Durres: 2 Berufs Kriminelle wurden vor der Hafen Einfahrt erschossen bei der Rruga Taulantia: Endri Caushaj und Ervin Kodra

Im Verbrechens Zentrum Albanien die Rruga Taulantia, bei der Hafen Einfahrt, der ebenso unter Kontrolle von Kriminellen ist seit ca. 7 Jahren, wurde heute Abend: Endri Caushi, Ervin Kodrën in ihrem BMW X7 erschossen, mit 30 Kugeln. Die gesamte Umgebung ist Zentrum krimineller Clans, rund um Ourel Bykylbashi der auch dort lebt, in Mitten seiner Verbrecher als Splendid Mafia bekannt. siehe auch die HInrichtung von Leonhard Murati in Durres.
Die Umgebung ist uralter Treffpunkt mit dem „Oslo“ und Geldwäsche Haupt Gebiet der Kosovo  und Prominenz der Durres Mafia, in der Rruga Taulantia, oder hier rund um den Venizianischen Turm.
Vor der Flanier Meile in Durres, wo viele Menschen um die Uhrzeit unterwegs sind, was auf die üblichen primitiven Verbrecher schliesen läst, welche die Stadt seit 1997 mit Morden und Verbrechen überziehen und oft aus dem Kosovo und Nord Albanien kommen. Als „Menschen ohne Kultur“ bekannt.
Die Internationalen machen Nichts gegen die Zustände, sind Partner oft der kriminellen Politik Banden, wie auch vor aller Augen Frank Walter Steinmeier und der Barzani Clan in allen OK Schmuggler Geschäften und Nepotismus ohne Ende.

und Fotos
Erinnert an die Hinrichtung des Uralt Gangsters Murati im Zentrum von Durres vor einem Jahr.

Identifikohet viktima e dytë e atentatit, Endri Çaushaj

Postuar: 20/12/2015 – 21:58

Endri Çaushaj, 25 vjeç, është viktima e dytë e atentatit të sotëm para Portit. I riu është nga Vlora dhe ndodhej në makinën “BMW” X 5 bashkë me Ervin Kodrën nga Durrësi, kur iu bë atentat.

Të dy të rinjtë ndërruan jetë në vend nga breshëritë e plumbave që u qëlluan nga autorë ende të paidentifikuar.

E fundit/ Të shtëna me armë para Portit, dyshohet viktima

Postuar: 20/12/2015 – 21:01

Të shtëna me armë zjarri para Portit në Durrës. Nga të dhënat e para dyshohet se ka 2 viktima, edhe pse policia nuk e ka konfirmuar ende.

Dëshmitarët kanë bërë të ditur se, janë dy persona të vdekur në një makinë tip BMW, shoferi dhe pasagjeri. Ata kanë shtuar se makina ka qenë në ecje kur është qëlluar me armë, e cila më pas është përplasur me një lokal që ndodhet aty.

Ngjarja ka ndodhur në hyrje të portit, nuk dihen shkaqet, ndërsa forca të shumta policie kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Vijon…

http://durreslajm.com/kronike/e-fundit-t%C3%AB-sht%C3%ABna-me-arm%C3%AB-para-portit-dyshohet-viktima

vrasja durres endri caushaj ervin kodra
Viktimat Ervin Kodra, Endri Çaushaj dhe makina ku u vranë

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:45 të mbrëmjes së të dielës në nga zonat më të frekuentuara e të mbipopulluara pranë „Torra Veneziane“ në zonën e Vollgës.

http://shqiptarja.com/home/1/atentat-p-r-hakmarrje-n–mes-t–durr-sit-30-plumba-dy-t–rinjve-333255.html

9 Gedanken zu „Durres: 2 Berufs Kriminelle wurden vor der Hafen Einfahrt erschossen bei der Rruga Taulantia: Endri Caushaj und Ervin Kodra“

 1. Gefesselt und mit Kopf Schuss, wurde der eventuelle Mörder Gazmend Collaku gefunden, der mal mit den Opfern befreundet war. Von 4 angeblichen Polizisten entführt, was Alles zeigt was im Lande vorgeht und das erneut an der selben Stelle.
  Bekannte Politik Verbrecher aus dem Hause Salih Berisha, welche auch illegale Appartments baute ca. 100 Meter entfernt von dem Tatort, Entführungs Ort. Lokal Besitzer wie immer.

