Dubiose Journalisten Ermal Mamqit / Vision Plus, kaufen bei der Super Drogen Mafia Fejzo Zekaj Luxus Villen

Fejzo Zekaj, wurde inzwischen verhaftet, konnte unbekümmert unter dem Schutz der Edi Rama Regierung illegal bauen bei Tirana.

Bau Polizei, Staats Polizei ist in Albanien unverändert vollkommen korrupt, von Kriminellen übernommen worden, wie auch andere Vorgänge zeigen. illegale Bauten, Geldwäsche, Edi Rama’s Mafia Polizei: Dalleadyshe BICI – Polizei Direktor: Ervin Hasrama

FARKE Construction Mafia

“Bos droge” në Itali, arrestohet ndërtuesi i njohur Fejzo Zekaj

Dokumenti i Intepol Roma që shpall në kërkim Fejzo Zekaj | Foto nga BIRN

Dokumenti i Intepol Roma që shpall në kërkim Fejzo Zekaj | Foto nga BIRN

Investigime

Kompleksi "White Houses" i ndërtuar nga kompania "F.Z Construction" e familjarëve të Fejzo Zekaj. Foto:Facebook

Kompleksi “White Houses” i ndërtuar nga kompania “F.Z Construction” e familjarëve të Fejzo Zekaj. Foto:Facebook

Investigim 9 May 2016

Prej 12 vitesh i kërkuar nga Italia, i dënuari për drogë bën sukses në Shqipëri

Fejzo Zekaj-pronar në “hije” i kompanisë “F.Z Construction” i shpëtoi një urdhër-arresti të lëshuar nga policia italiane në dhjetor 2004 dhe një hetimi të prokurorisë shqiptare për pastrim “parash”, ndërsa vazhdoi i pashqetësuar aktivitetin e tij të biznesit në Tiranë.

https://de.wikipedia.org/wiki/Ermal_Mamaqi

Ermal Mamqit

Wie kommt jemand als kleiner Staats Beamter zum Eigentum zwei Luxus Hotels Touristik in Sarande und Butrint ( hotel “DEA” dhe kompleksit “Santa Quaranta” ) Ein Freund von Ilir Meta, was sowieso logisch wäre, wie man solchen Posten kommt. Klement Balili

Ein Freund von Ilir Meta, was sowieso logisch wäre, wie man solchen Posten kommt.

“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi
“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

Ky është drejtori i Transportit Rrugor të Sarandës, pronar i dy hoteleve dhe mik i Ilir Metës

Ilir Meta, Edmond Haxhinasto waren damals schon aktiv im Drogen Geschäfte u.a. wurden 2 Drogen Bosse in Italien verhaftet, mit Diplomaten Pässe, als angebliche Leibwächter, wo Spartak Braho diese Pässe besorgte, für die Geschäfte der Ehefrau und beiden Söhne.

Damsl wurde der Drogen Export als Erfolgs Modell für die Internationalen um über 300 % gesteigert, Viele bekannte Prominente und Minister, Familien Mitgliedern von Mniistern verhaftet. Fejzo Zekaj, ebenfalls verhaftet im Februar 2016, baute die Luxus Villen in Farke auf gestohlenen Grundstücken.

Das von der Internatinalen Gemeinschaft geduldete Verbrecher Spiel, was auch finanziert wird, erhält den nächsten Aufguss.

Investigim

I dyshuari si ‘baron’ droge Klemend Balili shpallet në kërkim në Greqi

Dokumente të policisë greke të para nga BIRN tregojnë se 44 vjeçari, aktualisht drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit në Sarandë dhe biznesmen në këtë qytet, është shpallur në kërkim nga autoritetet greke – i dyshuar si drejtues i një grupi trafiku ndërkombëtar lëndësh narkotike. Policia shqiptare thotë se “operacioni po vijon”.

Ein Gedanke zu „Dubiose Journalisten Ermal Mamqit / Vision Plus, kaufen bei der Super Drogen Mafia Fejzo Zekaj Luxus Villen“

 1. Die beschlgnahmten Bankkonten wurden identisch in Deutschland, schon vor einiger Zeit freigegeben: Nichts geschieht, auch nicht wegen gefälschten Grundstücks Urkunden

  Aktualitet NGA ELTON QYNO
  01 Prill 2017 – 22:07 | përditesuar në 22:28
  Gjykata liron llogaritë bankare
  të nënës së biznesmenit Zekaj
  Arkivë/Të gjitha lajmet për Fejzo Zekaj
  Të tjera rreth shkrimit
  Arkivë/Të gjitha lajmet për Fejzo Zekaj
  Gjykata e Tiranës ka liruar llogaritë bankare të shtetases Tefta Zekaj, e cila është nëna e Fejzo Zekaj, biznesmenit që administron kompleksin e vilave “White Hauses” në Tiranë dhe kompaninë “F.Z. Construksion”.

