vitin 2009. Pala paditëse kërkon edhe heqjen e bllokimit të vendosur mbi kontratat e shitblerjes së truallit.

  Lalzi Villas Shpk është themeluar në vitin 2009 nga egjiptiani me pasaportë britanike Gerard Isaac Mizrahi, i lindur në vitin 1952.

  Fillimisht ai i ka kaluar aksionet në një kompani britanike të quajtur CSS Property Partners, por në vitin 2013 janë transferuar te një kompani tjetër, e quajtur Lalzit Bay Group dhe e regjistruar në Ishujt Virxhin të Britanisë.

  I ngjashëm është edhe historiku i kompanisë tjetër. Lalzi Partneriship Shpk është themeluar në vitin 2009, dhe pak kohë më pas, pronësia e saj i ka kaluar dy kompanive NRG Europe dhe CSS CAPITAL MANAGERS.

  Administratorë të kompanisë rezultojnë vetë Gerard Isaac Mizrahi, dhe Ravindran Maharajah i lindur në Jafa. Qe të dyja kompanitë kanë një kapital të deklaruar prej 100 lekësh.

  Redaksia Online
  Al.N/Shqiptarja.com

Schreibe einen Kommentar