  Gazmend Collaku

  Berufs Kriminelle mit schicken Autos.

  Gazmend Collaku wurde am Mittwoch Abend von einer Gruppe von vier Personen in ähnlich denen von der Polizei und dann die Leute in einem Auto „Audi“ mit deutschen Kennzeichen setzen Umhänge gekleidet entführt.

  Collaku wurde am Mittwoch Abend von einer Gruppe von vier Personen in ähnlich denen von der Polizei und dann die Leute in einem Auto „Audi“ mit deutschen Kennzeichen setzen Umhänge gekleidet entführt.

  http://shqiptarja.com/home/1/pengu-i-ekzekutuar-mik-i-dy-t–rinjve-q–u-vran–n–durr-s-335579.html

  Endri Kodra
  diese 2 Verbrecher wurden von Gazmend Collaku hingerichtet im Dezember

  http://durreslajm.com/kronike/pd-pengu-i-vrar%C3%AB-i-dyshuari-kryesor-p%C3%ABr-vrasjen-e-ervin-kodr%C3%ABs-n%C3%AB-durr%C3%ABs

 2. Noch ein Mord in Vlore, von einem Gangster der in Spanien schon mit 300 kg Cannabis erwischt wurde.Andrea Billës

  Vrasja e Andrea Billës në Vlorë për 300 kg kanabis sativa. Dyshohet se janë ish-shokët e tij
  Bota Sot | 07.01.2016 14:21
  Vrasja e Andrea Billës në Vlorë për 300 kg kanabis sativa. Dyshohet se janë ish-shokët e tijAndrea Billes

  Kapja e një ngarkese droge prej 300 kg kanabis sativa, në muajin gusht në Spanje, duket se është shkaku i ekzekutimit të Andrea Billës ose i njohur me emrin Agim Meli në Vlorë. Hetuesit dyshojnë se pjesëtarët e bandës mund të jenë hakmarrë ndaj shokut të tyre, për shkak se ai nuk u arrestua si disa të tjerë, edhe pse dyshohej si pjesëtar.

  36-vjeçari babai i tre fëmijëve u qëllua me dy plumba në kokë dhe një në trup me një pistoletë tip TT. Në vendngjarje policia ka gjetur 3 gëzhoja.

  Kur Billa u ekzekutua ndodhej vetëm pak metra larg hyrjes së pallati ku jetonte tek lagjia “Rilindja”. I sapo kthyer nga Spanja, Billa sipas dëshmitarëve nuk kishte treguar ndonjë kujdes sigurie. Policia shoqëroi për ngjarjen 10 persona, por asnjë të dyshuar.

  Para Spanjës viktima ka qenë emigrant në Greqi. Atje dhe ndërroi emrin nga Reagim Mendu Meli në Andrea Billa. Besohet se ky veprim është kryer prej tij për efekt dokumentesh. https://botasot.info/kronike-e-zeze/500439/vrasja-e-andrea-billes-ne-vlore-per-300-kg-kanabis-sativa-dyshohet-se-jane-ish-shoket-e-tij/

 3. Noch ein der Mörder wird verhaftet rund um diese Shiak, Durres Banden siehe die Morde Hinrichtung praktisch am hellichten Tage ebenso in der Nähe von Edri Caushaj, Ervin Kodra und in Folge die Entführung und Hinrichtung von Gazmend Çollaku

  Ervin Dalipaj, Ex-Chef der Anti Wirtschafts Kriminalität in Tirana wird ebenso wegen der Entführung und des Mordes an dem Mafiosi