  Vendimi është marrë pak kohë më parë nga gjykata e Tiranës, ndërkohë që llogaritë e zonjës Tefta Zekaj kishin ngrirë me një vendim gjykate, pasi prokuroria kishte nisur hetimet për pastrim parash.

  Nisur nga fakti që shtetasi Fejzo Zekaj është arrestuar në datë 25 shkurt 2016 për llogari të autoriteteve italiane për veprën penale të trafikimit të lëndëve narkotike me qëllim ekstradimin e tij drejt Italisë, nëna e tij Tefta Zekaj është administratore dhe ortake e shoqërisë „FZ Konstruksion“ sh.p.k dhe e përfshirë në kryerjen e shumë transaksioneve financiare, përfshirja e djalit të saj Romeo Zekaj dhe pajisja e tij me prokurë për të vepruar në emër dhe llogari të shoqërisë si edhe përfshirja e vajzës së saj Rudina Zekaj në transaksionet e kryera nga shoqëria „FZ Konstruksion“ duke bërë edhe transaksione me këtë shoqëri brenda rrethit familjar krijon dyshime të arsyeshme për elementë të veprës penale të „Pastrimit të produkteve të veprës penale“.

  I kërkuar nga policia italiane para 12 vitesh, Fejzo Zekaj ia doli t’i shpëtonte drejtësisë, ndërsa në Shqipëri ndërtonte një “perandori” biznesi në ndërtimin e komplekseve të vilave luksoze. Zekaj ishte shpallur në kërkim në bazë të një vendimi të datës 7 maj 2004 të Gjykatës së Breshias në Itali, pasi u gjet fajtor për trafikimin e 6 kilogramëve heroinë në bashkëpunim me një shtetas bullgar. Emri i Zekajt shfaqet në dokumentet e drejtësisë italiane në vitin 2003, si i implikuar në trafikimin e 6 kilogramëve heroinë nga Bullgaria dhe Turqia. Në moshën 26 vjeçare, Zekaj arrestohet së bashku me bullgarin Stuianov Nicolov Gheoghe si bashkëpunëtorë në trafikim.

  Në vendimin e Gjykatës së Breshias së 7 majit 2004 thuhet se “lënda narkotike ishte siguruar nëpërmjet dy linjave kryesore nga Turqia në Itali dhe nga Turqia në Bullgari. Pas procesit në Gjykatën e Breshias, ai është gjykuar edhe nga Apeli,duke marrë 7 vjet burg si dënim përfundimtar. Ndërkohë në Shqipëri, Zekaj ka projektuar sektorin në lulëzim të ndërtimit si aktivitetin e tij. Tre vjet pas dënimit të parë në Itali, familjarët e Fejzo Zekajt themeluan kompanisë “F.Z Construction”, duke ndërtuar pallate dhe kompleksin lukzos të vilave “White Hauses”.

  Nga verifikimet që janë kryer për nënën e personit të mësipërm, konkretisht shtetasen Tefta Zekaj ka rezultuar se datë 10 tetor 2016 Tefta Zekaj ka lidhur një kontratë kapari sipas të cilës ka marrë kapar në shumën 135,000 euro nga Gëzim Kopani për shitjen e një vile pjesë e kompleksit „White House“ e ndodhur në Lundër, Tiranë.

  Kjo pasuri është rënë dakord të shitet me një çmim në total prej 515,000 Euro. Në kontratë është parashikuar se pjesa tjetër prej 380,000 Euro do të likujdohet në momentin që do të dalë e freskuar nga ZVRPP-ja Tiranë, kjo pronë, në të cilën do të lidhet edhe kontrata e shitjes. Në të njëjtën datë pra më 10 tetor 2016 shtetasi Romeo Beqollari, i biri i shtetases Tefta Zekaj dhe si përfaqësues i saj emëruar sipas një prokure të posaçme, ka kërkuar të tërheqë shumën prej prej 135,000 Euro cash nga llogaria e Tefta Zekaj. – See more at: http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/gjykata-liron-llogarit–bankare-t–n-n-s-s–biznesmenit-zekaj-411050.html#sthash.TIFbQw42.dpuf

Schreibe einen Kommentar