  Gazmend Collaku gesucht

  http://www.gazetatema.net/web/2016/01/29/rrembimi-dhe-vrasja-mafioze-e-gazmend-collakut-i-perfshire-edhe-ish-shefi-i-krimit-ekonomik-ne-tirane/

  Rund um eine besonders dreiste Bande im Raum Durres, Rruga Taulantia
  Ja kush është autori i dyshuar i vrasjes së Gazmend Çollakut (Video)

  Postuar: 29/01/2016 – 14:36

  Denis Shtraza është personi i ndaluar nga policia e Durrësit, si një nga autorët e dyshuar të rrëmbimit dhe më pas të vrasjes së Gazmend Çollakut.

  Ndalimi i 33-vjeçarit nga Durrësi u krye mbrëmë rreth orës 21:00 në Rinas, duke tentuar të largohej nga Shqipëria.

  Sipas policisë, Shtraza është njëri prej 4 “policëve” që rrëmbyen Çollakun mbrëmjen e 6 janarit, dhe është pjesëmarrës direkt në ekzekutimin e tij. Gazmend Çollaku u mor peng mbrëmjen e 6 janarit në lagjen nr.1 në Durrës, nga 4 persona, 3 prej të cilëve me jelekë dhe mbishkrimin „Policia“, duke e futur në mjetin e tyre tip “Audi A6” me ngjyrë të zezë. Një ditë më pas, 34-vjeçari u gjet i vrarë me armë zjarri në fshatin Murqin të Krujës, i hedhur në rrugë dhe me gjymtyrë të lidhura.

  Mësohet se i dyshuari është marrë në pyetje nga prokurori për ngjarjen, por nuk ka pranuar asnjë prej akuzave të ngritura ndaj tij. Burimet policore sqarojnë se Shtraza do të pyetet sërish për të treguar rreth bashkëpunëtorëve që kanë marrë pjesë në krimin makabër, ndërkohë që hetimet intensive vijojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Sipas të njëjtave burime, mësohet se urdhër-arresti nga ana e Prokurorisë është ndërmarrë pas përgjimeve që i janë bërë Shtrazës.

  Denis Shtraza, i njohur dhe si miku i Emiljano Shullazit, është person me tendenca të theksuara kriminale, me precedentë penalë të mëparshëm në fushën e veprave penale kundër jetës, si dhe person i skeduar në trafikun e lëndëve narkotike. Ndaj tij, policia ka dyshime të forta se është anëtar i një grupi kriminal që operon në zonën e Durrësit për larje hesapesh për llogari të bandave të narkotrafikut.

  Ngjarja e 4 shkurtit 2013

  Tri vite më parë, Denis Shtraza mbeti i plagosur rëndë pas një atentati me armë që ndodhi në Durrës, ngjarje që në atë kohë u cilësua si hakmarrje për larje hesapesh.

  Më 4 shkurt të vitit 2013, Denis Shtraza ka qenë i ulur në një lloto, në lagjen nr.1 të qytetit, së bashku me shokun e tij Ervis Tafaruçi, kur persona të paidentifikuar kanë qëlluar nga automjeti i tyre në drejtim të tij.

  Shtraza u qëllua me 4 plumba në gjymtyrët e poshtme, ndërkohë që shoku i tij Tafaruçi i shpëtoi këtij atentati, për të mbetur viktimë e një atentati të dytë pas afro 4 muajsh. Pasditen e 27 majit 2013, Tafaruçi u ekzekuta me breshëri armësh në zonën e quajtur Mali i Robit, në aksin rrugor Durrës-Rrogozhinë, teksa po udhëtonte i vetëm me makinë.

 4. Der General Staatsanwalt sagt nun, das die Morde, Entführungen rund um Drogen Handel, Geldwäsche, gefälschte Grundstücks Urkunden und illegalem Bauen im Raum Durres so eskalierte.

  Llalla: Durres murders based on drug traffic

  03/02/2016
  Llalla: Durres murders based on drug traffic
  The Prosecutor General, Adriatik Llalla, said that the murders that took place in Durres are based on drug traffic and illegal property possession. The Prosecutor said there are several criminal groups operating in Durres, now trying to challenge the authority of the state.

  Prosecutor Llalla said that they need to reveal the motives of other conflicts with severe consequences.

  The Prosecutor General criticized the Prosecutions of Durres, Elbasan and Kavaja, based on the low figures of the financial crime. Llalla said that a good work is being done with the money cleaning procedure, but he said that the Kavaja Prosecution should be more careful with the seaside properties.
  http://www.top-channel.tv/lajme/english/artikull.php?id=16203#.VrIKeUKLelM

  Durres – Krimi ka sfiduar autoritetin e shtetit. Kështu është shprehur kreu i Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla duke ju referuar vrasjeve të fundit mafioze që kanë ndodhur në qytetin bregdetar të Durrësit, siç është vrasja e dy të rinjve pranë portit, dhe rrëmbimi e më tej ekzekutimi i Gazmend Çollakut. Në fjalën e tij gjatë analizës vjetore të Prokurorisë së Durrësit, kryeprokurori tha se shkak për krimet mafioze në muajin janar kanë qenë trafiqet e paligjshme të lëndëve narkotike.

  Llalla u kërkoi vartësve që të intensifikojnë punën për zbardhjen e këtyre ngjarjeve dhe vënien përpara drejtësisë të autorëve.

  „Prokuroria duhet të jetë në lartësinë e detyrës për t’i zbuluar këto ngjarje“, tha Llalla.

  Gjithashtu ai u ka lënë porosi hetuesve të qytetit bregdetar që të hetojnë korrupsionin në disa prej institucioneve më të rëndësishme të qytetit, si Dogana, Porti e Tatimet ku qarkullojnë sasira të konsiderueshme parash.

  Kryeprokurori vuri në duke se edhe në prokurorinë e këtij rrethi problem mbeten numri i lartë i vendimeve për mosfillim apo pushim të dosjeve. Gjithashtu problem mbetet bashkëpunimi me policinë gjyqësore dhe shërbimet e ekspertimeve

  http://shqiptarja.com/home/1/llalla-vrasjet-n–durr-s-p-r-trafikun-e-drog-s-dhe-pronat-340121.html

 5. Lokal Besitzer, fast immer illegal gebaut, sind Kriminelle:

  Lavdosh Serani wurde nun verhaftet,

   

   

 6.  

  Kein Autor für den Mord an den beiden Profi Verbrechern gefunden, wobei Ervin Kodra eine Schwerst Verbrecher ist, welche sich Eigentum an die Hotel „Vollga“ erkauft hatten, mit Erpressung und Betrug und käuflichen Richtern (Mafia Richtern in Durres: Dhurata Bilo, Vladimir Skënderi und Ndue Gjura.), was ein anderer Skandal ist.

  Vrasjet e bujshme në Durrës pa autorë

  Postuar: 09/05/2016 – 09:48

  Më 20 dhjetor të 2015-s, dy të rinj u vranë në një atentat mafioz në qendër të qytetit pranë “Torrës Veneciane”. Ervin Kodra 33 vjeç e Endri Çaushaj 25 vjeç u vranë në një pritë nga persona që ende nuk janë identifikuar nga policia e Durrësit.

  Pavarësisht se të gjitha filmimet e sekuestruara nga subjekte të ndryshme, ku pretendohet se janë filmuar viktimat para atentatit dhe pas tij, por edhe autorët e dyshuar, para dhe pas krimit në arratisjes, janë verifikuar nga policia shkencore në laboratorin qendror në Tiranë. Çështja është që në një situatë të tillë, hetuesit kanë ngritur pista dyshimi, për shkak se 33-vjeçari ka qenë i skeduar nga policia për trafik droge dhe krim kundër personit. Kodra u qëllua me 30 plumba në trup, në pjesën e sipërme, ndërsa me 5 plumba u qëllua 25-vjeçari Çaushaj.

  Pistat kryesore të hetimit janë larje hesapesh midis bandash, pazar i prishur droge, por nuk përjashtohet mundësia që dy të rinjtë të jenë vrarë edhe për ndonjë arsye banale. Për prokurorinë e Durrësit, nuk përjashtohet mundësia që ekzekutorët të jenë vrasës me pagesë, nisur nga precizioni i krimit.

 7. Endri Caushaj und Ervin Kodra waren Regierungs Verbrecher, Mörder, Drogen Bosse, welche direkt für den Innenminister Samir Tahiri, die Polizei Chefs arbeiteten. Diese wurden durch Cullaku hingerichtet, der wiederrum von Ervin Dalipi, entführt wurde, gefoltert wurde und hingerichtet wurde. Als die Verbrechen des Innenministers bekannt wurde, wurde der frühere Polizei Direktor Ervin Dalipi und ein weiterer Auftragskiller, hingerichtet, obwohl Selbige unter dem Schutz des Ervin Ergys (Edi Rama Polizei Adviser) standen, andere Polizei Direktoren von Durres.

  http://albania.de/ex-polizei-direktor-super-mafiosi-ervin-dalipaj-wurde-am-hellichten-tag-hingerichtet/

 8. ein weiterer Attentäter, Auftragskiller wurde in Vlore schwer verletzt, wegen dem Attentat nun festgenommen, weil man die Waffe in seinem Auto fand
  Schweigen, über Zustände, welche mit Ilir Meta eingeführt wurden und seiner sogenannten Ehefrau Monika!

  Profi Gangster war frei, obwohl 2 Strafsachen gegen ihn noch vor Gericht waren. Sohn eines der sogenannten Geschäftsleute in Albanien. Ein Bein musste amputiert werden. In die berüchtigten Morde auch um Endri Caushi, war er ebenso verwickelt, Teilhaber, was in höchste Regierungs und Polizei Kreise mit Ergys Hoxha führt. Sohn des Gangster und Küsten Immobilien Entwicklers: Robert Hajrullës. Die Mafia Bar „Ini“ gehört der Bande, ein Cousin: Renato Imerit wurde hingerichtet, im „lungomare“, als er am hellichten Tage mit dem Fahrrad an einer Bar dort vorbei fuhr. Noch im Krankenhaus, wo ein Bein amputiert werden musste, wurde Ines Hajrulles verhaftet, denn durch die Explosion wurde eine versteckte Pistole im Auto freigelegt, welche bei 2 Morden benutzt wurde.

  null
  Mord und Mafia Familie: Ines – Robert Hajrullës, Vlore
  Aktualitet
  27 Nentor 2017 – 20:49 | përditesuar në 20:56
  Atentati në Vlorë, të plagosurit iu ekzekutuan dy kushërinj/ Detajet

  Duke parë gjendjen mjekët e kanë nisur për në spitalin Ushtarak në Tiranë të riun. Ines Hajrulla ka dëmtime edhe në pjesët e tjera të trupit nga shpërthimi me eksploziv.

  25-vjeçari është një emër i njohur për policinë e Vlorës, pasi është me precedent penal, ndërsa hetimet janë shtrirë në disa pista. Ines Hajrulla është djali i një biznesmeni të njohur në qytetin bregdetar Robert Hajrullës.

  Ai është kushëri i ri i Renato Imerit, i cili u ekzekutua disa muaj më parë me armë zjarri në zonën e Lungomares, por edhe i Endri Çaushit, i ekzekutuar në Durrës para dy vitesh.

  dy.b/shqiptarja.com

  “ Ines Hajrulla, 25, verhaftet im Jahr 2013 für den Raub eines Casinos, das schwere Verletzungen auf beiden Beinen erlitten hat. “

  Sprengstoff Anschlag wieder mal in Vlore

  http://shqiptarja.com/home/1/vlor–hidhet-n–er–automjeti-n–l-vizje-gjymtohet-i-riu-video-455475.html?pos_4

Schreibe einen Kommentar